Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

7.9.21 - w porównaniu z wcześniejszymi wersjami jest niebo lepiej, ale i tak sporo jest do poprawy. Powiedziałbym, że poziom na telefonie jest o około 50% mniejszy niż głośność którą mam na laptopie (max), ale czasem, co będzie słychać, jest naprawdę porównywalnie. Już podsyłam film, jak będzie to dodam linka w tym poście.

@latet @Fajama  @And.N @Redmi4A @Zulwiczek2017 - film poniżej. W ustawieniach nic nie zmieniałem, jest jakieś Usuwanie szumów kreskowych ustawione na 50 Hz. Jeszcze przez jakieś dwie - trzy minuty będzie się przetwarzać, ale można już obejrzeć.

 

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Orjon napisał:

7.9.21 - w porównaniu z wcześniejszymi wersjami jest niebo lepiej, ale i tak sporo jest do poprawy. Powiedziałbym, że poziom na telefonie jest o około 50% mniejszy niż głośność którą mam na laptopie (max), ale czasem, co będzie słychać, jest naprawdę porównywalnie. Już podsyłam film, jak będzie to dodam linka w tym poście.

@latet @Fajama  @And.N @Redmi4A @Zulwiczek2017 - film poniżej. W ustawieniach nic nie zmieniałem, jest jakieś Usuwanie szumów kreskowych ustawione na 50 Hz. Jeszcze przez jakieś dwie - trzy minuty będzie się przetwarzać, ale można już obejrzeć.

 

Czyli że tragedia.. Dla mnie to nie jest do zaakceptowania. Będę musiał prawdopodobnie sprzedać to gó...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prooszę Cię..   xd czyli że powinienem być zadowolony bo przecież za 500zl* to mogę mieć rzeczy które mogą nie działać i powinienem się tego spodziewać bo przecież to 500zl :D to tak jakby aparat działał ale nie ma opcji nagrywania bo przecież to 500zl, powinienem się czegoś takiego spodziewać, przestań.. Za tą kasę spokojnie się znajda działające telefony xd

 

Ps: może być i tak że xiaomi zna ten problem i nie da się tego naprawić oprogramowaniem do końca ale się nie przyznają.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fajama napisał:

Ps: może być i tak że xiaomi zna ten problem i nie da się tego naprawić oprogramowaniem do końca ale się nie przyznają.. 

Nie, nie. To nie jest żaden tego typu trudny problem, trudny do wytropienia błąd. To jest włączona redukcja hałasów tła, tam gdzie powinna być wyłączona. Poprawka polega prawdopodobnie na zmianie 1 linijki kodu - On na Off, 1 na 0, czy coś w tym stylu. Znając Xiaomi (choć to nie tylko ich metody), to mogą to robić celowo, aby stymulować sprzedaż droższych modeli, obniżając sztucznie jakość tańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Malpa73 napisał:

...obrażanie urządzenia za 400zł X-D Jest trochę śmieszne, chcesz mieć wszystko działające, kup flagowca lub ex-flagowca.

Dziwne podejście...(ja akurat zapłaciłem 599 zł w rtv euro agd). Filmiki z działającym dźwiękiem zarezerwowane dla flagowców:shock::-P

Nie wiedziałem, że mój poprzedni telefon Hazel J20 zalicza się do flagowców;-), bo jest przepaść jakościowa i pod względem poziomu głośności w nagrywanym dźwięku w filmikach (na czyją korzyść chyba nie muszę pisać). Takich dużo tańszych od 4A pewnie są setki modeli z działającym dźwiękiem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, And.N napisał:

Dziwne podejście...(ja akurat zapłaciłem 599 zł w rtv euro agd). Filmiki z działającym dźwiękiem zarezerwowane dla flagowców:shock::-P

Mi Mix 2 to flagowiec, ale problem z dźwiękiem w wideo ma podobny (choć mniej nasilony).

Oto dowód:

https://www.youtube.com/watch?v=oxqc89kzoDs&feature=youtu.be&t=11m05s

(konkretnie słychać to od 11:05 do 11:08 – dźwięk przejeżdżającego samochodu).

To jest problem dokładnie tej samej natury – niemożliwa do wyłączenia "redukcja szumów tła" w czasie nagrywania video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczkę spokojnie można wgrać do Redmi 4a, wszystko git (ale nie przez Aktualizacje, tylko TWRP). Sprawdzę potem czy jest tak jak być powinno.

tapnięte z Redmi 4a

PS. Nie wiedziałem, że LG L65 to flagowiec ;)

@Fajama jest lepiej, ale szczerze powiem, że nawet po tym dźwięk nie zachwyca. Jest nadal jakieś 50% ciszej niż być powinno.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2017 o 06:42, Orjon napisał:

Paczkę spokojnie można wgrać do Redmi 4a, wszystko git (ale nie przez Aktualizacje, tylko TWRP). Sprawdzę potem czy jest tak jak być powinno.

tapnięte z Redmi 4a

Te pliczki można wgrać tylko do 7.9.21, czy nadają się też do 8.5.1.0. lub 8.5.5.0 stable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2017 o 11:54, rufik86 napisał:

Wgrałem na 8.5.5.0 i zrobiłem taki mały test na szybko. 

A nagrasz  jakąś muzykę? Chodzi o różne tony i bas. 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z filmem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fajama napisał:

A nagrasz  jakąś muzykę? Chodzi o różne tony i bas. 

Cudów nie oczekuj, ale ewidentnie słychać, że poprawka usunęła problem. Tłumienie dźwięków tła zostało wyłączone i dźwięki ulicy brzmią po prostu normalnie, poprawnie, a nie jakby zostały przepuszczone przez maszynkę do mięsa, a potem skompresowane z superniskim bitrate i na koniec metalizowane  :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, latet napisał:

Cudów nie oczekuj, ale ewidentnie słychać, że poprawka usunęła problem. ...

Mam odmienne zdanie. Aktualizacja do 8.5.5.0 problemu nie usunęła. Dalej nie rejestruje dźwięku, przykładowo głośno mówiącej osoby oddalonej o dwa, trzy metry. No może jak się przyłoży ucho do głośniczka telefonu to coś tam słychać (oczywiście głośność na max ustawiona). Czyli dalej filmiki video bez fonii. To jest główny problem.

Edit. Również nie poprawiono, zepsutego aktualizacją 8.5.1.0, (w 8.1 ... było dobrze) wykrywania telefonu przez komputer. Trzeba klikać 7 razy na wersję MIUI, wchodzić w opcje programistyczne i włączać debugowanie USB (trochę upierdliwe), aby komputer wykrył telefon. Jak dla mnie nic nie poprawiono, mam nadzieję, że czegoś więcej nie zpsuto;-) bo zaktualizowałem do tej 8.5.5

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, And.N napisał:

Mam odmienne zdanie. Aktualizacja do 8.5.5.0 problemu nie usunęła. Dalej nie rejestruje dźwięku, przykładowo głośno mówiącej osoby oddalonej o dwa, trzy metry. No może jak się przyłoży ucho do głośniczka telefonu to coś tam słychać (oczywiście głośność na max ustawiona). Czyli dalej filmiki video bez fonii. To jest główny problem.

Tak jak wyżej napisano. Problemu nie usuwa sama aktualizacja MIUI do 8.5.5.0 ale wgrana przez TWRP poprawka zalinkowana w jednym z poprzednich postów. Dobrze, że jednak to jakoś działa, lepsze to niż nic. Poza tym zauważyłem że bez poprawki to dźwięki mowy jako tako nagrywało tak z 2-3 metrów, za to wszystkie inne czyściło i zniekształcało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

latet, no problem polega na tym że ta poprawkę trzeba przez twrp wgrać a nie ma jej normalnie w globalu ;p nadal jest tam tragedia.
 

Wiem, wiem, miałem na myśli poprawkę (patcha), której efekt jest na nagraniu, a nie aktualizację systemu. Xiaomi jeśli to poprawi to nie aż tak dobrze. Tzn. może wyłączą "redukcję dźwięków tła" (to najważniejsze) ale nie zwiększą bitrate i innych parametrów, które mogą mieć wpływ na jakość dźwięku.

Jak żyć bez TWRP? Jak żyć? Chociażby - jak wgrać jakiś plik hosts lub inną blokadę reklam/banerów?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś siedzący na Globalu sprawdzić, czy działa mu player (dawny TVN player), proszę? Ale materiały po reklamach ;P

Ogólnie borykam się z problemem takim, że nie działa mi nc+GO ani player. Telefon zakupiony był na gearbeście, jednak bootloader zablokowany i otrzymuję aktualizacje OTA. Na forum globalnym nikt nie jest skory do pomocy... A podejrzewam problem z zabezpieczeniami DRM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2017 o 18:51, Otho Sackville napisał:

Mógłby ktoś siedzący na Globalu sprawdzić, czy działa mu player (dawny TVN player), proszę? Ale materiały po reklamach ;P

Ogólnie borykam się z problemem takim, że nie działa mi nc+GO ani player. Telefon zakupiony był na gearbeście, jednak bootloader zablokowany i otrzymuję aktualizacje OTA. Na forum globalnym nikt nie jest skory do pomocy... A podejrzewam problem z zabezpieczeniami DRM.

Działa Player i nc.  Chodzi o aplikacje? Bo to testowałem. Aplikacja się włączyła i puściłem jakiś tam program. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi mi o aplikacje - dzięki za info. Na pewno na Globalu? W jakiej wersji? Bo ja mam problemy - opisałem w temacie:

Problem opisywałem też na globalnym forum i ktoś również potwierdził, że ma problem.

Edytowane przez Otho Sackville
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Używam Facebooka w Chromie (nie instaluję dedykowanej apki FB i nie chcę tego robić). Używam jako „Wersja na komputer”. Chcę komuś wysłać fotę w wiadomości, dodaję z galerii i mam to, co poniżej. Fota nie dołącza się.
Taka sama sytuacja przy próbie publikacji fotki na swoim profilu, jakiejś stronie,grupie.

Co jest nie tak?

4a.png

Edytowane przez Bartess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...