Skocz do zawartości

MIUI 9.12.5


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rock'n'rolla napisał:

Ponawiam pytanie, czy ktoś wie gdzie to wyłączyć? Szukałem w ustawieniach telefonu i Googla ale z marnym skutkiem. 

@rock'n'rolla a to ciekawe w sumie...

W zasadzie nie da się tego uruchomić przez przypadek, aczkolwiek możliwość włączenia i wyłączenia gestu przypadałaby się @Orjon tak samo jak i miło by było gdyby w końcu dedykowany przycisk SI na Mi9 uruchamiał Asystenta zamiast karty Googla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1 godzinę temu, krzyzu napisał:

9.11.28 wywalił mi z tym hasłem.
Po formacie wgrałem go ponownie
I od raz trzeba wgrać obraz twrp.

W inny sposób się nie da bo od nowa będzie haslo
 

Dzieki. A TWRP które masz? Orange Fox czy zwykłe 3.3.0.0 czy to chińskie LP.3.2.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem gdzie opisać swój problem, więc w razie czego proszę o przeniesienie. 

Problem jest z Mi 9 Lite (czy tam CC jak kto woli) nie mogę zaktualizować go do 9.12.5 (obecnie mam wersję z zeszłego tygodnia). Przy próbie automatycznej aplikacja się przycina i po chwili wyskakuje info o braku dostępnych mirrorów. Z pliku .ZIP też się nie udaje gdyż telefon odpala TWRP ale nie prosi o pin i tym samym nie odnajduje wskazanego wcześniej zipa (nazwy wszystkich plików to chyba losowe litery i cyfry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

Włączyło mi się to po aktualizacji. Jest OK Google albo przycisnięcie przycisku zasilania przez kilka sekund. Nie wiem po co na siłę się wymyśla kolejne możliwości uruchomienia. 

Hah. Właśnie o tym mówię! W Mi9 masz dedykowany przycisk do Asystenta, który - co najlepsze - nie działa, za to cztery inne sposoby jego uruchomienia wciśnięte gdzie się da. Logika i usprawnienie MIUI :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Drayber napisał:

Problem jest z Mi 9 Lite (czy tam CC jak kto woli) nie mogę zaktualizować go do 9.12.5 (obecnie mam wersję z zeszłego tygodnia). Przy próbie automatycznej aplikacja się przycina i po chwili wyskakuje info o braku dostępnych mirrorów. Z pliku .ZIP też się nie udaje gdyż telefon odpala TWRP ale nie prosi o pin i tym samym nie odnajduje wskazanego wcześniej zipa (nazwy wszystkich plików to chyba losowe litery i cyfry)

Masz TWRP pod Androida 9? Zaktualizuj do tego pod Androida 10: https://androidfilehost.com/?fid=4349826312261650899

Co do Asystenta - problem zgłosiłem, sprawdzimy...

Redmi Note 7 - też zgłosiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krainawilka, zalecam Ci OrangeFox, u mnie przeszedł build i też aktualny rebuild więc myślę, że spokojnie to TWRP mogę polecić, nie wiem jak z innymi. ;)

Ach, jak już zainstalujesz to sprawdź poprawność lokalizacji, bo u mnie raz działa spoko, a innym razem w ogóle nie wyszukuje. ;d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=29132]krainawilka[/mention], zalecam Ci OrangeFox, u mnie przeszedł build i też aktualny rebuild więc myślę, że spokojnie to TWRP mogę polecić, nie wiem jak z innymi.
Ach, jak już zainstalujesz to sprawdź poprawność lokalizacji, bo u mnie raz działa spoko, a innym razem w ogóle nie wyszukuje. ;d 
Masz jakieś wskazówki, tutorial? Nigdy nie korzystałem.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/platina/OrangeFox-R10.0-1-Stable-platina.zip - pobierasz, wchodzisz do aktualnego recovery, instalujesz, reboot recovery i możesz zacząć instalować ROM. Backup się na wszelki wypadek przyda. No i raczej dirty flash wystarczy, telefon powinien uruchomić się dwa razy po instalacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta wersja chodzi wyśmienicie, większość z drobnych usterek na które się tu skarżono została w niej naprawiona. Płatności wraz z Magiskiem działają doskonale, reszta rzeczy, które używam aktualnie również działa. Bateria wydaje się być całkiem OK, no nie mogę się przyczepić za bardzo do niczego, tak że jeśli ktoś ma podobnie, to polecam zrobic kopię bezpieczeństwa właśnie z tej wersji, bo znając życie Xiaomi coś spieprzy przy jednej z kolejnych aktualizacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Test napisał:

Jak dla mnie ta wersja chodzi wyśmienicie, większość z drobnych usterek na które się tu skarżono została w niej naprawiona. Płatności wraz z Magiskiem działają doskonale, reszta rzeczy, które używam aktualnie również działa. Bateria wydaje się być całkiem OK, no nie mogę się przyczepić za bardzo do niczego, tak że jeśli ktoś ma podobnie, to polecam zrobic kopię bezpieczeństwa właśnie z tej wersji, bo znając życie Xiaomi coś spieprzy przy jednej z kolejnych aktualizacji ;) 

Na jakim twrp wgrywałeś? Bo jestem jeszcze na wersji miui 9.7.18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, tomn95 said:

Na jakim twrp wgrywałeś? Bo jestem jeszcze na wersji miui 9.7.18 

Oficjalne 3.3.1 ze strony TWRP.

5 hours ago, tomn95 said:

Czemu rozmiar czcionki w telefonie i w sms się nie zmienia?

Co masz na myśli ? Powinien się zmieniać ? Ustawiam taki rozmiar jaki chcę mieć wszędzie i nie bardzo bym sobie życzył, by się zmieniał...

Poza tym zmiana rozmiaru działa tylko ze standardową czcionką, jeśli wgrałes inną, to nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, lukaszbogusz said:

Czy tylko ja nie mam możliwości wyboru karty SIM przed połączeniem?

W ustawieniach połączeń i karty SIM nie wybieraj żadnego providera i odznacz zapamiętywanie ustawień dla kart SIM, wtedy za każdym razem pyta przez którą kartę połączyć i nie zapamiętuje tego na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Test napisał:

Oficjalne 3.3.1 ze strony TWRP.

Co masz na myśli ? Powinien się zmieniać ? Ustawiam taki rozmiar jaki chcę mieć wszędzie i nie bardzo bym sobie życzył, by się zmieniał...

Poza tym zmiana rozmiaru działa tylko ze standardową czcionką, jeśli wgrałes inną, to nie zadziała.

Tzn zmienia się ale w telefonie i w aplikacji SMS jest większa niż w reszcie systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 10:52, dojopol napisał:

Na Mi6 wywala się systemowy luncher przy wyszukiwaniu.

I laguje na ekranie głównym.

Mam to samo na mi9t. Na poco launcherze tego nie ma. Wygląda to tak, że po wpisaniu drugiej litery w wyszukiwarce w szufladzie aplikacji restartuje się launcher lub wywala błąd launchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 8 lite aktualizacja zainstalowana trpw 3.2.3, 

Przy próbie instalacji magiska w trpw crashuje i wpada w tryb fastboot. (pomaga tylko ponowną instalacja Romu) 

Wina trpw? Czy może magiska? Aktualnie bez roota lipa :-D

 

Jakie trpw pod andka 10 na mi 8 lite? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, sqbnc napisał:

Przy próbie instalacji magiska w trpw crashuje i wpada w tryb fastboot. (pomaga tylko ponowną instalacja Romu) 

Wina trpw? Czy może magiska? Aktualnie bez roota lipa :-D

Jakie trpw pod andka 10 na mi 8 lite? 

Na tej samej stronie masz moje objaśnienie jak to zrobić... A Magiska możesz od razu zainstalować po ROMie, u mnie przeszło, więc u Ciebie też powinno. Tylko clean flash bym na Twoim miejscu zrobił ;d 

 

Przed chwilą, Conrado da Vinci napisał:

https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/platina/OrangeFox-R10.0-1-Stable-platina.zip - pobierasz, wchodzisz do aktualnego recovery, instalujesz, reboot recovery i możesz zacząć instalować ROM. Backup się na wszelki wypadek przyda. No i raczej dirty flash wystarczy, telefon powinien uruchomić się dwa razy po instalacji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sqbnc napisał:

Telefon cały czas nie wstaje po instalacji magiska v19.3 a próba instalacji v20.1 kończy się na ekranie fastboot 

Panowie, sprawdźcie czy to Magisk powoduje problem czy moduły (podejrzane są głównie mody dźwięku typu Viper4android). Po pierwsze pobieracie dezinstalator Magisk (dostępny na xda w oficjalnym temacie Magisk) i z uruchamiając go z recovery usuńcie wszystkie pozostałości modułów. Sprawdźcie czy system wstanie normalnie, jeżeli tak to czysta instalacja Magisk , potem instalujcie moduły po jednym aż znajdziecie źródło problemu. Dalsza dyskusja tutaj raczej jest bezcelowa- jeżeli rozwiązanie nie pomoże proponuje przenieść ją do właściwego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam twrp 3.2.3 (mi 8 lite), zapewne instalacja romu 19.12.05 dodało szyfrowanie i teraz jak widzi aktualizację 19.12.06 to twrp krzyczy o hasło.
widzę powyżej, że nie tylko mi (hasło podawane przy dodawaniu np odcisku palca nie wchodzi oczywiście).
pytanie - czy w tym przypadku w grę wchodzi tylko format data + instalacja nowego recovery (np orange fox), czy jest na to jakiś sposób?
format data usunie mi wszelakie dane, a bez dostępu do pamięci z poziomu twrp backupu nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...