Jump to content

kapiorr

Użytkownicy
 • Posts

  146
 • Joined

 • Last visited

Kontakt z Tobą

 • Website URL
  https://discord.gg/r2Mbs

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI 6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

kapiorr's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

9

Reputation

 1. Mam zigbee2mqtt i dziala spoko. Ktos marudzil o zasiegu ale ja mam malo do ogarniecia. Jak cos moge modul zaprogramowac.
 2. Jak chcesz robic zaawansowane automatyzacje to zainteresuj sie node red.
 3. Pozbedzisz sie majfriendow Ja zostawilem tylko bramke jako swiatelko. Reszta pod zigbee2mqtt. Na FB w grupie homeassistant ktos sprzedawal zaprogramowanego dongla z obudowa za 50z + kw. Jak nie chces sie bawic, dokupywac dodatkowo programator, to dobra opcja.
 4. @canibalo U mnie jest ok. Ale zajrzyj tutaj: https://github.com/costastf/locationsharinglib/issues/42#issuecomment-439731010 Może pomoże i Tobie.
 5. Pal go licho z kodem. Cosik nie tak zrobiłes bo w logach masz : Unable to load /home/pi/.homeassistant/.... a powino być unable to load /home/homeassistant/.homeassistant/... tak jaby zabrakło : sudo -u homeassistant -H -s source /srv/homeassistant/bin/activate Wywal i zrób na nowo: sudo apt-get install python3 python3-venv python3-pip sudo useradd -rm homeassistant -G dialout,gpio cd /srv sudo mkdir homeassistant sudo chown homeassistant:homeassistant homeassistant sudo -u homeassistant -H -s cd /srv/homeassistant python3 -m venv . source bin/activate python3 -m pip install wheel pip3 install homeassistant hass
 6. Kliknij jak na poniższym obrazku: z tego linka? https://www.home-assistant.io/docs/installation/raspberry-pi/ W jakim katalogu masz pliki ha? np configuration.yaml ? Bo mam wrażenie że przy update czegoś zapomniałeś. Jakimi komendami robiłeś upgrade?
 7. Wklejaj nie normalnie tylko jako kod, bo się czytać nie da. Nie zainstalowało ci zależności nie działa, dlaczego hmm masz w logach Permission denied czyli brak uprawnień do katalogu i tak kilka razy. Jak masz zainstalowane ha? hassio? haspbian? w venv na linuxie? Z której wersji robiłeś update i jak?
 8. Wyszła nowa aktualizacja 0.83.3 Logi cos pokazuja? Nie dzialaja? W jaki sposob nie dzialaja?
 9. W home assistant downgrade robi się podobni jak upgrade. Zamiast pip3 install --upgrade homeassistant robisz pip3 install homeassistant==0.XX.X gdzie 0.XX.X to wersja którą chcesz. U mnie żarówki śmigają bez problemu, mam je dodane jak poniżej czyli ipki wpisałem ręcznie. light: - platform: yeelight devices: xx.xx.xx.xx: name: Yeelight 1 save_on_change: false xx.xx.xx.yy: name: Yeelight 2 save_on_change: false Po pierwszym restarcie przestało działać wysyłanie powiadomień na pushbullet po drugim wsio ok.
×
×
 • Create New...