Wodzu

Użytkownicy
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Wodzu

 1. Nazwa przedmiotu: Xiaomi Redmi Note 2 Opis: Sprzedam Redmi Note 2 w wersji 16 GB na Redmi 3. RN2 kupiony 31.12.2015 r. w sklepie xiaomi4you w Warszawie, objęty 12mc gwarancji (posiadam dowód zakupu). Oryginalnie białe plecy. Lekkie wgniecenia na pleckach - widoczne na foto. Dorzucam dwa zamienniki plecków, oba nieużywane - białe i czarne, w tym jedno kupione na xiaomiforsale. Od nowości na ekranie szkło - ekran nienaruszony. Dorzucam dwa zamienniki plecków, oba nieużywane - białe i czarne, w tym jedno kupione na xiaomiforsale. Telefon działa bez zarzutu, obecnie na stable 7.1.3.0. Od 2 miesięcy leży nieużywany. Cena: 520 PLN Aukcja allegro/olx: brak Kontakt: priv
 2. Nazwa przedmiotu: Xiaomi Redmi Note 2 zamienię na Xiaomi Redmi 3 Opis: Zamienię Redmi Note 2 w wersji 16 GB na Redmi 3. RN2 kupiony 31.12.2015 r. w sklepie xiaomi4you w Warszawie, objęty 12mc gwarancji (posiadam dowód zakupu). Oryginalnie białe plecy. Lekkie wgniecenia na pleckach - wynik upadku na chodnik z wysokości ok 40 cm (schylałem się przykręcić koło w aucie) w styczniu 2016 r. Od nowości na ekranie szkło - ekran nienaruszony. Dorzucam dwa zamienniki plecków, oba nieużywane - białe i czarne, w tym jedno kupione na xiaomiforsale. Telefon działa bez zarzutu, obecnie na stable 7.1.3.0. Cena: Xiaomi Redmi 3, na gwarancji. Kolor bez większego znaczenia. Aukcja allegro/olx: brak Kontakt: preferowana wiadomość priv na forum, w razie zainteresowania kontakt telefoniczny Zdjęcia: w razie zainteresowania więcej na priv
 3. Nie uporałem. Co bym nie robił, przy greenifikacji Messengera tel jedynie wibrował, ale brak było powiadomienia/diody - było tylko pływające okienko po odblokowaniu. Więc Messengera jako jedynego nie hibernuję. Poza tym Boost mode i wszystkie opcje w xposed menu włączone. Administrator + prywatność dla Greenify włączone.
 4. NuPlayer to testowy (stąd dopisek "eksperyment") kodek mediów. W Andku 5.0.x jest jako domyśny. Ale chyba zauważyli problem bo od 5.1.x do łask wrócił AwesomePlayer. Nu miał polepszyć jakość i zmiejszyć konsumpcje danych podczas wyświetlania... (Zaczytane w sieci).
 5. Ja w tym momencie przerzuciłem się na stable 7.1.3.0 i od tygodnia testuję wraz z Redmi Note 2 Tools - zmniejszona max freq + touchboost na 2x806. Generalnie system na takich ustawieniach działa płynnie, można wyciągnąć 5-6h SOT przy założeniu ciągłego siedzenia w necie po wifi/3g, choć zdarzają mu się dziwne jazdy na idle, gdzie nagle zżera 3-4%/h a Gsam nie widzi winnego - na I miejscu kernel. I wówczas WLD pokazuje EINT (mimo wyłączonego skanowania wifi w tle i odhaczonej tej drugiej opcji w zaawansowanych ustawieniach) + btwake (tu wydaje się winna MiFit). Co do zasady, przy kilku kilkunastominutowych sesjach na messengerze (ok. 1,5h dziennie) + podobnych w necie (ok. h) + ok 30 minutach rozmów + synchro maili i wybudzaniu ekranu min 1 raz/h robię 3h SOT dziennie przy zużyciu baterii na poziomie 80%. WIęc jakbym chciał dobiłbym do 4h SOT, bo przy niższym freq ekran nie zżera więcej niż 20% przy necie/fb/yt itp. Od wczoraj sprawdzamGreenify z donation pack + Xposed (pojawiła się działająca wersja na ten system) i po walce z powiadomieniami z Messengera, póki co widzę poprawę - dużo mniej wakelocków w porównaniu z systemowym oszczędzaniem baterii. Ale za wcześnie mówić co i jak na 100%.
 6. Polecam się, to ja pisałem, tu na forum gdzieś również o tym wspominałem, chyba w Bugach... Tak, tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/9647-wakelock-po-dźwięku-powiadomienia/ Cieszę się, że pomogło Mam nadzieję, że dołaczysz do grona osób bez tego wakelocka. No i się wydało U mnie zadziałało. Jednak poza tym wakelockiem związanym z powiadomieniami miewam nasilony EINT wakelock i btwake - o ile EINT powiązany jest ponoć z WiFi, o tyle drugi to WYDAJE mi się, że jest to problem synchronizacji MiFit (wyłączenie apki / reset tel pomaga). 0,1% to minimalna wartość, z wakelockiem bywało u mnie 50%.... Cieszę się. Generalnie fajnie było pomóc Pzdr!
 7. Odpal opcje dewelopera i wyłącz NuPlayer (eksperyment) + wyłącz dźwięki systemowe (blokowanie, itp) i powinno pomóc na audiomix.
 8. Podpinam się. Mam podobny dylemat. Telefonu raczej nie katuję jakoś ostro, praktycznie nigdy nie gram. Używam do codziennego kontaktu - tradycyjnie, messengery, mail. Do tego dochodzi przeglądarka no i zdjęcia / filmy. Wydaje mi się, że niższe taktowanie może pozytywnie wpłynąć na wydajność, ale wiem że to kwestia dyskusyjna i raczej dot. optymalizacji użycia rdzeni, itp. itd. Dlatego, jeśli ktoś ma jakieś ciekawe info/doświadczenia nt. tego jak może spisywać się ta sama bateria w obu wariantach (na przykładach ogólnych / innych tel.) to poproszę.
 9. Na 7.1.3.0 mam taką dziwną przypadłość - na ekranie włączonym - net po wifi/3g, messenger, yt - bateria trzyma bdb. W nocy - data off, sync off, tylko bt on (plus lokalizacja na oszczędzaniu) również - ok 2% na 8h. W dzień na czuwaniu natomiast raz - bez ruszania telefonu jest to ok. 0,7-0,8% na godzinę, a czasem nagle 3-4% / h. Co ciekawe, gsam nie widzi żadnych wakelocków, natomiast na I pozycji jest kernel, ale mimo to gsam pokazuje że np 70-80% czasu (w godzinnym "teście") telefon był w deep sleep.
 10. W pewnym innym sklepie już jest wersja standard za ~370usd
 11. Sorry, ale ja mam stable 7.1.3.0 i mogę edytować. Musisz tylko wyczyścić dane apki motywy (Albo poczekać aż ją pamięć ubije i aż przy uruchomieniu będzie ładowała się od białego ekranu) i wówczas przy uruchomieniu masz 5 ikonek zamiast 4, przy czym 2 od prawej to "własne". I tam jest możliwość zmiany ikon, itp.
 12. "Xiaomi has contacted Android Authority to inform us that the powerpoint presentation from which the specs below were leaked “did not originate from Xiaomi”. While the presentation itself may be fake, that’s doesn’t necessarily mean at least some of the specs mentioned aren’t accurate. Stay tuned for more on the Xiaomi Mi 5 as we get closer to launch day." http://www.androidauthority.com/full-xiaomi-mi-5-specs-leaked-673794/
 13. Na ogniwach się nie znam. Czytałem inne fora i tego typu sposoby były chwalone przez innych użytkowników, więc spróbowałem. Nie natknąłem się na wpis typu "zepsułem telefon". Może działa, może nie działa. Ja tylko mówię, że w moim przypadku prosty test typu "nie wyłączaj ekranu" -> GSam i test czasu zużycia 1% baterii przez sam ekran dał wynik z ~4m50s/% do ponad 9s/%... (z włączoną synchro, lokalizacją w trybie oszczędzania i na jasności 25% ręcznie). Również przy używaniu aplikacji jest widoczna poprawa w moim przypadku. Kto chce "ryzykować" ten zaryzykuje. Jeśli administracja faktycznie uważa ten sposób za głupi, proszę usunąć post, niech inni nie ryzykują.
 14. Ja jeszcze mam jedno rozwiązanie, które u mnie dało wymierny efekt jeśli chodzi o pracę baterii. Jej kalibracja. Kroki jak poniżej: 1. Rozładuj baterię tak aby tel się wyłączył. 2. Po wyłączeniu włączaj dotąd (u mnie pojawiało się logo miui ale system nie wstawał, około 30 razy), aż nie pojawi się nawet logo "mi". 3. Tak rozładowany telefon podłącz do ładowarki, lecz nie włączaj. Niech naładuje się do 100% a nawet dłużej. 4. Naładowany do pełna telefon odepnij od ładowarki, wyjmij baterię, włóż z powrotem i znowu podepnij. Sprawdź ile % naładowania się pokaże. Jeśli mniej niż 100% naładuj ponownie. Powtarzaj krok do momentu, aż po wyjęciu baterii i ponownym podłączeniu pokaże się od razu 100%. 5. Możesz normalnie włączyć i używać telefon. U mnie taka kalibracja pomogła dostrzec realną poprawę czasu pracy.
 15. Po kilku dniach walki problem rozwiązany (na to wygląda). W opcjach programistycznych miałem włączony NuPlayer (eksperymentalny). Nie pamiętam abym wlaczal go celowo aczkolwiek po wyłączeniu wakelock przestał się pojawiać.
 16. Wersja MIUI: 6.1.29 Posiadany smartfon: RN2 Opis znalezionego błędu Po każdym dźwięku powiadomienia (sprawdzone i potwierdzone wielokrotnie) pojawia się System wakelock który utrzymuje się do odczytania powiadomienia. Drainuje baterie. W szczegółach pojawia się "Dźwięk wlaczony" i czas od powiadomienia do jego odznaczenia, czasem np kilka godzin jeśli nie odczytam maila. Nie występuje w trybie cichym, wibracji. Występuje przy SMS, mailu i każdym innym krótkim dźwięku powiadomienia. sprawdzane kilkadziesiąt razy GSamem (reset znacznika czasu, ekran off, powiadomienie SMS i odczekanie różnego okresu - zawsze jest i trwa do odczytania). Czy ktos moze sprawdzic czy tak ma? Jesli nie zrobie wipe i zzainstaluje system od nową. Dzieki
 17. Ma ktoś na sprzedaż oryginalną tylną klapkę Xiaomi Redmi Note 2? Preferowane w kolorze biały / czarny / niebieski, inne rozważę. Cena do uzgodnienia. Jeśli ktoś jest w stanie wskazać aukcję (np. na aliexpress) gdzie dostanę ORYGINALNĄ klapkę, będę wdzięczny za informację. Znalazłem: http://www.aliexpress.com/item/For-Huawei-Honor-X1-Flip-Case-Protective-Cover-For-Honor-X1-Case-Gift-Screen-Protector-Free/2029202739.html?spm=2114.01020208.3.246.7oY2Ah&ws_ab_test=searchweb201556_9,searchweb201644_4_505_506_503_504_502_10001_10002_10016_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10004_10009_10008,searchweb201560_8,searchweb1451318400_-1,searchweb1451318411_6448&btsid=fd3af3be-5353-40b8-85b0-ce6acb9cb0fb ale są tylko 3 jaskrawe kolory, nie ma tych domyślnych matowych.
 18. Wakelock 1013 się faktycznie pojawia. Niemniej, nawet kiedy GSam go nie pokazuje, to bateria mocno spada (Kernel, System). Ktoś wie, co powoduje powyższy wakelock i jak się go pozbyć? Audiomix, który często go wywołuje u mnie nie występuje (ma np. 30s aktywności), natomiast przy wakelock czasami jest "dźwięk włączony" kilkanaście godzin, czasami kilka minut i to mnie dziwi. Mam powyłączane dźwięki systemowe (np. blokowania ekranu itp)
 19. Przy 25% bateria zaczęła dryfować w dół - z wyłączonym ekranem (ok. 5%/h) i z włączonym (ok 1%/min) bez GPS, bez synchro, bez WIFI i bez danych.
 20. Kupię tylną klapkę Xiaomi Redmi Note 2. Preferowane w kolorze biały / czarny / niebieski, inne rozważę. Cena do uzgodnienia. Jeśli ktoś jest w stanie wskazać aukcję (np. na aliexpress) gdzie dostanę ORYGINALNĄ klapkę, będę wdzięczny za informację.
 21. Ostatnio zaobserwowałem na RN2 straszny drain baterii przy poziomie naładowania poniżej ok. 25%... Co do zasady nie wykorzystuję baterii do "zera", staram się ładować porzy ok. 30%, ale miałem sytuację, kiedy nie mogłem podładować. Na 75% wytrzymał 1d8h, w tym 2h15m SOT z czego ok 1h30min to były mapy, raz z GPS, raz bez. Przy 25% bateria zaczęła dryfować w dół - z wyłączonym ekranem (ok. 5%/h) i z włączonym (ok 1%/min) bez GPS, bez synchro, bez WIFI i bez danych. Ktoś miał podobnie? Ktoś zna jakąś przyczynę / rozwiązanie? Rom 6.1.29
 22. Wersja MIUI: 6.1.29 Posiadany smartfon: RN2 Opis znalezionego błędu Dziś miałem pierwszy samoczynny reset na tym romie. Podejrzewam, że odpowiada aplikacja "Muzyka" i podłączenie - odłączneie słuchawek. Apka nie została zabita mimo upłynięcia czasu automatycznego czyszczenia pamięci. Po restarcie pokazała się ikonka wpięcia słuchawek mimo że ich nie było. To było pierwsze wpięcie słuchawek i uruchomienie "Muzyki" na tym romie. Wobec tego pytanie: czy da się wyłączyć uruchamianie apki "Muzyka" po wpięciu słuchawek? Czy da się w ogóle wyłączyć aplikację "Muzyka" (korzystam z innego odtwarzacza)
 23. Wodzu

  Xiaomi Mi Band

  Na najnowszym sofcie dev 6.1.28 mam problem z Mi Band Notify - przy ubiciu apki (mimo powiadomienia w górnym panelu) wyskakuje przy ponownym uruchomieniu "can't load last saved settings" i opcje powiadomień wracają do domyślnych. Dodatkowo zadam ptyanie o Mi Band Tools. Generalnie nie mogę spersonalizować powiadomień - zawsze mam domyślne, jakbym nie ustawił. Ktoś wie jak to przeskoczyć?
 24. Panowie, jeżeli chodzi o AudioMix sprobujcie wyłączyć dźwięki systemowe - blokowanie ekranu, tapniecie itp.
 25. Witam, Czy to normalne, że przy włączonej nawigacji GPS (mapy google) bateria leci na łeb na szyję w tempie nawet ponad 1% na minutę? Poza nawigacją nie widzę większego problemu z baterią, np. przy przeglądaniu sieci. Rozumiem, że to dochodzi kwestia GPS, ale tempo jest zatrważające. Pozdrawiam.