Skocz do zawartości

Jakich apek używacie na Mi box ?


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć z czego korzystacie na swoich boxach?
Ja zacznę.

APKGrabber - aktualizacje z serwisu apkmirror.com, apkpure.com, uptodown.com, Aptoide w jednej aplikacji
App Cloner - klonowanie aplikacji / tworzenie skrótów niewspieranych aplikacji (spoza Sklepu Play) do ekranu głównego Android TV
Puffin TV - przeglądarka internetowa, którą można obsługiwać pilotem
Set Orientation - ustawia poziomą orientację dla aplikacji które są wyświetlane bokie
Sideload Launcher - szybki sposób na włączanie aplikacji spoza sklepu play
Aptoide TV - bardzo dobry sklep z aplikacjami
Button Mapper - przypisywanie aplikacji/ skrótów/ funkcji do klawiszy w kontrolerach (przydatne gdy posiadamy pilot uniwersalny bądź klawiaturę qwerty)
Channels od TaMaX (bytearray.mobi) - Dodawanie kanałów Youtube, Dailymotion i Twitch do ekranu głównego Android TV-  Link
X-plore - menadżer plików
Firefox TV - przeglądarka internetowa
Smart YouTube TV - alternatywna aplikacja YT z blokerem reklam, obsługą 4k, działa bez google services.
SoundTV - alternatywna apka do Twitcha - bez reklam
VLC - odtwarzacz plików wideo
Kodi - centrum multimedialne które pozwala po konfiguracji obsługiwać - TV, filmy i seriale, wydarzenia sportowe, radio internetowe, pogoda).
            Umożliwia oglądanie  treści z Zalukaj, CDA,  Alltube, Fili.cc - Link  . A także granie w retro gry z Super Nintendo, Amiga, Atari, Commodore 64, GameBoy - Link
Tivimate - mega szybka i wygodna aplikacja do obsługi internetowej tv.

Edytowane przez Matheusz
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




WP Pilot - apka Wirtualnej Polski, platforma do odbioru telewizji online (za darmo 33 kanały TV)


Chyba cię wyobraźnia poniosła. Kanałów darmowych jest znacznie mniej: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV4, Puls, Wp TV, TVP regionalne (kilka kanałów)... do 33 nie doliczyłem.

Do listy aplikacji dorzucił bym dobrego VPNa z możliwością dodawania własnych list z reklamami np. Blokada vpn.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, Magic_coin napisał:

Chyba cię wyobraźnia poniosła. Kanałów darmowych jest znacznie mniej: TVP 1, TVP 2, Polsat, TVN, TV4, Puls, Wp TV, TVP regionalne (kilka kanałów)... do 33 nie doliczyłem.

 

Nawet mnie nie denerwuj. Przychodzisz i piszesz głupoty bez sprawdzenia, a i jeszcze do mnie, że mnie wyobraźnia ponosi. Daj spokój i się nie kompromituj.
Masz tutaj screena ze strony wppilot. Przyjrzyj się dokładnie. (od mojej wrzutki wyleciał jeden kanał - 8tv . Co jakiś czas oferta programowa ulega zmianie. Jedne kanały dodają, inne usuwają)
Pakiety dostępne na wppilot:

Spoiler

Przechwytywanie.thumb.JPG.bd47561596b99f762cfdbe68b790fcd5.JPG

Lista dostępnych kanałów za darmo po zalogowaniu:

Spoiler

screenshot000.thumb.jpg.e6c252c7f031b379d98602a5cf8358c5.jpgscreenshot001.thumb.jpg.5ccccd2df04e87eb086896c05a20b232.jpgscreenshot002.thumb.jpg.2250ce4e7f9e5fa5f95d0099f46bf2c8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna lista ale ja rozważyłbym zamiast VLC zainstalować MX playera. Wg mnie lepiej chodzi z filmami z pendrive. Do tego ma ładniejsze sortowanie treści niż VLC. Na plus dla  vlc to strumieniowanie z innego urządzenia przez chromecasta.

A jak ktoś chce prosty manager plików bez bajerów to polecam FX manager

Edytowane przez grzesiekho
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matheusz czy mógłbyś napisać które to dokładnie aplikacje (wersje) masz zainstalowane, ewentualnie podać linka do sklepu play, albo innego źródła jeśli są spoza sklepu. Interesują mnie zwłaszcza te 3 (App Cloner, Set Orientation i Sideload Launcher ) i z nich po wpisaniu nazwy w sklepie tylko Sideload Launcher wygląda na to o czym piszesz, pozostałe dwie w sklepie wyglądają na jakieś lipne apki z ocenami odpowiednio 2 i 3 gwiazdek więc wątpie czy to o nie chodzi :)

 

Edytowane przez Tom3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 5.10.2019 o 13:22, onoffbass napisał:

Z mojej strony do odtwarzania filmów z USB lub zasobów sieciowych dodam odtwarzacz Nova Player, świetny jest, u mnie lepiej się sprawdza niż VLC czy MX 

Zainstalowałem z ciekawości. Bardzo fajny interfejs ale w moim przypadku przycina i to nie duże pliki gdzie MX chodzi wszystko płynnie. Szkoda bo sam program naprawdę fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ostatnio odkryty menadżer plików - X-plore File manager

Jest on w pełni obsługiwany pilotem, bez konieczności sięgania po klawiaturę, bądź mysz. Posiada obsługę wszystkich popularnych chmur internetowych. Do tego możliwość przesyłania plików poprzez WiFi, serwer FTP, bądź LAN. Obsługuje także DLNA. Polecam przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jadwinin, ja do podglądu informacji o pliku na android używam Kodi. Podczas odtwarzania naciskam klawisz "O" i mam wszystkie informacje. Do tego niestety potrzebna jest zewnętrzna klawiatura, bo na pilocie próżno szukać tego klawisza. Ale jest obejście tego problemu. Wystarczy zainstalować na telefonie aplikacje pilota Android TV https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.tv.remote połączyć z mi boxem i za jej pomocą możemy nacisnąć wymagany przycisk.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paraglobularna napisał:

czy pojawiła sie może jakas aplikacja HBO GO która działa już z pilota ? cały czas uzywam myszki w obecnej apce.

Chyba już od roku jest w sklepie Google Play aplikacja HBO GO dla Android TV.

Pewnie nadal używasz jakiejś starej wersji na telefony lub tablety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 11.11.2019 o 04:30, Matheusz napisał:

Polecam ostatnio odkryty menadżer plików - X-plore File manager

Jest on w pełni obsługiwany pilotem, bez konieczności sięgania po klawiaturę, bądź mysz. Posiada obsługę wszystkich popularnych chmur internetowych. Do tego możliwość przesyłania plików poprzez WiFi, serwer FTP, bądź LAN. Obsługuje także DLNA. Polecam przetestować.

Jak wlączyc dostep do plikow poprzez wifi w miboxie? jak przesylac pliki na pamiec zew pendriv?

Edytowane przez addda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@addda uruchamiasz X-plore, znajdujesz opcję Udostępnianie plików przez WiFi, klikasz, rozwija Ci się menu, klikasz na Serwer Wifi i dajesz Uruchom. Po włączeniu pod sekcją Udostępnianie plików przez WiFi masz adres na, który musisz wejść przez kompa albo smartfona. Po odpaleniu tej stronki okno programu wygląda tak:
1787963940_Beztytuu.thumb.jpg.40eebc821cc97105b08f5e8c983b1f7e.jpg

Teraz możesz wysyłać/ pobierać pliki z boxa. :D

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.12.2019 o 08:08, QuickFix napisał:

Witam, jak mogę zainstalować app. Prime video na Mi Box 4, jak w sklepie Play jej nie ma?

Pozdrawiam Marcin.

Zainstaluj Aptoide TV, jest tam wiele aplikacji, które nie są w sklepie Play dostępne dla MiBoxa, włącznie z Prime pod Android TV.

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś ma problem z aplikacją Horizon TV.Po wczorajszej aktualizacji wszystkie apki działają (choć mam wrażenie że wolniej )oprócz tej. Są problemy. Po przełączeniu na dowolny kanał , zmieniając na inny wywala do głównego menu Mi Boxa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma problem z aplikacją Horizon TV.Po wczorajszej aktualizacji wszystkie apki działają (choć mam wrażenie że wolniej )oprócz tej. Są problemy. Po przełączeniu na dowolny kanał , zmieniając na inny wywala do głównego menu Mi Boxa... 

Dokładnie ... Przestała dzisiaj mi działać... Trzeba to zgłosić na forum UPC .

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

Czy jest możliwość dodania ikony aplikacji zainstalowanych w Kodi?

Tak aby na ekranie głównym była możliwość kliknięcia bezpośrednio np apk ,,TVP Sport,, ,,nc+ go,, itd? Bez konieczności odpalania najpierw apk Kodi a następnie dopiero docelowej apk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=15391]TED[/mention]

Do ekranu głównego androida się nie da. Nie doczytałem. Sorka. Można natomiast stworzyć sobie widżety. Np tak.

6e7d54d99a2c89d5ede7e7cc99088a19.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Matheusz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...