Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1. Nie zablokujesz bootloadera na miuipolska. To znaczy zablokujesz, ale tylko raz, bo potem telefon padnie na amen :P

2. Broń Boże nie blokuj bootloadera po instalacji tych apek. System weryfikuje czy nic nie było w nim zmieniane, jak wykryje że coś było w nim zmieniane (a twoja paczka jest ingerencją w partycję /system) to się nie odpali (z wyjątkiem sytuacji nr 3). Przywrócenie stockowego recovery w takiej sytuacji jest niepotrzebne bo i tak nic to nie pomoże.

3. Nie wiem czy się Global z TWRP polubi - zazwyczaj się nie lubił (to znaczy - bez wgrywania paczki wyłączającej w/w weryfikację stał na logu Mi i się nie uruchamiał).

W wielkim skrócie - tak nie możesz zrobić o ile nie wiesz co robisz.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orjon napisał:

1. Nie zablokujesz bootloadera na miuipolska. To znaczy zablokujesz, ale tylko raz, bo potem telefon padnie na amen :P

2. Broń Boże nie blokuj bootloadera po instalacji tych apek. System weryfikuje czy nic nie było w nim zmieniane, jak wykryje że coś było w nim zmieniane (a twoja paczka jest ingerencją w partycję /system) to się nie odpali (z wyjątkiem sytuacji nr 3). Przywrócenie stockowego recovery w takiej sytuacji jest niepotrzebne bo i tak nic to nie pomoże.

3. Nie wiem czy się Global z TWRP polubi - zazwyczaj się nie lubił (to znaczy - bez wgrywania paczki wyłączającej w/w weryfikację stał na logu Mi i się nie uruchamiał).

W wielkim skrócie - tak nie możesz zrobić o ile nie wiesz co robisz.

No to dlatego na 4pda.ru piszą, żeby mieć na globalu appki od miui + GPay musisz zainstalować do Gpay magiska + jest tam jakaś paczka gpay.zip do instalacji przez TWRP (nie z poziomu magisk), a po instalacji paczki w magisk tylko i wyłącznie robimy HIDE dla GPay. I niby działa GPay na odblokowanym fonie.

 

Dobrze, że napisałeś o tej weryfikacji na global romie :) Na customach dla mnie to było jasne, ale nie miałem pojęcia, że po zablokowaniu bootloadera na global romie jest jakaś weryfikacja. Także w sumie nie ma co się przesiadać na z xiaomi.eu na global z instalacją stockowych appek bo i tak trzeba kombinować z GPay.

Edytowane przez kris1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąć aktualną wersję romu global z miui 11 i jak bezpiecznie przejść z eu na global?

Może by powstał poradnik skoro brak wsparcia eu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Orjon
Nie zostawiajcie tylu pustych linii, nawet jeśli to Tapatalk..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carolef a po jakiego grzyba chcesz wracać teraz do globala? Masz przecież teraz znacznie lepszy rom. Nawet jak wyjdzie nowszy Global  to na bank będą jakieś różne kwiatki na początku. Myślę że ekipa w końcu będzie musiała się przełamać i stworzą coś nowego na ten telefon. Patrząc na zapowiedzi (choć to nie potwierdzone oficjalnie informacje) to Xiaomi będzie MTK-i umieszczać w innych nowszych modelach. Przecież nie porzucą większości nowych modeli, No chyba że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej inne smartfony z mediatekiem i wbrew obiegowej opinii byłem zadowolony. Zamówiłem ten telefon i po wczorajszych newsach się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Najpierw wszyscy chwalili a tu takie niespodzianki.

Xiaomi mam od czasów redmi note 2, potem note 3 pro, mi5splus, note 5. Każdy pracował pod kontrolą miuipolska/xiaomi.eu.

Zastanawiam się, czy będę umiał odnaleźć się w global romie bo co przeczytam jakiegoś newsa to coś nie działa. TWRP recovery niby można wrzucić ale nic nie można zainstalować bo system nie wstanie. Używałem co tydzień twrp do backupów i instalowania romu oraz paczki z blokadą reklam. Rozumiem, że tu tego nie mogę zrobić i muszę znaleźć jakąś inną metodę na to? Roota już od jakiegoś czasu nie używam, ale global pewnie będzie miał jakieś preinstalowane aplikacje, których bez roota się nie pozbędę.

Do tego dochodzą jakieś informacje o zmienionym dialerze i aplikacji kontakty/sms, które są gorsze niż te z miui. Widziałem jakąś paczkę, żeby to poprawić ale znowu może być problem po instalacji tego z twrp na globalu?

Używa ktoś globala i jakichś modyfikacji i podzieli się wiedzą jak to wygląda?

Nie wiem nawet czy jak wsparcie miuipolska jest wycofane to pytam na dobrym forum, ale może jakieś dobre dusze mi pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też na szit-teka złego słowa nie powiem... 

Takie pytanie - a czy w tych innych smarka h miałeś odblokowany bl? I tak na lajcie softem mieszałeś? IDTS...

Na eu świat się nie kończy... Są kombinacje bodaj z Indonezją, gdzie masz dialer I SMS z MIUI. 

W sumie dziwię się tylko, że się chłopaki tak szybko poddali.. A podobno źródełka podano do wiadomości publicznej... 

 

Ja tam na tym szicie wieszałem psy... Ale z powodu iż nie nagrywam rozmów i udało mi się historię połączeń przywrócić ponad 3 lata wstecz, to tylko jojczę na brak ergonomii tych gównianych aplikacji... Bo co do działania to brak zastrzeżeń... Wręcz jakość połączeń lepsza niż w Mi9... 

I nie licząc tych dwóch śmietników, reszta to normalne miui ze wszystkimi plusa i dodatni i i ujemnymi... Wywala to co się da (min. jakieś gówniane pejs_zbuki, resztę wyłączam... Rootować nie rootuję... I po ponad miesiącu dzisiaj mnie pierwszy raz jakąś reklama wcUrwiła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TheKaaC napisał:

Redmi Note 8 Pro..
Problem jest taki, że nie można ustawić preferowanych sieci na 2g/3g/lte (bo nie ma nawet takiego wyboru), ale jest za to tylko LTE, co jest na rzeczy?


Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ke? Może nie tutaj sprawdzałeś... Ustawienia - - - > karty sim i sieci komórkowe - - - > karta sim - - - > preferowany typ sieci... I masz jak na zrzucie... 

Screenshot_2019-11-29-05-43-47-120_com.android.phone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TheKaaC napisał:

Niestety nie działa tak jak jest to zaznaczone :)

A to już inny problem, powinno działać. Można jeszcze sprawdzić jakie ustawienia sieci masz w opcjach zaawansowanych (Ustawienia, Informacje o telefonie i 4 razy klikasz w Pamięć wewnętrzną). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam jeżeli trochę odbiegnie od tematu, ale byłem nastawiony na kupno Note 8 Pro 128 GB za 1200 zł. Pewnie dałoby radę taniej, ale mniejsza z tym. Taki mam budżet i ten telefon pasował. 

Jednak tak jak tutaj dyskutujecie powstał problem z tym wsparciem. 

Moje pytanie do was brzmi, czy posiadając wiedze tą którą teraz posiadacie o tym telefonie to czy byście mimo to go kupili?

Myślałem nad 7, ale tam dioda powiadomień jest słabo położona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Armetis napisał:

Jednak tak jak tutaj dyskutujecie powstał problem z tym wsparciem.

1200zł za ten telefon? Mniejsza z tym. Wsparcie Xiaomi dalej będzie, ale pewnie słabsze. Taki urok telefonów z Mediatekiem.

Xiaomi.eu to custom rom i tu nie ma wsparcia na tą chwilę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orjon napisał:

Tylko że to są źródła kernela, z których za bardzo nie korzystamy ;) Nie mamy dostępu do kodu źródłowego MIUI.

A to ja gUpia ci...a myślałem, że oprócz jajka dali żródłowy systemu...

No dobra... 

Głupio myślałem... Możecie mnie lać... 

 

 

A co do zmiany pasm... Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu "preferowane"? 

Po prostu sprzęt ratuje Cię przed utratą łączności i kiedy nie ma 2G czy 3G,czy 4G (zależy co ustawiasz) to łączy się na innych pasmach, byleś cały czas "był w zasięgu". 

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec wsparcia oznacza brak xiaomi.eu. A jak wygląda modyfikacja roku global? Szczególnie chodzi mi o wspomnianą wyżej paczkę z blokadą reklam. Rozumiem, że trzebaby wgrać custom twrp i zrootować telefon. Jak w tym wypadku wygląda ryzyko uwalenia telefonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może kopię romu miui polska dla tego modelu ( tak wiem że nie jest już wspieramy przez uceglenia telefonu ) , ale uważam że nie powinniście go kasować bo to użytkownik decyduje czy chce mieć telefon czy cegłę wystarczyło napisać info że występuję problem i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam później wrzucę

mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Oto  2 ostatnie Softy xiaomi.eu  na telefon  redmi Note 8   PRO

xiaomi.eu_multi_HMNote8Pro_V11.0.1.0.PGGCNXM_v11-9

https://mega.nz/#!AA9igSpJ!CBhVurvX2Xuc3oIL1bxVsY_TRFpXURy_hmsBIP9vOGo

xiaomi.eu_multi_HMNote8Pro_V11.0.2.0.PGGCNXM_3eb8adacf2_v11-9

https://mega.nz/#!QMEVmAob!gLxKbueU45SF0GVfZgygkKsvnimxkq-muckrlVPzew4

 Ja osobiście mam wgrany ten drugi po aktualizacji  i  zostałem na nim .

Wiadomo   każdy modyfikuje telefon  na  swoją odpowiedzialność 

Edytowane przez Orjon
Nie walmy wierszy na pół strony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie na global nie działa mi płatność zbliżeniowa. Poustawiane jak zawsze i na terminalu wyskakuje błąd. Konto pko i apka iko. Ktoś ma podobnie? Ustawione portfel z hce.

Nfc działa bo z radiem samochodowym śmiga. Służy do szybkiego parowania bluetooth.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77kylo Zależy   czego  oczekujesz  od telefonu,jeżeli chcesz mieć nagrywanie rozmów i stary układ książki telefonicznej  no  to   xiaomi.eu

A jeśli wystarcza ci to co  oferuje telefon  takim jaki kupiłeś  to  lepiej zostać przy  oryginalnym sofcie Global .Jest zapewnione wsparcie  aktualizacji systemu .

To ty musisz  zadecydować   co dla ciebie lepsze

Edytowane przez trumanshow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trumanshow napisał:

77kylo Zależy   czego  oczekujesz  od telefonu,jeżeli chcesz mieć nagrywanie rozmów i stary układ książki telefonicznej  no  to   xiaomi.eu

A jeśli wystarcza ci to co  oferuje telefon  takim jaki kupiłeś  to  lepiej zostać przy  oryginalnym sofcie Global .Jest zapewnione wsparcie  aktualizacji systemu .

To ty musisz  zadecydować   co dla ciebie lepsze

Lub indonesia rom + twrp + paczka gpay i masz NFC z nagrywaniem rozmów.

Ja siedzę na xiaomi.eu i 1.5 dnia z 11h sot i jeszcze 12 procent baterii. Może zrobią Xiaomi.eu jeszcze na andku 10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...