Jump to content

piter1114

Użytkownicy
 • Posts

  89
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by piter1114

 1. piter1114

  GCAM

  może ten sposób? KLIK
 2. Ja mam wgrane orangefox, więc tam zaznaczam dalvik/art cache, cache,system,vendor i data.Z tym ARB to trzeba by cofnąć się o ileś tam wersji, nie sądzę by "udało się uceglić" smartfona, choć niektórym to się udaje....
 3. Moja propozycja to ostatnia wersja stabilna xiaomi.eu/miuipolska , wszystko działa poprawnie, jest bardzo szybki i stabilny. Proponuję też używać stockowego launchera, bo na przykład NOVA launcher (którego używałem od wielu lat na innym tel.) działa na RN5 działa kiepsko...
 4. Ten kto zdiagnozował uszkodzoną baterie i moduł usb powinien zapłacić za ich wymianę, bo równie dobrze może być uszkodzona płyta główna.
 5. Ja tak robię i jest OK, ale może ktoś inny się wypowie,może jest inna prostsza opcja.
 6. Czy ktoś zauważył,że powiadomienia z gmaila przychodzą jak chcą? czasami grupowo, po wybudzeniu...
 7. Robisz w orangefox tzw.szybką kopię? jeśli tak to ona wykonuje kopię system+data,więc nie jestem przekonany , czy po wgraniu jakiegoś custom romu i przywróceniu kopii innego romu (system+data) wszystko będzie OK. U mnie kolejność jest taka: 1.Wgrywam rom np.Miui Polska 2.Robię kopię (system+data) 3.Wgrywam (testuje) inny custom rom np.Arrow 4.Chcąc wrócic do Miui Polska, wgrywam rom Miui Polska (do momentu zainstalowania się romu, nic nie ustawiając) a następnie przywracam kopie z aplikacjami i ustawieniami (orangefox) Jak na razie skutkiem ubocznym tej zabawy było pozbycie się możliwości zmiany języka na inny niż systemowy (reszta zniknęła)
 8. Na RN5 OrangeFox bez problemu tworzy i przywraca tzw.szybką kopię
 9. piter1114

  GCAM

  Czy jaka wersja gcam jest po polsku?
 10. Na RN5 działa tylko stockowym launcherze, na Nova Launcher też nie działa.
 11. Dołączę się do tematu, po powrocie na globala mam tylko region chiny , zmiana build.prop editor z Global na EU czy PL nic nie dała , (znalazłem tylko opcję ro.miui.build.region=Global) w jakiś pomysł? --------------- Udało mi się wg TEGO pomysłu naprawić ustawienie regionu na polski, ale jest tylko ten jeden region (polska-systemowy) ew.zmiana na inny , w celu zmiany np.motywu jest niemożliwa. Znalazłem też TAKI wątek, gdzie jest mowa o tym,że ani wgranie romu przez twrp ani przez miflasha nie pomoże, tyko opcja przez fastboot, jednak w moim przypadku (telefon z chin z odblokowanym bootloaderem) jest chyba trochę ryzykowne.
 12. Czy w tej wersji brakuje możliwości zamiany przycisków nawigacyjnych? Na moim RN5 czasami losowo przełączają się oznaczenia C na F w aplikacji pogody na ekranie głównym, poza ta wersja działa zauważalnie szybciej od wersji global stable.
 13. Witam! Szukam konkretnej aplikacji do pogody z foto, charakterystyczne jest to,że ma animowaną (kręcącą się) ikonkę siły wiatru. Często używana w MIUI CAF ROM. Jeśli ktoś kojarzy co to za aplikacja, proszę o info.
 14. dopytam w temacie, 1.Czy istnieje możliwość powrotu do stockowego roma z poziomu TWRP? np.wcześniej stworzoną kopią ? W Orangefox jest możliwość tworzenia kopii tzw.szybkiej /SYSTEM+DATA/ ,ale jest też możliwość zrobienia backupu z opcjami : BOOT/RECOVERY/CACHE/OBRAZ SYSTEMU/VENDOR/MODEM/EFS 2.Czy z pomocą TWRP można instalować dowolne custom romy? np. na bazie androida 9 czy 10-ki?
 15. TUTAJ LINK coś znalazłem było gdzieś na forum, ale po co cofać się do starszej wersji?
 16. Na RN5 (stock rom) bez problemu udało się włączyć opcję VoLTE, ale tylko włączyć... w bok Orange, nie uruchomiono mi tej usługi z uwagi na "niedopracowane oprogramowanie xiaomi"
 17. Witam! Jak każdy pewnie zdołał zauważyć xiaomi skutecznie blokuje możliwość instalowania innych motywów niż dedykowane. Jedyną metodą jest zmiana regionu na np.INDIE, mamy wtedy do wyboru sporo lepszych lub gorszych motywów. Inaczej wygląda sytuacja z live wallpapers na ekranie blokady, gdzie xiaomi jeszcze bardziej uniemożliwia instalację takich tapet z np.aplikacji zewnętrznych, ale znalazłem jeden sposób Jako,że mamy Święta Bożego Narodzenia podaje przykład na TEJ apce, zresztą jednej z najlepszych w tym temacie.Więc do dzieła ! 1.Zmieniamy region na Indie 2.Aplikacja motywy 3.Ikona tapety (druga od lewej na dolnej belce) i wybieramy live wallpapers 4.Instalujemy dowolną live wallpapers (w USTAWIENIA-TAPETY pojawia się folder o nazwie tapety z efektami) 5.Po instalacji aplikacji zewnętrznej możemy już cieszyć się live wallpapers na ekranie blokady Powodzenia!
 18. AOD jest już w kilku custom romach i opinii można wyczytać,że działa b.dobrze, oczywiście jest to wersja dostosowana do naszych RN5-ek. Miałem coś podobnego w moto g 2015 i działało to b.dobrze. Oczywiście nigdy nie będzie to to samo co na amoledzie.
 19. jest OK, jest też parę nowinek, ale bez rewelacji, co do codziennego użytkowania to wydaje mi się,że rozmówcę słychać jeszcze ciszej niż do tej pory.
 20. dopytam w temacie, czy możliwe jest stworzenia kopii globala z własnego telefonu np. przez twrp? czy możliwy jest powrót do oryginalnego recovery?
 21. 1 godzinę temu MI Community Update : New build released for selected users for Redmi Note 5 pro MIUI 11.0.3.0 KLIK
 22. Global Stable ROM - PEIMIXM China Stable ROM - PEICNXM --------------------------------- rzeczywiście chyba zaczęto rozsyłać aktualizację,ale potem ją wstrzymano
×
×
 • Create New...