Skocz do zawartości

Android TV 9 Pie dla Mi Box S


Radasss

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kola01 napisał:

Jakby zrobił to, co się poleca tutaj co chwilę, czyli reset Mi BOXA i kasowanie cache partycji, to by nie trzeba było takich zabiegów. W każdym Androidzie, przy zmianie wersji to konieczny zabieg. Inaczej "cuda" się dzieją.

Zaraz zaraz. :roll:

Jak robisz update systemu Androida OTA w telefonie (a przecież OTA robisz tutaj w Boxie) to przeprowadzasz RĘCZNE czyszczenie cache'u przed lub po upgradzie ? :???:

Nigdy nie robiłem i pierwsze słyszę. Przy wgrywaniu androidowego firmaware 'u przez kabelek, owszem.

Edytowane przez langolier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to różnica, kabelek czy OTA? Zawartość update jak i sam proces instalacji są dokładnie takie same.

W tym wypadku jest to zupełnie nowy system, który po instalacji widzi aplikacje przygotowane i skonfigurowane pod jego inną wersję. Większość z nich będzie działać ale część się wysypie, będzie działać niestabilnie lub będzie wymagała ponownej instalacji. To jest ta sama sytuacja, jakbyś na Windows 7 zainstalował 8 czy 10 bez formatowania dysku. 

Dlatego, chcąc mieć czysty, szybki system, bez śmieci i z aplikacjami dostosowanymi pod niego, należy KONIECZNIE przed i po jego wgraniu zrobić reset i kasowanie cahe partycje w recovery menu. Kolejne aktualizacje w ramach tej samej wersji OS już nie będą tego wymagały, choć co jakiś czas i tak warto jest zrobić dla poprawy kondycji systemu.

Pisze się o tym co chwilę ale i tak co parę postów jest temat w stylu "po aktualizacji do Android 9 nie działa mi to czy tamto".

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, a zwłaszcza zwykli userzy, nie robią RĘCZNEGO czyszczenia czegokolwiek bo tego nie potrafią po prostu.
Zwykli userzy nie wgrywają oprogramowania kabelkiem, tylko dostają update OTA. Więc jeśli nie zostanie to zrobione automatycznie to nie zostanie zrobione wcale.
Czasem po updacie OTA zgłasza się GooglePlay z updatem wersji zainstalowanego z niego oprogramowania i może wówczas jest dokonywane jakieś czyszczenie cache. Na pewno nikt nie wymaga od zwykłych userów skomplikowanej procedury czyszczenia cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów za siebie. Userzy w postaci mnie, moich znajomych i wielu użytkowników forum robią ww. resety a nie jesteśmy przecież jakimiś "niezwykłymi" użytkownikami. Nie ma tu znaczenia czy jest to Android w telefonie czy Android TV w boxie. Zasady są te same.

Przy instalacji Windows 10 na Windows 7, też teoretycznie nie jest wymagany format ale praktycznie wszyscy wiemy, że jest to słaby pomysł, proszenie się o problemy i śmietnik po starym systemie.

A jak dany użytkownik nie potrafi zrobić ww. resetu to po to ma m.in. to forum, żeby sobie doczytać. Średnio co 10 postów pojawia się to info ale jak widać grochem o ścianę.

I jeszcze raz podkreślam: nie ma żadnej różnicy między aktualizacją wgrywaną kabelkiem czy przez OTA. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą czytać. Każdy zorientowany użytkownik smartfona z Androidem robi reset full wipe. Tu i tu jest praktycznie ten sam system. 

Jedyne co trzeba wiedzieć, to jakie dokładnie 2 guziczki wcisnąć na pilocie Mi BOXA, podczas podłączania zasilania ale można znaleźć to w necie w 5 sekund. Reszta przebiega tak samo jak w każdym smartfonie z Androidem.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki sam problem jak opisany powyżej. Po aktualizacji do A9 przestała działać aplikacja tvn24go. Aplikacja się odpala, jednak próba uruchomienia jakiegokolwiek streamingu powoduje czarny ekran i kręcenie się białego kółka. Żadne proste sposoby (wyczyszczenie pamięci aplikacji, deinstalacja i instalacja) nic nie dają. Serwis tvn24go twierdzi że wina leży po stronie przystawki.  Czy komuś kto miał taki sam problem udało się  go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Numi napisał:

Odkryłem jeszcze jeden feler po przejściu na 9.0.
Co jakiś czas rozłącza się ethernet. Próbowałem resetu i nic nie pomaga.

Też to 2 razy zauważyłem ale mam neta przez adapter USB-RJ45 i myślałem, że to może jego wina. Tylko, że u mnie po restarcie boxa działa. Kolejny raz wyjąłem i włożyłem ponownie adapter i też załapało.

Korzystasz z WiFi czy tak jak jak kablem przez adapter?

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś odebrałem nowego boxa i mam pytanie zanim zacznę z niego w pełni korzystać zastanawiam się czy robić aktualizacje androida czy zostać na starym, bo jak czytam komentarze to wiele osób narzeka ? Co polecacie liczę na waszą pomoc i nie ukrywam że wstrzymuje się z pierwszym uruchomieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, adaskot napisał:

Witam dziś odebrałem nowego boxa i mam pytanie zanim zacznę z niego w pełni korzystać zastanawiam się czy robić aktualizacje androida czy zostać na starym, bo jak czytam komentarze to wiele osób narzeka ? Co polecacie liczę na waszą pomoc i nie ukrywam że wstrzymuje się z pierwszym uruchomieniem. 

A dlaczego się wstrzymujesz? Uruchom, używaj, testuj i podejmij decyzję jak już będziesz gotowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to 2 razy zauważyłem ale mam neta przez adapter USB-RJ45 i myślałem, że to może jego wina. Tylko, że u mnie po restarcie boxa działa. Kolejny raz wyjąłem i włożyłem ponownie adapter i też załapało.
Korzystasz z WiFi czy tak jak jak kablem przez adapter?
Mam hub Unitek.b7b3910be2b23cabab30b737b922006c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jadwinin napisał:

Jak włączyć tryb programisty ?

Tak samo jak w każdym smartfonie z androidem czyli 7-razy klikając na numerze wersji systemu w zakładce info o systemie. Pojawi się monit, że zostałeś programistą a w menu zobaczysz opcje programisty, gdzie będziesz miał dużo ustawień i opcji do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sen10s napisał:

Czy można wymusić tryb 4K w Netflix w Mi Box S? Mimo braku TV 4K widać na przykładzie Youtube, że ilość danych (mimo downscaligu obrazu w TV do HD), a przy tym jakość obrazu jest zauważalnie lepsza dla materiałów 4K.

Wydaje mi się, że chyba nie ma takiej opcji w żadnym urządzeniu.

W ustawieniach swojego konta na Netflixie są natomiast opcje jak niżej. Sam się teraz zastanawiam, czy wybranie ostatniej opcji z dołu poprawi jakość obrazu.

nf.png

Do tych opcji mamy dostęp logując się do konta Netflix na kompie i wchodząc w zakładkę konto - ustawienia odtwarzania.

Edytowane przez kola01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hunter45pl napisał:

Po aktualizacji bez żadnych wipe itp. netflix ma 5.1 oraz przestał zacinać.

Pokazał się też Amazon Prime jako aplikacja systemowa. 

 

20200117_062856.jpg

Bo NETFLIX po aktualizacji do ATV9 ogólnie działa płynnie (lepiej jak na ATV 8.1) ale po uśpieniu pilotem na jakiś czas (najczęściej pół godz. już wystarczy) i ponownym wybudzeniu ma problemy z płynnością ruchu w filmach (widać regularne szarpanie w ruchomych scenach co ok 10 sekund). Po restarcie jest już dobrze do ponownego uśpienia.  Czasem potrafi starcić płynność w Netflixie nawet bez usypiania.

Restart najszybciej zrobisz przytrzymując przycisk wł/wył na górze pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kola01 napisał:

Bo NETFLIX po aktualizacji do ATV9 ogólnie działa płynnie (lepiej jak na ATV 8.1) ale po uśpieniu pilotem na jakiś czas (najczęściej pół godz. już wystarczy) i ponownym wybudzeniu ma problemy z płynnością ruchu w filmach (widać regularne szarpanie w ruchomych scenach co ok 10 sekund). Po restarcie jest już dobrze do ponownego uśpienia.  Czasem potrafi starcić płynność w Netflixie nawet bez usypiania.

Restart najszybciej zrobisz przytrzymując przycisk wł/wył na górze pilota.

U mnie problem z wybudzaniem rozwiązało przejście na WIFI 5GHz (2,4GHz jest cholernie zaszumione i mibox nie daje sobie rady) oraz aktywowanie w opcjach HDMI CEC. Do testów jakości połączenia przydaje się apka analiti w sklepie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.analiti.fastest.android&hl=pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zupełnie nie chodzi o znany problem z wybudzaniem. To inny temat, który najczęściej rozwiązuje włączenie HDMI CEC. Utrata płynności filmów w NETFLIXIE  nie ma też żadnego związku z szybkością internetu bo w czasie testów był podpięty szybki net (300 Mbps, ping 16 ms) kablem LAN lub zamiennie przez WiFi ac 5Ghz. Netflix w tym czasie podawał wymiki testu połączenia odpowiednio (ok 270 i 170 Mbps). 

Ponadto spowolnienie internetu objawiałoby się obniżeniem jakości obrazu i przycinaniem a tak nie jest. Zaburzona jest jedynie płynność ruchu, która objawia się drganiem obrazu co ok. 10 sekund. Widać to tylko w ruchomych scenach i na niektórych filmach w apce Netflix. Dźwięk w tym czasie zawsze leci płynnie. Ktoś pewnie w tym momencie powie, że to objaw braku dopasowania fps filmu do Hz w ustawieniach ekranu. Zgoda, tak to faktycznie wygląda. Tylko dlaczego po restarcie przez dłuższy czas wszystkie filmy lecą płynnie ???  Widać, że działa jakieś dopasowanie klatek do Hz w Mi BOXie ale ten "automat" wysypuje się po jakimś czasie - prawie zawsze po dłuższym uśpieniu urządzenia.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sen10s napisał:

Czy można wymusić tryb 4K w Netflix w Mi Box S? Mimo braku TV 4K widać na przykładzie Youtube, że ilość danych (mimo downscaligu obrazu w TV do HD), a przy tym jakość obrazu jest zauważalnie lepsza dla materiałów 4K.

Na Xiaomi Mibox nie znalazłem takiej opcji. Jakość obrazu zależy od wielu zmiennych na które nie mamy wpływu: obciążenie serwerów Netflixa, kompresja obrazu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła mi się informacja, żeby pobrać aktualizację, czy ktoś wie jak można ją wyłączyć, żeby się nie pokazywała? Mam podłączonego boxa przez LAN i nie uśmiecha mi się, że będzie nieużywalny, bo sieć się rozłącza. Wychodzi na to, że wypuścili niedopracowaną betę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do androida 9 i przestał mi działać hub usb/lan . Do recovery nie mogę wejść. Mam odpięty mibox s od zasilania trzymam środkowy przycisk ok i przycisk wstecz podpinam zasilanie i system staruje normalnie, zamiast wejść w recovery. Jak zrobić downgrade lub wejść w recovery?

Edit:

Udało mi się wejść w recovery zrobiłem wipe i clear cache, nic nie pomogło nadal nie działa USB hub/lan. (Najpierw musiałem włączy dopiero potem wciskać klawisze)

Edytowane przez tomkolp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomkolp napisał:

Zaktualizowałem do androida 9 i przestał mi działać hub usb/lan . Do recovery nie mogę wejść. Mam odpięty mibox s od zasilania trzymam środkowy przycisk ok i przycisk wstecz podpinam zasilanie i system staruje normalnie, zamiast wejść w recovery. Jak zrobić downgrade lub wejść w recovery?

Edit:

Udało mi się wejść w recovery zrobiłem wipe i clear cache, nic nie pomogło nadal nie działa USB hub/lan. (Najpierw musiałem włączy dopiero potem wciskać klawisze)

A jaki masz dokładnie model tego adaptera? W ogóle go nie widzi, tzn ani LAN ani podpiętych do niego urządzeń USB?

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paraglobularna napisał:

@kola01 jak u Ciebie to przycinanie względem nowego androida ? poprawiło się coś ?

Wszystko opisałem tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/odtwarzacze-strumieniowe-odtwarzacze-sieciowe-opinie-testy/131092-nvidia-shield-tv-jako-odtwarzacz-multimedialny-276.html

Pierwszy post z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do androida 9 nie działa ustawienie w opcji ekranu rozdzielczości 4k. Po wybraniu tej rozdzielczości ekran zaczyna migać, momentami przestaje wogóle przesyłać sygnał do TV. Działa jedynie na ręcznie ustawionej rozdzielczości 1080p. Gdy przełaczę na automat wykrywana jest rozdzielczość TV 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIganie ekranu może oznaczać słabej jakości lub uszkodzony kabel HDMI. Im wyższa rozdzielczość tym jest wymagana lepsza jakość przewodu. Oczywiście mogą być inne przyczyny ale kabel bym sprawdził w pierwszej kolejności.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o problemach z ATV 9 na Mi Boxie, to mam wrażenie, że wypuścili do użytku jakąś wczesną alfę. Dużo narzekania na różnych forach, mało tego okazuje się, że OTA ubiła wiele boxów. Wiele osób narzeka też na problemy z trybem 4k, więc to raczej nie jest wina kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelG7 napisał:

Jak czytam o problemach z ATV 9 na Mi Boxie, to mam wrażenie, że wypuścili do użytku jakąś wczesną alfę. Dużo narzekania na różnych forach, mało tego okazuje się, że OTA ubiła wiele boxów. Wiele osób narzeka też na problemy z trybem 4k, więc to raczej nie jest wina kabla.

Po co zgadywać... sprawdź kabel i jak będzie dalej problem to gwarancja.

Jeśli chodzi i problemy po  aktualizacji do androida 9 to... sam jestem po update i nie mam żadnych problemów z urządzeniem. A nawet wydaje mi się że np.netflix chodzi szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...