ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Podmiana apk, ale nawet i to może nie pomoc. Xiaomi po prostu wywaliło apki SMS i telefonu z ROMow Global, Russia i EEA.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Ze wszystkich modeli czy tylko Mi 9 T Pro? Też mnie zaskoczyły te apki. Przyzwyczajony jestem do dialera i smsów Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Myślę, że nagrywanie rozmów na globalu i EEA są zlikwidowane, bo w większości albo w części krajów są po prostu prawnie zabronione i niezgodne z prawem, więc nie mogą znaleźć się oficjalnie w telefonie.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Myślę, że nagrywanie rozmów na globalu i EEA są zlikwidowane, bo w większości albo w części krajów są po prostu prawnie zabronione i niezgodne z prawem, więc nie mogą znaleźć się oficjalnie w telefonie.

To jakim sposobem mam na EEA i 2 Globalach tak samo jak apki SMS etc

Ze wszystkich modeli czy tylko Mi 9 T Pro? Też mnie zaskoczyły te apki. Przyzwyczajony jestem do dialera i smsów Xiaomi.
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Z tego co wiem na razie tylko Mi 9T Pro i prawdopodobnie Mi CC9/9 Lite. Ale niewykluczone że będzie tak z innymi nowymi w przyszłości, zobaczymy.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

@k120 to nie wiem. K20 Pro jest moim pierwszym telefonem z Chin i pierwszym Xiaomi, także brak tego mnie nie dziwi, aczkolwiek brakuje po przygodzie z xiaomi.eu

15 minut temu, k120 napisał:

To jakim sposobem mam na EEA i 2 Globalach tak samo jak apki SMS etc

Bo to na razie jest problem tylko na Mi 9T Pro, a nie na innych telefonach. Możliwe że usunęli przez przypadek, ale skoro zrobili to i na EEA, i na zwykłym/rosyjskim Globalu, a także mam sygnały, że podobnie jest na Mi CC9, to raczej nie jest to przypadek.

Może usunęli domyślne apkę kontakty z powodu nagrywania rozmów. A jak wiemy nie bez powodu jest to zablokowane na telefonach innych marek od androida 9.0.

Dobrze, że doczytałem... A już to miałem nabyć... A nie chce mi się bawić w podmianki softu... Jednak Mi9 następna zagości... 

Gdzie uruchamia się funkcje informująca np pikaniem w słuchawce gdy rozmawiam z kolegą, a ktoś w międzyczasie próbuje się do mnie dodzwonić? Nie chodzi mi o SMS od operatora po zakończeniu rozmowy bo to musztarda po obiedzie tylko w trakcie rozmowy?

Gdzie uruchamia się funkcje informująca np pikaniem w słuchawce gdy rozmawiam z kolegą, a ktoś w międzyczasie próbuje się do mnie dodzwonić? Nie chodzi mi o SMS od operatora po zakończeniu rozmowy bo to musztarda po obiedzie tylko w trakcie rozmowy?
U operatora uruchamia się tą usługę. Połączenia oczekujące. Tobie pika a dzwoniącemu mówi że rozmawiasz. Z tego co pamiętam w T-Mobile aktywowałem to przez infolinię

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, MariuszR1 napisał:

U operatora uruchamia się tą usługę. Połączenia oczekujące. Tobie pika a dzwoniącemu mówi że rozmawiasz. Z tego co pamiętam w T-Mobile aktywowałem to przez infolinię

Co robi do czego służy itd to wiem chodziło mi gdzie się to w telefonie uruchamia ale już ogarnąłem i czekam na pierwsze krzyżowe połączenia żeby sprawdzić czy działa.

Operator potwierdził że usługa jest aktywna (Orange), w telefonie jest włączona, ale nie działa. 

jakies propozycje?

Edited by bosniak

Już drugi raz nie działa mikrofon przy wykonywaniu połączenia. Nie słychać sygnału wołania, osoba odbiera i jej nie słyszę. Restart pomaga. Ktoś miał podobny problem??

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Ja tak miałem na jednej z wersji xiaomi.eu.
Po zainstalowaniu EEA z 9T Pro nic takiego się nie powtórzyło. Ja miałem dodatkowo z zanikaniem rozmów freezowanie YouTuba.

Już drugi raz nie działa mikrofon przy wykonywaniu połączenia. Nie słychać sygnału wołania, osoba odbiera i jej nie słyszę. Restart pomaga. Ktoś miał podobny problem??

Źle zainstalowany soft. Wipe data i format data potem xiaomi.eu wgraj

10 godzin temu, psajtex napisał:

Ja tak miałem na jednej z wersji xiaomi.eu.
Po zainstalowaniu EEA z 9T Pro nic takiego się nie powtórzyło. Ja miałem dodatkowo z zanikaniem rozmów freezowanie YouTuba.

Na EEA masz możliwość nagrywania rozmów?

NFC dziala można płacić telefonem?

Są oryginalne apki od Xiaomi?

12 godzin temu, lukkop91 napisał:
Źle zainstalowany soft. Wipe data i format data potem xiaomi.eu wgraj

Wygrywałem w MiCenter bo nie jestem specjalistą, ale już Magiska w TWRP sam wgrałem zeby NFC działało przez Google Play.

Chyba nie zrobiliby tego źle.

Edited by tommyl

Wygrywałem w MiCenter bo nie jestem specjalistą, ale już Magiska w TWRP sam wgrałem zeby NFC działało przez Google Play.

Chyba nie zrobiliby tego źle.

Miałem to samo co Ty, tylko wgrywał mi znajomy. Zrobiłem to co pisałem wyżej i działa bez zarzutu od 2 miesięcy.

a zainstalowałeś już Android Q 10.4.4? czy to pomoże czy trzeba instalować od zera?
Nie od nowa tylko cały system czyli format data + wipe data => install Xiaomi.eu .... Wszystko w twrp, tylko z komputera trzeba będzie przez adb wrzucić Xiaomi.eu lub z pendrive instalować. Ja osobiście wolę opcje pendrive...

Co do braku głosu w słuchawce przy połączeniach to na forum xiaomi.eu tutaj piszą o dodatkowych instalacjach w Magisk. W innym wątku brak głosu tłumaczą Google Assistant (link). U nas że soft źle wgrany. Jak żyć... :)

Pytanie do posiadaczy Mi9T Pro - czy to prawda, że szeroki kąt fałszuje FPS-y przy nagrywaniu filmów? Podobno w 4k nie da się nagrać w 60 fps. Tzn. niby w ustawieniach masz 60, ale po nagraniu jest 30.

Edited by Karls

@Karls

To proste, aparat szerokokątny nagrywa maksymalnie w 4k 30 fps. W Mi 9 również.

Edit. Nie mam telefonu z kilkoma aparatami, ale czasem nie ma jednego ustawienia dla rozdzielczości i ilości klatek wideo w Mi 9T Pro?

Edited by cincin27

11 godzin temu, bosniak napisał:
Na EEA masz możliwość nagrywania rozmów?

NFC dziala można płacić telefonem?

Są oryginalne apki od Xiaomi?

Hej,

Niestety, nie ma dialera i aplikacji SMS od Xiaomi, także nagrywania rozmów brak. Ja mam odblokowany bootloader, a żaden Magisk nie działa, także płatność Google Pay nie działa, a NFC jest, ale nie wiem, czy działa.

Edited by Orjon
Nie tyle pustych linii!!!

Pytanie do posiadaczy Mi9T Pro - czy to prawda, że szeroki kąt fałszuje FPS-y przy nagrywaniu filmów? Podobno w 4k nie da się nagrać w 60 fps. Tzn. niby w ustawieniach masz 60, ale po nagraniu jest 30.
U mnie automatycznie po zmianie obiektywu ze zwykłego na szeroki kąt zmienia 4k60fps na 4k30fps. Więc nie ma możliwości nagrania 4k60fps w szerokim kącie.

Ok, oglądałem jedno porównanie gdzie tak właśnie nie było - niby zostawało 60fps a w nagraniu było 30. Może stary soft mieli.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Ok, oglądałem jedno porównanie gdzie tak właśnie nie było - niby zostawało 60fps a w nagraniu było 30. Może stary soft mieli.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

Też to oglądałem, Stare oprogramowanie A nowe będzie jak wejdzie miui11

Hejka,

Odłożyłem kupno mi 9 kiedy zobaczyłem pierwsze zapowiedzi/newsy/prezentacje mi 9 T PRO, także mam kilka pytań by utwierdzić się przed kupnem że dobrze postąpiłem ;) 

1. Czy dołączony case amortyzuje obiektywy tylnego aparatu, mam na myśli czy nie wystawają ponad case i czy jak telefon leży na pleckach to nie opiera się o obiektywy.

2. Jakie szko/folie z 3mk wybrać, albo jakie inne polecacie? Najchętniej z jakiegoś sklepu z okolic katowic/śląska gdzie sami te szkło nakleją.

3. Kwestia audio? Porównywał ktoś z mi 9, ponoć o wiele lepiej gra na słuchawkach. 

4. Jak z powiadomieniami? Słyszałem ze na mi 9 był z tym jakiś problem i nie pojawiały się powiadomienia.

@marcelk

1. case zakrywa obiektyw, ale nie dużo są prawie na równo

2. szkoda kasy, żeby ktoś naklejał takie szkło będą chcieli z 50zł za sztukę....,a nie są lepsze od tych z chin po 5zł, jak chcesz koniecznie z 3mk firmy to na allegro po 17zł są

4. na każdym telefonie z miui są problemy z powiadomieniami

Edited by regssau

Hejka,
Odłożyłem kupno mi 9 kiedy zobaczyłem pierwsze zapowiedzi/newsy/prezentacje mi 9 T PRO, także mam kilka pytań by utwierdzić się przed kupnem że dobrze postąpiłem ;) 
1. Czy dołączony case amortyzuje obiektywy tylnego aparatu, mam na myśli czy nie wystawają ponad case i czy jak telefon leży na pleckach to nie opiera się o obiektywy.
2. Jakie szko/folie z 3mk wybrać, albo jakie inne polecacie? Najchętniej z jakiegoś sklepu z okolic katowic/śląska gdzie sami te szkło nakleją.
3. Kwestia audio? Porównywał ktoś z mi 9, ponoć o wiele lepiej gra na słuchawkach. 
4. Jak z powiadomieniami? Słyszałem ze na mi 9 był z tym jakiś problem i nie pojawiały się powiadomienia.

1. Zakrywa obiektywy
2. Używam zwykłych szkieł
3. Nie mam porównania, ale gra bardzo dobrze.
4. Na miui polska nie mam żadnych problemów

Aparat jest jakis tam niespełna milimetr głebiej, jest to doskonałe zabezpieczenie, oczywiscie na ori etui.

Szkło jak kolega wyżej napisał

na czym polegaja te problemy z powiadomieniami bo ja jeszcze nie zauważyłem. No może czasami nie mam dźwięku na FB, ale to akurat zdarzało mi sie na innych androidach  Blackberry K2 czy Huawei mate 9 pro np,

Szkło które dostałem z tel nie przylega po bokach ok 1mm. Dam znać jak założę Nikkilina.

Co do etui to warto poszukać przezroczyste żeby nie zasłaniać ładnych "pleców*. Takie silikonowe z pogrubionymi narożnikami nie jest najładniejsze.
Na alli jest tego dużo i czekam na dostawę.

Co do etui to warto poszukać przezroczyste żeby nie zasłaniać ładnych "pleców*. Takie silikonowe z pogrubionymi narożnikami nie jest najładniejsze.
Na alli jest tego dużo i czekam na dostawę.

Daj znać jak będziesz miał etui bezbarwne i pokaż zdjęcia jak pasuje.

Wybieram telefon żonie i tak mnie coś naszło, czy w k20 pro nie ma problemu z siecią Play oczywiście na miui polska? W sensie tych częstych zmian sieci.