Jump to content

mickiewicz

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  mi 8 lite

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mickiewicz's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

4

Reputation

 1. witam ponownie - mój mi 8 lite co prawda nie dostał androida 11, ale dostał miui 12.5 (xiaomi.eu na 10-tce) i też sytuacja się polepszyła. widocznie to nie jest kwestia telefonu, tylko softu (na jakimś poziomie).
 2. witam, trafiłem na ten wątek szukając rozwiązania problemu, który wydaje się mocno zbieżny z opisywanym tutaj. co prawda, mój telefon to mi 8 lite, ale poza tym większość symptomów jest podobna. zaczęło się od wielu prób zainstalowania custom romów z xda opartych na androidzie 11(nie jakieś chałupnicze, oficjalne kanały jak lineage czy havoc). każda możliwa instalacja (a kombinowałem praktycznie na wszystkie możliwe sposoby) kończyła się brakiem transmisji danych. wyczerpałem wszystkie możliwe działania opisane w sieci. jestem w play (a konkretnie red bull mobile), ale próbowałem też z kartą z orange od znajomego - też nie było transmisji danych. po pewnym kolejnym podejściu do lineage i powrocie do romu xiaomi.eu nagle okazało się, że nie można się do mnie dodzwonić (dowiedziałem się o tym próbując uruchomić apkę bankową - dzwoni wtedy automat podając kody). po chwili przychodzi sms z informacją o poczcie głosowej itd. to samo się działo, jak poprosiłem znajomych o próby połączenia się do mnie. zaczęło się kolejne kombinowanie, które zakończyłem po kolejnym flashowaniu miui (eu) z kartą sim w drugim slocie - tylko z taką konfiguracją można się do mnie dodzwonić. szczerze to nie wiem czy to kwestia play, telefonu czy też samego romu - pewne wnioski z kombinowania na wzajem się wykluczało (np. karta sim play działała poprawnie, jak włożyłem ją do starego redmi 4x; dalej - przy karcie sim w mi 8 lite w slocie 1 nie można się dodzwonić ale transmisja danych działa; dalej - do niedawna karta sim w slocie 1 nie stwarzała żadnych problemów, ostatnia aktualizacja romu była 2 miesiące temu a problemy pojawiły się później). wątpię, że częste flashowanie może jakoś uszkodzić coś odpowiedzialnego za transmisję danych czy dzwonienie, karty sim też często nie wyjmuję - nie jest 'zajechana'. trafiłem na podobny wątek na forach - dotyczyły virgin mobile (w sumie też play) czy też orange. nie wiem czy jest jakieś wyjście poza kupieniem nowego telefonu - moje mi 8 lite skończyło jakiś czas temu 2 lata. obecnie działam na miui xiaomi.eu 12.0.2 (android10).
 3. witam, od jakiegoś czasu na xda pojawiły się romy na mi 8 lite, bazujące na androidzie 11. jest nawet officjalny lineage oraz havoc. niestety na każdym z tych romów mam ten sam problem - nie działa na nich transmisja danych (w play, sprawdzałem też z kartą orange). kombinowałem już chyba na wszystkie sposoby - flashowałem różnymi recovery (zawsze czysty flash z wszystkimi wipe'ami i formatami), flashowałem z najnowszym frimware (12.0.3), flashowałem z różnymi wersjami gappsów (przy a11 w grę wchodzą tylko Nikgapps), zmieniałem preferowane typy sieci, modyfikowałem apny, usuwałem je, przywracałem domyślnie, zmieniałem gniazdo sim itd itp. efekt jest zawsze ten sam - telefon nie potrafi połączyć się z transmisją danych. o dziwo połączenia mogę wykonywać. na xda wyczerpałem chyba już wszystkie porady/pomysły, postanowiłem tu podpytać. może ktoś ma podobny problem albo zna wyjście?
 4. czy ktoś się orientuje, czy są plany rozwoju romu .eu dla mi 8 lite? w wersji global widzę już 12.0.3, tutaj ustało na 12.0.1 z sierpnia.
 5. witam pewnie pełno podobnych zapytań - z racji końca betowego wsparcia dla mojego mi 8 lite chcę przejść na stable. spróbowałem ot tak flash z poziomu recovery - po kodzie pin do telefonu następuje boot do recovery. czy przy przejściu z bety na stable muszę (niestety) zrobić wszystkie wpie'y? lekko łudziłem się, że zachowam dane.
 6. przy okazji ostatniej aktualizacji rozwojowej dla m.in. mi 8 lite chciałbym poznać waszą opinię: zostać przy 20.9.3 czy lepiej przejść na stabilną .eu (na mój tel już jest miui 12 jakoś od początku sierpnia, może będą jakieś update'y)? no jest też opcja global, ale chyba pasuje mi .eu.jak uważacie?
 7. no właśnie przed chwilą doczytałem, że obecnie lepiej wywalić mi fit i zainstalować amazfit u mnie zadziałało - mam np. wczorajsze kroki, wczorajszy i dzisiejszy sen.
 8. o kurde, myślałem że to tylko u mnie to się dzieje - też od 04.06.tego dnia akurat ładowałem opaskę - myślałem, że coś przy ładowaniu się stało. brak diagnozy snu i historii kroków. też już rozłączałem opaskę, przywracałem jej ustawienia fabryczne, przeinstalowywałem mi fit - bez zmian. na opasce są kroki, na menu głównym mi fit są kroki, w historii już kroków nie ma.
 9. witam, mam zagwostkę z ciemnym motywem. w miui 11 była taka opcja do odznaczenia, żeby system na siłę nie pakował ciemnego motywu do apek. w miui 12 widzę tylko listę poszczególnych aplikacji do odhaczenia. sęk w tym, że na tej liście nie ma wszystkich zainstalowanych aplikacji (akurat rozchodzi się o 1 grę) a ewidentnie system wymusił zmianę kolorów, co skutkuje nieczytelną czcionką w tejże grze (w jej elemencie dość istotnym). da się coś z tym zrobić?
 10. ok, a ja jechałem zawsze przez środek jeszcze raz dzięki za szybką pomoc!
 11. faktycznie, jest checkpoint, dzięki! rozumiem, ze przy włączonym centrum nie da się odczytać powiadomień z poziomu paska?
 12. witam jak powrócić do starego paska powiadomień (wyłączyć centrum funkcji)? no chyba, że jest jakiś sposób, żeby w nowym centrum były widoczne powiadomienia.
 13. witam, czy ktokolwiek zaobserwował opóźnienia w powiadomieniach z komunikatorów (jest szansa, że nie tylko z nich)? regularnie zdarza mi się np. odebrać powiadomienie na kompie, odczytać wiadomość (np. hangouts, whatssap web, messenger od fb), a po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach powiadomienie wskakuje na telefon. przy poprzednich wersjach takie sytuacje nie miały miejsca.
 14. @Spili - to nie są powiadomienia od samej apki, tylko powiadomienia, że dana apka korzysta z jakiegoś uprawnienia. możesz odhaczyć to.
 15. ok, wyłączyłem wszystkie te opcje dla Mi Fit I WhatsAppa (akurat w przypadku tej apki powiadomienie dotyczyło dostępu do kontaktów a takiej opcji do wyłączenia nie było - wyłączyłem więc wszystkie opcje) i jak na razie jest git. dzięki za wyjaśnienie!
×
×
 • Create New...