Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, galakty napisał:

Jak biorą libsy itp z MIUI to ciężko żeby było lepiej...

A nie mogą tych z MIUI 7 użyć? 

Jak się okaże że tylko MIUI 7 i alternatywne systemy z tamtego okresu mają OIS i 30 fps to będzie trzeba mieć jednocześnie dwa systemu zainstalowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

A nie mogą tych z MIUI 7 użyć? 

Jak się okaże że tylko MIUI 7 i alternatywne systemy z tamtego okresu mają OIS i 30 fps to będzie trzeba mieć jednocześnie dwa systemu zainstalowane...

Nie bardzo, bo jednak trochę zmieniają libsy. Np. w Mi4C poprawili auto-focus PDAF, do tego apkę też aktualizują i może się okazać, że te pliki nie podejdą. A custom romy sam widzisz, gdyby brali libsy oryginalne od Sony, to by było 30 fps, a że Xiaomi zmodyfikowało i jest 26 fps, to muszą brać od MIUI te pliki. Da się oczywiście temu zaradzić i na Mi4C defcomk zrobił fixa do 4K. A zapomniałem, w andku 7 podnieśli też bitrate dla 1080p, więc wolę nowe libsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Nie bardzo, bo jednak trochę zmieniają libsy. Np. w Mi4C poprawili auto-focus PDAF, do tego apkę też aktualizują i może się okazać, że te pliki nie podejdą. A custom romy sam widzisz, gdyby brali libsy oryginalne od Sony, to by było 30 fps, a że Xiaomi zmodyfikowało i jest 26 fps, to muszą brać od MIUI te pliki. Da się oczywiście temu zaradzić i na Mi4C defcomk zrobił fixa do 4K. A zapomniałem, w andku 7 podnieśli też bitrate dla 1080p, więc wolę nowe libsy.

Jak się nie obrócisz d**a z tyłu, ale nie podaruje im tego i będę używać takie wersji systemu do nagrywania abym miał w 100% aparat a nie jakiś ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, galakty napisał:

Taka polityka, oczywiście Mi5s i Plus mają 30 fps stałe.

Tylko że OIS już fizyczne wycięty :-P

Xiaomi nie idź tą drogą.

W sumie Xiaomi już przestało wchodzić na rynek i mogą już robić to co inni producenci w telefonach czy innym sprzęcie.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, CryRek napisał:

Ja po cichu liczę, że OIS wróci z premierą Mi6tki, chyba że tam też zastosują EIS, jak w Mi5s.

Premiera nowego modelu miała by przywrócić funkcjonalność starego modelu? niby po co? nikt ci nie pozwoli za długo używać telefonu, masz kupić nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, majdan12 napisał:

Premiera nowego modelu miała by przywrócić funkcjonalność starego modelu? niby po co? nikt ci nie pozwoli za długo używać telefonu, masz kupić nowy model.

Chodziło mu o to że w Mi6 zrobią OIS. Mi5 nie ma szans, End Of Life to już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majdan12 napisał:

Mi 5 kto to jeszcze używa...:-D

Dla mnie EOL to wtedy, gdy sam producent obniża osiągi, by napędzić sprzedaż nowych telefonów. 

Z tymi 30 fpsami szło by zrobić, ale musi ktoś mieć kontakt z devsem, bo tak bez testów to nie dam rady nic pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Dla mnie EOL to wtedy, gdy sam producent obniża osiągi, by napędzić sprzedaż nowych telefonów. 

Z tymi 30 fpsami szło by zrobić, ale musi ktoś mieć kontakt z devsem, bo tak bez testów to nie dam rady nic pomóc.

Ja po cichu liczę na to że uda mi się jakiś system znaleźć który posiada OIS i 30 fps inny niż MIUI 7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majdan12 napisał:

Ja po cichu liczę na to że uda mi się jakiś system znaleźć który posiada OIS i 30 fps inny niż MIUI 7.

 

Staroć oparty na wersji MIUI7, czyli jeden pies czy to miui czy custom. Nie licz że ktoś zrobi custom rom i swoje libsy, bo tego nikt nie robi. Ewentualnie ktoś może zmodyfikować obecne, by mieć 30 fps. Ale powodzenia, @latet walczy od dawna, świeża krew więc masz jeszcze pozytywną nadzieję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, galakty napisał:

Staroć oparty na wersji MIUI7, czyli jeden pies czy to miui czy custom. Nie licz że ktoś zrobi custom rom i swoje libsy, bo tego nikt nie robi. Ewentualnie ktoś może zmodyfikować obecne, by mieć 30 fps. Ale powodzenia, @latet walczy od dawna, świeża krew więc masz jeszcze pozytywną nadzieję ;) 

Pewnie i tak skończy się na Dual-Boot czyli jakiś system na Android 7 do codziennych zajęć a do nagrać, ważnych rzeczy będzie MIUI 7 :) lepsze to niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera nowego modelu miała by przywrócić funkcjonalność starego modelu? niby po co? nikt ci nie pozwoli za długo używać telefonu, masz kupić nowy model.

Dlatego mój mi 5 jest ostatnim telefonem od xiaomi(a 4 z kolei) . Żona ma oneplus 3t- mi 5 daleko w tyle

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, m4jor napisał:


Dlatego mój mi 5 jest ostatnim telefonem od xiaomi(a 4 z kolei) . Żona ma oneplus 3t- mi 5 daleko w tyle

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Tylko że Mi 5 jest sporo tańszy od OnePlus 3T :-D

Gdybym chciał to bym sobie kupił ten model ale cena Mi 5 przeważyła na wyborze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego mój mi 5 jest ostatnim telefonem od xiaomi(a 4 z kolei) . Żona ma oneplus 3t- mi 5 daleko w tyle

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


OP3t jak dla mnie telefon kompletny i mega dopracowany,ale śmiem wątpić że dwa razy lepszy niż mi5, które w końcu jest 2 razy tańsze.
Za 2 k PLN to można nówkę S7 kupić, z jeszcze lepszym aparatem,VoLTE czy gwarancją w PL

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tpawel napisał:


OP3t jak dla mnie telefon kompletny i mega dopracowany,ale śmiem wątpić że dwa razy lepszy niż mi5, które w końcu jest 2 razy tańsze.
Za 2 k PLN to można nówkę S7 kupić, z jeszcze lepszym aparatem,VoLTE czy gwarancją w PL

Redmi PRO by TT
 

A przypadkiem Oneplus nie realizuje gwarancji door-to-door?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lockerek napisał:

Mam pytanie do Was.Jak użytkujecie telefon always online ? czyli dane włączone i w-fi,synchronizacja gmail, gps włączone itp ?

U mnie: zawsze wszystko włączone, zawsze synchronizacja aktywna. Wyłączony mam tylko BlueTooth bo go nigdy nie używam do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergmen napisał:

A dlaczego ma mieć wyłączony? Nie ma tylko możliwości kalibracji stabilizacji obrazu. Ale w xiaomi.eu to też kuleje tylko trochę inaczej. 

Przyznam się że nie sprawdzałem czy działa stabilizacja obrazu na Global, ale z moich nagrań wynika że ona była (na 99%) teraz (na xiaomi.eu) się patrze na aparat czy się porusza gdy ruszam telefonem :) i widzę czy stabilizacja działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...