jadwinin

Użytkownicy
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by jadwinin

 1. Taki Windows jest aktualizowany od 30 lat. Mimo tego jego autor jest najbogatszym człowiekiem na ziemi. Mam POCOPHONE F1 - ZERO problemów. Na TV zero problemów. Na M BOX S zero problemów.
 2. " o co chodzi z aparatem ... " A9 ma wiele pracujących w tle aktywności przewidzianych dla urządzeń mobilnych. Trzeba to pozamykać i system będzie dużo szybszy. Miłej zabawy.
 3. Wyłącz w Androidzie 9 np. aparat telefoniczny.
 4. Czy YT przełącza Ci na HDR ? Pytam o działanie sprawdzonych pozycji HDR np. portal 8K HDR VIDEO czy HDR-X. Ten test sprawdzi czy TV obsługuje kodek VP9 profil 2. W znanych mi TV Philips ta opcja jest dopiero w modelach 2019. Działanie zależy od telewizora. Producent TV musi dogadać się z Amazon Prime.
 5. Nikt tu chyba nie znalazł plusów ANDROID 9.0 Pie. Bardzo dziwne. A może niski poziom posiadaczy ? Nie, to jest niemożliwe. Poziom forum jest expercki.
 6. Ja także nie mam żadnych problemów. Jak już pisałem Mi Box S należy do wąskiej grupy TV Boxów wspierającej opcję automatic refresh rate w aplikacji NOVA i KODI.
 7. Jak włączyć tryb programisty ?
 8. A macie wyłączony aparat fotograficzny ?
 9. W opcjach audio nie ma ATMOS. Więc NETFLIX nie pójdzie w wersji DOLBY ATMOS. Sprawdziłem. Ten sam film na TV pokazuje ATMOS i gra atmos.
 10. Kopiowanie, kasowanie, zmiana nazwy działa na A 9.0
 11. Zgodnie z zapowiedzią jest i działa pod X-plorer. Rozmiar 642 MB jasno wskazuje, że to pełny OS ANDROID 9.0.
 12. Szukałem długo aż znalazłem. NOVA video player robi b. ciekawe rzeczy; [1] wyświetla dane pliku typu fps !!! [2] ma DZIAŁĄJĄCĄ opcję automatic TV refresh rate !!! Panel wyłącza się na chwilę i zmienia w tym czasie refresh = Hz na optymalny dla video; 24,25,30,50,60 fps. Klawisz Info w moim TV pokazuje skuteczność zmiany panelu telewizora. Efektem jest optymalna płynność. SUPER. Działanie sprawdzone po aktualizacji Mi Box S do Android 9.0. Apka w Google Play Store.
 13. Pobieram Update Android 9.0. 642,3 MB
 14. Dzięki. Mam takie same wnioski.
 15. Może w opcjach programisty - " przerwij każde działanie gdy użytkownik je porzuci " ? I jeszcze limit procesów w tle. A czy jest gdzieś opcja definiująca przycisk [power] ?
 16. KODI jest zawsze dostępne w Google Play. Po co robić ścieme. KODI to motor ANDROID TV więc właściciel OS ANDROID (GOOGLE - USA) nie będzie sobie podcinał gałęzi na której siedzi.
 17. Podałem link i cytat. Chyba 4K to ma tylko 3-gen. Dysputa nie ma większego znaczenia. Temat marginalny.
 18. W tym zestawieniu jest trochę inaczej: https://www.reviews.org/tv-service/amazon-fire-tv-3rd-gen/ Tech specs Audio and visual quality: Up to 4K Ultra HD at 60 frames per second (fps) HDR-10 support Dolby Atmos Audio Memory: 2 GB Storage: 8 GB Storage Processor: 1.5 GHz Quad Core Processor Voice control: Alexa Voice Remote, hands-free voice control with any Echo device Connection types: HDMI, Micro USB port for power or optional Amazon Ethernet Adapter, 802.11ac dual-band MIMO Wi-Fi Remote features: Microphone, voice button, navigation, select, back, home menu, fast-forward, play/pause, rewind
 19. Wskazany Fire TV Stock 3gen nie ma jeszcze mniejszej pamięci. Tak dla precyzji ...
 20. Czyli buforowanie. Mi Box S ma małą pamięć. 2 GB RAM DDR3 i 8 GB eMMC. Czekamy na nadchodzący poważny update. Kosztował 164 zł na promocji w Galerii Mokotów.
 21. adi1; a próbowałeś zainstalować na platformie ANDROID TV ? Poza tym ten news to kit. Dlaczego nie sprawdziłeś płynności filmu Bright na wskazanych wyżej ustawieniach ?
 22. " Android TV ogólnie nie potrafi dobrać odświeżania do ilości klatek materiału. " To nie jest cecha ANDROID TV. Żeby było płynnie to tak jak słusznie piszesz potrzebna jest synchronizacja fps video materiału z Refresh Ratio matrycy telewizora. Procesory AV nie potrafią rozpoznać fps. DOWÓD: brak jakiejkolwiek aplikacji, która wskaże fps pliku czy strumienia. Gdyby TV miał taką informację to dalej już by nie było problemu. Pisałem do autora MEDIA INFO ( aplikacja analizująca AV) prośbę o wersję dla ANDROID TV. Odpisał, że nie widzi potrzeby. Dlaczego na SHELD 17/19 jest płynność: bo tam siedzi tak mocny procesor TEGRA X1, że w locie może przerobić dowolny fps 24/25/30/50 na 60p. I jest cacy. W przypadku YT sprawa jest prosta: sprawdzamy statystyki dla nerdów i mamy info o fps. Są takie portale, które oznaczają fps np. 4K50 czy 4K60. NETFLIX to już jest loteria i brak oficjalnych danych. Dam testowy przykład: NETFLIX film "BRIGHT" 4K HDR ATMOS jest na 100% 24 fps. USTAW Mi BOX S na taki output. Musi być płynność wzorcowa. Napisz czy tak masz. Czy Twój TV pokazuje info Refresh Rate ?
 23. Ustaw np. na zero, jeden ... Mi Box S to zaprojektowany oszczędnie player. Mało ramu, przeciętny procek. Trzeba ograniczać zbędne użycie ramu. Staram się pomóc bo u mnie działa płynnie. A w tym temacie mam wręcz obsesję. Mi Box nie zapamiętuje mi wskazanego limitu procesów w tle, więc nie wiem czy to działa. " ... odpaliłem kilka filmów 1080p 25Hz oraz 1080p30Hz i wszystkie szły płynnie pomimo stałego ustawienia w menu MiBOXa1080p 60Hz " Dziwne, bo 25 fps powinno skutkować charakterystycznym drganiem obrazu przy panelu pracującym w trybie 2k/60 Hz. Sprawdź 24 fps oraz 50 fps. Parametr fps YT ujawnia w statystykach dla nerdów. No i jeszcze warto sprawdzić szybkość netu przez stronę fast.com/pl/
 24. kola01; opcje programistyczne - limit procesów w tle. Pobaw się tym.