Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dr_Weltschmerz napisał:

Polecacie jakiegoś konkretnego allegrowicza sprzedającego RN2? Chcę kupić z dostawą z Polski, jakby co.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=6719833 i drugie ich konto http://allegro.pl/show_user.php?uid=10074445 - tylko jak cos to popatrz bo maja aukcje z roznymi cenami :); ja tam kupowalem prime, kolega zwykle rn2, brat redmi 2 - problemow nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Sam coś szukam .

Wydaje mi się ze u Technos-online.pl była właśnie dostawa trzeba tam popatrzeć bo sprzedawca chwalony.....

 

Jakbyście mieli wybór między Redmi Note 2 prime    a    Huawei  P8   to co byście wybrali .......

Ciekaw jestem waszych opinni.....

Edytowane przez fancik
dodanie tekstu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi w panelu sterowania aplikacja "czyszczenie". Pojawia się komunikat "wystąpił błąd w module czyszczenia". We wcześniejszym redmi note 2 który rozbiłem wszystko działało normalnie. Telefon zamawiany był na ebay przez mojego kolegę w Anglii i doszedł do mnie z miui eu,  wgrałem miui Polska przez update. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Sam coś szukam .

Wydaje mi się ze u Technos-online.pl była właśnie dostawa trzeba tam popatrzeć bo sprzedawca chwalony.....

 

Jakbyście mieli wybór między Redmi Note 2 prime    a    Huawei  P8   to co byście wybrali .......

Ciekaw jestem waszych opinni.....

Jesli nie przeszkadza brak dual sim i mniejszy aparat to zdecydowanie p8. Jego bardziej bym porownywal do serii mi, niz redmi. W Chinach p8 jest drozszy niz mi4

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Redmi2 napisał:

 

Przeciez masz w ustawieniach priorytet zapisu na karte sd. Wlacz to.a nastepnym razem troche sam poszukaj...

3b2a85257814481d4b8281a0f301647f.jpg5bb80c8d0fcaf974a29eccc789589f38.jpgWysłan z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Pytałem o zmianę lokalizacji PLIKÓW NAGRANYCH ROZMÓW, a nie zdjęć, to po pierwsze.

Po drugie - jeśli aż tak denerwuje Cię, że o coś pytam, to spuść sobie trochę powietrza, zamiast bawić się w moralistę. Sądziłem, że to forum ma pomagać, a nie służyć podbudowytwaniu własnego, być może nieco nadwątlonego, ego. Weź także pod uwagę, że nie każdy urodził się z instrukcją smartfona w garści.

Po trzecie - gdyby znalazł się ktoś mniej nadwrażliwy na pytania mnieji zaawansowanych użytkowników i wyjaśnił mi, co oznacza to R w kółku na górnym pasku, byłbym szczerze wdzięczny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Jesli nie przeszkadza brak dual sim i mniejszy aparat to zdecydowanie p8. Jego bardziej bym porownywal do serii mi, niz redmi. W Chinach p8 jest drozszy niz mi4

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Najbardziej obawiam się wbudowanej baterii ..... jest trochę słaba i nie wiadomo ile podziała... a co później, ciekawe ile w serwisie kosztuje wymiana takiej wbudowanej baterii...

czy ktoś już to robił.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił Wam się kurz pod ekranem przedniego aparatu? Nie powinien bo są tam takie uszczelki, a jednak on tam jest. Parę osób też mi mówiło o tym kurzu już. 

U mnie też się pojawił jakieś 3m po zakupie ale nie przeszkadza mi to więc nie reklamuje. I tak nigdy tego aparatu nie używam. A nawet jesli go urzyje to i tak będzie coś widaćmoże kiedyś jakoś go odkurzaczem wyciągnę

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, GarryMoveOut napisał:

U mnie też się pojawił jakieś 3m po zakupie ale nie przeszkadza mi to więc nie reklamuje. I tak nigdy tego aparatu nie używam. A nawet jesli go urzyje to i tak będzie coś widaćemoji14.pngmoże kiedyś jakoś go odkurzaczem wyciągnę

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

no u mnie też się po takim czasie pojawił, w niczym nie przeszkadza, na zdjęciach nie widać, aby był, ale jest ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

A gdzie masz napisane ze to do zdjec jest? Widze ze nawet czytac nie umiesz. Masz zakladka URZADZENIE a nie zdjecia a tam masz jasno, priorytet zapisu na sd. Jak byk widac i dziala na 100% zarowno zdjecia jak i wideo zapisuja sie na karcie SD jak jest to zaznaczone.

Tak to jest forum i tu sie pomaga ludzia jak i sie szuka pomocy. Nie mam z tym problemu zeby komus pomoc, ale jak ktos ewidentnie sam nawet nie poszukal rozwiazania lub odpowiedzi albo nie czyta uwaznie to juz inna sprawa.. To jest forum a nie podaj mi wszystko na tacy....

Nie trzeba byc ani programista, ani miec instrukcji obslugi zeby uwaznie i zrozumieniem czytac to co napisane w telefonie jak i na forum... A Ty nie poszukales, dalem Ci foty to nawet nie raczyles przeczytac tego uwaznie ale Wolales mnie ZAATAKOWAC!

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Skoro pomimo zaznaczenia tej opcji (dla tych, co to no abla - priorytet zapisu na SD) otrzymuję komunikat "Nagrane połączenia zostaną zapisane w MUI/sound_recoreder/call_rec na pamięci urządzenia", to chyba ta opcja nie dotyczy tego o co pytam? Czy to takie trudne, czy trzeba Ci dużymi literami napisać? Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się chociaż nie wcinaj ze swoimi guzik wartymi "mundrościami" fachofffcu. Jakbym nie szukał i nie mógł znaleźć, to bym nie tracił czasu na posty, szczególnie jak tu tacy "uczynni inaczej" siedzą i jak widzę tylko czekają na okazję, żeby udowodnić swoją "lepszość". No więc dobrze, jesteś w tym lepszy ode mnie. Cieszysz się?

Po drugie, skoro do każdego mojego postu dobijasz głupkowate komentarze, to nie ośmieszaj się pisząc o atakowaniu. Może w Twoim środowisku modne jest mówienie, że deszcz pada, jak Ci w pysk plują ale ja jestem trochę na takie zagrywki za duży. Albo odpowiadaj merytorycznie albo jak Ci post nie pasuje, to po to masz szyję, żeby dziobek odwrócić. Dotarło, czy napisać w jeszcze prostszej formie?

Jest tu ktoś normalny kto pomoże w razie problemów czy tylko ten "mundrala" pożarł wszystkie rozumy i ma monopol? Pytam, bo za nic nie mogę znaleźć, gdzie zmienia się same ikony bez zmiany motywów. Wczoraj mi się udało, a dziś nie mogę znaleźć. A od tego przemądrzałego, to pewnie się dowiem, że powinienem absorbować instrukcję przez sen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Asgalt napisał:

Jest tu ktoś normalny kto pomoże w razie problemów czy tylko ten "mundrala" pożarł wszystkie rozumy i ma monopol? Pytam, bo za nic nie mogę znaleźć, gdzie zmienia się same ikony bez zmiany motywów. Wczoraj mi się udało, a dziś nie mogę znaleźć. A od tego przemądrzałego, to pewnie się dowiem, że powinienem absorbować instrukcję przez sen :)

Ikony znajdziesz w Motywy > Ludzik w rogu ekranu > Własne. Co do tamtego użytkownika, "ten typ tak ma" :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, gościu, wzruszyłem się, jak nie wiem, co...

Nie wiem, czy specjalnie kłamiesz (nie przypominam sobie, bym Ci to zarzucił), czy rzeczywistość miesza Ci się z Matrixem i w grunce rzeczy w rzyci to mam, jak mawiał pewien wiedźmin. To raz....

Dwa - poszczekać możesz sobie w domu, jak matka ścierą przez paszczę nie przejedzie. Trochę ogłady by Ci się przydało, bo widzę, że internetowa anonimowość zdążyła już odcisnąć swe piętno. Gdybyś miał kłopoty z definicją - bardzo proszę - https://pl.wiktionary.org/wiki/og%C5%82ada

Zaś co do owych "innych", to oni juź wystawili Ci cenzurkę:

1 godzinę temu, Cichq napisał:

Co do tamtego użytkownika, "ten typ tak ma" :P 

I trudno się z nimi nie zgodzić :)

Wiesz, pewien mądry człowiek, literat i poeta, napisał: "Braki w talencie nadrabia brakiem charakteru". Nie znajdujesz analogii?

Filmiki sobie podaruj, jeszcze Ci żyłka pęknie albo hemoroidy wyskoczą :)

 

Cichq - dzięki za pomoc, a co do typa, co tak ma, to w pompce mam, co i jak on ma. W moich postach albo będzie grał według zasad kulturalnego zachowania, albo w picipolo :)

Natomiast z tymi ikonami dalej mam problem - jak kliknę w ludzika, to mi wyłazi :"Moje konto", a tam albo "Ulubione", albo "Moje motywy", albo "Ustawienia". I w żadnym nie ma ikon. Nie wiem, jak wczoraj w to wlazłem ale dziś za Chiny Ludowe nie mogę odgrzebać :(

Edytowane przez Asgalt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Asgalt napisał:

Natomiast z tymi ikonami dalej mam problem - jak kliknę w ludzika, to mi wyłazi :"Moje konto", a tam albo "Ulubione", albo "Moje motywy", albo "Ustawienia". I w żadnym nie ma ikon. Nie wiem, jak wczoraj w to wlazłem ale dziś za Chiny Ludowe nie mogę odgrzebać :(

U mnie tak to wygląda. Nie wiem, czy wcześniej pisałeś, ale masz MIUIPolska? Jeśli nie, to to by też MOŻE wyjaśniało ten zapis na SD.

Screenshot_2016-01-28-00-21-23_com.android.thememanager_1453936905228_1453936930654_1453936954374_1453936979765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Asgalt napisał:

Natomiast z tymi ikonami dalej mam problem - jak kliknę w ludzika, to mi wyłazi :"Moje konto", a tam albo "Ulubione", albo "Moje motywy", albo "Ustawienia". I w żadnym nie ma ikon. Nie wiem, jak wczoraj w to wlazłem ale dziś za Chiny Ludowe nie mogę odgrzebać :(

Mam to samo bo siędzę na romie z xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Asgalt napisał:

Czy można zmienić lokalizację plików nagranych rozmów z pamięci urządzenia do karty, a jeżeli tak, to jak to zrobić?

 

19 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

A gdzie masz napisane ze to do zdjec jest? Widze ze nawet czytac nie umiesz. Masz zakladka URZADZENIE a nie zdjecia a tam masz jasno, priorytet zapisu na sd. Jak byk widac i dziala na 100% zarowno zdjecia jak i wideo zapisuja sie na karcie SD jak jest to zaznaczone.

 

Panowie, a teraz takie pytanie: Czy nagrana rozmowa a wideo to jest to samo??? Bo pytanie chyba było o rozmowy... a kolega podsuwa ustawienia aparatu

  5bb80c8d0fcaf974a29eccc789589f38.jpg

Edytowane przez Rafullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cichq napisał:

U mnie tak to wygląda. Nie wiem, czy wcześniej pisałeś, ale masz MIUIPolska? Jeśli nie, to to by też MOŻE wyjaśniało ten zapis na SD.

Screenshot_2016-01-28-00-21-23_com.android.thememanager_1453936905228_1453936930654_1453936954374_1453936979765.jpg

Potwierdzam - MIUI7 Polska wer. 7.00.66.00.

Nie wiem, którą mam wersję ROM-u. Jak to sprawdzić? Szukałem w Informacjach o telefonie ale nie znalazłem. Albo nie wiem, że znalazłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem, nie czuję się w tym aż taki mocny :)

Jak wejdę w "Informacje o telefonie" i kliknę "Aktualizacje systemowe", to mi wyśwetla ten kolorowy motyw MIUI i stoi tam naposane "MIUI Polska|, Aktualna wersja MIUI 7.00.66.00 | Wersja stabilna". I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Note2 z wersją Android 5.0,2 i MIUI Polska 5.12.10. Jestem bardzo zadowolony z telefonu i pod ogromnym wrażeniem jakości do ceny.
Mam tylko jeden problem - blokada ekranu za pomocą PIN - nie mogę wpisać więcej niż 4 cyfr. Dla mnie taka blokada jest niewystarczająca, chciałbym móc wpisać przynajmniej 8 cyfr, nigdzie nie mogę znaleźć takiego ustawienia.
Zabezpieczenie hasłem oraz powtórzeniem wzorem mi nie odpowiadają.
Czy w MIUIPolska jest opcja ustawienia blokady ekranu PIN dłuższego niż 4 znaki?
Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

 

Przeczytaj w faq, poprostu miuipolska jest dostosowana pod Polske, no i nie masz syfu na nim chinskiego jak w tym co masz obecnie. Podejzewam tez ze ta wersja nie jest w kazdym miejscu przetlumaczona jak miuipolska.

Da sie bez utraty danych jesli masz odblokowane recovery ale nie polecam, lepiej zrobic full wipe zeby zadne swintwa nie zostaly po chinskim romie.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Hmm, sam to ja tej operacji nie przeprowadzę :)

Szkoda, będę musiał się bujać z tym, co mam.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...