ZduneX25

Mi 9T Pro/K20 Pro - pytania ogólne - watek zbiorczy

Recommended Posts

Witam, nie mogę się zdecydować czy kupić mi9 czy mi9t pro .Tylko z oficjalnej dystrybucji z gwarancją.  Chciałbym zapytać co z tym nagrywaniem rozmów , w mi9 jest , a tu w 9t pro wyłączyli ? Coś wiadomo czy będzie ? Bo w sumie fajnie jak jednak by było.... Zbieram wszystkie za i przeciw ,co ma mi ułatwić podjęcie decyzji.  
Nikt nie wie, ja używam miui polska i jest wszystko.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, lukkop91 napisał:

Ja mam chińska wersję phona z Global India i jest nagrywanie rozmów, dziś testowałem. 

Na China i Global India jest. Na Global EEA, RU i zwykłym nie ma.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

4 godziny temu, lukkop91 napisał:

Napisałeś że jest wszystko,czyli nagrywanie rozmów też jest? "miui polska" to który to soft jest ,bo już się zgubiłem.

Witam , kolejne pytanie z uwagi na to że przesiadam się z p8 czyli fona zmieniam raz na 4lata. Czy jest tu ktoś kto kupił mi9t pro i nie jest z tego fona zadowolony? Chciałbym poznać powody. Ja rozumiem że nie jest to idealny fon, ale chciałbym wybrać najlepiej na te kolejne 4 lata. Z góry dzięki za odpis.Poza tym myślałem po opiniach że tak wszyscy czekają na ten model ,że popularność będzie duża, a tu na forum jednak cisza . 

34 minuty temu, dareczekp napisał:

Witam , kolejne pytanie z uwagi na to że przesiadam się z p8 czyli fona zmieniam raz na 4lata. Czy jest tu ktoś kto kupił mi9t pro i nie jest z tego fona zadowolony? Chciałbym poznać powody. Ja rozumiem że nie jest to idealny fon, ale chciałbym wybrać najlepiej na te kolejne 4 lata. Z góry dzięki za odpis.Poza tym myślałem po opiniach że tak wszyscy czekają na ten model ,że popularność będzie duża, a tu na forum jednak cisza . 

Tak jak może widziałeś wyżej na wersji oprogramowania Miui 10.3.1 Global nie mam powiadomień z aplikacji na Always on Display z wyjątkiem Messengera wg mnie to na razie jedyna wada którą zauważyłem a przesiadłem się z LG G6 

1 godzinę temu, dareczekp napisał:

nie wiem czy będzie to dla Ciebie wada, ale jest gruby i ciężki bez założonego case, a z założonym to już dla mnie cegła

Napisałeś że jest wszystko,czyli nagrywanie rozmów też jest? "miui polska" to który to soft jest ,bo już się zgubiłem.

Miuipolska.pl by Xiaomi.eu . Nagrywanie rozmów wszystkie powiadomienia itd.. Na najnowszym sofcie czyli 9.9.6. działa wszystko co telefon ma i powinien mieć.

Minus taki, że trzeba otwierać BL, czasem poczekać tydzień czy dwa na zgodę. No i masz rom budowany na bazie bety.

Wysłane z mojego MI 9 -> Tapatalk

17 godzin temu, Orjon napisał:

Problem jest taki, że Xiaomi ma dodaną ikonę AOD jedynie dla własnych aplikacji SMS i telefonu. Nie ma takowej dla aplikacji od Google, w związku z czym nie wyświetlają się powiadomienia na AOD dotyczące właśnie ich. Nie zrobicie nic, dopóki Xiaomi tego nie naprawi bądź dopóki czegoś z rootem nie wykombinujecie (wiem że była apka albo moduł która włączała wszystkie ikony, ale teraz nie pamiętam jej nazwy,@simcold?)

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Jak dobrze pamiętam, Xiaomi się z tym problemem boryka (lub mają go w d*pie) od czasu premiera xiamoi mi 9, a to jest jakieś kilka miesięcy i jak do tej pory chyba nic nie zrobili w tym kierunku. Także pesymistycznie podchodząc do tematu, nic nie będzie w tym kierunku zrobione.

4 godziny temu, lukkop91 napisał:

Miuipolska.pl by Xiaomi.eu . Nagrywanie rozmów wszystkie powiadomienia itd.. Na najnowszym sofcie czyli 9.9.6. działa wszystko co telefon ma i powinien mieć.

Również płatność telefonem i Netflix?

Również płatność telefonem i Netflix?
Płatności ING i netflix

Sam wgrywałeś wg poradnika czy miuipolska?

Według poradnika na miui polska dedykowanego dla mojego telefonu. Wersja aktualnie 9.9.6 na androidzie 10. Jak ktoś chce androida 9 żeby działał gcam to trzeba ściągnąć wersję 9.8.1 (oczywiście mówię o becie bo stabilnej nie obserwuje co tam się dzieje i jakie są problemy)

raczej nie ogarne, tam w poradniuku dla laika nie jest napisane gdzie ten ADB/Fastboot zainstalowac nawet, jak ściągnięty plik rozpakowałem to mi z 6 plików wyskoczyło i co dalej :shock:

zrzut.png

Właśnie poszedl restart bo dla żadnej kart sim nie było zasięgu a jestem w centrum Krakowa. Po restarcie full LTE. Miał ktoś podobny problem?

raczej nie ogarne, tam w poradniuku dla laika nie jest napisane gdzie ten ADB/Fastboot zainstalowac nawet, jak ściągnięty plik rozpakowałem to mi z 6 plików wyskoczyło i co dalej :shock:
zrzut.thumb.png.f4d1d6286eba1ee6298636ae9cafb6cf.png
Przecież masz go już rozpakowanego. Klikasz na cmd.... I wpisujesz komendy

3 minuty temu, lukkop91 napisał:

Przecież masz go już rozpakowanego. Klikasz na cmd.... I wpisujesz komendy

W poradniku nie pisało w co klikać

W poradniku nie pisało w co klikać

Masz odnośnik do następnego poradnika. WSZYSTKO TAM JEST.
51cd97905a6a77653897768ae46bdbe8.jpg

Z minusów napiszę jeszcze tyle, że mimo iż moja wersja niebieska jest ładna, to bez case'a jest strasznie śliska, a więc może czasami śliznąć się z ręki lub pochyłego mebla.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Cześć,

Właśnie zamówiłem Mi 9T Pro z polskiej dystrybucji w polskim sklepie Xiaomi i czytając forum mam kilka pytań - brak jest jasnych odpowiedzi na niektóre pytania.

1. Czy jeśli odblokuję bootloadera i instalując ROM stabilny to tracę gwarancję ? - pytam dlatego że chciałbym mieć aplikacje SMS i rozmów z oryginalnego MIUI, a nie googla ale jednocześnie nie chcę tracić gwarancji.

2. Czy jeśli nagram ROM będę miał system w języku polskim ? Czy płatności NFC będą działały ? Czy będzie działać GCam ? - i jeśli tak to który ROM pobrać z dostępnych - prosiłbym bezpośrednio o link i zarazem nie chciałbym aby była to wersja beta z problemami

3. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między ROM od miuipolska, xiaomi.eu czy EEA, prosiłbym o szybkie objaśnienie.

4. Co to jest Always on Display na telefonach Xiaomi ? - nie wiem co to jest bo przesiadam się ze staruśkiego 5-letniego LG G3, a więc jestem daleko za murzynami jeśli chodzi o nowinki. Czy to znaczy że na ekranie blokady nie będzie informacji np o tym że mi mail przyszedł albo że dostałem SMSa ?

5. Czy ze szkłem Nillkin Amazing H+ Pro skaner linii papilarnych będzie działał ?

Edited by Pawel_L

14 minut temu, Pawel_L napisał:

5. Czy ze szkłem Nillkin Amazing H+ Pro skaner linii papilarnych będzie działał ?

Ja kupiłem szkło na allegro za około 10 złoty i czytnik działa bez problemu. 

PS. Ciekawa sytuacja ze telefon w Euro RTV AGD kosztuje 2149 złoty... gdzie tu sens..

Edited by Stix92

Cześć,
Właśnie zamówiłem Mi 9T Pro z polskiej dystrybucji w polskim sklepie Xiaomi i czytając forum mam kilka pytań - brak jest jasnych odpowiedzi na niektóre pytania.
1. Czy jeśli odblokuję bootloadera i instalując ROM stabilny to tracę gwarancję ? - pytam dlatego że chciałbym mieć aplikacje SMS i rozmów z oryginalnego MIUI, a nie googla ale jednocześnie nie chcę tracić gwarancji.
2. Czy jeśli nagram ROM będę miał system w języku polskim ? Czy płatności NFC będą działały ? Czy będzie działać GCam ? - i jeśli tak to który ROM pobrać z dostępnych - prosiłbym bezpośrednio o link i zarazem nie chciałbym aby była to wersja beta z problemami
3. Nie mam pojęcia jaka jest różnica między ROM od miuipolska, xiaomi.eu czy EEA, prosiłbym o szybkie objaśnienie.
4. Co to jest Always on Display na telefonach Xiaomi ? - nie wiem co to jest bo przesiadam się ze staruśkiego 5-letniego LG G3, a więc jestem daleko za murzynami jeśli chodzi o nowinki. Czy to znaczy że na ekranie blokady nie będzie informacji np o tym że mi mail przyszedł albo że dostałem SMSa ?

1.Nie tracisz
2.Będzie polski jeśli wgrasz odpowiedni rom. Płatności przez NFC będą działać, jeśli będziesz chciał wykorzystać google pay to niezbędny będzie root. GCAM póki co działa bezbłędnie tylko na romie z androidem 9, bo nie ma jeszcze wersji na 10. Pytasz o rom do gcama czy o wersję gcama?
3. Miui polska to polskie tłumaczenie Xiaomi.eu co jest napisane na stronie Miui polska.pl tak jak wszystkie różnice między tym romem, a globalnym. Xiaomi.eu to rom oparty o chiński rom tylko tworzony na resztę świata. EEA to chyba global na Europę.
4. Chodzi o to że na zablokowanym ekranie zawsze będziesz miał godzinę i jakaś tam animację i to tyle. Szkoda energii i wyświetlacza tak według mnie.
5. Ze wszystkimi dostępnymi szkłami czytnik działa perfekt. Miałem już za 3zł za 9 i za 15.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Co do pyt nr 2 chodziło mi bezpośrednio o ROM, bo jak przeglądałem strony to tych wersji jest mnóstwo i nie wiem od czego zacząć.
Polecam dwa romy i obie to bety. 9.8.1 z androidem 9 by działał gcam lub najnowszy bo ma fajne animacje i dużo dodatkowych rzeczy ale gcam to już odpada prócz zdjęć sferycznych.

2 godziny temu, Pawel_L napisał:

Proponowałbym Ci jednak teraz nic nie robić, tylko zostać na aktualnym EEA. Poczytaj trochę forum, np. w poddziale romy & modyfikacje znajdziesz wątek o Gcam, który prowadzi do najnowszej wersji. Wejdź na forum w dział tutoriale, poczytaj wątki o instalacji xiaomi.eu/miuipolska. Poużywaj opcji szukaj, a dowiesz się serio wiele rzeczy. ;) Wtedy dopiero możesz się brać za instalację różnych rzeczy.

Tutaj masz np. FAQ: https://miuipolska.pl/faq/

PS. żeby trochę ułatwić Ci wyszukiwanie - nie tracisz gwarancji, xiaomi.eu (kiedyś zwane MIUIPolska) jest oficjalnie zatwierdzone przez dystrybutora. Było na tym forum jak i na stronie głównej. EEA to globalne oprogramowanie, xiaomi.eu to tzw. custom ROM bazujący na chińskiej wersji MIUI. Jeśli chcesz mieć apki Xiaomi to musisz czekać na aktualizację (ale może tak być, że specjalnie wrzucili apki google) albo właśnie zainstalować stable/betę xiaomi.eu. Co do Always on Display to działa tak jak na każdym innym smartfonie, nie tylko używając wyszukiwarki na tym forum, ale tez uzywając Google zapewne z pierwszego linku już dowiesz się na czym to polega. :)

https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi-eu-na-redmi-k20-pro/

• Like 1

@Zenderable @lukkop91 Pięknie dziękuje za poświęcony czas.

I faktycznie niektóre odpowiedzi mogłem znaleźć używając wujka google i wyszukiwania na stronie, ale najzwyczajniej nie pomyślałem żeby to zrobić (i pewnie też z lenistwa i zmęczenia). 

Czy musze przed wgraniem xiaomi.eu w jakikolwiek sposób przygotowywać telefon oprócz zrobienia sobie kopii zapasowej?

Nie wiem resetować go do ustawień fabrycznych i dopiero wgrać TRWP czy tak jak jest, wyjmuje karte sim wgrywam trwp i dalej postępuje wg poradnika?

Czy musze przed wgraniem xiaomi.eu w jakikolwiek sposób przygotowywać telefon oprócz zrobienia sobie kopii zapasowej?
Nie wiem resetować go do ustawień fabrycznych i dopiero wgrać TRWP czy tak jak jest, wyjmuje karte sim wgrywam trwp i dalej postępuje wg poradnika?
Nie musisz przygotowywać telefonu oprócz włączania debugowania.

Po odpaleniu tego CMD to tylko tyle mam
cmd.thumb.png.e6c061e3a8866e1206ea7d7d31e291ad.png
A co byś chciał więcej?

Nie wiem w poradniku to inaczej wyglada i co te komendy po podpięciu telefonu w trybie rcovery mam wpisywac ręcznie? Bo kopiuj wklej raczej nie działa, a TRWP mam tak

trwp.png

Edited by bosniak

Nie wiem w poradniku to inaczej wyglada i co te komendy po podpięciu telefonu w trybie rcovery mam wpisywac ręcznie? Bo kopiuj wklej raczej nie działa, a TRWP mam tak
trwp.thumb.png.eceb8504d67faea3e3d5102ed7a725f3.png
To chyba lepiej zapłać w serwisie z telefonami. Ja robiłem według poradnika i wszystko jest dobrze opisane.