Jump to content

kristof1992

Użytkownicy
 • Posts

  42
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kristof1992's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

2

Reputation

 1. Nie będę zaśmiecał już wątku Chodziło mi o to, że na wersji indonezyjskiej mam nagrywanie rozmów, brak problemu z płatnością NFC gdzie w xiaomi.eu notorycznie się wywalała ta usługa i zonk w sklepie tylko fajnie byłoby mieć VoWiFi - na Redmi note 8 pro śmiga bez problemu w plusie / plush ( Może mtk i lepiej tam z modemem jest rozwiązane) No nic zostaje mi do wyboru: 1. Kopia zapasowa, root i ukrycie tego wszystkiego - tylko jak zwykle płatność NFC będzie problemem + zmiana modemu. 2. Zmiana operatora z plush na Heyah 01 3. Zmiana telefonu gdzie wrzucę wersję indonezyjską i będzie działać tak jak w przypadku Redmi note 8 pro żony. Dzięki za pomoc i odpowiedzi. Muszę przemyśleć temat
 2. Jeśli zrobię kopię zapasową, następnie root, zmienię modem i zablokuje bootloader ponownie to takie coś ma prawo działać?
 3. @zoltan78 Czy jest możliwe zmienić modem w poco X3 bez robienia root? Niestety w poco X3 w plusie działa tylko VoLTE, a vowifi nie. Co więcej w Heyah na prepaid działa vowifi oraz VoLTE na poco X3. Żona ma Redmi note 8 pro i tam akurat w plusie działa VoLTE oraz vowifi (wraz z moją kartą z poco). Czyli rozwiązaniem problemu będzie zmiana modemu z tego co sądzę, tylko nie chce mi się znów reinstalować systemu i ustawiać wszystko od nowa dlatego pytam czy jest możliwość zrobić to bez roota :-)
 4. Witam Proszę przetestować u siebie ping po WIFI na 2.4 GHz oraz (wymagane) włączone bluetooth (Nie podłączone nigdzie). Ping do routera strasznie skacze. Nawet do 700 ms. Wyłączę bluetooth, ping w porządku. Nie wiem czy tylko to u mnie jest czy ogólnie wina globalna. Przez to mam lagi w grach online..
 5. To nie masz odblokowanego bootloadera? To się nie dziw że nie działa flashowanie.
 6. Wszystko działa jak należy. W sumie masz bootloader zablokowany więc raczej wszystko będzie ok.
 7. Jeżeli będziesz chciał oddać na gwarancję to odblokowujesz ponownie bootloader i instalujesz rom EU z blokadą bootloadera (opcją clean all and lock). Wszystko działa jak w sofcie global tylko różnicą jest w tym że masz dialer od Xiaomi z nagraniem rozmów.
 8. 1. Odblokowanie bootloadera - 168h 2. Instalacja softu Fastboot indonesia przez miflash z opcją "clean all and lock" w trybie telefonu fastboot. 3. Cieszysz się nagrywaniem rozmów i działającym NFC przy płatności
 9. 1. Odblokowujesz bootloader 2. Instalujesz twrp i robisz odszyfrowywanie partycji i następnie czyscisz cały soft w twrp. Dajesz reboot -> recovery 3. Wtedy uruchamia Ci się jeszcze raz do twrp ale masz odszyfrowywana partycje 4. Wrzucasz soft do telefonu z kompa i instalujesz przez twrp. Potem po uruchomieniu wchodzisz znów do twrp i instalujesz magisk. Tylko po co Ci on :)
 10. Przynajmniej idzie coś zrobić i mieć nagrywanie rozmów oraz płatności NFC z zablokowanym bootloaderem. W innych markach musisz mieć root.
 11. Podczas blokowania bootloadera wgrywa nam się oryginalne recovery tak? Tzn twrp wylatuje i wchodzi stockowe.
 12. Czyli do indonezyjskiego trzeba odblokować bootloader, wrzucić soft z opcją clean all and lock. I wtedy blokuje nam bootloader + mamy indonezyjski soft. Gdzieś czytałem że jeśli mamy wersję telefonu chińską (pomarańczowe opakowanie) nie możemy blokować bootloadera bo mamy cegłę. Blokować możemy global version rn8 pro.
 13. Lub indonesia rom + twrp + paczka gpay i masz NFC z nagrywaniem rozmów. Ja siedzę na xiaomi.eu i 1.5 dnia z 11h sot i jeszcze 12 procent baterii. Może zrobią Xiaomi.eu jeszcze na andku 10
 14. Też mi się tak wydaje, tylko kto to sprawdzi. Ja siedzę na xiaomi.eu Soft fenomenalny. 85% baterii i 2.5h sot. Wszystkie powiadomienia włączone, żadnego oszczędzania. Jeśli liczyć procenty to jak dla mnie 100% baterii = sot około 12-14 godzin!!
×
×
 • Create New...