Jump to content

Test

Użytkownicy
 • Posts

  205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Test

 1. Faktycznie, opóźnienie GPay... Dziś już wszystko ok
 2. Ok, status safetynet jest teraz poprawny, przynajmniej tak twierdzą aplikacje, które go sprawdzają, lecz w Gpay przy mojej karcie nadal mam, że nie mogę płacić zbliżeniowo. Czy w związku z tym muszę od nowa dodać tą kartę ?
 3. @Kacper Skrzypek ja mam takie pytanko techniczne...Czy jest jakiś szczególny powód, by na stronie z aktualizacjami nie uwzględniano telefonu Mi 10S ? Ja wiem, że nie ma jeszcze na niego recovery, ale wydaje mi się, że wgranie ROMu z poziomu fastboot nie powinno stworzyć jakiegoś szczególnie wielkiego problemu, a jeśli ktoś nie czuje się na siłach to zrobić, to i przez recovery może mieć problem. Tak pytam, bo zamiast tutaj kliknąć sobie i pobrać ROM, to muszę się przekopywać z xiaomi.eu, byłoby miło, gdyby można było jednak ściągnąć go stąd
 4. To jest pierwsza instalacja romu, więc co da czyszczenie danych, skoro apka nie była wcześniej nigdy używana. Na Mi9 wszystko jest ok, ale ta sytuacja ma miejsce na moim nowym Mi 10s.
 5. Klient poczty nie inicjuje w tle sprawdzania nowych maili, czy ktoś też tak ma ? Nie ma znaczenia czy protokół jest POP3 czy IMAP, po prostu nie sprawdza aż do momentu wejścia w apkę, no ale nie tak ma to działać.
 6. Serio z powodu problemów z dyktafonem nie wydano aktualizacji dla Mi9 ? To chyba tak na Prima Aprilis, zważając na mnóstwo innych, dużo poważniejszych problemów którymi obarczone były wcześniejsze wydania i jakoś nikt ich nie wstrzymywał
 7. Nie ciężko znaleźć, tylko zwyczajnie jest to niemożliwe. Root to wgranie na systemową partycję plików, które da się usunąć mając wyłącznie dostęp do tej partycji. Daje ci go tylko root lub recovery, a zatem gdyby nawet istniała aplikacja, która z pomocą roota usunie te pliki, to ponowne ich umieszczenie nadal wymaga roota, lub recovery, który również ma do niej dostęp. Czyli reasumując aplikacja nie ma sensu, dlatego jej nie ma A to już inna sprawa, gdyż nie od dziś wiadomo, że nawet na dwóch teoretycznie identycznych urządzeniach te same ROMy potrafią się zachowywać zgoła inaczej. To w przypadku Xiaomi naprawdę jest loteria i trudno się opierać wg mnie tylko na pojedynczej opinii. Poczytaj po prostu jakie oceny zebrały poszczególne wersje, ale raczej skłaniał bym się ku najnowszej z wielu powodów, głównie myślę tu o aktualizacjach zabezpieczeń telefonu.
 8. Nie ciśnieniuj się kolego, szkoda nerwów. Wersję beta podejrzewam wgrałeś samodzielnie, zgadzając się tym samym na warunki jakie oferuje. Nikt z oficjalnej dystrybucji na pewno nie polecił by ją wgrywać, bo z tego co wiem, to tylko serwis miui.eu uznaje takową i zechce cokolwiek z telefonem na gwarancji robić. Tak że, polecam wgrać stabilny oficjalny soft, zapewne nie doświadczysz na nim rzeczonych problemów i tyle w temacie.
 9. U mnie w każdej aplikacji dźwięk jest ok, nic się nie przycina, płatności również działają, safetynet przechodzi, ogólnie wg mnie ROM działa dobrze, problem z nadmiernym zużyciem baterii został, ale on już się pojawił w jednej z ostatnich aktualizacji na Androidzie 10 i mam wrażenie, że nikt się tym nie zajmuje albowiem co chwilę wynikają różne inne kwiatki, które wymagają szybkiej interwencji. Jedyne co u mnie jest nie tak, to te dziwne czasem szybkości połączenia telefonu z routerem, o których pisałem przy okazji wcześniejszego update. Wygląda to tak, jakby Android 11, w który domyślnie wyposażone są nowsze telefony obsługujące np. WiFi6 został bez modyfikacji przeniesiony na Mi9, którego możliwości w tym zakresie nie są tak imponujące, jednak ROM pokazuje czasem wartości z kosmosu. Ale tak poza tym, to nie mam się do czego przyczepić.
 10. O ile wiem w Mi9 zastosowane rozwiązanie 2x2 pozwala na połączenie 866Mb/s. Ten telefon nie obsługuje WiFi6, więc nie teoretyzuje tutaj jakie są możliwości AC i AX, mówię o konkretnym modelu telefonu z jaką prędkością powinien się łączyć a co pokazuje. Widziałeś kiedyś, by Mi9 łączył się z jakimkolwiek routerem powyżej swoich możliwości ?
 11. Kolego mi się o szybkość linku rozchodzi, Mi9 może się łączyć z maksymalną szybkością 867Mb/s.
 12. @Orjonja mam takie pytanie odnośnie aktualizacji do Androida 11 na Mi9. Czy w ustawieniach WiFi coś zostało namieszane, czy może zaimportowane z nowszych telefonów i niedostosowane do starszych modeli z 2 antenami, bo chyba na Mi9 takie szybkości połączenia, które czasem mi pokazuje to są z kosmosu
 13. Witam. Ktoś tu chyba wspomniał, że płatności GPay nie działają, gdyż nie przechodzi SafetyNet, u mnie na Mi9 o dziwo bezproblemowo SafetyNet przechodzi, lecz mimo to w sklepie terminal nie akceptuje płacenia telefonem. Ktoś coś ? Nie mam roota i Magiska ponieważ do tej pory na androidzie 10 wszystko działało jak trzeba i wolałbym nie uciekać się do tych metod jeśli nie muszę. Tak poza tym chyba dość udany ROM jak na pierwsze wydanie z nowym androidem. Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
 14. Test

  MIUI 20.9.17

  Ja też nie, ale używam język angielski, czasem to jest przyczyną, że komuś coś nie działa lub odwrotnie. Ogólnie raczej muszę to wydanie pochwalić, gdyż przynajmniej z tych rzeczy, które używam, działają wszystkie, a bateria jak na razie też nie wykazuje dewiacji w złym kierunku. To chyba wynika z dodanej do notatek nowej opcji, przecież jest w changelogu...
 15. Test

  MIUI 20.9.17

  No nie wiem, na moim Mi9 updater ściągnął i zainstalował ROM bez najmniejszego problemu kilka godzin temu i jak do tej pory wszystko OK. Dodano powtórnie możliwość korzystania z baz antywirusowych Avasta i teraz się aktualizuje jak trzeba. Póki co nie zauważyłem jakiś większych błędów w działaniu tej wersji.
 16. Test

  MIUI 20.9.10

  Spoko, ale ten wątek dotyczy 20.9.10 Jak tylko będzie dostępna wersja, którą posiadasz, nie omieszkam sprawdzić...
 17. Test

  MIUI 20.9.10

  U mnie na Mi9 ta wersja sprawuje się całkiem nieźle, ale baza antywirusowa nie chce się w żaden sposób zaktualizować. W związku z tym moje pytanie; czy to już tak na stałe zostanie do wyboru wyłącznie baza jednego dostawcy ? Kiedyś można było sobie wybrać jeszcze od Tencenta czy Avasta, teraz jest tylko AVL, a od nich aktualnie update nie działa.
 18. Test

  MIUI 20.5.28

  Ach, no to wyjaśnia sprawę Natomiast ja na baterię nie narzekam. Oczywiście, że daleko jej do dawnych wersji, zwłaszcza na starszym androidzie, ale i tak sytuacja się wg mnie znacznie poprawiła, przynajmniej na moim Mi9.
 19. Test

  MIUI 20.5.28

  Nie żeby mi to przeszkadzało, gdyż i tak w większości przypadków robię aktualizację ręcznie, ale gdzie jest ten reklamowany nowy wygląd aplikacji updater ? Na Mi9 absolutnie nie wygląda tak jak na screenach, po prostu nadal jest taki jaki był wcześniej.
 20. Test

  MIUI 20.5.14

  No tak, wyłączyć całkowicie to wiem że można, ale mi chodziło tylko o powiadomienia o dostępie do lokalizacji. Wolał bym aby inne podejrzane akcje pozostały włączone, bo zdziwił bym się, gdyby nagle mapy chciały korzystać z mikrofonu czy kamery w tle, ale lokalizacja to inna sprawa. No nic, dzięki za odpowiedzi tak czy inaczej.
 21. Test

  MIUI 20.5.14

  Tylko pierwszą, bo o lokalizację chodzi, jednak odznaczenie nic nie daje, nadal przychodzi powiadomienie co jakiś czas o dostępie do niej.
 22. Test

  MIUI 20.5.14

  Wie ktoś jak wyłączyć nieustające powiadomienia o dostępie do lokalizacji w tle aplikacji Mapy Google ? Oczywiście w zachowaniu aplikacji mam to odznaczone, jednak powiadomienia wyświetlają się cały czas, to strasznie irytujące. Przecież to oczywiste, że Mapy potrzebują dostęp do lokalizacji, jak inaczej miałyby funkcjonować, nie potrzebuję o tym być informowany co chwilę
 23. Przestaw kolejność ulubionych na głównym ekranie, daj pierwszy np. YouTube, to Netflix nie będzie startował, u mnie to rozwiązanie pomogło.
 24. Durne czy nie, wyłączyć da się w samej aplikacji, zresztą wszystko inne w niej również. Nie do końca wiadomo, czy liczenie kroków zostanie wyłączone, bo to robi sensor, ale w każdym razie aplikacja go nie pokazuje. Wyłączyć można również ją samą w zarządzaniu aplikacjami.
 25. No tak, ludzie ciągle mylą te urządzenia podając nazwę MiBoxa S jako 4K, czy też 4K S. Jakoś nie wiem czemu zasugerowałem się, że pytasz jednak o MiBoxaS, przepraszam. Odpowiedź dotyczyła Miboxa S, więc nie tego, o którym mowa. Nie wiem dokładnie, ale też natknąłem się gdzieś, że 4K faktycznie mógł dekodować ATMOSa, ale chyba do któregoś update firmware, gdzie pozbawili go tej możliwości kastrując go z jakiegoś elementu, który na to pozwalał. Jednak nie bierz tej odpowiedzi za miarodajną, albowiem nie posiadam Miboxa 4K i nie mogę tego potwierdzić, sory za zamieszanie w temacie o który pytałeś
×
×
 • Create New...