Jump to content

graflash

Użytkownicy
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

graflash's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Niestety nie ma nowej aktualizacji. Viomi dostało w wakacje poprawkę mopowania, Styj niestety nie..
 2. Pompka znajduje się w pojemniku, więc jeśli ją słychać to znaczy, że robot ją włącza(podaje napięcie), a wina leży w zatkanych dyszach(może kamień). Pompka pompuje tylko powietrze do pojemnika - nie pompuje wody bezpośrednio do dysz.
 3. Spróbuj dla testu ustawić jakieś proste hasło na routerze i prostą nazwę sieci. Odkurzacz potrafi mieć problem z łączeniem jak są jakieś dziwne znaki ( nie pamiętam już czy to chodziło o hasło czy ssid, dlatego dla testu warto zmienić obie rzeczy)
 4. Spróbuj przełączyć na S i później ponownie na Y.
 5. Ta jest dedykowana do roborock, więc by trzeba ją przerabiać by pasowała do styja. Ja próbowałem z kawałkiem cienkiego plastiku, ale było za lekkie i koła od odkurzacza przestawiały tą matę. Musiałaby być czymś podklejona by się nie przesuwała i nie uszkodziła podłogi.
 6. Może stać. U mnie stoi pod kanapą w salonie. W apce -> sterowanie zdalne i można bez problemu wyjechać lub tak jak napisał juri dać sprzątanie (np. w danym punkcie) i po chwili dać stop.
 7. To wina któreś z aktualizacji po drodze (nie pamiętam, której) która miała zoptymalizować jazdę do innych pokoi - krótsza droga. Po tej aktualizacji u mnie też czasami ma problem z ominięciem stolika(mały stolik około metra od bazy gdzie robot nie mieści się pomiędzy dwoma nogami). Mimo, że dawno go już ominął i mógłby jechać dalej to silnie próbuje wrócić na trasę, którą sobie wyznaczyć pod stolikiem. Przed optymalizacją nie miał z tym problemów. Teraz muszę przestawiać stolik lub ręcznie wyjechać odkurzaczem tak by na drodze w linii prostej nie miał tego stolika.
 8. Tak jest taka możliwość. Zanosisz po prostu na gór i włączasz pełne odkurzanie. Jeśli układ pokoi masz taki sam na parterze i na piętrze (czyli nie wykryje, że jest gdzieś indziej i ma tworzyć nową mapę) to użyj "sztuczki", o której pisałem na stronie 11 tego wątku. https://miuipolska.pl/forum/topic/46920-styj02ym-nowy-robot-mija-2019/page/11/?tab=comments#comment-559957
 9. Dolewa wody (sprawdzałem i nasłuchiwałem), tylko że bez kolejnych namaczań wstępnych jest u mnie problem jak ma przejechać z jednego pomieszczenia do drugiego mocno oddalonego. Wtedy mop po drodze nie jest namaczany, a zdąży na tyle wyschnąć, że po krawędziach jedzie prawie z suchym mopem, dopiero po chwili jak poda kolejne dawki wody to już widać ślad na panelach winylowych. Jeśli nie masz wykupionej subskrypcji to aktualizację aplikacji musisz robić ręcznie - ściągać nowy plik ze strony. Tylko ci opłacają mają szybszy dostęp do nowszych wersji i automatyczną aktualizację. Jeśli tej wersji (która ci się pojawia w aktualizacjach) nie ma jeszcze na stronie to znaczy, że musisz poczekać kilka dni, aż będzie dostępna do darmowego pobrania. Chyba, że mówisz o aktualizacji robota, to z nią ma problem większość osób.
 10. np. tutaj https://github.com/rumpeltux/python-miio/issues/1#issuecomment-605908853 Widziałem gdzieś jeszcze, ale nie mogę teraz znaleźć. Dodatkowo wyżej masz podobny opis dla Viomi (wersja 0034) - to ten sam problem, że mocniejsze "moczenie" mopa jest tylko raz na 4 godziny, tylko w Styj'u czasami tak jakby się ten licznik wieszał. Po ponownym uruchomieniu raz "zmoczy", a później już tylko co jakiś czas puszcza lekko wodę na mopa.
 11. Czyli wina nowego softu. Bez ingerencji w sprzęt zostaje tylko czekać na wersję 48. Jak chcesz ingerować to musisz zrobić root i wgrać wersję 46. Chyba, że majfrend ma jakiś trick na to.
 12. Odkurzacz odsuwasz od bazy. Przytrzymujesz kilka sekund guzik power na odkurzaczu, aż usłyszysz komunikat. Później kilka sekund trzymasz żeby włączyć. Uruchom od razu mopowanie z poziomu aplikacji i zobacz czy pompka działa. W zbiorniku z samą wodą, pompka to zwykły silniczek, nie było tam żadnej innej elektroniki. Obstawiam, że w zbiorniku 2w1 jest podobnie, się że nie jest rozbieralny to nie sprawdzę.
 13. Możesz sprawdzić czy poprawnie ci działa mopowanie? np. jeśli będziesz mopował w jednym pokoju i później wyślesz do drugiego, to czy przy rozpoczęciu (jak się kręci w kółko) pompuje też wodę. Jeśli masz firmware 47 to spróbuj wyłączyć odkurzacz i włączyć ponownie. Wtedy włącz mopowanie i zobacz czy woda leci. Jeśli zacznie lecieć to znaczy, że masz taki sam problem jak niektórzy inny użytkownicy z wersją 47
 14. U mnie też uderza w listwy, niestety nie mam na to rozwiązania, ale mi to aż tak nie przeszkadza(choć nie pogniewałbym się gdyby jechał prosto ).
×
×
 • Create New...