Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fancik napisał:

U mnie coś dziwnie po pierwszym ładowaniu szybko bateria się rozładowała  sot coć ok 1 godziny  Przy drugim ładowanie zatrzymało się po 2 godzinach i raptem 1250 mAh.

Po ponownym podłączeniu  ładowarki  cały czas mimo stanu 100% ładuje prądem 0.5-0.7 A 

Resety już były wczoraj jeden i dzisiaj dwa ....

Skąd pobrać tego Globala 9.6.3.0  i jak go wrzucić do telefonu ....żeby nie stracić danych

Czy po wgraniu Global 9.6.3.0 będzie możliwość powrotu do stable 8.5.2.0

Tu masz Global: https://en.miui.com/download-274.html

Ja brałem Stable ROM choc jest i Developer ROM 9.6.1.0

Wgrywasz normalnie TWRP: wcześniej backup oczywiście jak by coś poszło nie tak to wracasz sobie spokojnie (Full WIPE zalecany chyba że miał byś już poprzednia wersje global i jako aktualizacje )

Po wgraniu wyskoczy ci komunikat że telefon jest zablokowany przez konto Xiaomi - odpalasz WiFi i logujesz się na konto (nie wiem jak to wygląda jak odepniesz przed instalacja konto z telefonu - czy również trzeba się logować).

Powrót normalnie przez TWRP do poprzednich wersji - u mnie bez problemu (czy to cofnąć backup czy instalacja czystego ROM-u od MiuiPolska na nowo).

Dane raczej stracisz bo zmieniając z China ROM od MIUI POLSKA chyba bez FULL WIPE system nie zahula. Proponuję Titanium Backup -ja robię kopie aplikacji i przywracam.

 

Jedyne co zauważyłem  to nie działa u mnie przeglądarka od Xiaomi i przez to skaner do QR tez ma humory ! Ale trochę kombinowałem z systemem i przywracałem z 4 razy walcząc z Google wiec może dlatego.

Co do resetów nie mam - na starej baterii ani na nowej - na romie global 9.6.3.0 (na stable  MIUIPOLSKA 9.2.3.0 - resety raz dziennie)  - baterię ładuję drugi raz od nowości NOHON - właśnie dobiłem do 2600mAh jeszcze z 2 ładowania i moze dobije do 2800-2900mAh :)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zonee napisał:

Tu masz Global: https://en.miui.com/download-274.html

Ja brałem Stable ROM choc jest i Developer ROM 9.6.1.0

Wgrywasz normalnie TWRP: wcześniej backup oczywiście jak by coś poszło nie tak to wracasz sobie spokojnie (Full WIPE zalecany chyba że miał byś już poprzednia wersje global i jako aktualizacje )

Po wgraniu wyskoczy ci komunikat że telefon jest zablokowany przez konto Xiaomi - odpalasz WiFi i logujesz się na konto (nie wiem jak to wygląda jak odepniesz przed instalacja konto z telefonu - czy również trzeba się logować).

Powrót normalnie przez TWRP do poprzednich wersji - u mnie bez problemu (czy to cofnąć backup czy instalacja czystego ROM-u od MiuiPolska na nowo).

Dane raczej stracisz bo zmieniając z China ROM od MIUI POLSKA chyba bez FULL WIPE system nie zahula. Proponuję Titanium Backup -ja robię kopie aplikacji i przywracam.

 

Jedyne co zauważyłem  to nie działa u mnie przeglądarka od Xiaomi i przez to skaner do QR tez ma humory ! Ale trochę kombinowałem z systemem i przywracałem z 4 razy walcząc z Google wiec może dlatego.

Co do resetów nie mam - na starej baterii ani na nowej - na romie global 9.6.3.0 (na stable  MIUIPOLSKA 9.2.3.0 - resety raz dziennie)  - baterię ładuję drugi raz od nowości NOHON - właśnie dobiłem do 2600mAh jeszcze z 2 ładowania i moze dobije do 2800-2900mAh :)

No to gratuluję .Ja po cofnięciu się jeden rom wstecz doznałem załamki następowały restarty w trakcie restartu .

Wyczyściłem w Twrp  piersze trzy pozycje dotyczące adw. czyszczenia i wrzuciłem jeszcze raz  ostatni stabilny ROM 8.5.2.0 i na razie czekam na efekty chociaż niczego specjalnego się nie spodziewam .

Zastanawiające jest to  , że ten ROM przez rok spisywał się znakomicie , więc może jednak przyczyna jest gdzie indziej .Dlaczego w sklepi play jak kliknę na pobierz lub aktualizuj to mija bardzo dużo czasu  zanim pobieranie sie zacznie  ...tylko jest napis  pobieranie i nic się  nie dzieje długo .....

Kiedyś była to chwila i plik się  pobierał i aktualizacja kilkudziesięsiu apek przbiegała szybko i sprawnie , a teraz aktualizacja 10 pozycji może trwać ponad pół godziny ....

ok na dziś kończę i  chyba zacznę się jednak rozglądać za nowym telefonem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fancik napisał:

No to gratuluję .Ja po cofnięciu się jeden rom wstecz doznałem załamki następowały restarty w trakcie restartu .

Wyczyściłem w Twrp  piersze trzy pozycje dotyczące adw. czyszczenia i wrzuciłem jeszcze raz  ostatni stabilny ROM 8.5.2.0 i na razie czekam na efekty chociaż niczego specjalnego się nie spodziewam .

Zastanawiające jest to  , że ten ROM przez rok spisywał się znakomicie , więc może jednak przyczyna jest gdzie indziej .Dlaczego w sklepi play jak kliknę na pobierz lub aktualizuj to mija bardzo dużo czasu  zanim pobieranie sie zacznie  ...tylko jest napis  pobieranie i nic się  nie dzieje długo .....

Kiedyś była to chwila i plik się  pobierał i aktualizacja kilkudziesięsiu apek przbiegała szybko i sprawnie , a teraz aktualizacja 10 pozycji może trwać ponad pół godziny ....

ok na dziś kończę i  chyba zacznę się jednak rozglądać za nowym telefonem ....

Już ci mówiłem - jest problem z Usługami Google to jest przyczyna. Proponuje zainstalować najnowsze Google play Services 14.7.99

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/google-play-services-14-7-99-release/google-play-services-14-7-99-020400-223214910-android-apk-download/

Oraz Ostatnia sprawną aktualizację Sklepu Google 12.3.30:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-12-3-30-release/google-play-store-12-3-30-all-0-pr-219141239-android-apk-download/

Powinno pomóc tymczasowo aż nie wymyśli się czegoś z całymi Usługami Google.

Sprawdź oczywiście wcześniej czy aby już nie masz tych wersji co wyżej ale wątpię bo miałem podobnie.

A dlaczego się tak dzieje na ROM-ach co wcześniej działały dobrze ? Bo Usługi Google automatycznie się aktualizują w tle :) Do optymalnie najnowszych jakie są dla danego telefonu/systemu :) Próbowałem się cofać z Usługami Google ale w wiekszości przypadków aktualizowały się same do wersji już z problemami

 

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc , ale to chyba to ponad moje wiadomości.

Niby apki się instalują a i tak jest co było

mam sklep play w  wersji  12.5.15 -all   219485979 żeby było ciekawiej to raz działa a raz info że brak instalacji....

google play service 3.24 relase- lmp-220656301

instalacja z pliku może to żle robię ale twrp nie widzi tych apek   może trzba najpierw odinstalować tmte ale trochę jestem ostrożny.

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fancik napisał:

Dzięki za pomoc , ale to chyba to ponad moje wiadomości.

Niby apki się instalują a i tak jest co było

mam sklep play w  wersji  12.5.15 -all   219485979 żeby było ciekawiej to raz działa a raz info że brak instalacji....

google play service 3.24 relase- lmp-220656301

instalacja z pliku może to żle robię ale twrp nie widzi tych apek   może trzba najpierw odinstalować tmte ale trochę jestem ostrożny.

 

APK pliki instalujesz z poziomu telefonu normalnie a nie TWRP :p

Klikasz zwyczajnie na odpalonym telefonie np. w Total Commander INSTALUJ i tyle :)

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też robiłem z poziomu Total Commander trwało to długo a po zakończeniu jak sprawdzam wersję to nadal bez zmian. Ok dzięki ja na razie odpuszczam. Telefon ma trzy lata, pewnie w nowym roku trzeba będzie coś nowego kupić. Nawet ta niby nowa bateria trzyma słabo. Jak nie używam internetu to jest znośnie, ale internet w oczach zjada prąd a kiedyś tak nie było

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fancik napisał:

Tak też robiłem z poziomu Total Commander trwało to długo a po zakończeniu jak sprawdzam wersję to nadal bez zmian. Ok dzięki ja na razie odpuszczam. Telefon ma trzy lata, pewnie w nowym roku trzeba będzie coś nowego kupić. Nawet ta niby nowa bateria trzyma słabo. Jak nie używam internetu to jest znośnie, ale internet w oczach zjada prąd a kiedyś tak nie było

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

No ja też się szykuje na zmianę: ale chyba skocze na OnePlus 7  :) jak się pojawi albo 6T jak jeszcze będzie - choć przyzwyczaiłem się do MIUI w sumie to fajny system tylko za szybko się starzeją telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koko63 napisał:

Żli ludzie zapraszają do kasy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe czy wykupią certyfikat :P

W stanach kasa się widać kończy :P

 

Apropos: próba ręcznej certyfikacji z XDA nic nie daje po pierwszej aktualizacji wraca "Urządzenie nie certyfikowane"

https://www.xda-developers.com/how-to-fix-device-not-certified-by-google-error/

 

Jutro może pokombinuję z microG - chyba że ktoś próbował i tez lipa ?

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wykupią certyfikat
W stanach kasa się widać kończy
 
Apropos: próba ręcznej certyfikacji z XDA nic nie daje po pierwszej aktualizacji wraca "Urządzenie nie certyfikowane"
https://www.xda-developers.com/how-to-fix-device-not-certified-by-google-error/
 
Jutro może pokombinuję z microG - chyba że ktoś próbował i tez lipa ?
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616
To jak jest?


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ciekawe czy wykupią certyfikat
W stanach kasa się widać kończy
 
Apropos: próba ręcznej certyfikacji z XDA nic nie daje po pierwszej aktualizacji wraca "Urządzenie nie certyfikowane"
https://www.xda-developers.com/how-to-fix-device-not-certified-by-google-error/
 
Jutro może pokombinuję z microG - chyba że ktoś próbował i tez lipa ?
https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-microg-gmscore-floss-play-services-t3217616
To jak jest?


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, koko63 napisał:

To jak jest?


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To jak jest?


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Na razie gadam na MIUI Forum z MIUI Beta Team - Global  jak z nimi nic nie wyjdzie to popróbuję wtedy

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koko63 napisał:

Ok dzięki, nie mam dziś siły na samodzielne eizkminianie.
Powodzenia!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Powiedz mi tylko jakę masz wersję Usług Google i Sklepu Google i czy w sklepie masz certyfikowany czy niecertyfikowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, koko63 napisał:

Jedną sekundę

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Tu usługi
89dbe98efb024ad61b8a460a01730083.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Tu Sklep2672c555cb6f93e0f140a765425dcfdd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Ale sprawdź: Sklep Play - Ustawienia w Sklepie Play i na dole masz : certyfikowany czy niecertyfikowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

O to?d04da19b2d2eca0fff906b2c6ffeb989.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie jest certyfikowane

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Urządzenie nie jest certyfikowane562d38cbc03098e1a37a7d68b8b7ca15.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mariusz.ur napisał:

Na redmi note 4 brak certyfikacji na wersji rozwojowej. Myślę, że na wersji stabilnej certyfikacja powinna być.

No ja dlatego przeskoczyłem na Stable Global i brak certyfikacji dla Redmi Note 2. Niby teraz mam zarejestrowany Sklep ale dalej nie można aktualizować apek od googla

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd brałeś Stable?
Może spróbuję.Full Wipe w TWRP i potem wgranie Stable?
Tak robiłeś?

No ja dlatego przeskoczyłem na Stable Global i brak certyfikacji dla Redmi Note 2. Niby teraz mam zarejestrowany Sklep ale dalej nie można aktualizować apek od googla
 


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koko63 napisał:

Skąd brałeś Stable?
Może spróbuję.Full Wipe w TWRP i potem wgranie Stable?
Tak robiłeś?

 


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale to jest nie tylko STABLE ale i GLOBAL ostatni.

https://en.miui.com/download-274.html

TWRP - Fullwipe - INSTAL ZIP

Tylko po instalacji wyskakuje że urządzenie jest zablokowane i trzeba się zalogować do konta Xiaomi. Nie wiem jak odepniesz konto przed instalacja czy tez zapyta.

 

PS. Zarejestrowałem Sklep 12.3.30  - pobrała się automatycznie wersja 12.7.23 i pisze ze niecertyfikowany - wiec próbuje teraz ten zarejestrować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na xiaomi Redmi Note 2 sklep play po kliknięciu na ikonę info że nie ma go w telefonie następnie po pewnym czasie następuje restart i sklep play już jest e wersji 12.5.15 i tak w kółko od kilku dni. Mimo to Google map się zaktualizowało odmowa jest przy YouTube i Google. Inne aplikacje dziwnie długo się aktualizują pewnie to wina sklepu play. Acha urządzenie moje jest nie certyfikowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na xiaomi Redmi Note 2 sklep play po kliknięciu na ikonę info że nie ma go w telefonie następnie po pewnym czasie następuje restart i sklep play już jest e wersji 12.5.15 i tak w kółko od kilku dni. Mimo to Google map się zaktualizowało odmowa jest przy YouTube i Google. Inne aplikacje dziwnie długo się aktualizują pewnie to wina sklepu play. Acha urządzenie moje jest nie certyfikowane.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


U mnie tak było, zniknikąjacy Sklep Play.
Idąc za czyjąś radą zainstalowałem najnowszą (?) wersję z netu i mam teraz 12.7.23-all [0] [PR] i jakieś cyfry dalej.
Urządzenie nie jest certyfikowane.
Na razie nie znika.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zonee napisał:
3 godziny temu, koko63 napisał:

Nigdy niczego nie rejestrowałem.Jak tego dokonać?

Ściągasz ze sklepu Google Play: Device ID - instalujesz - odpalasz - kopiujesz numer z pozycji "Google Service Framework" - wchodzisz na przeglądarkę "Chrome" czy co tam wolisz - odpalasz stronę "www.google.com/android/uncertified" - i tam wklejasz ten numer. Potem wchodzisz w Ustawienia telefonu - Zainstalowane - czyścisz dane "Sklepu Google" - potem czyścisz dane "Usług Google"  (aaa jak w ustawieniach dane będą wyszarzone to użyj innego programu do usunięcia danych aplikacji np. Titanium Backup)- RESTART. Jak wstanie przez chwilę masz certyfikowany w sklepie ale jak tylko połączysz się z netem i zacznie się aktualizować to Google sprawdza twój sprzęt i "Urządzenie nie jest certyfikowane" wraca jak grom z jasnego nieba :)

Niby wtedy jesteś na WHITE LIST ale to nic nie daje :)

 

Tak w skrócie :)

 

Edytowane przez zonee
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...