tomurbanowicz

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje

Recommended Posts

Pewnie coś wcześniej zepsuli, teraz poprawili (i zepsuli coś innego). Żadna wersja FW u mnie nie wniosła widocznej poprawy, ale błędy tak, np. w poprzedniej wersji zegarek zaczął wykrywać "sen", gdy leżał nieużywany na stole. Teraz w najnowszej wersji tego nie widzę, ale jeszcze wcześniej też tego nie było. Czyli było dobrze, zepsuli, potem naprawili. Dzięki temu pare osób ciągle ma robotę.

Szybkie pytanie, mam:

FW 1.1.5.02,  HW V0.11.19.5 i chciałbym mieć powiadomienia w języku polskim. Najpierw muszę zmienić na HW V0.11.2.4, później wgrać  PL-FW-1.1.2.05.fw i  PL-FW-1.1.2.05-tomi.res czy coś jeszcze muszę wykonać? Zegarek jest nowy, data produkcji 10.2018.

7 godzin temu, Waterloo napisał:

Szybkie pytanie, mam:

FW 1.1.5.02,  HW V0.11.19.5 i chciałbym mieć powiadomienia w języku polskim. Najpierw muszę zmienić na HW V0.11.2.4, później wgrać  PL-FW-1.1.2.05.fw i  PL-FW-1.1.2.05-tomi.res czy coś jeszcze muszę wykonać? Zegarek jest nowy, data produkcji 10.2018.

podpinam się pod pytanie bo totalnie nie ogarniam jak wgrać spolszczenie proszę o pomoc jestem totalnym laikiem w tych tematach

Wgrałem zaktualizował się zero zmian dodatkowo kupiłem tolls amazfit działa .

Leniwy jestem i czasem wolę zapłacić parę zł żeby mieć spokój .

Również posiadam FW 1.1.5.02 i potrzebuje język polski wgrać .Czy ktoś już w tej wersji wgrywał spolszczenie .Proszę o instrukcje jak to zrobił tzn która wersja trzeba wgrać  bo nie wiedzę wersji najnowszej pod spolszczenie .

Cześć,

Od wczoraj mam problem z eksportem tras przez Gadgetbridge a raczej z ich poprawnością. Na Mi Fit, trasa odzwierciedla rzeczywistość a po eksporcie gpx z Gadgetbridge robią się jakieś dodatkowe punkty. Ma ktoś może pomysł/inna aplikację, którą mogę przetestować?

Czekaj na poprawkę (jeszcze nie ma):

Changelog

Version 0.31.1

Amazfit Bip: Fix importing GPS tracks that have been recorded with Firmware 1.1.5.02

Cześć :-). Czy może ktoś potwierdzić sparowanie bipa w polskiej wersji z apką Sleep as Android? (np. za pomocą Amazfit Tools). Chodzi mi o użycie akcelerometru w zegarku zamiast tego w telefonie do dokładnego pomiaru faz snu. Niestety u mnie Sleep nie widzi bipa.

podpinam się pod pytanie bo totalnie nie ogarniam jak wgrać spolszczenie proszę o pomoc jestem totalnym laikiem w tych tematach
Też się podepnę, do tej pory wszystko było ok, ale przez brak synchronizacji treningów musiałem zainstalować najnowszą wersję Mi Fit ze sklepu, teraz mam fw 1.1.5.02 a chciałbym teraz zmienić na wersję CE, no i klapa, bo przy tym fw instrukcja nie wychodzi, po zainstalowaniu fw 1.1.2.05 tel nie ma menu chińskiego tylko od razu czeka na połączenie z tel, przez co nie idzie wykonać krok po kroku instrukcji. Może ktoś tez też tak miał i sobie poradził, lub istnieje inna metoda zamiany na CE.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam

Szanowni koledzy, czy ktoś z was robi synchronizację z GoogleFit?
Chodzi mi o np. zwykły spacer z gps na zegarku, a następnie synchronizacja z gFit.

Czy synchronizuje "z mapką"?
Na obrazku[bo ja mam obecnie mb3].
Jak widać tylko jedna pozycja [ostatnia] ma ślad GPS. A te z N&FfMB niestety nie. 4214efdf1b6ba4868b7346ba9d485717.jpg

RN5p - whyred

3 godziny temu, pkonrad napisał:

Nowy oficjalny Mi Fit 3.5.4 z rana w Sklepie Play się pojawił.

Cytat

Nowości:

Amazfit Bip
Poprawiono niektóre funkcje i drobne błędy.

testował ktoś?

Witam,

Zainstalowałem sobie  PL-FW-1.1.2.05-tomi.res

okazuje się że nie jest do końca przetłumaczony na język Polski, chodzi o znaki ą, ę itp. Czy to jest najlepsza  wersja języka polskiego na amazfit bip czy może jest coś lepiej przetłumaczonego? Proszę o jakieś wskazówki.

Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę przeczytać na pierwszej stronie informacje - jest to wersja z PL znakami wymagająca wgrania fontów PL.

Edited by tomurbanowicz

Jest nowy MiFit i firmware 1.1.5.04. Chyba naprawili funkcję "snooze" dla alarmów (można odłożyć alarm i zadzwoni znów za 10 minut, bo wcześniej to różnie bywało, ale jeszcze wcześniej to działało dobrze, czyli najpierw zepsuli, teraz naprawili).

Pytanie za sto punktów: jak zmusić MiFit aby zsynchronizował wszystkie dane z Google Fit? Google Fit z jakiegoś powodu nie pobiera starszych danych niż 5 listopad...

Witam, mam dziwny problem z MiFit, po aktualizacji do androida 9.0 (Sony XZ2 Compact) nie pokazuje mi nazwy osoby dzwoniącej na MiBand 2.Mam tylko komunikat taki jak na fotce. Wie ktoś o co biega? 

Screenshot_20181115-153639.png

Edited by Crazytomi9

A ja zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, mi fit zmodowany (MrTomi) we wcześniejszej wersji miał problem z synchronizacją treningów, w szczególności takich, których dystans był większy niż 10 km. Przebiegłem 21 km, chciałem zobaczyć trening na mi fit i zaczęły się problemy, zawieszenia zegarka, aplikacji, ogromny drenaż baterii i niestety nie udało się za żadne skarby tego zrobić. Dopiero instalacja oficjalnej aplikacji pozwoliła mi zobaczyć trening w telefonie.

piszę na prośbę emer1 (to jego problemy) ponieważ dostał ban 

po zainstalowaniu tego ostatniego moda, uaktualnił się FW, resources, (menu spolszczone i duże literki), automatyczne przystąpił do aktualizacji GPS i na koniec aktualizacji info, że nie może uaktualnić. Przy każdym załączeniu MiFita uaktualnia i znów "błąd aktualizacji". Po zainstalowaniu oryginalnego 3.5.4 jest tak samo. Przywracanie "ustawień fabrycznych" nie pomaga, poprzednie wersje MiFit nie pomagają - ciągle to saamo i błąd aktualizacji GPS. Niemniej ciągle mam spolszczone menu (pewnie jest w tym zmodowanym MiFit 3.5.4). Nie wiem co robić .... Jak przywrócić oryginalne FW i resurses ? Najlepiej może wszystko oryginalne

Edited by marglcia

Oryginalne oprogramowanie działa tak sobie, a wy instalujecie jakieś "mody", które nie powstają metodą modyfikacji źródeł i kompilacji, tylko "hackerskiej" podmiany tego i owego (jak kiedyś "hackowanie" gier na Atari), przecież to nie może działać lepiej niż oryginał, a prawie na pewno będzie działać gorzej :)

dzięki za "pomoc", ale ... oryginał nie pomaga, pewnie to spolszczone FW przeszkadza. Co zrobić, aby oryginal FW zainstalować ?

Wgrac starszy firmware i res (obarczone ryzykiem bricka) . Pobrac oryginalny altualny mifit. Powinno zaaktualizowac fimware do oryginalnego i gps tez powinien ruszyc. Niestety tylko powinien.

Droga bezpieczna: Czekac na oficjany mifit z nowym firmware.

Czekanie na nowszy fw w nowym MiFit najrozsądniejsze, ale nie wiadomo czy i kiedy to wydadzą. Jest nowa beta 3.5.5.1, ale fw bez zmian.

aktualny najnowszy oryginalny MiFit 3.5.4 (nawet próbowałam 3.5.5.1) nie zmienia tego FW Bipa (chyba zmodowanego FW, zamieszczonego w modzie MiFit 3.5.5).  Najchętniej zapodałabym mu oryginalne FW 1.1.5.04 - ale skąd to wziąć?

Edited by marglcia

Nie zmienia bo juz ma. Firmware mozna z apki wyciagnac.

U mnie jak mialem taki problem z gps to nie pomoglo.

Poczekalem na nowe org firmware.

chyba jedynie (tak jak ze zmodowanymi FW polskimi) zainstalować oryginalne FW angielskie z pasującymi resurses ... ale skąd to wziąć ?

Guest
This topic is now closed to further replies.