rezmus

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)

Recommended Posts

Dla porządku melduję:

Po aktualizacji z Global dev 7.9.22 na 7.10.12 nie zauważyłem w moim egzemplarzu Redmi 4x żadnych istotnych zmian, ani nowych problemów.

• Automatyczna jasność działa lepiej, spokojniej, mniej "dziko".
  • W Panelu Sterowania pojawiła się dodatkowa funkcja wygodnego zarządzania aplikacjami. Niby nic, ale jest to pewne ułatwienie. Jej fajną cechą jest możliwość sortowania m.in wg zużycia danych czy prądu (jestem na 90% pewny, że wcześniej jej w Globalu nie było, ale mogę się mylić. W "EU" jest ona od początku MIUI9).
  • Bateria bez zmian, co potwierdził test PC Mark (SOT ok. 13,5 h z jasnością nieco poniżej 1/2 pozycji suwaka bez Auto).

Screenshot_2017-10-14-23-31-26-974_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-10-14-09-39-50-910_com.futuremark.pcmark.android.benchmark.png

Hej, 

Wiecie może jak włączyć wyszukiwarkę w rozwijanej belce? W poprzednim redmi pro to miałem. 

Rom global 8.5.2.0

10 godzin temu, Voltron napisał:

Hej, 

Wiecie może jak włączyć wyszukiwarkę w rozwijanej belce? W poprzednim redmi pro to miałem. 

Rom global 8.5.2.0

Ta funkcja jest chyba tylko w ROMach xiaomi.eu

Dzieki za odpowiedz. W redmi pro mialem miuipolska, tutaj niestety przyszedl z zablokowanym bootloaderem. Juz kilka dni czekam na decyzję.

Edited by Voltron

4 minuty temu, Voltron napisał:

Juz kilka dni czekam na decyzję.

Wałkowane 500 razy nie czekaj na decyzję tylko przejdź na stronę MIUNLOCK jeśli przeniesie Cię do pobrania programu to masz zgodę.

• Like 2

Szukałem na forum i nie znalazłem. Miui 9 już na pokładzie. Wszystko śmiga :)
Wie ktoś jak zrobić przewijana tapetę? Przekopalem ustawienia i nie mogę znaleźć :/

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

36 minut temu, Voltron napisał:

Wie ktoś jak zrobić przewijana tapetę?

Podczas ustawiania tapety nie masz do zaznaczenia opcji jej przewijania?

Note:

Make sure that your device is at least 50-60% charged.
    Need an unlocked bootloader on your device.
    This method only works for Redmi 4X. Do not attempt this on any other phones.

Czy aby wgrać Miflashem oryginalny Global Developer ze strony en.muiu (nie mylić z polskim Xiaomi.eu) muszę faktycznie mieć odblokowany bootloader?

Do tej pory wgrywałem miflashem w trybie EDL romy na zablokowanym Redmi Note 3 bez problemu... W manualu do Redmi 4x tutaj:

http://en.miui.com/thread-621761-1-1.html

tutaj piszą że trzeba mieć "unlocked botloader"....

Edited by Jimmy

@Jimmy jeśli uda Ci się wprowadzić Redmi4X w tryb EDL (w co wątpię) to wgrasz na zablokowanym bootladerze, jeśli chcesz wgrywać normalnie przez fastboot musisz mieć odblokowany.

• Thanks 1

eh... faktycznie EDL nie wchodzi. Robi się restart :( Właśnie czytam, że zablokowali EDL w nowszych sprzętach. Jak zwykle nowe jest wrogiem dobrego!

Zainstalowałem Global Developer przez plik do OTA...

Po co kombinować z Edl jak odblokowanie bootloadera to jedynie kliknięcie "unlock" bez żadnych kombinacji?

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych jednak nic to nie pomogło. Tel. dalej wyłącza się w godzinach, które ustawiłem za pierwszym razem. Nie wiem już co mam z tym zrobić. Może to jest zapisane w kopii zapasowej i ponownie później jest wgrywane  przy  przywracaniu z kopi?

Edited by stomek01

Działa wam Android Pay? Bo mi od początku posiadania telefonu nie działa, zarówno na tej najnowszej 8.5.1.0
Mam ten ROM Android Pay działa OK u mnie bez żadnych problemów

4 godziny temu, lward napisał:

Działa wam Android Pay? Bo mi od początku posiadania telefonu nie działa, zarówno na tej najnowszej 8.5.1.0

48 minut temu, piotrino napisał:

Jak może działać wam Android Pay, jeśli ten telefon nie ma NFC? :D

13 godzin temu, piotrino napisał:

Bo u mnie nie da się zapłacić. Tzn dochodzę do momentu, aż mam przyłożyć palec, co uczyniam, a ekran staje się czarny i kręci się kolorowe coś od Googla

Czy w Mi6 żeby przejść z global dev na global stable trzeba odblokować bootloader?

Sorry, nie zauważyłem że to wątek 4x.

Proszę o usunięcie posta.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, kamillm napisał:

. Świeży update global rom do android 7, testuj powiesz nam co nowego wnosi

W swoim redmi 4x 2/16 zrobiłem tą aktualizacje do 7.1.2 androida telefon znacznie przyśpieszył (apki) szybciej się odpalają a tak to większych zmian niema.

Może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen, dlaczego z OTA zniknęła mi wersja 8.5.4.0? Przed wyjściem z domu pojawiło mi się powiadomienie, że mam dostępną aktualizację, ale musiałem ją odłożyć. Wróciłem do domu, wchodzę w aktualizację i nic nie ma, wybrałem szukaj aktualizacji i wyświetla mi brak dostępnych aktualizacji.

Jaka szansa? Z tego co przejrzałem forum angielskie, to wiele osób ma taki problem. Niektórym nawet aktualizacja nie ściąga się do końca, tylko wyskakuje błąd. Wychodzi na to, że coś schrzanili i chyba wycofali aktualizację. Ciężko o inne wyjaśnienie.

@PawelG7 czekaj cierpliwie aktualizacja trafiała tylko do części użytkowników, w najbliższym czasie trafi do wszystkich, więc i do Ciebie ;)

Hm. Czytam ten wątek i zastanawiam się jak to jest z tymi aktualizacjami. Jedni dostają inni nie.

Ja nadal mam MIUI 8.5.2.0(MAMMIED) a ponoć było już coś nowszego ale o niższym numerku.

Teraz czytam o 8.5.4.0 znowu dla wybranych. A ja nadal widzę u siebie Brak dostępnych aktualizacji.

Od czego to zależy kto dostaje a kto nie?

Czy na rom stable global można zainstalować miui 9? 

Dnia 24.09.2017 o 15:06, latet napisał:

Edited by kuczka76

Kumpel ma 4x bez LTE 800 i dostał kilka tygodni temu aktualizacje do Androida 7. Ja kupiłem kilka dni temu wersje z LTE B20 ze sklepu Proline i nadal mam Androida 6, nie ma aktualizacji. Czemu?

@inhosik Przecież w związku z tą różnicą to kompletnie różne telefony. To nie tylko różnica w kilku plikach w ROM. Po prostu poczekaj, az Xiaomi przygotuje aktualizację dla Twojej wersji.

8 godzin temu, piskor napisał:

@inhosik Przecież w związku z tą różnicą to kompletnie różne telefony. To nie tylko różnica w kilku plikach w ROM. Po prostu poczekaj, az Xiaomi przygotuje aktualizację dla Twojej wersji.

Czyli czekamy.

Radziłbym wszystkim spokojnie czekać na aktualizację, bo zaraz zaśmiecimy wątek pytaniami "a kiedy ja dostanę update?", czekajcie cierpliwie na pewno do każdego prędzej czy później trafi aktualizacja ;)

Ja mam właśnie wersję B20 i coś mi się wydaje, że po prostu wycofali aktualizację, bo wersje na rynek chiński dostały. Podobnie piszą na zagranicznych forach. Też niektórzy z wersją B20 dostali możliwość aktualizacji tak jak ja, a potem ona zniknęła, albo po ściągnięciu wyskoczył błąd i się nie zainstalowała.

Dnia 26.10.2017 o 23:16, inhosik napisał:

Kumpel ma 4x bez LTE 800 i dostał kilka tygodni temu aktualizacje do Androida 7. Ja kupiłem kilka dni temu wersje z LTE B20 ze sklepu Proline i nadal mam Androida 6, nie ma aktualizacji. Czemu?

Zainstaluj sobie sam pobierz plik i po sprawie