Skocz do zawartości

RN 8 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mógłby się ktoś wypowiedzieć, czy note 8 pro z polskiej dystrybucji obsługuje band 20 - LTE 800 MHz? Jedyną taką informację wyczytałem na mi.com.pl. nigdzie indziej tego nie znalazłem a jest to moje podstawowe kryterium gdyż sporo czasu spędzam gdzie poczciwy note 3 pro se łapie tylko to pasmo na zadowalającym poziomie

Typed by Redmi Note 3 Pro SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Panie Dyrektorze ;-)

Niestety ułomny dialer i sesemesy od gugla. I kupa innych drobiazgów ograniczających życie na modłę guglową. 

Dalej, jeżeli idzie o soft "nie_stokowy", to w sumie pytanie do Orjona... 

Ja nie dotarłem do momentu zmiany systemu... 

Edytowane przez JamCiTo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słuchajcie mam pytanie odnośnie MMS. Mianowicie wcześniej miałem Redmi Note 4 i prz y wysyłaniu jak i pobieraniu MMS pobierał się automatycznie czyli na chwilę dane mobilne włączały się same w celu pobrania MMS. W Redmi Note 8 PRO wszystko mam ustawione pobieraj mms automatycznie ale nic nie pobiera i muszę sam włączyc dane mobilne???? Można to jakoś ustawić bo drażni mnie żeby w nowszym najnowszym modelu tak było z MMS. Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy da się jakoś podmienić dialera na tego ze "starszych" Xiaomi, tzn takiego który posiada wbudowane nagrywanie rozmów?

Ew. czy wgranie globalnego ROMa przywróci ten feature?

Ogromna niemiła niespodzianka, jednym z kryteriów wyboru Xiaomi było właśnie to jak świetnie i bezproblemowo działa nagrywanie, a tu d*pa (korekta: działało na poprzednich 3 telefonach).

Telefon wzięty na fakturę w EURO więc zwrot odpada. Rozumiem że jak wrzucę recovery i ROMa to z gwarancją mogę się pożegnać, no nie?

Edytowane przez Amadeusz90
pytanie o gwarancję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaNael napisał:

Witam. Słuchajcie mam pytanie odnośnie MMS. Mianowicie wcześniej miałem Redmi Note 4 i prz y wysyłaniu jak i pobieraniu MMS pobierał się automatycznie czyli na chwilę dane mobilne włączały się same w celu pobrania MMS. W Redmi Note 8 PRO wszystko mam ustawione pobieraj mms automatycznie ale nic nie pobiera i muszę sam włączyc dane mobilne???? Można to jakoś ustawić bo drażni mnie żeby w nowszym najnowszym modelu tak było z MMS. Z góry dzięki 

Nad Tobą napisałem :

Ułomny dialer i apka sms od gugla... 

I nic nie zrobisz... Jedyna nadzieja, że Chłopaki jak ogarną EU, czy PL ;-) to wrócą do dialerów miui. Zmiana na global nic nie pomoże, bo EEA to global w sumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież wyraźnie napisane: Mi Band Tools... To po naszemu, w dużym uproszczeniu - narzędzia do obsługi mi banda... I nawet jest narysowane, że powiadomienia są widoczne... I takim powiadomieniem jest np hasło: "opaska Mi Band nie jest podłączona" ... 

I pojawia się ikonka odpowiednia... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JamCiTo napisał:

Masz przecież wyraźnie napisane: Mi Band Tools... To po naszemu, w dużym uproszczeniu - narzędzia do obsługi mi banda... I nawet jest narysowane, że powiadomienia są widoczne... I takim powiadomieniem jest np hasło: "opaska Mi Band nie jest podłączona" ... 

I pojawia się ikonka odpowiednia... 

 

Dobra przyznaję się bez bicia jestem kretynem, wystarczyło kliknąć w wyłączenie powiadomień i już bym wiedział co jest 5. Ajj człowiek wgrywał romy,bootloadery bawił się w rooty a poległ na tym.To chyba starość

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy w temacie mi banda. Jeżeli ktoś z was ma rn8 pro + mi banda 4, to byłbym wdzięczny za sprawdzenie u siebie, czy to połączenie działa bez problemu. 

U mnie i znajomego mifit błędnie rysuje trasę (przy aktywnościach, które oczywiście wymagają połączenia GPS w telefonie). Najczęściej jest ona przerywana w niektórych momentach (nadszarpana) oraz "narysowana" w dziwny sposób - jakbym wyrabiał dziwne rzeczy (jeździł na krzyż, zbaczał z drogi itd). Dodatkowo nie dostaję na banda informacji o prędkości (rower) i finalnie też nie ma takowego szczegółowego wykresu po synchronizacji w mifit. 

Czasem trzeba włączyć dwa razy trening rower, bo miałem sytuację, że nie był liczony dystans, jedynie czas - finalnie taka aktywność nie jest zapisywana. 

Testowałem GPS w mapach Google - działa wyśmienicie. Testowałem przy honor bandzie i aplikacji od huawei - świetnie sobie radzi. Błąd musi występować po stronie mifit - chyba że to jednostkowy problem. Byłbym wdzięczny gdybyście sprawdzili to u siebie :)

 

 

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blaca Połącz mifit z opaską, włącz GPS i włącz aktywność - najlepiej rower, ale spacer też możesz (pamiętając by zrobić to z poziomu telefonu). Przejedź/ przejdź się przynajmniej 2-3 km. Gdy odpaliłeś trening rower to zerknij w trakcie jazdy, czy na opasce wyświetla Ci informacje o prędkości. 

Zakończ aktywność i po synchronizacji sprawdź, czy w przypadku aktywności rower masz wykres prędkości (w mifit) oraz czy mapa pokazuje prawidłowo trasę, którą przebyłeś. Jeżeli odpaliłeś spacer to również sprawdź mapę i trasę jaką pokazuje w apce. 

Dzięki :)

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat aktualizacji na tym tel? Wiem, że kiedyś jeżeli był mediateka to było trzeba czekać sporo dłużej o ile w ogóle były później aktualizacje w porównaniu do snapdragona. Poczekać na coś fajnego ze snapem za tą cenę czy nie martwić się i kupić RN8 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Infiniteks napisał:

Co myślicie na temat aktualizacji na tym tel? Wiem, że kiedyś jeżeli był mediateka to było trzeba czekać sporo dłużej o ile w ogóle były później aktualizacje w porównaniu do snapdragona. Poczekać na coś fajnego ze snapem za tą cenę czy nie martwić się i kupić RN8 PRO

O aktualizację czego Ci chodzi? 

Bo ja kupiłem w piątek z 10 dni temu, a aktualizację pierwszą miui miałem w niedzielę, czyli 2 dni później... 

;-)

Edytowane przez JamCiTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeee tammmmm... 

Wiem... :-D

Akurat Xiaomi są jednymi z lepiej aktualizowany g sprzętów andkowych... I nie pamiętam, czy to przypadkiem nie oni i przypadkiem nie w tym sprzęcie udostępnili kod źródłowy... 

Więc nie rozumiem obaw... 

1. To dla mających pojęcie... 

2. Dla nie mających - to jaka różnica co ma w środku? Byle działał... 

A tak ktoś, coś, komuś, o czymś wspomni... Ktoś z boku usłyszy i później dorabia teorię nieskończoności... I zadaje dziwne pytania ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waxy napisał:

@JamCiTo Pewnie miał na myśli androida :) Tutaj faktycznie nie było aktualizacji. Np: wychodził na ósemce - kończył na niej.

 

@blaca Sprawdziłeś może? 

Za jakieś 3 godziny dam znać bo idę na spacer,wczoraj nie miałem jak.

 

A Ty możesz sprawdzić dla mnie jak wygląda u Ciebie prędkość internetu po  wi-fi gdy masz włączony bluetooth oraz gdy jest wyłączony.

U mnie przy włączonym prędkość internetu drastycznie spada

Edytowane przez blaca
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...