Skocz do zawartości

ROMy MIUI Global - stabilne i rozwojowe (stable i dev)


rezmus

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA: nie testowalem, to chyba wersja nightly, wiec wrzucacie na wlasne ryzyko ;)

na miui.com ktos wrzucil link:

http://bigota.d.miui.com/V8.2.9.0.MAMMIEA/miui_HM4XGlobal_V8.2.9.0.MAMMIEA_4dc698e10b_6.0.zip

edit: a tu mozna pobrac global 8.2.1.0 pod fastboot/miflash lub jako backup twrp. nie jest to oficjalny rom jak ten wyzej z bigota. prawdopodobnie zrobiony przez ludzi z 4pda.ru przez dump urzadzenia z fabrycznym globalem 8.2.1.0. podobno dziala normalnie i dostaje ota do 8.2.9.0:

https://xiaomifirmware.com/downloads/redmi-4x-miui-8-2-1-0-global-miflash-twrp/

r4x.png

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dostałem ten telefon i mam z nim jeden poważny problem, nie dochodzą albo dochodzą z opóźnieniem powiadomienia.

Telefon dostałem od goldwaya więc na początku myslalem ze to przez jego rom bo bootloader oczywiście odblokowany, wgralem xiaomi.eu i dalej lipa.

Oczywiście wszystkie oszczedzanie energii, kłódki,autostarty i co tam jeszcze było zrobiłem i dalej to samo.

W ogóle tyle co się omęczyłem przy wgrywaniu tego xiaomi.eu to myślałem że już go wyrzucę. 

Na jakim romie ty teraz siedzisz @rezmus ? i czy nie masz problemu z powiadomieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chcialem zastąpić swojego wysłużonego LG G2 ale chyba jednak nie da rady, ciężko generalnie coś znaleźć teraz podobnego, żeby był wyświetlacz 5,2 cała przy takich rozmiarach, testowałem już zuka z2 i też mi nie podpasowal , głównie to przez problem z softem tak jak tutaj . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rom global 8.2.9.0 w wersji fastboot do miflash:

http://bigota.d.miui.com/V8.2.9.0.MAMMIEA/santoni_global_images_V8.2.9.0.MAMMIEA_20170427.0000.00_6.0_global_32f531d3cc.tgz

a przy okazji niedlugo andek 7 dla redmi 4x:

Cytat

3. Due to Android 7.0 Adaptation process, the last Android 6.0 based Open Developer version 7.5.18 for Redmi 4X will be released by end of today. Starting from 26th of May, the Closed Developer ROM Testing begins. The Open Developer ROM Testing schedule will be announced accordingly.

 

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
13 minut temu, preston2009 napisał:

Jasne. Ale narazie długo sobie poczekasz (tzn kilka tygodni). Dlatego również nie będzie zwykłych aktualizacji xiaomi.eu co tydzień. Może ew globala nowszego dadzą, ale wątpię. Potem będą już normalnie aktualizacje.

No i bardzo dobrze niech zorbią coś porządnie daję im czas do polowy lipca :) na Andka 7.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety porządnie to będzie może za 2-3 miesiące. Dlatego nienawidzę osób które domagają się nowych wersji bazy MIUI. Zamiast dodawać funkcje i dopieszczać MIUI to cyrk zaczyna się od zera. Praktycznie Xiaomi ma kupę roboty i dochodzą nowe bugi oraz słabiej bateria chodzi. Na 3 poprzednich urządzeniach Xiaomi zawsze było tak samo po aktualizacji Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na ROM global

@preston2009. Xiaomi już tak ma, ze ich stable jest sable z 15 wersja. Plus za to, ze przynajmniej cos robia. Niekotrzy producenci maja znane bugi w swoich softach i maja gdzies użytkowników, nie wydaja zadnych updateow i musisz z tym zyc. Xiaomi przynajmniej cos robi, trzeba sie do nich po prostu przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamillm Ja się przyzwyczaiłem. Po prostu nie aktualizuję lub szybko wracam do ulubionego wydania do czasu kiedy zrobią w miarę dobry ROM. Tak czy siak jestem zniesmaczony tym, że nie ma dobrych plików do 8.2.1.0 :( .

@michalek510 Przejść konfigurację telefonu bez włączania internetu. Potem włączyć Aktualizacje > 3 kropki w prawym górnym rogu > Odznaczyć Automatyczna aktualizacja. Tylko możliwe, że potem tel będzie pytał czy chcemy zaktualizować ręcznie jeśli wykryje aktualizację. Ja wtedy się za którymś razem skusiłem :( . Polecam wyłączyć większość powiadomień dla tej aplikacji. Całkowicie niestety nie można tak od ręki bo opcja jest na szaro. Ja w tym nie pomogę bo pewnie trzeba Roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, preston2009 napisał:

Ale narazie długo sobie poczekasz (tzn kilka tygodni). Dlatego również nie będzie zwykłych aktualizacji xiaomi.eu co tydzień. Może ew globala nowszego dadzą, ale wątpię.

Chyba nie, już najbliższa aktualizacja global dev dla R4x ma być z andkiem 7 http://en.miui.com/thread-647364-1-1.html Cotygodniowe china dev też nie są wstrzymane wyjątkowo dla tego modelu, czyli dosyć szybko dostanie aktualizacje do 7 (no może nie z poziomu telefonu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2017 o 10:23, gln4X napisał:

Jakby ktoś pytał, to wibracji w trybie cichym nadal nie ma :)

Jak można nie naprawić głównego błędu w sofcie..... Jak z drenażem baterii?

21 godzin temu, Shaq napisał:

najnowszy Global Beta ROM 7.6.15 dla Redmi 4x będzie już na Nougacie?

Powinien byc na N ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...