Jump to content

Akus

Użytkownicy
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Akus last won the day on December 20 2018

Akus had the most liked content!

About Akus

 • Birthday 07/01/1987

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Radomsko
 • Zainteresowania
  Elektronika, energetyka, automatyka przemysłowa

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 2, Mi 9T

Recent Profile Visitors

1,082 profile views

Akus's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

24

Reputation

 1. Według twojego toku myślenia: Przypuśćmy że alumulator pracuje liniowo w zakresie napięcia 3,4-4,4V. Bo pod uwagę powinniśmy wziać deltę napięcia z jaką działa akumulator. Czyli od 0-100% = 1V. I teraz twoje równanie z różnicą 0,2V: X=(0,8x100)/1=80% Jesteś inzynierem elektrotechnikiem? Dlatego nie lubię udzielać się na forach. Jeśli się na czymś nie znam to po prostu nie komentuje. Wolę najpierw zorientować się w temacie. Przez takie komentarze wszystkie fora są pełne śmieci i bezwartościowych treści. Aż nie chce się tego przeglądać.
 2. Niestety to tak nie działa:-) Bateria nie rozładowuje się do 0V. Nie wiem teraz dokładnie ale 0% to chyba coś około 3,4V. Poza tym procentowy wskaźnik naładowania nie jest prostym proporcjonalnym przelicznikiem na napięcie akumulatora. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy różnym obciążeniu napięcie akumulatora się waha. Zależność napięcia akumulatora li-ion od naładowania nie jest funkcją liniową. Dlatego takie równanie nie ma zastosowania.
 3. Witam Po ostatniej oficjalnej aktualizacji telefonu do wersji Miui Global Stable 12.0.3 QFJMIXM, zostałem zmuszony do odblokowania bootloadera i wypróbowania Stable od Xiaomi.eu. Niestety trafiłem do tej grupy użytkowników, którzy zgłaszają problemy ze stałym wybudzeniem telefonu i drenażem baterii w najnowszej wersji Global - SOT na poziomie 4-5h i utrata do kilkunastu procent baterii po nocy, gdzie na wersji poprzedniej Miui 11 telefon osiągał SOT na poziomie 7-8h. Po kilku dniach testów Stable od xiaomi.eu wydaje się, że telefon odzyskał żywotność na baterii i wybudza się tylko w czasie używania. Skoro już odblokowałem bootloader po roku używania telefonu, choć nie jestem zwolennikiem modyfikowania rozwiązań fabryczych i miałem nadzieje że Xiaomi poprawi oficjalny Global Stable, to postanowiłem zmodyfikować kilka rzeczy w romie Xiaomi.eu - 12.0.4.0.QFJCNXM: - menedżer plików kończył działanie przy próbie odtworzenia niektórych plików wideo - zastąpiony najnowszą wersją VI-200827 ze sklepu play, - usunięty wps office lite - w przypadku używania "ciemnego motywu" Miui automatycznie przyciemnia wyświetlane dokumenty co jest uciążliwe, gdy przegląda się dużą ilość dokumentacji w pdf'ach otwieranych z menedżera plików w ciągu dnia, - usunięty notes - zauważyłem, że działa cały czas w tle zajmując niepotrzebnie całkiem sporą ilość zasobów, - usunięta aplikacja Google (Velvet.apk) - j.w, - w skrypcie wykonywanym podczas uruchamiania systemu (init.qcom.early_boot.sh) dodane polecenie: if [ `cat /sys/class/power_supply/battery/status` == "Discharging" ]; then echo "4180000" > /sys/class/power_supply/battery/voltage_max fi Kod sprawdza czy podczas uruchamiania systemu do telefonu podłączona jest ładowarka: - jeśli ładowarka jest podłączona podczas włączania telefonu to bateria będzie ładowana za każdym razem do 100% - 4,380V, - jeśli zrestartujemy go bez podłączonej ładowarki to telefon za każdym razem będzie kończył ładowanie baterii, gdy napięcie osiągnie 4,180V ~ 85%. Ten krótki kod pozwala na prostą kontrolę ładowania akumulatora bez potrzeby instalowania na telefonie "roota" i dodatkowych aplikacji kontrolujących ładowanie baterii działających w tle. Telefon i tak ma długi czas działania na baterii, a ładowanie do 4,2 V powinno znacząco wydłużyć jej czas życia. Można zostawiać telefon na całą noc pod ładowarką bez szkody dla baterii. Link do zmodyfikowanego romu: https://drive.google.com/file/d/1-7KuCwpMj6mDxNrnBcLkZZsEoMyUjQVf/view?usp=sharing Pozdrawiam
 4. Wielkie dzięki. Już myślałem, że mam problem z telefonem, bądź ładowarką. Swoją drogą wszędzie piszą, że max bezpieczne napięcie li-ion to około 4,2V. Trochę to dziwne że nasze telefony lądują do ponad 4,4V.
 5. A mógłbyś wrzucić screena przy naladowaniu 100% pod ładowarką?
 6. Witam. Czy moglibyście sprawdzić do jakiego napięcia są ładowane wasze baterie? Moja spuchła i obawiam się, że przez zbyt wysokie napięcie po naladowaniu. Wrzucam screena z programu https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stu.battery
 7. Mnie też interesuje ten RN7, i cena ma być zachęcająca... Podziel się wrażeniami jak już go dorwiesz
 8. Link do romu ze skryptem cpu i bez chińskich śmieci, który masz teraz na telefonie bez fixa https://drive.google.com/file/d/1Sw-4GImlo2ip6DDbpwm6mtfJ1wfoMBdH/view?usp=drivesdk Sklep play zaktualizuj z apkmirror. Tam jest najnowsza wersja. Dużo energi pochłania Wi-Fi oraz dane mobilne w LTE, włączone podczas uśpienia telefonu. Polecam w ustawieniach zaawansowanych Wi-Fi ustawić - Wi-Fi podczas uśpienia włączone tylko podczas ładowania i ustawienie sieci mobilnej na 3G, jeśli nie zależy na dużych szybkościach przesyłu oraz ustawienie w panelu sterowania -wyłączenie danych mobilnych po 10 minutach uśpienia. Pozdrawiam
 9. Możesz już zainstalować rom bez fixa. Na pewno szybkość otwierania aplikacji i zużycie energii się poprawi. Wydaje się, że wszystko jest już w porządku. Od trzech dni działam już na w pełni sprawnym systemie.
 10. RN2 ma oficjalną certyfikację Google. Nie potrzebne są żadne zabiegi. Brak certyfikatu może być spowodowany zainstalowaniem roota, bądź masz zainstalowany tak zwany na forum "syf miui"...
 11. Ostatnia wersja sklepu play: https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-13-2-19-release/, instaluje się już poprawnie na romie bez fixa. Jest nadzieja, że pozostałe aplikacje również zostaną naprawione przez Google. Pozdrawiam
 12. Wydaje się, że Google powoli naprawia problem z aktualizacjami. YouTube już instaluje się i działa bez problemu na romie bez fixa.
 13. Ostatni ma parę bug'ów. Wrzuć ten 9.2.3.0 z fixem przez twrp. Inaczej tego nie zrobisz. On jest dobry, nie drenuje baterii. Nie wiem czemu się tak upieracie przy tym 9.6.3.0. Albo zainstaluj tego fixa z zipa na 9.6.3.0 jak tak koniecznie Ci na nim zależy i powinien działać.
 14. Fix wyłącza tylko optymalizację nowo instalowanych aplikacji, nie ma to związku z bezpieczeństwem danych. Poczytaj o msa, mab i analytics w oficjalnych romach to się dopiero zdziwisz... Jeśli zainstalowałeś rom ode mnie to masz usunięte te śmieci. Zobacz działające aplikacje w ustawieniach.
 15. Przez mi-recovery zainstalujesz tylko romy niemodyfikowane. W twrp trzeba wyłączyć weryfikację sygnatury zip przy instalacji. Najpewniej jest zrobić full wipe, żeby uniknąć bug'ów po instalacji. Zrób to i będzie ok: Trzeba dodać dwie linie w pliku build.prop: dalvik.vm.image-dex2oat-filter=speed dalvik.vm.dex2oat-filter=interpret-only Jeśli nie wiesz jak to zrobić to podeślij link do romu a ja wrzucę zmodyfikowany. Albo spróbuj zainstalować fixa z zipa dla rn2. Powinno zadziałać.
×
×
 • Create New...