jadwinin

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About jadwinin

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy ktoś zna apkę typu "Media Info" aby poznać parametry pliku video ?
 2. Gdzieś czytałem, że Google podaje tylko stereo.
 3. Masz racje, bo w/w operacje robiłem na wew. pamięci. Może coś da się przestawić w opcjach programisty ?
 4. Vectra TV Online przeznaczona dla abonentów Vectra dająca dostęp do prawie 100 kanałów TV na żywo. Vectra TV Online nie wymaga rejestracji: wystarczy, że jesteś naszym abonentem i posiadasz dane do logowania w strefie klienta Vectra. Czyli muszą mieć internet i abonament Vektry. To są nowe koszty. [1] tak [2] tak [3] nie Poczytaj opinie: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vectra.tv&hl=pl&showAllReviews=true
 5. Zauważyłem ostatnio, że NETFLIX podaje 5.1 w dwóch formatach: - jeden to DD+ i to nie pójdzie, - DD 5.1idzie spoko po SPiDF. Jeżeli TV ma opcje to po HDMI i opcji przekieruje po ARC/eARC 5.1do soundbara. Pliki z ex. HDD dts/DD 5.1 grają bez problemu.
 6. Czy da się zadzwonić z notatki gdzie wpisany jest nr. telefonu ?
 7. Na stronie US nie stwierdziłem logo DTS-HD. Może usunęli.
 8. Spróbuj na innych ścieżkach. Tor 5.1 (oryginalny) to DD+ więc nie pójdzie. To jest skutek niedawnych zmian nadawania przez NETFLIX. No właśnie !!! AUDIO 5.1 pełne tajemnic. KODI musi coś takiego robić, że 5.1 jest akceptowalne dla zewnętrznych odbiorników. To może być kodek DD+ którego Mi Box 3 chyba nie ma. NETFLIX chyba podaje DD+. Strumienie bitowe DD+ (E-AC3) nie są wstecznie kompatybilne z wcześniejszymi dekoderami DD i poprzez wyjście S/PDIF i muszą zostać przekształcone do starszego formatu PCM, AC-3 lub DTS. Obawiam się, że Mi Box 3 tego przekształcenia nie robi. Wygląda, że KODI od niedawna to robi.
 9. Nadawanie nie jest 25p tylko 50i. Wybierz tryb 1080i-50hz.
 10. Znalazłem kolejną reckę ale dosyć szczegółową i z opisem audio: https://androidpctv.com/review-xiaomi-mi-box-s/ Autor pisze, że 5.1 czy po HDMI czy optical jest. Ktoś sprawdzał wysył po HDMI dl ampa ?
 11. OK, mój błąd. Przejściówka jest potrzebna bo na wyjściu AV mini-jack pozwala wyprowadzić sygnał optyczny zwykłym kablem SPIDF. Mam już ten HDMI Audio Extraktor. Ale audio 5.1 jak nie było tak nie ma. I nie będzie. Dziwne to ograniczenie. Pozostało do sprawdzenia NETFLIX 5.1. 5.1 można oglądać przy użyciu odbiornika obsługującego standard Dolby Digital Plus a Mi Box tego nie obsługuje. Mamy więc jasność.
 12. Zacinanie: Nasze TV nie są w stanie dostosować natywnego odświeżania matrycy do fps treści. TV ma zmienne odświeżanie o czym zapominamy. W KODI jest taka opcja ale nie działa. W Mi BOX S opcja AUTO także nie działa prawidłowo. Aby uzyskać optymalną konfigurację należy ustalić fps video i ustawić zgodność sprzętową z outputem playera. YT i Netflix to jest zagadka; 24/50/30 i krotności typu 60 fps. Opisy na YT są często nieprawdziwe. Jedyny sposób to zassanie pliku i zbadanie Media Info. SAT TV i DVBT to 50 fps. Tu sprawa jest prosta. Opis jest tu:
 13. jadwinin

  Refresh Rate tool

  Właśnie to sprawdziłem. Ustawiłem output na 720/30fps, 576/50fps i TV (4K) daje info, że dostaje 720/576. Teraz to TV upskaluje bo obraz wypełnia cały ekran.