Jump to content

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0

Recommended Posts

2 godziny temu, fancik napisał:

U mnie coś dziwnie po pierwszym ładowaniu szybko bateria się rozładowała  sot coć ok 1 godziny  Przy drugim ładowanie zatrzymało się po 2 godzinach i raptem 1250 mAh.

Po ponownym podłączeniu  ładowarki  cały czas mimo stanu 100% ładuje prądem 0.5-0.7 A 

Resety już były wczoraj jeden i dzisiaj dwa ....

Skąd pobrać tego Globala 9.6.3.0  i jak go wrzucić do telefonu ....żeby nie stracić danych

Czy po wgraniu Global 9.6.3.0 będzie możliwość powrotu do stable 8.5.2.0

Tu masz Global: https://en.miui.com/download-274.html

Ja brałem Stable ROM choc jest i Developer ROM 9.6.1.0

Wgrywasz normalnie TWRP: wcześniej backup oczywiście jak by coś poszło nie tak to wracasz sobie spokojnie (Full WIPE zalecany chyba że miał byś już poprzednia wersje global i jako aktualizacje )

Po wgraniu wyskoczy ci komunikat że telefon jest zablokowany przez konto Xiaomi - odpalasz WiFi i logujesz się na konto (nie wiem jak to wygląda jak odepniesz przed instalacja konto z telefonu - czy również trzeba się logować).

Powrót normalnie przez TWRP do poprzednich wersji - u mnie bez problemu (czy to cofnąć backup czy instalacja czystego ROM-u od MiuiPolska na nowo).

Dane raczej stracisz bo zmieniając z China ROM od MIUI POLSKA chyba bez FULL WIPE system nie zahula. Proponuję Titanium Backup -ja robię kopie aplikacji i przywracam.

Jedyne co zauważyłem  to nie działa u mnie przeglądarka od Xiaomi i przez to skaner do QR tez ma humory ! Ale trochę kombinowałem z systemem i przywracałem z 4 razy walcząc z Google wiec może dlatego.

Co do resetów nie mam - na starej baterii ani na nowej - na romie global 9.6.3.0 (na stable  MIUIPOLSKA 9.2.3.0 - resety raz dziennie)  - baterię ładuję drugi raz od nowości NOHON - właśnie dobiłem do 2600mAh jeszcze z 2 ładowania i moze dobije do 2800-2900mAh :)

Edited by zonee
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czytanie forum nie boli..............już mi się nudzą te same pytania w koło macieju.... Jak zaczynałem przygodę z Xiaomi to najpierw przeczytałem wiele postów co uratowało mnie przed wieloma pyt

Posted Images

3 godziny temu, zonee napisał:

Tu masz Global: https://en.miui.com/download-274.html

Ja brałem Stable ROM choc jest i Developer ROM 9.6.1.0

Wgrywasz normalnie TWRP: wcześniej backup oczywiście jak by coś poszło nie tak to wracasz sobie spokojnie (Full WIPE zalecany chyba że miał byś już poprzednia wersje global i jako aktualizacje )

Po wgraniu wyskoczy ci komunikat że telefon jest zablokowany przez konto Xiaomi - odpalasz WiFi i logujesz się na konto (nie wiem jak to wygląda jak odepniesz przed instalacja konto z telefonu - czy również trzeba się logować).

Powrót normalnie przez TWRP do poprzednich wersji - u mnie bez problemu (czy to cofnąć backup czy instalacja czystego ROM-u od MiuiPolska na nowo).

Dane raczej stracisz bo zmieniając z China ROM od MIUI POLSKA chyba bez FULL WIPE system nie zahula. Proponuję Titanium Backup -ja robię kopie aplikacji i przywracam.

Jedyne co zauważyłem  to nie działa u mnie przeglądarka od Xiaomi i przez to skaner do QR tez ma humory ! Ale trochę kombinowałem z systemem i przywracałem z 4 razy walcząc z Google wiec może dlatego.

Co do resetów nie mam - na starej baterii ani na nowej - na romie global 9.6.3.0 (na stable  MIUIPOLSKA 9.2.3.0 - resety raz dziennie)  - baterię ładuję drugi raz od nowości NOHON - właśnie dobiłem do 2600mAh jeszcze z 2 ładowania i moze dobije do 2800-2900mAh :)

No to gratuluję .Ja po cofnięciu się jeden rom wstecz doznałem załamki następowały restarty w trakcie restartu .

Wyczyściłem w Twrp  piersze trzy pozycje dotyczące adw. czyszczenia i wrzuciłem jeszcze raz  ostatni stabilny ROM 8.5.2.0 i na razie czekam na efekty chociaż niczego specjalnego się nie spodziewam .

Zastanawiające jest to  , że ten ROM przez rok spisywał się znakomicie , więc może jednak przyczyna jest gdzie indziej .Dlaczego w sklepi play jak kliknę na pobierz lub aktualizuj to mija bardzo dużo czasu  zanim pobieranie sie zacznie  ...tylko jest napis  pobieranie i nic się  nie dzieje długo .....

Kiedyś była to chwila i plik się  pobierał i aktualizacja kilkudziesięsiu apek przbiegała szybko i sprawnie , a teraz aktualizacja 10 pozycji może trwać ponad pół godziny ....

ok na dziś kończę i  chyba zacznę się jednak rozglądać za nowym telefonem ....

43 minuty temu, fancik napisał:

No to gratuluję .Ja po cofnięciu się jeden rom wstecz doznałem załamki następowały restarty w trakcie restartu .

Wyczyściłem w Twrp  piersze trzy pozycje dotyczące adw. czyszczenia i wrzuciłem jeszcze raz  ostatni stabilny ROM 8.5.2.0 i na razie czekam na efekty chociaż niczego specjalnego się nie spodziewam .

Zastanawiające jest to  , że ten ROM przez rok spisywał się znakomicie , więc może jednak przyczyna jest gdzie indziej .Dlaczego w sklepi play jak kliknę na pobierz lub aktualizuj to mija bardzo dużo czasu  zanim pobieranie sie zacznie  ...tylko jest napis  pobieranie i nic się  nie dzieje długo .....

Kiedyś była to chwila i plik się  pobierał i aktualizacja kilkudziesięsiu apek przbiegała szybko i sprawnie , a teraz aktualizacja 10 pozycji może trwać ponad pół godziny ....

ok na dziś kończę i  chyba zacznę się jednak rozglądać za nowym telefonem ....

Już ci mówiłem - jest problem z Usługami Google to jest przyczyna. Proponuje zainstalować najnowsze Google play Services 14.7.99

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-14-7-99-release/google-play-services-14-7-99-020400-223214910-android-apk-download/

Oraz Ostatnia sprawną aktualizację Sklepu Google 12.3.30:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-12-3-30-release/google-play-store-12-3-30-all-0-pr-219141239-android-apk-download/

Powinno pomóc tymczasowo aż nie wymyśli się czegoś z całymi Usługami Google.

Sprawdź oczywiście wcześniej czy aby już nie masz tych wersji co wyżej ale wątpię bo miałem podobnie.

A dlaczego się tak dzieje na ROM-ach co wcześniej działały dobrze ? Bo Usługi Google automatycznie się aktualizują w tle :) Do optymalnie najnowszych jakie są dla danego telefonu/systemu :) Próbowałem się cofać z Usługami Google ale w wiekszości przypadków aktualizowały się same do wersji już z problemami

Edited by zonee

Dzięki za pomoc , ale to chyba to ponad moje wiadomości.

Niby apki się instalują a i tak jest co było

mam sklep play w  wersji  12.5.15 -all   219485979 żeby było ciekawiej to raz działa a raz info że brak instalacji....

google play service 3.24 relase- lmp-220656301

instalacja z pliku może to żle robię ale twrp nie widzi tych apek   może trzba najpierw odinstalować tmte ale trochę jestem ostrożny.

Edited by fancik
8 godzin temu, fancik napisał:

Dzięki za pomoc , ale to chyba to ponad moje wiadomości.

Niby apki się instalują a i tak jest co było

mam sklep play w  wersji  12.5.15 -all   219485979 żeby było ciekawiej to raz działa a raz info że brak instalacji....

google play service 3.24 relase- lmp-220656301

instalacja z pliku może to żle robię ale twrp nie widzi tych apek   może trzba najpierw odinstalować tmte ale trochę jestem ostrożny.

APK pliki instalujesz z poziomu telefonu normalnie a nie TWRP :p

Klikasz zwyczajnie na odpalonym telefonie np. w Total Commander INSTALUJ i tyle :)

Edited by zonee

Tak też robiłem z poziomu Total Commander trwało to długo a po zakończeniu jak sprawdzam wersję to nadal bez zmian. Ok dzięki ja na razie odpuszczam. Telefon ma trzy lata, pewnie w nowym roku trzeba będzie coś nowego kupić. Nawet ta niby nowa bateria trzyma słabo. Jak nie używam internetu to jest znośnie, ale internet w oczach zjada prąd a kiedyś tak nie było

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

46 minut temu, fancik napisał:

Tak też robiłem z poziomu Total Commander trwało to długo a po zakończeniu jak sprawdzam wersję to nadal bez zmian. Ok dzięki ja na razie odpuszczam. Telefon ma trzy lata, pewnie w nowym roku trzeba będzie coś nowego kupić. Nawet ta niby nowa bateria trzyma słabo. Jak nie używam internetu to jest znośnie, ale internet w oczach zjada prąd a kiedyś tak nie było

No ja też się szykuje na zmianę: ale chyba skocze na OnePlus 7  :) jak się pojawi albo 6T jak jeszcze będzie - choć przyzwyczaiłem się do MIUI w sumie to fajny system tylko za szybko się starzeją telefonu.

1 godzinę temu, koko63 napisał:

Żli ludzie zapraszają do kasy.

Ciekawe czy wykupią certyfikat :P

W stanach kasa się widać kończy :P

Apropos: próba ręcznej certyfikacji z XDA nic nie daje po pierwszej aktualizacji wraca "Urządzenie nie certyfikowane"

https://www.xda-developers.com/how-to-fix-device-not-certified-by-google-error/

Jutro może pokombinuję z microG - chyba że ktoś próbował i tez lipa ?

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616

Edited by zonee
  • Like 1
Ciekawe czy wykupią certyfikat
W stanach kasa się widać kończy

Apropos: próba ręcznej certyfikacji z XDA nic nie daje po pierwszej aktualizacji wraca "Urządzenie nie certyfikowane"

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616
To jak jest?

Ciekawe czy wykupią certyfikat
W stanach kasa się widać kończy

To jak jest?

40 minut temu, koko63 napisał:

To jak jest?

To jak jest?

Na razie gadam na MIUI Forum z MIUI Beta Team - Global  jak z nimi nic nie wyjdzie to popróbuję wtedy

Edited by zonee
  • Like 1
1 minutę temu, koko63 napisał:

Ok dzięki, nie mam dziś siły na samodzielne eizkminianie.
Powodzenia!

Powiedz mi tylko jakę masz wersję Usług Google i Sklepu Google i czy w sklepie masz certyfikowany czy niecertyfikowany ?

11 minut temu, koko63 napisał:

Jedną sekundę

Tu usługi
89dbe98efb024ad61b8a460a01730083.jpg

Tu Sklep2672c555cb6f93e0f140a765425dcfdd.jpg

Ale sprawdź: Sklep Play - Ustawienia w Sklepie Play i na dole masz : certyfikowany czy niecertyfikowany ?

Ok

O to?d04da19b2d2eca0fff906b2c6ffeb989.jpg

Nie jest certyfikowane

Urządzenie nie jest certyfikowane562d38cbc03098e1a37a7d68b8b7ca15.jpg

1 minutę temu, mariusz.ur napisał:

Na redmi note 4 brak certyfikacji na wersji rozwojowej. Myślę, że na wersji stabilnej certyfikacja powinna być.

No ja dlatego przeskoczyłem na Stable Global i brak certyfikacji dla Redmi Note 2. Niby teraz mam zarejestrowany Sklep ale dalej nie można aktualizować apek od googla

• Like 1

Skąd brałeś Stable?
Może spróbuję.Full Wipe w TWRP i potem wgranie Stable?
Tak robiłeś?

No ja dlatego przeskoczyłem na Stable Global i brak certyfikacji dla Redmi Note 2. Niby teraz mam zarejestrowany Sklep ale dalej nie można aktualizować apek od googla

2 minuty temu, koko63 napisał:

Skąd brałeś Stable?
Może spróbuję.Full Wipe w TWRP i potem wgranie Stable?
Tak robiłeś?

Ale to jest nie tylko STABLE ale i GLOBAL ostatni.

https://en.miui.com/download-274.html

TWRP - Fullwipe - INSTAL ZIP

Tylko po instalacji wyskakuje że urządzenie jest zablokowane i trzeba się zalogować do konta Xiaomi. Nie wiem jak odepniesz konto przed instalacja czy tez zapyta.

PS. Zarejestrowałem Sklep 12.3.30  - pobrała się automatycznie wersja 12.7.23 i pisze ze niecertyfikowany - wiec próbuje teraz ten zarejestrować :)

• Like 1

U mnie na xiaomi Redmi Note 2 sklep play po kliknięciu na ikonę info że nie ma go w telefonie następnie po pewnym czasie następuje restart i sklep play już jest e wersji 12.5.15 i tak w kółko od kilku dni. Mimo to Google map się zaktualizowało odmowa jest przy YouTube i Google. Inne aplikacje dziwnie długo się aktualizują pewnie to wina sklepu play. Acha urządzenie moje jest nie certyfikowane.

• Like 1
U mnie na xiaomi Redmi Note 2 sklep play po kliknięciu na ikonę info że nie ma go w telefonie następnie po pewnym czasie następuje restart i sklep play już jest e wersji 12.5.15 i tak w kółko od kilku dni. Mimo to Google map się zaktualizowało odmowa jest przy YouTube i Google. Inne aplikacje dziwnie długo się aktualizują pewnie to wina sklepu play. Acha urządzenie moje jest nie certyfikowane.

U mnie tak było, zniknikąjacy Sklep Play.
Idąc za czyjąś radą zainstalowałem najnowszą (?) wersję z netu i mam teraz 12.7.23-all [0] [PR] i jakieś cyfry dalej.
Urządzenie nie jest certyfikowane.
Na razie nie znika.

Jeszcze raz spróbowałem zainstalować wersję sklepu 12.7.23 ale po instalacji robi się restart i nadal jest 12.5.15 szkoda słów... Pozdrawiam

7 minut temu, zonee napisał:
3 godziny temu, koko63 napisał:

Nigdy niczego nie rejestrowałem.Jak tego dokonać?

Ściągasz ze sklepu Google Play: Device ID - instalujesz - odpalasz - kopiujesz numer z pozycji "Google Service Framework" - wchodzisz na przeglądarkę "Chrome" czy co tam wolisz - odpalasz stronę "www.google.com/android/uncertified" - i tam wklejasz ten numer. Potem wchodzisz w Ustawienia telefonu - Zainstalowane - czyścisz dane "Sklepu Google" - potem czyścisz dane "Usług Google"  (aaa jak w ustawieniach dane będą wyszarzone to użyj innego programu do usunięcia danych aplikacji np. Titanium Backup)- RESTART. Jak wstanie przez chwilę masz certyfikowany w sklepie ale jak tylko połączysz się z netem i zacznie się aktualizować to Google sprawdza twój sprzęt i "Urządzenie nie jest certyfikowane" wraca jak grom z jasnego nieba :)

Niby wtedy jesteś na WHITE LIST ale to nic nie daje :)

Tak w skrócie :)

Edited by zonee
  • Like 1