ZduneX25

MI 4c - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

@decorator12 Hmm no nie wiem czy to tego wina, facebook czy przeglądarka internetowa nie ma takich problemów (na szczęście) mimo, że muszą pobrać i wyświetlić więcej treści. Na CM też tak się zachowuje?

5 godzin temu, laston napisał:

Żeby nie być gołosłownym :

Wydaje mi się że przy ładowaniu obrazków to raczej normalne

• Like 1

Może akurat Sklep Play jest źle zrobiony. Niektóre aplikacje mają ściny przy przewijaniu contentu :/ Bawiłem się przed chwilą OneDrive, 400 miniatur do wczytania i chodzi gładko.
Szkoda, że nie mam innego telefonu z androidem żeby porównać.

decorator12,
chmm nie mam CM13 (a zasugerujesz, że warto? ), mam MIUI i jakoś do tej funkcji nie mogę trafić :(
Po dwukliku na ekran lub przyciśnięciu przycisku power pojawia się ekran z "chłopkiem" :)

i trzeba przesunąć palcem w górę aby odblokować. Nigdzie nie widziałem, że można to zmienić.

Dodatkowo aby opaską MiBand odblokowywać telefon trzeba mieć właśnie blokowanie wzorem,
gdzie tego szukać?

13 minut temu, RaVB napisał:

Dodatkowo aby opaską MiBand odblokowywać telefon trzeba mieć właśnie blokowanie wzorem,
gdzie tego szukać?

Ustawienia -> Blokada -> Hasło -> tam ustawiasz co chcesz 

magyarek - dzięki :)
udało się zastąpić pin wzorem co od razu pozwoliło na odblokowywanie telefonu opaską :)
Ten ekran z "chłopkiem" i tak został, on jest na zawsze czy też można go jakoś wyłączyć?
Po naciśnięciu power najpierw musiałem palcem po ekranie w górę a następnie narysować kod linię lub przybliżyć opaskę.

Trochu zachodu z tym :)

Z jakim, kurcze, chłopkiem?! 

Po co przybliżasz opaskę? To jest tak, że jak jest w zasięgu urządzenia, to po prostu nie wyświetla ekranu z wzorem, tylko odblokowujesz normalnie, maźnięciem w górę. 

magyarek - dzięki

udało się zastąpić pin wzorem co od razu pozwoliło na odblokowywanie telefonu opaską

Ten ekran z "chłopkiem" i tak został, on jest na zawsze czy też można go jakoś wyłączyć?

Po naciśnięciu power najpierw musiałem palcem po ekranie w górę a następnie narysować kod linię lub przybliżyć opaskę.

Trochu zachodu z tym

Ustawienia /blokada /hasło /pomiń ekran blokady

Wysłane z mojego Mi-4c

47 minut temu, magyarek napisał:

Z jakim, kurcze, chłopkiem?! 

Po co przybliżasz opaskę? To jest tak, że jak jest w zasięgu urządzenia, to po prostu nie wyświetla ekranu z wzorem, tylko odblokowujesz normalnie, maźnięciem w górę. 

Zapewne chodzi o tapetę

Xiaomi-Mi4c-Varios-Colores.jpg

Posiada ktoś Mi4c w wersji żółtej? Obecnie na xfs jest ta wersja oraz różowa w niskiej cenie. Podoba mi się ten kolor oraz czarna ale ona jest droższa i trzeba czekać na dostawę. I jestem ciekaw jak to wygląda, czy są przebarwienia i czy się wyciera plastik po dłuższym czasie użytkowania?

A i jeszcze jedno. Jak sprawa wygląda z tą klapką? W wielu testach mówią, że nie jest wymienialna. Ale widziałem tylne klapki w sprzedaży.

Edited by rici747

Czytałem gdzieś, że te obudowy inne niż grafitowa potrafią się na rogach przecierać. I to wcale nie po dłuższym czasie użytkowania.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Niby się da wymienić, ale trzeba brać pod uwagę że konstrukcja telefonu nie jest stworzona pod coś takiego i nie jest to takie proste. 

Czytałem gdzieś, że te obudowy inne niż grafitowa potrafią się na rogach przecierać. I to wcale nie po dłuższym czasie użytkowania.

Mam biała wersje od premiery i telefon wygląda tak jak wcześniej

Sent from Xiaomi Mi 5

Witam mam 2 pytania odnośnie mi4c:

-Jak teraz mogę zainstalować j. polski żeby nie zepsuć telefonu?

-Będę mógł zrootować telefon wcelu zyskania najnowszego opragramowania?

Z góry dziękuje.

1. Wg instrukcji na miuipolska.pl

2. Wg informacji w co tygodniowym poście miuipolska

Wysłano z MiNote

3 godziny temu, Elderbary napisał:

Mam biała wersje od premiery i telefon wygląda tak jak wcześniej

Sent from Xiaomi Mi 5

Nosisz w etui czy luzem?

Ja rozważam żółty model i dlatego interesuje mnie jakość plastiku. Chociaż zapewne będzie jakiś silikon na nim.

Edited by rici747

Witam,

Troszkę było zamieszania w związku z nowymi zabezpieczeniami od Xiaomi i się lekko pogubiłem. Jeśli nabęde teraz mi4c na ibuygou to czy można wgrać rom jakiś cywilizowany (miuiposla lub global)? Jakieś problemy z nowymi modelami pod tym względem ??

Kupowałem niecały miesiąc temu mi4c z IBG i nawet TWRP było już zainstalowane. Porobiłem więc tylko wipe i od razu wgrałem bez problemu MIUIPolska

Edited by wtbn

Dnia 7.04.2016 o 19:06, RaVB napisał:

decorator12,
chmm nie mam CM13 (a zasugerujesz, że warto? ), mam MIUI i jakoś do tej funkcji nie mogę trafić :(
Po dwukliku na ekran lub przyciśnięciu przycisku power pojawia się ekran z "chłopkiem" :)

i trzeba przesunąć palcem w górę aby odblokować. Nigdzie nie widziałem, że można to zmienić.

gdzie tego szukać?

CM 13 jest znacznie mniej "miękki" niż MIUI - nakładka Xiaomi chce częściowo animacjami nasladować Apple. Używam CM od jakiegoś miesiąca - można się bawić luncherami i szaleć do woli motywami itd. Ale to wszystko... nudzi się. MIUI wygląda bardziej oryginalnie, a co do działania - działa chyba wszystko tak samo, tylko że w MIUI powiadomienia trzeba ustalać w trzech miejschach chyba aby telefon pokazywał kółeczka messengera kiedy ktoś napisze.

W sumie chyba wrócę do MIUI - zobaczę jak teraz to wygląda :D

Witam,

Troszkę było zamieszania w związku z nowymi zabezpieczeniami od Xiaomi i się lekko pogubiłem. Jeśli nabęde teraz mi4c na ibuygou to czy można wgrać rom jakiś cywilizowany (miuiposla lub global)? Jakieś problemy z nowymi modelami pod tym względem ??

Nie ma globala dla mi4c i nie będzie...

35 minut temu, AndropaX napisał:

Nie ma globala dla mi4c i nie będzie...

yyyy to co jest ?? :)

Romy china, xiaomi.eu no i cm z pochodnymi.

Witam. Mam pytanko.  Jak wygląda sprawa z dwoma rodzajami optyki i przetwornika Sony lub Samsung w Mi4C Czy różnią się pod względem jakości zdjęć.Z opisów wynika że  mi4c może mieć wyświetlacz AUO. Mam pytanie. Czy optyka i wyświetlacz to losowe sprawy czy w jakiś konkretnie modelach są stosowane konkretne wyświetlacze Chciałem zamówić Mi4 ale coraz bardziej zastanawiam się nad Mi4c. Zależy mi bardziej na aparacie a z forum widzę że w Mi4C lepiej się spisuje.

5 minut temu, Cieplasek napisał:

Witam. Mam pytanko.  Jak wygląda sprawa z dwoma rodzajami optyki i przetwornika Sony lub Samsung w Mi4C Czy różnią się pod względem jakości zdjęć.Z opisów wynika że  mi4c może mieć wyświetlacz AUO. Mam pytanie. Czy optyka i wyświetlacz to losowe sprawy czy w jakiś konkretnie modelach są stosowane konkretne wyświetlacze Chciałem zamówić Mi4 ale coraz bardziej zastanawiam się nad Mi4c. Zależy mi bardziej na aparacie a z forum widzę że w Mi4C lepiej się spisuje.

Sa rozne modele wyswietlacza i aparatu. Z czego najlepsza mozliwa kombinac to wyswietlacz sharpa i optyka sony. 

Z tego co tu patrzylismy na forum to 95% mialo wlasnie sharp/sony. Ale jak chcesz miec 100% pewnosc to napisz do sprzedawcy i tyle.

Mały tutorial dla oporonych jak to sprawdzic.

Robicie restart telefonu > Wpisujecie na klawiaturze *#*#64663#*#* > klikacie 3 kropeczki w prawym gornym rogu i wybieracie narzedzia > Logi > DMESG.

Najlepiej podlaczyc tel do komputera i wejsc w folder debug_log > Otworzyc utworzony wczesniej log > Nacisnac ctrl + f i wpisac  imx258. Jezeli znajdzie to mamy aparat Sony. Jak nie znajdzie to wyszukajcie S5K3M2, jak znajdzie to macie aparat samsunga.

Ofc mozecie otworzyc ten log w przegladarce na telefonie i tam wyszukac... 

Jak chcesz sprawdzic ekran to wyszukaj w tym pliku slowa sharp. Jak znajdzie to masz sharpa. Jak nie to zobacz czy znajdzie auo, albo lg.

Witam.

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z silikonowymi etui do Mi4c? Inteligentne krawędzie jak się przy takim euti zachowują? Może ktoś poleci godne uwagi euti?

A zapytam się tutaj :)

Czy przechodzenie z romów weekly na romy stable jest bezpieczne? tzn będzie wszystko działać bez full wipe? (tylko cache/dalvik). Np przejście z obecnie wgranego MIUI 6.4.7 na najnowszy stable dla Mi4C z 1 kwietnia?

Witam.

Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z silikonowymi etui do Mi4c? Inteligentne krawędzie jak się przy takim euti zachowują? Może ktoś poleci godne uwagi euti?

Ja kupiłem na ibuygou. Krawędzie działają słabiej ale dla mnie do przyjęcia.

Staram się nie zakładać 😊.

Wysłane z mojego Mi-4c