Jump to content

Test

Użytkownicy
 • Posts

  222
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Test

 1. No z kosza można odzyskać, dopóki nie zsynchronizujesz z serwerem, chyba że się ma ustawione, by nie wywalał z kosza podczas synchronizacji. Ale jak bym potrzebował cofnąć tą blokadę, to nie widzę listy zablokowanych wiadomości/adresów. No nic zobaczę jak mi usunie, może będzie w koszu i wtedy jakaś opcja się pojawi...
 2. Mówię o Xiaomiowej aplikacji na telefonie, chyba Gmail nic do tego nie ma.
 3. Kacper ja takie mam pytanie; ponieważ niechcąco na nieistotnym mailu zamiast w przycisk"usuń", kliknąłem w "usuń i zablokuj" to gdzie można znaleźć listę tych zablokowanych maili ? No przegrzebałem opcje w aplikacji pocztowej i nic takiego nie widzę...
 4. Test

  MIUI 21.12.8

  Czyli co będą 2 reupy, czy finalnie ten, który naprawia oba błędy ?
 5. Test

  MIUI 21.12.8

  A ta poprawiona wersja kiedy będzie ? Pytam, bo jakieś 3h temu ściągałem nowszą wersję, która naprawia lagi, ale to było zanim błąd odblokowania dzwonka został naprawiony, przed chwilą ściągnąłem na mi10s jeszcze raz ten rom, wersja różni się rozmiarem, ale ten błąd wciąż na niej występuje.
 6. Test

  MIUI 21.12.8

  Zmieniłem, ale bez widocznego efektu. Cóż... Najwyraźniej to się zachowuje na każdym telefonie inaczej, zresztą jak to zwykle u Xiaomi bywa [emoji6] Czasem nawet na tych samych telefonach efekty są zgoła odmienne, a co dopiero na różnych modelach. No nic, w sumie tragedii z tym wielkiej nie ma, poczekam aż może to naprawią, albo tak jak mówisz najlepiej na MIUI13.
 7. Test

  MIUI 21.12.8

  Ach no to mi nie przyszło do głowy [emoji6] A później można wrócić do tej co mam już bez efektu lagów ?
 8. Test

  MIUI 21.12.8

  No u mnie na Mi10s ta "sztuczka" nie działa. Prócz GMaila zamula również Play Store. Nie do końca jestem przekonany, że to wina Xiaomi, bo jakoś dziwnym trafem wszystkie inne aplikacje, a mam ich sporo, zachowują się normalnie. W dodatku wcześniejsze wersje GMaila, jak ktoś już pisał również zachowują się dobrze, tak więc bardziej podejrzane w tej sytuacji są ostatnie aktualizacje Googlowych aplikacji.
 9. Nic takiego się nie stanie, te aplikacje mają zamknięty kod, do którego mają dostęp tylko "grube ryby" u nich. W dodatku ponieważ takie rzeczy dzieją się zwykle przy przejściu na nową wersję androida, podejrzewam wręcz, że nawet te "grube ryby" nie mają mocy by ogarnąć problem do czasu aż nie skontaktują się z jeszcze grubszą rybą od Googla i dopiero po tym fakcie przejaśnia im się i dokonują poprawek. To oczywiście moja teoria i możliwe, że wygląda to nieco inaczej, jednak jestem przekonany, że niewiele inaczej Właściwie bardzo podobnie funkcjonuje xiaomi.eu. Pewne rzeczy mogą ogarnąć samodzielnie, ale no jak chińczyki coś poważniejszego zepsują, to pozostaje tylko i wyłącznie czekać aż to naprawią
 10. Tak przy okazji tej Twojej aplikacji, która się wywala, to ze swojego dość długiego doświadczenia z wywalającymi się aplikacjami mogę śmiało powiedzieć, że nic z tym nie zrobisz, nikt tu nie pomoże, po prostu któraś z kolei jej aktualizacja naprawi ten błąd, ale oczywiście zostanie to wprowadzone po cichu, bo nikt tam się nie przyzna, że zauważyli to dopiero po tak długim czasie. Miałem tak już w co najmniej 2 przypadkach i co ciekawe również z aplikacjami sieci komórkowych jak np. "Mój Orange". Po prostu czekaj cierpliwie, o ile starczy Ci cierpliwości . Ja to nawet dzwoniłem do tych z Orange, ale rozmowy z ich konsultantami to żenada, za którymś razem dopiero powiedzieli, że przekażą problem do działu technicznego i za jakiś bliżej nie określony czas magicznie po którymś updacie zaczęło działać. Oczywiście też w ich changelogu nie było o tym ani słowa...takie czary.
 11. Aktualna wersja naprawia na moim Mi10S błąd sterownika ekranu AMOLED (choć nie ma tego w changelogu), z czego jestem najbardziej zadowolony. Teraz prawidłowo podświetla się wyłącznie to co powinno, nie cały ekran jak w przypadku LCD. Płatności i reszta rzeczy zdają się funkcjonować prawidłowo, więc cóż... aktualizacja wygląda na dość udaną. O baterii nie można jeszcze na tą chwilę nic powiedzieć, bo zbyt krótki okres używania ROMu, choć w moim przypadku nie zauważyłem też wcześniej żadnych specjalnych odchyleń od normy. Tak więc podziękowania dla całej ekipy tworzącej romy (dawno tego nie robiłem hehe ). A do kolegi @Master wypada powiedzieć tylko "A nie mówiłem..."
 12. Spoko Kacper, przecież ja was nie winię, napisałem tylko, że coś jest nie tak z ekranem, bo AMOLED zaświeca się cały, a nie tylko fragment, który powinien być zaświecony. Przy okazji, problem z adaptacją ciemnego motywu w poszczególnych aplikacjach nadal występuje. Na ten przykład MiHome, który ma wyłączoną obsługę ciemnego motywu całkowicie zachowuje się tak, jak by miał ją włączoną połowicznie, to znaczy kafelki są ciemne, reszta nie. Ale ponieważ używam modowaną apkę, to pretensji nie mam, bo nie wiem jak jest na wersji oryginalnej, choć podejrzewam, że ten mod nie ma z grafiką wiele wspólnego. Po wejściu w ustawienia telefonu i opcje dotyczące ciemnego motywu, zaznaczenie o odznaczenie apki pomaga, ale tymczasowo, jak gdyby ustawienia nie były zapamiętywane. Za każdym następnym razem trzeba powtarzać opercje, by nie włączał się ciemny motyw.
 13. Coś jest w tej wersji skopane że sterownikiem ekranu, nie mogę screena przesłać, bo i tak nie będzie tego widać, ale problem jest taki, że ekran AMOLED podczas podświetlania choćby ikonki odcisku palca zaświeca się cały jak LCD, być może dlatego i zużycie baterii jest większe. Wczesniej zawsze zaświecała się tylko ta ikonka, bo tak powinien się zachowywać ten typ ekranu, reszta pozostaje wygaszona, ale w ciemności widzę, że cały ekran się zaświeca.
 14. Właściwie to 95% obstawiam kabel, sam miałem podobne klocki podczas kopiowania plików, teraz używam wifi do tego, no ale instalacja fastboot niestety wymaga kabla. Możliwe też, że coś w gniazdku nie łączy, polecam igłą wyczyścić całe USB C, kiedyś też się zdziwiłem ile tam szajsu zalega, zwłaszcza jak telefon w kieszeni się nosi. To i z ładowaniem bywają problemy [emoji6]
 15. Zmień kabel. Nigdy nie miałem żadnych błędów przy instalacji przez fastboot, jak zresztą wszyscy tutaj.
 16. Nie, a przynajmniej nie w tej wersji. To znany chińskim majstrom problem, mają to naprawić, więc trzeba poczekać, może się uwiną do przyszłego tygodnia
 17. Wiem, że jest w change-logu, że "czasami aplikacja SMS może nie działać", u mnie na Mi10S przekłada się to na absolutne jej nie działanie, nie jest nawet tak, że czasami działa [emoji6]. Po prostu się nie uruchamia, nie pokazuje żadnego komunikatu dlaczego, no ale rozumiem, że to problem nowej wersji Androida, czekam więc cierpliwie na aktualizację, bo jednak wiadomości SMS to nie jest coś, co można sobie "darować". Poza tym jak na razie nie zauważyłem innych błędów, o których mowa w change-logu, ale to akurat nie musi dotyczyć każdego modelu telefonu.
 18. Test

  MIUI 21.9.15

  Faktycznie, opóźnienie GPay... Dziś już wszystko ok
 19. Test

  MIUI 21.9.15

  Ok, status safetynet jest teraz poprawny, przynajmniej tak twierdzą aplikacje, które go sprawdzają, lecz w Gpay przy mojej karcie nadal mam, że nie mogę płacić zbliżeniowo. Czy w związku z tym muszę od nowa dodać tą kartę ?
 20. Test

  MIUI 21.8.4

  @Kacper Skrzypek ja mam takie pytanko techniczne...Czy jest jakiś szczególny powód, by na stronie z aktualizacjami nie uwzględniano telefonu Mi 10S ? Ja wiem, że nie ma jeszcze na niego recovery, ale wydaje mi się, że wgranie ROMu z poziomu fastboot nie powinno stworzyć jakiegoś szczególnie wielkiego problemu, a jeśli ktoś nie czuje się na siłach to zrobić, to i przez recovery może mieć problem. Tak pytam, bo zamiast tutaj kliknąć sobie i pobrać ROM, to muszę się przekopywać z xiaomi.eu, byłoby miło, gdyby można było jednak ściągnąć go stąd
 21. Test

  MIUI 21.6.16

  To jest pierwsza instalacja romu, więc co da czyszczenie danych, skoro apka nie była wcześniej nigdy używana. Na Mi9 wszystko jest ok, ale ta sytuacja ma miejsce na moim nowym Mi 10s.
 22. Test

  MIUI 21.6.16

  Klient poczty nie inicjuje w tle sprawdzania nowych maili, czy ktoś też tak ma ? Nie ma znaczenia czy protokół jest POP3 czy IMAP, po prostu nie sprawdza aż do momentu wejścia w apkę, no ale nie tak ma to działać.
 23. Serio z powodu problemów z dyktafonem nie wydano aktualizacji dla Mi9 ? To chyba tak na Prima Aprilis, zważając na mnóstwo innych, dużo poważniejszych problemów którymi obarczone były wcześniejsze wydania i jakoś nikt ich nie wstrzymywał
 24. Nie ciężko znaleźć, tylko zwyczajnie jest to niemożliwe. Root to wgranie na systemową partycję plików, które da się usunąć mając wyłącznie dostęp do tej partycji. Daje ci go tylko root lub recovery, a zatem gdyby nawet istniała aplikacja, która z pomocą roota usunie te pliki, to ponowne ich umieszczenie nadal wymaga roota, lub recovery, który również ma do niej dostęp. Czyli reasumując aplikacja nie ma sensu, dlatego jej nie ma A to już inna sprawa, gdyż nie od dziś wiadomo, że nawet na dwóch teoretycznie identycznych urządzeniach te same ROMy potrafią się zachowywać zgoła inaczej. To w przypadku Xiaomi naprawdę jest loteria i trudno się opierać wg mnie tylko na pojedynczej opinii. Poczytaj po prostu jakie oceny zebrały poszczególne wersje, ale raczej skłaniał bym się ku najnowszej z wielu powodów, głównie myślę tu o aktualizacjach zabezpieczeń telefonu.
 25. Nie ciśnieniuj się kolego, szkoda nerwów. Wersję beta podejrzewam wgrałeś samodzielnie, zgadzając się tym samym na warunki jakie oferuje. Nikt z oficjalnej dystrybucji na pewno nie polecił by ją wgrywać, bo z tego co wiem, to tylko serwis miui.eu uznaje takową i zechce cokolwiek z telefonem na gwarancji robić. Tak że, polecam wgrać stabilny oficjalny soft, zapewne nie doświadczysz na nim rzeczonych problemów i tyle w temacie.
×
×
 • Create New...