Test

Użytkownicy
 • Content Count

  132
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Test last won the day on January 15

Test had the most liked content!

Community Reputation

44 Excellent

1 Follower

About Test

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ogólnie nie do końca rozumiem pomysł podłączania fizycznej klawiatury przez USB i nie korzystania z niej, tylko z ekranowej. Druga sprawa, to gdzieś czytałem, że boxy Xiaomi nie specalnie się "lubią" z klawiaturami oraz myszami podłączanymi przez USB. Zapewne problematycznie zachowują się tylko niektóre z nich, ale jednak natknąłem się już na taki problem. Sam jednak w moich boxach nie korzystam z urządzeń tego typu, wystarcza mi ekranowa wersja. Być może dlatego też nie mogę się przyczepić do ostatniej aktualizacji androida 9, która działa na każdym wręcz idealnie. Co więcej - jak dla mnie aktualizacja wniosła kilka usprawnień, jak na przykład poprawnie działający Netflix w HDR wraz z dźwiękiem 5.1, co wcześniej nie miało miejsca. Oczywiście oba boxy miały przeprowadzoną aktualizację po absolutnym wyczyszczeniu w recovery systemu i cache. Trochę zabawy w ponowną konfigurację wszystkiego, lecz dla mnie gra okazała się warta świeczki. Klawiatura, asystent głosowy oraz cała reszta śmiga jak należy. Jeden z boxów zakupiony na Ali przyszedł z Hiszpanii, drugi zakupiłem w Polsce będąc na urlopie. Oba chodzą bezbłędnie, na prawdę nie mogę na nic narzekać. Możliwe, że miałem szczęście i akurat trafiłem na dobre wersje, a wiadomo przecież nie od dziś, zwłaszcza w telefonach Xiaomi zdarzają się identyczne egzemplarze z identycznym softem na pokładzie, zachowujące się zgoła odmiennie. Nie mam żadnej złotej rady, by komuś w tym wypadku tutaj pomóc inaczej niż ja to zrobiłem, czyli: bez podłączania pena pod USB-> recovery->reset systemu i cache->będąc wciąż w recovery->podłączenie pena z Androidem9 i jego instalacja z U-Disk. Box robi update boot, po czym restart do recovery, wtedy wybieramy powtórnie instalację systemu z U-Disk i dalej już proces postępuje automatycznie bez naszego udziału. Zaznaczam, że po instalacji ostatniej bety 3, nie miałem żadnych nowych powiadomień o aktualizacji do finalnej wersji Androida 9. Po prostu beta 3 działa u mnie do tej pory perfekcyjnie, jednak patrząc na ilość problemów, które wystąpiły, sądzę że finalna wersja została wstrzymana póki co i pojawi się w postaci aktualizacji z poprawionymi błędami w późniejszym terminie, czego wszystkim życzę.
 2. Test

  MIUI 20.1.16

  Nie mówiłem, że ustawienia pulpitu się resetują, tylko wszystkie zainstalowane programy, motyw mam domyślny kolego, więc raczej trudno go winić o takie rzeczy, zwłaszcza że działało bez problemu kilka miesięcy. Sent from my MI 9 using Tapatalk
 3. Tutaj muszę się wtrącić albowiem nie wiem jak w innych telefonach, ale akurat z Mi5 to nie będzie tak różowo w tym wypadku. Sam to robiłem dokładnie na tym telefonie, więc wiem że będzie problem. Kilka aplikacji (pamiętam kalkulator i SMS) po przejściu z dev na to ostatnie stable z MIUI 11 się wysypuje i nie pomaga żadne czyszczenie danych. Jedynie na czysto sformatowanym telefonie ten rom śmiga bezproblemowo. Co do TWRP, to przed aktualizacją po prostu wgraj najnowsze dostępne.
 4. Test

  MIUI 20.1.16

  Ja tym razem muszę powiedzieć, że przy tej aktualizacji pojawiła się sytuacja, z którą zapewne rzadko można się spotkać, aczkolwiek dawno temu już mi się przydarzyła, więc problem jest mi znany, bo nawet wtedy (a miałem jeszcze chyba Mi5) pisałem o tym na forum. Otóż instalacja przebiegła zupełnie bezproblemowo, jak zresztą co tydzień, jednak po restarcie, co wywołało u mnie zaniepokojenie, dziwnie długo czekałem na pulpit po odblokowaniu. Jakież było moje zdziwienie, kiedy ostatecznie się pojawił lecz...bez moich skrótów aplikacji, które tam wcześniej widniały. W pierwszej chwili pomyślałem, że po prostu zmieniły ekran na którym się znajdują, ale niestety okazało się, że wcale ich nie ma. O zgrozo, nie ma też żadnych z moich zainstalowanych aplikacji ! Co ciekawe sam telefon zachował praktycznie wszystkie zmiany, jakich dokonałem w ustawieniach, w aplikacjach systemowych, czy nawet tapetę. Nie mogły się one przywrócić z chmury, gdyż ona jako jedyna chyba utraciła ustawienia synchronizacji, które dopiero później uaktywniłem. Nie mogę powiedzieć, że mój Mi9 zrobił reset do ustawień fabrycznych, bo wtedy musiałbym przechodzić od początku całą procedurę konfiguracji, nie. On po prostu wyczyścił dokładnie wszystkie moje zainstalowane aplikacje, zachowując przy tym całą resztę nietkniętą. Oczywiście rutyna i długi okres bezbłędnego właściwie działania telefonu uśpiły moją czujność i jak na złość nie zrobiłem backupu :/ Cóż - nie wiem do końca czy jest to bug, bo nie natknąłem się nigdzie na wpisy tego typu, dlatego też piszę tutaj ku przestrodze - róbcie backupy ! Pozwoli to zaoszczędzić na prawdę wiele cennego czasu kiedy "coś pójdzie nie tak". Pozdrawiam wszystkich
 5. Warunkiem podstawowym i powiedziałbym koniecznym do poprawnego działania Mi Boxa po przejściu na android 9 jest wcześniejsze wyczyszczenie w recovery partycji systemowej oraz, co bardzo ważne również partycji cache. Wszędzie jest o tym mowa, lecz nie wszyscy to robią, zwłaszcza ci, którzy robią update OTA z androida 8.1. Jest to zrozumiałe, bo skoro użytkownik boxa dostaje komunikat o nowej wersji możliwej do pobrania, to po prostu ją pobiera i instaluje, nie wnikając raczej w dodatkowe zabiegi. O to powinien zatroszczyć się sam updater. Niestety tego nie robi, stąd bardzo duży odsetek ludzi mających problemy po uaktualnieniu. Zaktualizowałem już dwa boxy przez wejście do recovery i wyczyszczenie wspomnianych partycji, po czym instalację aktualizacji z USB i oba nie mają najmniejszych problemów z czymkolwiek.
 6. Akurat w tym wypadku problem jest, bo ta wersja na MI5 dostała nowe MIUI11, wgranie na stary, zwłaszcza bardzo stary rozwojowy skutkuje wywalaniem co chwilę apek np. od SMS, tak było u mnie, po wyczyszczeniu w TWRP wszystkiego co się dało chodzi pięknie.
 7. Test

  MIUI 20.1.9

  Tymczasowo L1 został zdjęty, gdyż Netflix od kilku aktualizacji nie działa poprawnie na L1, jak znajdą winowajcę to na pewno sytuacja wróci do normy.
 8. Ja tylko dodam od siebie, gdyż sam go wrzucałem na Mi5 nie tak dawno, że oszczędzisz sobie nerwów robiąc w TWRP full wipe i format data, na czysto wgrany działa najstabilniej, nic się nie wysypuje.
 9. Swoją drogą dziwna polityka - Xiaomi pozwala na widoczność urządzeń Aqara w swoim Mi Home, ale już na odwrót nie...
 10. Tylko że to pytanie jest zarzutem bezpodstawnym. Pomijając fakt, że nie podałeś żadnych szczegółów co do telefonu i romu to problemem nie jest wersja MIUI, a TWRP dla nowych androidów. Posiadam trzy telefony z MIUI 11, w tym jeden taki jak masz w sygnaturze i na wszystkich trzech blokada działa jak złoto.
 11. Póki co nie ma innych produktów opartych jak ten czujnik na ZigBee 3.0, ale w najbliższej przyszłości bym się ich spodziewał, skoro bramkę wypuścili.
 12. Nie ma co się wychylać z takim zarzutem, to wydaje się dość niegrzeczne, a zarazem zupełnie niepotrzebnie informujesz wszystkich tutaj jaki z ciebie bystrzak...
 13. Test

  MIUI 20.1.2

  @Orjon wiesz coś na temat naprawy obrazu w Netflixie z L1, w sensie czy wiadomo już o co chodzi i kiedy?
 14. 1. Jednym pilotem możesz sterować tylko jednym urządzeniem na raz. 2. Nie ma takiej potrzeby gdyż odpowiedź masz w pierwszym punkcie, w związku z tym obsługiwane będzie ostatnie sparowane z pilotem urządzenie.
 15. Zawsze mogłeś kupić oryginalnego, ale nie do tego modelu MiBoxa, starsze miały też sterowanie IR, a skoro piszesz że nie jest taki sam, to przepraszam, ale co to za oryginał ?