CryRek

Użytkownicy
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About CryRek

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi5 3/32

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. CryRek

  MIUI 9.2.28/9.3.1

  Tyle, że ja robię tylko czyste instalacje, twrp->wipe->zaawansowane->zaznaczam wszystko, a potem jeszcze restart recovery i dopiero flash. Nie mam pojęcia z czego wynikają te problemy, nie jestem developerem. Pozostaje chyba tylko wysłać logi i czekać na jakąś aktualizację.
 2. CryRek

  MIUI 9.2.28/9.3.1

  Tak, dane mobilne włączone, mogę przeglądać internet w telefonie, ale na podłączonym urządzeniu jest "Brak internetu". Może to ma właśnie związek z kartą sim i drugi slot jednak nie jest w pełni sprawny? Oczywiście kod pin podałem i został przyjęty
 3. CryRek

  MIUI 9.2.28/9.3.1

  Oprócz powyższego błędu, dzisiaj zauważyłem że nie działa też hotspot wifi, tzn. można go włączyć, można się z nim połączyć, ale na telefonie jest informacja "Błąd", a na połączonym urządzeniu "Połączono, brak internetu".
 4. CryRek

  MIUI 9.2.28/9.3.1

  Mi5, telefon nie wykrywa sieci w pierwszym slocie, prosi o pin i nie może zarejestrować karty, drugi slot działa normalnie.
 5. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  U mnie podobnie, w zimie lepiej nie wyciągać go pod chmurką, szczególnie gdy wieje wiatr, bo bateria ginie w oczach, ale wyłączać się nie wyłącza. Swoją drogą zauważyłem też, że bardzo szybko ubywa pierwsze 10% baterii (100-90), a poniżej 20% telefon zaczyna się ścinać. Od jakiegoś czasu mam jeszcze problem z przyciskiem wstecz, jakby się zalagowywał, ale nie wiem czy to problem softwarowy, czy hardwarowy. EU Stable 10.0.1
 6. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  To w końcu global, czy xiaomi.eu? Też od kilku dni siedzę na tej wersji xiaomi.eu stable i jak na razie sprawuje się całkiem przyzwoicie, lepiej niż global w którym drenowała mi nocą bateria. Jako alternatywę mogę polecić jeszcze wersję beta 8.8.30 i w sumie tyle z MIUI 10. Jak komuś nie przypasuje żadna z tych dwóch, to powinien zainteresować się custom romami, albo cofką do MIUI 9, albo nawet MIUI 8.
 7. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  @ik`ey jak chodzi o samą historię połączeń, czy nawet smsy, to jest pełno aplikacji w sklepie play, sam używam tego, mnie bardziej wkurza instalacja i ustawienie 50 aplikacji, co zajmuje koło 4h
 8. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  @kdomasik A korzystałeś może z LinegeOS, albo Resurrection Remix? Pamiętam, że swego czasu, to były najlepsze custom romy. Ostatnio chyba bardzo polecany jest też AEX. Miałbyś porównanie do któregoś? Ciekawe ile z tego co piszą jest prawdą, wokół xiaomi też krąży wiele bajek, a nie ma chyba bardziej hypowanych marek niż xiaomi i oneplus.
 9. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Na MIUI 8 miewałem wyniki po 7h wifi i 4h lte, na MIUI 10 ciężko uzyskać 2h lte, no ale cofka tak bardzo wstecz boli bardziej niż połowę krótszy SOT. Custom romy dają drugą młodość zapomnianym urządzeniom, ale często wiele w nich nie działa ... chociaż każdy kto siedzi na miui, raczej jest już do tego przyzwyczajony Skoro Mi5 oficjalnie już dostał status EOL, może warto byłoby napisać na czym teraz siedzicie (system)? U mnie ostatnia wersja beta 8.11.22 eu i niestety nie mogę jej polecić :/
 10. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Przy aktualizacji z miui 9 do 10 chyba nawet nie trzeba było robić wipe'a, więc powinno wystarczy wejść w aktualizacje i wybrać plik z nowym systemem, wcześniej pobranym na telefon, ale tutaj jest duży przeskok, więc dla pewności lepiej zgrać sobie wszystkie ważne pliki na dysk i w twrp zrobić wipe>format data (wymaże wszystkie dane), a potem wrzucić nową wersję systemu i zainstalować na czysto z twrp. Jak chcesz przejść na globala, to będzie potrzebne narzędzie miflash i tutaj też stracisz dane z telefonu. Ja nadal siedzę na 8.8.30 i nowych, czy większych problemów nie zauważyłem, fakt że bateria ginie w oczach, ale wystarczy wyłączyć synchronizację* i już jest w porządku. Duże zużycie przez "telefon w gotowości" najprawdopodobniej związane jest z częstym wybudzaniem przez "usługi google play" i "usługi xiaomi". *swoją drogą po wyłączeniu synchronizacji wynikła ciekawa sytuacja - telefon nadal otrzymuje powiadomienia z facebooka i messengera
 11. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Ja natomiast pochwalę 8.8.30, moim zdaniem znacznie lepiej niż global stable 10. Zarówno płynność jak i bateria na plus, średni SOT 3h LTE lub 6h wifi przy 2 letniej baterii, ale w dalszym ciągu występuje u mnie problem z "telefonem w gotowości", szczególnie przy wysokim poziomie baterii. Może ma to związek z tym "nowym" zarządzaniem energią w miui 10. *nowym dla mnie, bo dopiero niedawno przeszedłem na miui 10
 12. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Przecież z tego co wiem, to nie da się w normalny sposób przejść na globala bez wipów, więc o czym Wy piszecie? Przedwczoraj zrobiłem jeszcze factory reset, ustawiłem wszystkie opcje i pierwszej nocy spadło tylko 1%, potem zainstalowałem 20 standardowych aplikacji i mam drenaż 1,5%/h, przez noc koło 10%. Żadna z tych aplikacji nie drenowała na miui9, a w opcjach baterii góruje telefon w gotowości i sygnał sieci. Czas wracać na Eu, chyba że macie jakieś pomysły, bo na ten moment mogę tylko odradzić global stable, na pewno nie jest to najbardziej stabilny Rom dla mi5. P.S. żadnych backupów nie robiłem, najpierw instalacja miflashem, potem konfiguracja jako nowe urządzenie. P.S.2 w ogóle dziwna sprawa, w przypadku romu eu zadbali o to, żeby w sklepie google była certyfikacja, a na globalu już nie.
 13. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  A jak można przejść z xiaomi.eu na globala nie robiąc wipeów? korzystam głównie z chrome i messengera, trochę youtube i spotify. Przy okazji jest jakiś bug z messengerem, zdarza się że powiadomienie na raz zapika z 20 razy.
 14. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Wgrałem sobie tego globala miui 10 stable i szczerze trochę się zawiodłem, płynność i bateria na minus w stosunku do ostatniego wydania xiaomi.eu na miui9, mimo że wynik w antutu wyższy. Mam wrażenie, że "telefon w gotowości' drenuje baterię. Tragedii nie ma, ale przez noc spada około 10%, mimo że nic nie ma w tle. Średni SOT 2h przy włączonym LTE i jednym dniu używania. To o jakieś 30 minut mniej w porównaniu do tego co miałem w miui9. Żywotność baterii według AccuBattery to 75%. Może to kwestia jakiegoś ustawienia, ale na razie do tego nie doszedłem.
 15. CryRek

  Najbardziej stabilny ROM do Mi5

  Dawno nie interesowałem się globalem, ale chyba dam mu szansę, swoją drogą udało się w końcu pogodzić globala z twrp, czy nadal występuje bootloop lub recovery usuwane jest z każdym updatem?