Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić downgrade z 5.10.29 na 5.9.24, lub w przyszłości jakikolwiek inny. Podobno przedtem trzeba zrobić full wipe w twrp. Które opcje mam zaznaczyć w advanced wipe? (jest ich w sumie chyba 7, ale karte sd i usb otg oczywiście pomijam).  Czy przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu telefonu jest równoznaczne ze zrobieniem full wipe w twrp? Czy robiąc full wipe trzeba wyjąć kartę sd? Gdzie mam mieć zipa z systemem do zainstalowania, w pamięci wewn. czy na karcie sd? I ostatnie, czy robiąc full wipe nie tracę wgranego twrp? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kulig007 napisał:

Z tego co ja wiem (i praktykuje) to wipe data zawsze PRZED.

TapTap Tapatalk+MI4W

 

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Mi aie wydaje ze wipe wykonujemy po aktualizacji.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

 

Zrobisz tak i tak będzie dobrze, robiąc wipe po trzeba się liczyć, że jeśli włączymy telefon to będą same błędy wyskakiwać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot air na 160 stopni. A przykleić specjalnymi naklejkami do ekranów LCD. W Note jest chyba OGS więc odklei się cały LCD od ramki. O ile taki myk pomoże na to co opisujesz. Wg mnie nie.

Wysłano z Mi4c

To wg Ciebie co mogę zrobić

Jak problem się nasili to raczej wymiana LCD.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PIKO-SJ napisał:

Chciałbym zrobić downgrade z 5.10.29 na 5.9.24, lub w przyszłości jakikolwiek inny. Podobno przedtem trzeba zrobić full wipe w twrp. Które opcje mam zaznaczyć w advanced wipe? (jest ich w sumie chyba 7, ale karte sd i usb otg oczywiście pomijam).  Czy przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu telefonu jest równoznaczne ze zrobieniem full wipe w twrp? Czy robiąc full wipe trzeba wyjąć kartę sd? Gdzie mam mieć zipa z systemem do zainstalowania, w pamięci wewn. czy na karcie sd? I ostatnie, czy robiąc full wipe nie tracę wgranego twrp? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Przed instalacją robisz wipe - cache, dalvik cache, system, data

Jak nic więcej nie zaznaczysz poza tymi to z karty nic ci nie skasuje. Samo TWRP też nie zniknie po wipe.

Factory reset to proteza to nie czyści za dokładnie, wipe w TWRP znacznie lepiej niż opcja 1. Najlepiej miflash.

Lokalizacja jest mało ważna bo w TWRP możesz zmieniać czy w pamięci telefonu czy na karcie a nawet na USB OTG.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie baterii. Czy znajdę gdzieś do kupienia o większej pojemności?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Podróby. Które będą trzymały krócej. W sumie to zastanawiam się czy rn3 nie ma identycznej (tylko schowanej rzecz jasna) i czy nie pasowałaby do naszego :) Fajnie by było mieć takie 4000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie telefonik redmi note 2 i dziś już bateryjka powoli pada . Zapytanie o pierwsze ładowanie . Czekać aż całkowicie padnie i na wyłączonym telefonie ładować np 5 h ? Czy ładować tylko na ładowarce czy nie ma różnicy i można ładować przez usb na kompie ? Już czasy formatowania baterii chyba minęły ale wole się spytać by nie spaplać na dzień dobry baterii . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł do mnie telefonik redmi note 2 i dziś już bateryjka powoli pada . Zapytanie o pierwsze ładowanie . Czekać aż całkowicie padnie i na wyłączonym telefonie ładować np 5 h ? Czy ładować tylko na ładowarce czy nie ma różnicy i można ładować przez usb na kompie ? Już czasy formatowania baterii chyba minęły ale wole się spytać by nie spaplać na dzień dobry baterii . 

Przez USB to trochę Ci się będzie ładował. Laduj po prostu od np 5% do stówy + tam jeszcze godzinkę czy półtorej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ,mam 10 procent . Jedynie boje się tej chińskiej ładowarki z przejściówką , zawsze ładowałem telefony przez komp usb . Telefon wyłączyć do ładowania ?  Karty jeszcze nie wkładałem jedynie tel odpaliłem i poklikałem na necie przez wi-fi   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie dłużej niż do 100% nie jest ładowaniem do pełna, podłączcie sobie jakikolwiek miernik, prąd spada do zera czyli telefon odłącza ładowarkę dużo później, a skoro tak działa automatyka telefonu tzn że ma to sens. Z mojego doświadczenia wynika że telefon pracuje nawet do 30 minut na włączonym ekranie zanim pokaże się 99%, dlatego jeśli ktoś pisze że dłuższe ładowanie nie ma sensu to pisze bzdury i nigdy tego nie sprawdził w praktyce.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.31 PL

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon podłączony pod ładowarkę . Wyświetliła się ikonka a potem obrazek dużej baterii i 10 procent potem ekran zgasł i pali sie jedynie dioda . Tak ma być ? Telefon do ładowania wyłączyłem . Jak dioda zmieni kolor to wtedy jest załadowany ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, d3tr0 napisał:

Godzina ładowania dłużej mimo pokazania się już 100% daje te 20-30 min zanim licznik zacznie spadać na 99% - potwierdzam

No oczywiście, że tak jest. I nie tylko w Xiaomi. Naładuję do 95%, kilka minut i już mam 94-93%. Potrzymam na 100% ładowarkę, nieraz i godzinę mogę coś robić i dopiero na 99% zejdzie. To reguła, a nie wyjątek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie dłużej niż do 100% nie jest ładowaniem do pełna, podłączcie sobie jakikolwiek miernik, prąd spada do zera czyli telefon odłącza ładowarkę dużo później, a skoro tak działa automatyka telefonu tzn że ma to sens. Z mojego doświadczenia wynika że telefon pracuje nawet do 30 minut na włączonym ekranie zanim pokaże się 99%, dlatego jeśli ktoś pisze że dłuższe ładowanie nie ma sensu to pisze bzdury i nigdy tego nie sprawdził w praktyce.

Redmi Note 2 Prime Miui v7 5.12.31 PL

Ech szkoda gadac, Ty widac klepiesz teorie, a ja zaobserowalem to na 2 telefonoach xiaomi i 1 sony. Ladowanie do 100% i trzymanie na ladowarce jeszcze ze 2h u mnie ani nie wydluzylo tego ze 100% swieci sie dluzej na telefonie a wrecz odwrotnie i tak samo dluzej wcale nie trzyma..

Wiadomo ze jak kazdy nie czekam az dobije do 100% i odlaczam za kazdym razem, czasami wlasnie podlacze na noc i przeciez nie bede siedzial i czekal. Ale wtedy kiedy moge tak robie i bateria u mnie lepiej trzyma niz ladowana dluzej. Redmi 2, redmi note 2 i xperia j.

Takze czemu wciskasz, komus ze ktos nie testowal, chyba ja lepiej wiem jak sie to u mnie objawia? Czy moze kupiles jakas szklana kule? Dla mnie bezsens ladowanie dluzej, ale nie mowie ze czasem zycie do tego nie zmusza..

Moze Ty zaobserowales u siebie tak jak opisalem. Nie narzucam nikomu zeby tak robil, a ja napewno nie bede za kazdym razem ladowal dluzej baterie, przez jakies teorie spiskowe ze to poprawia dzialanie baterii.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ehh..

Jeśli chcesz się przekonać to naładuj swoim sposobem i odpal np jakiś sample video w kółko.

Potem zrób to samo tylko z ładowaniem 2h dłużej..

Zobaczysz wyniki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...