Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.10.2018 o 07:47, Caladin napisał:

Instlowałem, i to na dwóch telefonach.

BlueScan widzi zegarek. Widzi go także GB, ale przy przy próbie parowania wyświetla komunikat "Nie można skomunikować się z urządzeniem..." i to na tle.

Jestem w kropce...

Chyba jednak mam po zegarku... rozwiązania problemu nie znalazłem :(

TRUP :(:(:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2018 o 15:20, FromWP napisał:

Nie musisz, wystarczy wgrać tylko plik z polskimi fontami (najlepiej pogrubionymi bo czytelniejsze), tak jest najprościej i najbezpieczniej. Jak mają być powiadomienia (ID dzwoniącego i od kogo sms) to zmodyfikowany MiFit (pogoda będzie dodatkowo po polsku), albo menu telefonu angielskie z oryginałem.

Dziękuje, wszystko śmiga :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, woyto napisał:

A próbowałeś z innym telefonem? 

Na pocieszenie - chętnie przygarnę uszkodzoną opaskę, dam jej nowy żywot ^^

Próbowałem z innym telefonem, nie jednym. 

Co rozumiesz po pojęciem nowy żywot ?

Czyli jest sposób na wgranie nowego rom-u ? Bo chyba to masz na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Caladin napisał:

Czyli jest sposób na wgranie nowego rom-u ?

Jedyne co można jeszcze zrobić, (ale nie musi pomóc) to rozładowanie do zera, naładowanie i ponowna próba połączenia z  oryginalnym MiFit. Jeżeli jest na liście sparowanych, to trzeba  zacząć od odparownia w MiFit i parować jako nowe urządzenie. Niestety przerwanie procesu wgrywania fw zawsze jest niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kamil004 napisał:

(nie android) ale sadze ze na androidzie tez by nie bylo zadnych problemow

Niestety nie masz racji, Z Bip-em i polskim językiem oryginalny MiFit  z Androidem nie pokazuje. MiBand 3 pokazuje, ale tam są fabrycznie wgrane polskie czcionki. W Bip-pie najprawdopodobniej z powodu braku polskich znaków to niestety zablokowali. Chyba się wstydzą, a  nie biorą pod uwagę tego że potrafimy sami te polskie znaki wgrać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neotion Apele już były, ale nic nie dały. Możliwe że nie bardzo się da wgrać wszystkie języki na raz, bo za mało miejsca w pamięci na fonty przeznaczyli. Dodatkowo wygląda na to że Bip jest już produktem "schodzącym", bo przestali nawet nowsze FW dla niego wydawać. Prawdopodobnie pracują nad następcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Caladin napisał:

Próbowałem z innym telefonem, nie jednym. 

Co rozumiesz po pojęciem nowy żywot ?

Czyli jest sposób na wgranie nowego rom-u ? Bo chyba to masz na myśli.

Nowy żywot - ja mam trochę uszkodzoną opaskę (została częściowo zalana, teraz mam brak podświetlenia, przycisk nie zawsze działa) i przełożyłbym z mojej chip do jakiejś uceglonej.
Jeśli ktoś ma uwaloną opaskę to chętnie przygarnę :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woyto ze tak sie dopytam jak wyglada sprawa wodoszczelnosci Bipa? bo MiBanda nigdy nie sciagalem i bral kapiele w wannie razem zemna, niejednokrotnie nurkujac w goracej wodzie na kilkadziesiat minut.
Czyzby w Bipie z powodu bocznego przycisku nie mozna bylo go zamaczac? Niby ma IP68 (Band2 mial IP67 ale byl calkowicie zalany "uszczelniony")

@FromWP rozumiem, no szkoda bo w sumie jedna z przydatniejszych opcji kto dzwoni, PS: dlatego wlasnie mam wstret do polskiego jezyka i polskich znakow, w niczym nie pomagaja a tylko przeszkadzaja wlasnie w takich sytuacjach i nie tylko... cuz Polska kraj wlasnych zasad. Pozostaje mi sie cieszyc ze na iOS pokazuje kto dzwoni ;)

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamil004 napisał:

@woyto ze tak sie dopytam jak wyglada sprawa wodoszczelnosci Bipa? bo MiBanda nigdy nie sciagalem i bral kapiele w wannie razem zemna, niejednokrotnie nurkujac w goracej wodzie na kilkadziesiat minut.
Czyzby w Bipie z powodu bocznego przycisku nie mozna bylo go zamaczac? Niby ma IP68 (Band2 mial IP67 ale byl calkowicie zalany "uszczelniony")

@FromWP rozumiem, no szkoda bo w sumie jedna z przydatniejszych opcji kto dzwoni, PS: dlatego wlasnie mam wstret do polskiego jezyka i polskich znakow, w niczym nie pomagaja a tylko przeszkadzajawlasnie w takich sytuacjach i nie tylko... cuz Polska kraj absurdow. Pozostaje mi sie cieszyc ze na iOS pokazuje kto dzwoni ;)

Boczny przycisk jest w pełni wodoszczelny, ale u góry jest dziurka doprowadzająca powietrze do barometru i przez nią woda może dostać się do całego wnętrza :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil004 napisał:

PS: dlatego wlasnie mam wstret do polskiego jezyka i polskich znakow, w niczym nie pomagaja

Nie przesadzaj, są bardzo ważne, ale niszowe dla Xiaomi. Nie ma się z czego cieszyć, bo w miejscach polskich znaków masz dziwne "wygibasy". Z Androidem po wgraniu polskich czcionek i modowanym MiFit mamy po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woyto o popatrz nawet nie zauwazylem, sugerujesz zakleic owa dziurke? bo w sumie barometr mi niepotrzebny, bardziej bym wolal wodoszczelnosc.

@FromWP Osobiscie mi krzaczki nie przeszkadzaja, a same czcionki nie wystarcza?

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kamil004 napisał:

 a same czcionki nie wystarcza?

Do tego żeby wyświetlało poprawnie po polsku wystarczą. Wszystkim polecam wgranie polskich, najlepiej pogrubionych, bo to w miarę bezpieczne, lepiej wygląda, czytelniejsze i zostaje na zawsze, nawet po wgraniu nowszego WF (o ile nie pojawi się takie z innymi czcionkami).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP bylbys taki laskawy podlinkowac sprawdzony tutorial do tego o czym mowisz? 
Nie ukrywam ze patrzylem chyba na tym forum na ten temat ale bylo tyle plikow i mozliwosci ze sie poddalem.

PS: rozumiem ze
-wlaczyc tryb discoverable,
-odparowac z mifita. 
-Zainstalowac gadget bridge i polaczyc
-A nastepnie wgrac 
Font PL (by Januz) wersja big ?

 

Edytowane przez kamil004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

@neotion Apele już były, ale nic nie dały. Możliwe że nie bardzo się da wgrać wszystkie języki na raz, bo za mało miejsca w pamięci na fonty przeznaczyli. Dodatkowo wygląda na to że Bip jest już produktem "schodzącym", bo przestali nawet nowsze FW dla niego wydawać. Prawdopodobnie pracują nad następcą.

Malo pamięci? Jeśli wystarczyło tej pamięci Tomurbanowiczowi to...  Przecież daną wersję językową  firmware (przechowywaną w samej aplikacji MiFit jak to jest obecnie dla wersji ang) i tak miała by wgrywać aplikacja MiFit w zależności od ustawionego języka tej aplikacji. Przede wszystkim mogłaby być pełna obsługa powiadomień dla każdego języka (nawet wgrywana automatycznie czcionka wg locale aplikacji MiFit. Rozwiązanie wydaje się być proste. Ale chyba nie dla Xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, neotion napisał:

Rozwiązanie wydaje się być proste

Takiego rozwiązania (żeby różne czcionki były instalowane w zależności od lokalizacji czy języka) Huami nigdzie nie wprowadziło. Tak było by to możliwe, ale dla nich jak widać zbyt skomplikowane. Czcionki używane w powiadomieniach są instalowane w Bip-ie w innym miejscu niż FW i te w nim zawarte, wykorzystywane w interfejsie. Zmiana rozmiaru tej przestrzeni nie jest chyba taka prosta, a nie pomyśleli o tym przy tworzeniu romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odparowalem go, wiesz nie chce nic zepsuc :D wykonalem factory reset i poprosil o parowanie. font BIG tak jak zalecales wrzucony, polskie znaki sprawdzone dzialaja pieknie.
Dzieki za namowe na zmiane fontu

PS: zabieram sie za wgrywanie fontu dla zony :d

Edytowane przez kamil004
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bartos38 napisał:

nigdzie nie mogę znaleźć jak to zrobić może jakiś link do instrukcji 

Programem "My WatchFace" ze sklepu play. Nie potrzeba instrukcji, sam poprowadzi Cię za rękę. Jak chcesz wgrać własną, to wybierasz w menu Set my Watchface i wskazujesz wgrany plik .bin tarczy (zastąpi wybraną z domyślnych w MiFit).  https://miuipolska.pl/forum/topic/31226-amazfit-bip-tarcze-bin/?do=findComment&comment=472434

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...