Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jestem w połowie pracy - system zainstalowany i stawiam tel do pionu ale chwile jeszcze mi zejdzie apki konta itp. Jak na razie nie widzę problemów - jedynie nie mogę sobie przypomnieć gdzie się ustawiało "instalację aplikacji z nieznanego źródła" - wydawało mi się ze to w Ustawienia - Urządzenie - Prywatność - Administracja urządzenia - Nieznane źródła -----ale tu  już nie ma "PRYWATNOŚĆ" i dalej :) SuperSU jak na razie bez zastrzeżeń, Bluetooth działa już beż cięcia ale to jeszcze muszę sprawdzić, GPS też wydaję się pracować jak należy lecz tez sprawdzę jutro dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tap nie ma - wersje wgrajcie z MIUI POLSKA - tam też dodali 7.0.8.0 i jest PL. Jak na razie SuperSU DZIAŁA świetnie Titanium, Tasker itp - jedynie nie mogę namierzyć zarządzania prawami administratora urządzenia. Bluetooth oraz GPS o wiele lepiej niż wcześniej. Instalujcie fajnie działa nie widzę problemów -jak na razie.

Znalazłem jeszcze to: http://xiaomi.eu/community/threads/miui-7-global-stable-rom-v7-0-11-0-and-v7-0-8-0.29023/

Miui 7 Global Stable Rom V7.0.11.0 And V7.0.8.0 ----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z instalacja z "Nieznanych źródeł" -- trzeba czekać 10s -- Brak tej ścieżki - Ustawienia - Urządzenie - Prywatność - Administracja urządzenia - Nieznane źródła ---- Nie ma już samej opcji "Prywatność" - chyba że gdzieś przenieśli ale nie widzę !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra zawsze coś spie..dzielą :P jak już coś działa dobrze to niby zapominają o drobiazgu :P małe skośne złośliwe :) na Xiaomi.eu próbuje coś ustalić cokolwiek co do wersji V7.0.11.0 ( http://xiaomi.eu/community/threads/miui-7-global-stable-rom-v7-0-11-0-and-v7-0-8-0.29023/ )

ale - ale BLUETOOTH już ładnie łączy się ze wszystkim bez problemu tj. MiBand - unlock plus MiFit dane, kroki, i łączność - notyfikacje walczę :) plus urządzenie OBDII jak ktoś korzysta to też już łączy z autem - jak trzeba diagnostyki samochodu. GPS jak bajka co do metra działa :) test na kilku trasach - zła pogoda, dobra pogoda.

Ale z tym: "PRYWATNOŚĆ" - dali mocy !! Ktoś może coś znalazł na ten temat jak to wywołać ?

PS. ja używam CHRONUS jako aplikacji pogodowo zegarkowej :)

Edytowane przez zonee
Korekta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam dziwny problem z Google Play na tej wersji , że po krótkiej chwili aplikacja zostaje przerwana ? Chwile podziała i nagle przerywa aplikacje bez powodu trochę to irytuje bo nie mogę sobie po przeglądać co tam nowego w google play tylko muszę się szybko decydować zanim aplikacja mi się wyłączy.

Edytowane przez dirk0401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na ten problem jakieś rozwiązanie ? Próbowałem czyścić  dane i pamięć cache ale nic to nie dało. Sprawdzam różne sposoby z internetu bo jak widzę nie tyczy się to tylko urządzeń Xiaomi tylko jak mówisz wina apki.

Edytowane przez dirk0401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam :) W stabilnej V7.0.8.0 trzeba ręcznie ustawić: centrum SMS  - dla PLAY to: +48790998250 - trzeba wejść w: Ustawienia - O aplikacjach - SMS - Zaawansowane - Numer centrum SMS - i tu podać np. dla PLAY numer powyżej.

Resztę sprawdzam dalej :)

Edytowane przez zonee
Korekta do wersji
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem - WI-FI w tle -- wysłałem kilka maili i odbiera na uśpionym wiec chyba ok - zresztą Wi-Fi, GPS, Bluetooth działa tu chyba bez zarzutów lepiej nawet od wersji stabilnej V7.0.6.0

Pobrałem też przez Wi-Fi całą grę 700MB - nic nie uśpiło na zablokowanym telefonie.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi się wydaję , że bateria dłużej trzyma. Wróciłem do wcześniejszej wersji by sprawdzić czy to wina ROMu , że google play przestaje działać i też mi na poprzedniej nie działa więc wracam do nowszej. Być może coś w ustawieniach mące bo na początku po wipe wszystko działa  a potem przestaje cholera go wie. Nawet tą pogodę systemową udało mi się skalibrować .Jak na razie minusem tej najnowszej wersji jest brak zakładki w ustawieniach gdzie można było zezwolić na instalacja aplikacji po za sklepu play.

 

Edytowane przez dirk0401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zonee napisał:

Sprawdziłem - WI-FI w tle -- wysłałem kilka maili i odbiera na uśpionym wiec chyba ok - zresztą Wi-Fi, GPS, Bluetooth działa tu chyba bez zarzutów lepiej nawet od wersji stabilnej V7.0.6.0

Pobrałem też przez Wi-Fi całą grę 700MB - nic nie uśpiło na zablokowanym telefonie.

Podczas ciągłego pobierania on chyba podtrzymuje ekran, wygasi ale coś tam minimalnie świeci. Tak przynajmniej na MyPhoneExplorer się zachowuje, ale jeśli z guzika go wygasiłeś podczas pobierania to już powinno zerwać od razu albo po chwili :)

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy ala: zatrzymanie aplikacji to wina samego systemu i przywracania bądź zamrażania czegoś TB: zrób kilka restartów niech się system ułoży i będzie ok - tak jest u mnie - RADA  KOLEGI OD SAMSUNGA S4 - ponoć zalecali to wszystkim :) Minus to fakt brak tej ŚCIEŻKI do Prywatności ( widzę że te opcje rozbili po całym menu ale "Nieznanych źródeł" tez nie widzę :( Ja jeszcze zauważyłem coś dziwnego: tuż po przejściu z wersji  V7.0.6.0  na V7.0.8.0 miałem możliwość ustawienia siły wibracji w telefonie - ale po poustawianiu wszystkiego i kilki powrotach do V7.0.6.0 z backup-u I NAWET CAŁKOWICIE NOWEJ INSTALACJI Z FULL WIPE  ( by posprawdzać wszystko z nowa wersją )  nie widzę tej opcji teraz. Macie ja u siebie ? Kontrolę siły wibracji ?

11 minut temu, d3tr0 napisał:

Podczas ciągłego pobierania on chyba podtrzymuje ekran, wygasi ale coś tam minimalnie świeci. Tak przynajmniej na MyPhoneExplorer się zachowuje, ale jeśli z guzika go wygasiłeś podczas pobierania to już powinno zerwać od razu albo po chwili :)

Nic nie zerwało pobierał jakieś 10 Minut - 700MB :) Nie robię nadziei ale chyba jest ok - i tak z palca plus Greenify :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak by ktoś był zainteresowany - na tej wersji odpaliłem już w pełni MiBand - działają NOTYFIKACJE ( tu konieczne nadanie w UPRAWNIENIACH - DLA MiFit - Pokaż pływające okna ) - i już wszystko działa ( na wersji stabilnej V7.0.6.0 to nie działa )

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zonee napisał:

Ps. Jak by ktoś był zainteresowany - na tej wersji odpaliłem już w pełni MiBand - działają NOTYFIKACJE ( tu konieczne nadanie w UPRAWNIENIACH - DLA MiFit - Pokaż pływające okna ) - i już wszystko działa ( na wersji stabilnej V7.0.6.0 to nie działa )

Zapowiada się ciekawie, jeszcze sprawdź baterie jak to trzyma (w twoich warunkach i porównaniu do innych romów) i można z ciekawości wypróbować :)

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, delusdb napisał:

Jak często wychodzi to stabilny MIUI?

Jest język PL?

Czym rożni się od MIUIPolska? Warto się przesiąść z MIUIPolska na to stable?

Dla mnie warto dla ciebie am ocen:

1: Stabilne to tez MIUI POLSKA - tylko najczęściej jedynie spolszczona bez BEZ ROOT-A ( sam go musisz zrobić wgrywając z poziomu TWRP bądź co tam wybierzesz )

2: Rozwojowe MIUI POLSKA z pseudo ROOT-em to żart -  w kwestii ROOT-A ( jak to mówią: nie wszystkie aplikacje na nim działają - bo tak :) założenia posiadania uprawnień root są inne wiec szkoda gadać :) )

3: Wersja stabilna wychodzi jak dotąd raz na 1-2 miesiące - powiedzmy ( obecnie wyszła po miesiącu ) około chyba jak się mylę to poprawcie

4: Wersja polska jest dostępna na MIUI POLSKA ( Wersje stabilne MIUI 7 Xiaomi.eu z PL (na bazie stable Xiaomi bez root )  i stąd zalecam pobierać jak nie jestem pewien Xiaomi.eu    (https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=42335)

5: A cała reszta działa jak na razie świetnie :) ale to moje zdanie :) każdy ma inne -  na rozwojowych dawno nie siedziałem - bo same problemy :)

13 godzin temu, d3tr0 napisał:

Zapowiada się ciekawie, jeszcze sprawdź baterie jak to trzyma (w twoich warunkach i porównaniu do innych romów) i można z ciekawości wypróbować :)

Baterie testowałem wczoraj ale walczę jeszcze z Taskerem - bo lubię jak telefon kładzie się spać po mnie i budzi przedemną - wczoraj przez noc straciłem 1% przy wybudzaniu - czyli tak samo jak w wersji stabilnej V7.0.6.0 :) BAJKA :)

 

Ps. Co do MiBand-a jak i MiFit to ustawcie też "kłódkę" na aplikacji ( z poziomu lewego przycisku ) żeby jej nie zamykało przy czyszczeniu RAM - i wreszcie NOTYFIKACJE działają :)

 

Przez 12h50m - 1% baterii ------- liczone od około 20 wczoraj do 8.50 rano ----- z czym od 22.30do5.30 Tasker odpala u mnie tryb samolotowy - dane OFF, WiFi OFF, Bluetooth OFF, Sync OFF - reszta śmiga - wysłane 3 sms - rano wiadomości przeczytane 10 minut na CHROME - ekran na około 33% - plus z 20 wybudzeń telefonu.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat wydaje mi się że ładniej pracuje troszkę dokładniejsze zdjęcia jak się potem zbliży --- wielkiej poprawy nie ma - ale jak nie ruszam aparatu to są dość fajne te zdjęcia

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...