Jump to content

Test

Użytkownicy
 • Posts

  363
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Test last won the day on December 26 2023

Test had the most liked content!

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi 14

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Test's Achievements

Collaborator

Collaborator (7/14)

 • Reacting Well Rare
 • First Post
 • Collaborator Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done

Recent Badges

75

Reputation

 1. Tak, rzadko występujące zjawisko, ale potwierdzam, na mojej 14-stce tak się czasem dzieje, a mam oryginalny chiński rom, więc wygląda że nie jest to wina EU, co nie znaczy, że nie naprawią tego za chińczyków
 2. W TWRP wyczyść cache/dalvik/art i wgraj ROM jeszcze raz, system normalnie wstaje bez wywalania launchera, ale trzeba układ ikon uporządkować od nowa.
 3. Tak, automatyczne zarządzanie pamięcią w telefonie czasem pozostawia wiele do życzenia...Tak więc poza wyżej wymienioną metodą przestawienia trybu oszczędzania baterii dla danej aplikacji, polecam jeszcze zablokować możliwość zatrzymania jej działania w tle przez system, który nie wiedzieć czemu ubija czasem nawet aktywne procesy jeśli uzna, że na raz uruchomionych jest ich zbyt wiele. Zrobisz to na ekranie historii ostatnio otwieranych aplikacji, odnajdując pożądaną i przytrzymując na niej chwilę, pojawi się kilka ikon, z których wybierasz kłódkę i zamykasz ją. W większości przypadków takie ustawienia spowodują to co chcesz osiągnąć.
 4. A czemu nie, można i tak, ważne że cel osiągnięty 🙂
 5. No ja mam po angielsku system, ale tak czy inaczej ten pulpit, to opcje launchera.
 6. Nie możesz odblokować Xiaomi 14, bo Chińczyk zablokował taką możliwość prawdopodobnie na zawsze, poczytaj o tym tu na forum.
 7. Ja mam jeszcze chiński rom i ta opcja na nim nie powoduje tego efektu w centrum sterowania. Ale fakt, że nie jest to developerska wersja, więc to tylko tak porównawczo piszę, nie wiem jak by było na chińskiej becie dev.
 8. Nie mogli mieć zapasu kluczy, bo każdy jest generowany z tokena, zmieniającego się z każdym podłączeniem telefonu, dlatego jeśli serwery są dostępne tylko co kilka dni i to jeszcze tylko przez chwilę, to po prostu fizycznie nie są w stanie odblokować na raz sporą ilość telefonów. Ta sytuacja ma się po nowym roku zmienić, przynajmniej taką informację otrzymałem od Chińczyka, bo też chciałem odblokować BL, ale nie miałem czasu czekać aż serwer będzie dostępny. Coś tam dłubią przy tym i po nowym roku dostępność ma być 24h/dobę. Pożyjemy, zobaczymy...
 9. A choćby takie, że u jednych połączenia są nielimitowane (przynajmniej tak twierdzą) a inni pobierają opłaty z środków za doładowanie. Co do tych nielimitowanych, to chwyt marketingowy, spróbuj rozmawiać po kilka godzin codziennie, to zaraz się przekonasz w jakim stopniu są nielimitowane 🙂 No ale nie o tym jest ten temat, wygląda na to, że przynajmniej problem kolegi został rozwiązany.
 10. Przepraszam za trywialne i oczywiste podpowiedzi, ale nigdy nie wiadomo z kim się mierzysz prawda ? Na tą chwilę nie mam niestety bardziej zaawansowanych pomysłów, bo na obu moich telefonach od dawna ta opcja działa bez problemu i specjalnie nie wymagało to nigdy jakiś magicznych umiejętności, czy włączania ukrytych opcji. Daj trochę czasu, może ktoś się spotkał już z takim problemem i zna rozwiązanie, dziś już dość późno jest. Wesołych Świąt życzę.
 11. A czemu nie miał mieć, z odblokowanym BL można wgrać każdy rom...To bracie jak do tej pory nie potrzebowałeś prowadzenia za rączkę, to chyba pora nadrobić zaległości i poczytać tutorial odblokowania BL z forum na którym właśnie szukasz pomocy, a znajdziesz go zaraz na samym początku Osobiście trzymam kciuki, zawsze szkoda telefonu, na którym ci zależy, ale czasem można jeszcze go uratować.
 12. Nie, tylko zeszły niepotrzebnie na poboczne tematy. Spróbuj rozłaczyć i połączyć od nowa WiFi, też mam 13-tkę i od czasu do czasu również taki problem obserwuję, z reguły pomaga powyższa akcja, jeśli nie to restart i powinno być OK. Chyba, że ani razu nie widziałeś u siebie tej ikonki, to problem może być zupełnie inny. Sprawdź w jakim standardzie i z jaką prędkością twój telefon łączy się z routerem po WiFi a także czy operator umożliwia taką funkcję. Ja na przykład mam odwrotną sytuację, przyleciałem właśnie na święta do Polski i od razu na lotnisku w moim Xiaomi 14 powitał mnie komunikat, że rozmowy przez VoLTE są niedostępne, kiedy np. w UK cały czas z nich korzystam i na Xiaaomi 13 nigdy nie miałem z tym w Polsce problemów, a też mam włączoną cały czas opcję VoLTE calls...
 13. Kupiłeś z miui.eu ale może twój model nie był z chińskiej dystrybucji, więc wgranie chińskiego romu i zablokowanie na nim BL= cegła. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić jaki model pokazuje hardware, wersja romu nie ma znaczenia, w prosty sposób nie da się oszukać modelu urządzenia. Teraz to tylko jeśli możesz uruchomić telefon w trybie fastboot, można spróbować odblokować BL i na nowo MiFlashem wgrać poprawny rom. To zadziała wyłącznie jeśli tryb fastboot jest dostępny. Przynajmniej kiedyś tak było, bo sam to robiłem u znajomego na uceglonym telefonie, więc cóż... powodzenia Ci życzę, jeśli bez sukcesu, to tylko serwis, ale czy to się opłaci, to już sam musisz zdecydować.
×
×
 • Create New...