Skocz do zawartości

STYJ02YM - nowy robot Mija 2019


blaise18

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.01.2021 o 11:41, japaqc napisał:

hej, jest moze nowa aktualizacja na versje CN Zostalem przy ver 3.5.3.0046, bo przy 47 bylo wiecej problemu niz korzysci. a moze juz jest 48?

Niestety nie ma nowej aktualizacji. Viomi dostało w wakacje poprawkę mopowania, Styj niestety nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hiszpanskim blogu jest info o ver.29

 

Xiaomi Mop Pro Global Firmware 3.5.8_0029

This firmware version for Xiaomi Mop Pro STYJ02YM has begun to be distributed in December 2020 / January 2021. We are analyzing the improvements, for now we have only detected that it is allowed to select the type of cleaning pattern that the user wants, between “Y “or” S “for both vacuuming and scrubbing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Od 2 tygodni jestem posiadaczem STYTJ02YM V8 z polskiej dystrybucji. Posiadam oprogramowanie 3.5.3_0017 i jest ono oznaczone jako najnowsze. Czy jest możliwość, aby wgrać zmodyfikowany soft który będzie obsługiwać wiele map? Jeśli tak to co muszę zrobić? Wgrać soft stąd: https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html i podmienić appkę na smartfonie a także zrobić coś na zrootowanym odkurzaczu? (jeśli tak to co)

Edytowane przez ClassAxion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dorszel napisał:

Witam, szukam w internecie, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi czy styj02ym w pojemniku na sam kurz ma filtr zmywalny? Wiem, że ten w pojemniku na wodę i kurz można myć pod wodą, a czy w tym pierwszym też? Dziękuję z góry za odp.

Wydaje mi się że to są te same filtry a przynajmniej wyglądają na takie same. Są kompatybilne pomiędzy pojemnikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem root'a za pomocą skryptu. Wszystko jest okej, tylko jak teraz skopiować pliki dźwiękowe?
Próbując przez MC, nie znajduje mi urządzenia.
Po wpisaniu adb shell otwiera mi się Tina Linux.
Jaki program użyłeś na Windows10, możesz podać jakiś namiar na sposób.

Do wrzucenia nowych języków trzeba użyć WinSCP.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogólnie rzecz biorąc ten odkurzacz to syf.
Najpierw nie podaje wody(już od miesiąca) ,teraz nie mogę się nim połączyć przez wifi. Nie mam widocznego w ogóle jego wifi tzn. jego sieci.wczoraj w apce widzę,że jest offline ,i do tej pory nie mogę go sparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc ten odkurzacz to syf.
Najpierw nie podaje wody(już od miesiąca) ,teraz nie mogę się nim połączyć przez wifi. Nie mam widocznego w ogóle jego wifi tzn. jego sieci.wczoraj w apce widzę,że jest offline ,i do tej pory nie mogę go sparować.
Dolewałes płynu do mopowania?

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak
Dlatego masz takie problemy, to nie jest wina sprzętu tylko użytkownika, daj mu spokój na kilka dni niech wyschnie, obróć go i sprawdź czujniki upadku czy nie są zaparowane, niech dobrze wyschnie. Po zakupie też dolewałem płynu i zaczął wariować, kręcił się wokół własnej osi tak jakby jedno kółko było zablokowane, wysuszyłem i odstawiłem na kilka dni, po ponownym restarcie, przez ostatnie kilka miesięcy nic się nie dzieje, kilka kropel płynu leje na tą szmatkę od mopa nie do wody.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy to jest normalne zachowanie podczas mopowania ? ta jodełka w Y taka troche oszukana.. szukac przyczyny czy raczej sie nie przejmowac ?

Zadnych plynow nie dolewam

 

Apropo korytarza i waskich przestrzeni, on zawsze bedzie szedl w poprzek i dlatego nie robi Y tylko zygzak ? uwarunkowane to kierunkiem polozenia stacji ?

 

IMG_20210205_220339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 22:09, Posreg napisał:

Koledzy, czy to jest normalne zachowanie podczas mopowania ? ta jodełka w Y taka troche oszukana.. szukac przyczyny czy raczej sie nie przejmowac ?

Zadnych plynow nie dolewam

 

Apropo korytarza i waskich przestrzeni, on zawsze bedzie szedl w poprzek i dlatego nie robi Y tylko zygzak ? uwarunkowane to kierunkiem polozenia stacji ?

Wygląda całkiem normalnie jak na moje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 22:09, Posreg napisał:

Koledzy, czy to jest normalne zachowanie podczas mopowania ? ta jodełka w Y taka troche oszukana.. szukac przyczyny czy raczej sie nie przejmowac ?

Zadnych plynow nie dolewam

 

Apropo korytarza i waskich przestrzeni, on zawsze bedzie szedl w poprzek i dlatego nie robi Y tylko zygzak ? uwarunkowane to kierunkiem polozenia stacji ?

Możliwe, że jak stworzysz jeszcze raz mapę to sobie wymyśli że będzie jeździł 'w pionie', tak to jest ok

 

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam STYJ02YM wersja CN. 

Mam pytanie o głos  języku polskim. 

Poprzednio miałem roborock s50 też w wersji CN i tam dało się wyciągnąć z aplikacji mihome token odkurzacza, połączyć się z nim i wgrać pl głos czy tutaj też są jakieś aplikacje do tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 22:09, Posreg napisał:

Koledzy, czy to jest normalne zachowanie podczas mopowania ? ta jodełka w Y taka troche oszukana.. szukac przyczyny czy raczej sie nie przejmowac ?

Zadnych plynow nie dolewam

 

Apropo korytarza i waskich przestrzeni, on zawsze bedzie szedl w poprzek i dlatego nie robi Y tylko zygzak ? uwarunkowane to kierunkiem polozenia stacji ?

dla wersji GLOBAL czyli v8 to zupełnie normalne, jak pisał inny kolega jeżeli przestawisz stacje i zrobisz od nowa mape to możliwe że bedzie jeździł w wzdłuż. Jest to minus oprogramowania względem chińskiego v7, bo tamtem każde pomiezczenie analizuje jak bedize szybiciej i dopasowuje w która strone jeździć

Edytowane przez zoltan78
Usunięcie screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim odkurzaczem. Może ktoś miał podobnie. Zauważyłem, że po załączeniu odkurzania po krótkim czasie wyłącza się szczotka obrotowa. Z podłogami jakoś sobie radzi bez szczotki, ale na dywanach widać wyraźne pogorszenie jakości odkurzania. Może ktoś zna przyczynę takiego zachowania i wie jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Od kilkunastu godzin przeczesuje fora i nie mogę nigdzie znaleźć ostatecznego rozwiązania mojego problemu. Chciałbym sterować moim viomi.vacuum.v8 za pomocą fizycznego smart przycisku Aqara ( wciśnięcie x1 sprząta salon, x2 sprząta sypialnię itd.). 

Doszedłem do momentu, w którym zainstalowałem moda Xiaomi Home. Wyciągnąłem plik log, ale niestety nie potrafię zinterpretować zawartych w nim informacji ani stworzyć pliku json z odpowiednią automatyzacją.

Wysyłam ręcznie w aplikacji odkurzacz do poszczególnych pokoi, pojawiają się wpisy w pliku log. Zdaje mi się, że wpis 278 zwraca koordynaty sypialni.

Jestem przekonany na 99%, że jest to możliwe. Znalazłem komentarze osób na Facebookowych grupach, które twierdzą, że to zrobiły. Niestety nie dzielą się żadnymi instrukcjami. Czy komuś z Was się to udało?

log_viomi_vacuum_v8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem po rootowaniu STYJ02YM. Rootowałem wg skryptu: https://github.com/rumpeltux/viomi-rooting wraz z valetudo i sam proces rootowania przeszedł poprawnie jednak nie mogę połączyć teraz odkurzacza z aplikacją mi-home. Dodawanie urządzenia zatrzymuje się na podłączaniu do sieci i za każdym razem brak możliwości podłączenia do sieci. Odinstalowałem valetudo jednak problem nadal istnieje. Odkurzacz był resetowany, wifi też jednak nic z tego. Czy ktoś może pomóc w tym temacie? Ręcę mi już opadają.

Edytowane przez szaman89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim odkurzaczem. Może ktoś miał podobnie. Zauważyłem, że po załączeniu odkurzania po krótkim czasie wyłącza się szczotka obrotowa. Z podłogami jakoś sobie radzi bez szczotki, ale na dywanach widać wyraźne pogorszenie jakości odkurzania. Może ktoś zna przyczynę takiego zachowania i wie jak temu zaradzić.
Mi szczotka zaczęła terkotać po tym jak zaplątał się we włochaty dywan. Od tego czasu potrafi też nie działać i kłaki blokują otwór.

Przy myciu w jodełkę jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem po rootowaniu STYJ02YM. Rootowałem wg skryptu: https://github.com/rumpeltux/viomi-rooting wraz z valetudo i sam proces rootowania przeszedł poprawnie jednak nie mogę połączyć teraz odkurzacza z aplikacją mi-home. Dodawanie urządzenia zatrzymuje się na podłączaniu do sieci i za każdym razem brak możliwości podłączenia do sieci. Odinstalowałem valetudo jednak problem nadal istnieje. Odkurzacz był resetowany, wifi też jednak nic z tego. Czy ktoś może pomóc w tym temacie? Ręcę mi już opadają.
Zastanawiałem się nad rootem ale też w głowie siedzi też myśl czy warto po to by komunikaty były PL? Uporałeś się z problemem?


Może ktoś podać link do sklepu z akcesoriami do tego modelu na aliexpress aliexpress.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewałem... 
Też dolewałem i wielu innych i każdy miał problemy, daj mu kilka dni spokoju i dobrze wysusz, obecnie leje kilka kropel płynu na mopa i kilka miesięcy nic się nie dzieje. Mój wariował zaraz po zakupie, gdy przestałem lać płyn do wody działa jak należy, szukam jakiegoś sprawdzonego sklepu na aliexpress z akcesoriami


Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...