Skocz do zawartości

Mi 5 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, latet napisał:

Albo tak Ci się tylko wydaje :) Np. jeśli to Global z MIUI8, to raczej nie działa Ci prawidłowo OIS. Ale poza tym pewnie raczej wszystko działa Ci OK, podobnie jak u mnie na ROM-ie EU 6.11.10. Nie polecam na razie przesiadki na ROM-y oparte na andku 7.x – choć z każdą wersją błędów jest mniej, to poważne problemy z GPS wciąż są.

28 minut temu, Acid napisał:

Hm jeszcze poprawiłem teraz ten GPS u siebie. Na kilka prób także po reboocie łapie fixa w 4 sekundy. Może wrzucę ten rom dziś.

Wysłane z mojego MI 5
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz to pisałem, ale się powtórzę. Wg mnie Mi5 nie jest wystarczająco dobrze dopracowany.
Przez poprzednie trzy lata używałem Mi3 (teraz ktoś w rodzinie go dalej używa) i byłem pod wrażeniem szybkości łapania fixa w gps. Do testów jest chyba najlepszy program AndroiTs. Porównywałem Mi3 i Mi5 i niestety Mi5 ma po prostu gorszy moduł GPS. Te same satelity w telefonach położonych w tych samych miejscach w Mi5 mają niższą wartość SNR niż w Mi3. W Mi5 Xiaomi chciało przyszczędzić na GPS.

Zresztą podobnie Wi-Fi w Mi5 wymaga silniejszego sygnału niż w Mi3.

Ciągle używam MIUI w wersji 6.11.10. Nie spieszę się z aktualizacją.


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo tak Ci się tylko wydaje Np. jeśli to Global z MIUI8, to raczej nie działa Ci prawidłowo OIS. Ale poza tym pewnie raczej wszystko działa Ci OK, podobnie jak u mnie na ROM-ie EU 6.11.10. Nie polecam na razie przesiadki na ROM-y oparte na andku 7.x – choć z każdą wersją błędów jest mniej, to poważne problemy z GPS wciąż są.

A co z androidpay? Działa wszystko jak należy?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


A co z androidpay? Działa wszystko jak należy?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Ahaaa i jeszcze jedno. Kolega kupił sobie Redmi 3s i porownywalismy dziś głośność.... I jego grał zauważalnie głośniej. Ten typ tak ma, czy soft global pod tym względem jest gorszy od eu? (on też ma global)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną wątpliwość i prosiłbym o pomoc. Posiadam Mi5 z wgranym TWRP i  romem CM13. Chciałbym usunąć TWRP i wgrać rom global stable. Jak to zrobić? Czy wystarczy wgrać ten rom przez Miflasha w trybie fastboot czy trzeba coś więcej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin SOT spokojnie daje radę osiągnąć, ale nie na MIUI (przynajmniej mi się nigdy nie udało). Obecnie jestem na CM 14.1, pisząc te słowa mam jeszcze 35℅ baterii i 6 h SOT (cykl mieszany, wczoraj wi-fi, dzisiaj od rana 3G, dwie karty SIM aktywne).

Tapatalk




A aparat przebolałeś? Bo ja na weekend się skusilem na CM ale aparat był fatalny w porównaniu do MIUI więc wróciłem, a sot maks 5 h przy moim trybie użytkowania więc różnica Góra 1-1.5h

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olafo najlepiej miflash z fastboot. można inaczej ale ta forma jest najprostsza i najpewniejsza. flash all. Pamiętaj aby się upewnić że nie masz zainstalowanego mipcsiute bo to mocno potrafi namieszać. Ściągaj tez odpowiedni rom pod miflash
http://en.miui.com/a-234.html
 oraz posłuż się tym poradnikiem
 

A na tym CMie nie pomaga jakaś inna apka do zdjęć?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A aparat przebolałeś? Bo ja na weekend się skusilem na CM ale aparat był fatalny w porównaniu do MIUI więc wróciłem, a sot maks 5 h przy moim trybie użytkowania więc różnica Góra 1-1.5h



Można pobawić się w odblokowanie funkcji manualnych w aparacie, ale wiadomo że cudów nie będzie, zdjęcia mogą być tylko trochę lepsze.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie dotyczące pracy na baterii, czy jest jakiś przetestowany soft, który jest bez błędów i praca na baterii jest najdłuższa? Czy raczej większych różnic nie ma? Dodam, że obecnie siedzę na oryginalnym, najnowszym globalu...

Wytaptane z MI5 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, latet napisał:

I jak tam wasze GPS-y na ROM-ie z wczoraj? (nie z przedwczoraj, tylko tym poprawionym, z 30.XII)? Komuś jeszcze GPS nie działa OK?

Jest OK.

Przynajmniej u mnie.

6 minut temu, andree86 napisał:


Czy jest aż tak duża różnica, że warto rezygnować z wszelkich udogodnień jakie daje oryginalny soft? (najbardziej zależy mi na android pay)

Wytaptane z MI5 PRO
 

Oryginalny soft oprócz paya nie ma za dużo udogodnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to "nasze" oprogramowanie jest dużo lepsze niż global.. Z tego co mi się kojarzy to jest pewnie wiele bajerów dodane których nie ma na globalu. Tak mi się wydaje że Acid kiedyś wspomniał choć mogę się mylić. Z androidpay musisz zrezygnować jeśli zdecydujesz się na xiaomi.eu Wiele banków (aplikacji) umożliwia płacenie zbliżeniowe więc android pay zbędny. Sam mam kartę bzwbk i płacę zbliżeniowo. Wystarczy kliknąć home aby podświetlić wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyżej piszą, że podobno już GPS jest poprawiony w najnowszej wersji. Do tej pory właśnie ten problem mnie powstrzymywał przed przesiadką na nowego Androida.

Tapnięte z MI5.

Ja miałem problem długo szukał teraz na 6.11.10 łapie od razu. Miałem ta wersje z 30.12

Będzie kiedyś możliwość nagrywania filmów w 60kl/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomek_Zawadzki napisał:

Będzie kiedyś możliwość nagrywania filmów w 60kl/s

  • Czy przywrócą 30 fps w 4K?
  • Czy naprawią OIS?
  • Czy będzie możliwe 60 FPS w 1080p?
  • Czy rozdzielczość filmów Slo-Mo będzie prawdziwie 720p a nie oszukańcze (upascale z 480p)?
  • Czy dadzą wyższy bitrate dźwięku niż 96 kpbs?
  • Czy pozwolą na zapamiętywanie ustawień rozdzielczości video? Albo przynajmniej czy będzie info na ekranie, jaka rozdzielczość jest aktualnie wybrana?
  • Czy w video będzie jakaś namiastka trybu ręcznego - np. balans bieli albo korekta ekspozycji działająca także przy ciągłym AF (obecnie jest tylko przy dotykowym).

Ta smutna litania jest dłuższa... Najgorsze jest to, że część tych rzeczy była wcześniej, albo w starszych modelach, albo nawet w Mi5 we wcześniejszych wersjach ROM-u.

Ja mam wrażenie, że firma Xiaomi robi co może, aby osoby, dla których ważne jest filmowanie omijały te telefony szerokim łukiem.

A teraz jeszcze dorzucili pogorszenie GPS w Mi5. Na szczęście aktualizacje nie są obowiązkowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...