Skocz do zawartości

Redmi 4A - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Strawqens

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Zulwiczek2017 napisał:

Albo czekać na aktualizację albo ściągnąć oficjalną paczkę z Miui forum 

To już poczekam na tą aktualizację, nie będę sam kombinował.

Znalazłem już gdzie te aktualizacje, ale jak na razie informacja, że wersja MIUI 8.5.1.0 aktualna i nie ma nowszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi4A napisał:

Testowałeś te video i faktycznie działa jak należy? Jeśli tak to wielki plus dla Nich, że w końcu to poprawili bo to niedopuszczalny błąd w tych czasach w telefonach.

Dziwne, że MIUI9 nie ma tego naprawionego, a do MIUI8 dodali.

Tak już jest z MIUI. Po miesiącach od zgłoszenia naprawiają w końcu jakiś błąd, ludzie się cieszą, a parę tyg. później zmienia się "numerek" (MIUI lub andka) i błąd wraca (a wraz nim wiele nowych się pojawia).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulwiczek2017 napisał:

U mnie co prawda nigdy nie było problemu z dźwiękiem ale miło że w końcu coś z tym zrobili 

Zasadniczo to u mnie też nie było problemu z dźwiękiem:-). Podczas rozmów telefonicznych ( na głośnomówiącym też), przy odtwarzaniu multimediów z internetu (filmiki, muza) bez zastrzeżeń. Problem był z nagranym dźwiękiem przez telefon (filmiki, dyktafon). Mikrofon przechwytywał dźwięki jedynie gdy źródło dźwięku było bardzo blisko telefonu (powiedzmy mniej niż 1m). Może nie zwróciłeś na to uwagi, bo nie chce mi się wierzyć, że w jakiejś partii telefonów było dobrze, a w większości źle.

10 godzin temu, latet napisał:

Tak już jest z MIUI. Po miesiącach od zgłoszenia naprawiają w końcu jakiś błąd, ludzie się cieszą, a parę tyg. później zmienia się "numerek" (MIUI lub andka) i błąd wraca (a wraz nim wiele nowych się pojawia).

Też prawda. Po aktualizacji MIUI do 8.5.1.0 komputer przestał wykrywać telefon i trzeba włączać debugowanie USB co trochę kłopotliwe jest. Może w tej nowszej wersji to również naprawili (czy raczej przywrócili jak było wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

No ja właśnie nie jestem w stanie się tu wypowiedzieć bo nie za wiele filmików nagrywam, ani nawet dyktafonem, ale dotychczas nie odczuwałem tego problemu, więc zobaczymy ;)

Ten problem jest słyszalny bardzo wyraźnie, np. tu:

https://youtu.be/DcmkUC1P2to

Charakterystyczne jest to, że przez pierwszą sekundę dźwięk tła jest OK, a potem już kaszana.

Przy okazji widać też skutki nietrzymania FPS na poziomie 30 kl/s., pomimo że nagranie przy dobry świetle (okresowe szarpanie - brak płynności). Nie dziwne skoro:

Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 28.296 FPS
Minimum frame rate          : 14.883 FPS
Maximum frame rate          : 30.141 FPS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Ten problem jest słyszalny bardzo wyraźnie, np. tu:

https://youtu.be/DcmkUC1P2to

Charakterystyczne jest to, że przez pierwszą sekundę dźwięk tła jest OK, a potem już kaszana.

Przy okazji widać też skutki nietrzymania FPS na poziomie 30 kl/s., pomimo że nagranie przy dobry świetle (okresowe szarpanie - brak płynności). Nie dziwne skoro:


Frame rate mode             : Variable
Frame rate                  : 28.296 FPS
Minimum frame rate          : 14.883 FPS
Maximum frame rate          : 30.141 FPS

 

Tylko na tym filmiku jest nagranie z telefonu Redmi 4X, a my mówimy o Redmi 4A. Nagrywając filmik Redmi 4A (na global MIUI 8.5.1.0) z balkonu, gdzie ulicę mam znacznie bliżej, na odtwarzanym później video nie ma w ogóle odgłosów przejeżdżających samochodów. Ani przez sekundę, ale też później takich zniekształceń dźwięku nie zauważyłem (bo w ogóle niewiele słychać). Więc problem jakby innego rodzaju. Mam nadzieję, że po tej najnowszej aktualizacji będzie w miarę dobrze:-)

 

Edytowane przez And.N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, And.N napisał:

Tylko na tym filmiku jest nagranie z telefonu Redmi 4X, a my mówimy o Redmi 4A. Nagrywając filmik Redmi 4A (na global MIUI 8.5.1.0) z balkonu, gdzie ulicę mam znacznie bliżej, na odtwarzanym później video nie ma w ogóle odgłosów przejeżdżających samochodów. Ani przez sekundę, ale też później takich zniekształceń dźwięku nie zauważyłem (bo w ogóle niewiele słychać). Więc problem jakby innego rodzaju. Mam nadzieję, że po tej najnowszej aktualizacji będzie w miarę dobrze:-)

 

A może udostępnić mi ten filmik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Z ciekawości nagrałem [mention=1689]latet[/mention] jak wygląda dźwięk na 4a na 7.9.14 i jest rzeczywiście tragedia. Dzisiaj to jakoś pomontuję i pokażę tutaj.

No cóż, typowe dla Xiaomi. Stary błąd (a nawet bardzo stary, skoro został poprawiony nawet w Stable) powraca w pełnej krasie na najnowszych ROM-ach "dev".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem z myślą o wideo, niestety z powodu tego że Camtasia krzaczy się przy eksporcie, a nie chce mi się w Movie Makerze grzebać, jest tylko audio. Myślę, że wiadomo, co jest cichsze, a co głośniejsze. Głośność jest pozostawiona na oryginalnym poziomie.

Telefon był w odległości 30-50 cm od laptopa. Głośność laptopa cały czas max. Za dobór muzyki przepraszam.

Tutaj.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, latet napisał:

A może udostępnić mi ten filmik?

Link do filmiku : klik

Najlepiej pobrać i odtworzyć. Głośność multimediów w smartfonie ustawiona na max. ( i fakt w pierwszej sekundzie jest głośniej)

Edytowane przez And.N
nie działający link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, And.N napisał:

Link do filmiku : klik

Najlepiej pobrać i odtworzyć. Głośność multimediów w smartfonie ustawiona na max. ( i fakt w pierwszej sekundzie jest głośniej)

Dzięki za test. No, te skoki głośności i zniekształcenia są straszne.

 

39 minut temu, And.N napisał:

Link do filmiku : klik

Najlepiej pobrać i odtworzyć. Głośność multimediów w smartfonie ustawiona na max. ( i fakt w pierwszej sekundzie jest głośniej)

Dzięki, też tragedia. I wyraźnie słychac, że to ten klasyczny problem - pierwsza sekunda (niecała) jest normalnie, a potem włącza się (niepotrzebnie) redukcja szumów i jest masakra z dzwiękami tła.

Ustawienie głośności multimediów (chyba) nie wpływa na głośność w nagraniach.

Reasumując:

7.9.14 – tragedia ( @Orjon - testowałeś na EU czy Global?)

8.5.1.0 – tragedia (dowód przedstawił @And.N )

8.5.5.0 – @Zulwiczek2017 twierdzi, że OK, ale jeszcze nie przedstawił nam materiału dowodowego :)

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj tą samą muzykę w mniej więcej tej samej odległości od kompa i na 7.9.21 jest nadal słabiutko moim zdaniem. Jeśli ktoś ma globala 8.5.5.0 - proszę o sprawdzenie i jakaś ekspertyzę ;) Nie chce mi się zmieniać po raz drugi softu na global, ale w sumie dopóki nie będzie aktualizacji przez te dwa tygodnie to chyba to zrobię.

@latet - sam sprawdziłem, jeśli na eu jest tragedia to co można powiedzieć o globalu... jeszcze większa tragedia ;/ Dodam zaraz filmik.
tapnięte z Redmi 4a

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacją powyżej, film z global stable 8.5.5.0. Flashowałem prosto przez skrypt sh z romu 8.5.1.0, a później ściągnąłem na telefonie i zainstalowałem update do 8.5.5.0. Efekt następujący:

https://www.youtube.com/watch?v=he0TM3ZvCa4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już Zulwiczek2017 narobił mi nadziei tym wpisem:

Dnia 20.09.2017 o 13:27, Zulwiczek2017 napisał:

Wyszła aktualizacja global do wersji 8.5.5.0

Zmian niewiele. Poprawiono drobne błędy a chyba najważniejsze dźwięk podczas nagrywania wideo.

Tak coś czułem, byłoby zbyt piękne, żeby było prawdziwe;-). Szkoda:-(. Czyli nadal video bez dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać. Jeśli jesteś niecierpliwy/a to możesz z en.miui.com ściągnąć i przez aplikację Aktualizacje zainstalować.
Czyli bez problemu można z poziomu ustawień - > aktualizacje - > zainstaluj z pliku zip, zainstalować najnowszą wersję oprogramowania?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cholery czy jest tutaj jakiś ktoś kto ma większy wpływ na aktualizację naszych telefonów i kontaktuje się z tymi żółtkami w celu przekazania im tego ze wszyscy mają problem z dźwięk w video? Aktualizacja za aktualizacja a największego błędu nie naprawia. Co za świat.. 

Edytowane przez Fajama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fajama napisał:

Do cholery czy jest tutaj jakiś ktoś kto ma większy wpływ na aktualizację naszych telefonów i kontaktuje się z tymi żółtka w celu przekazania im tego ze wszyscy mają problem z dźwięk w video? Aktualizacja za aktualizacja a największego błędu nie naprawia. Co za świat.. 

Najśmieszniejsze jest to, że jest to błąd banalnie prosty do naprawy. Chodzi tylko (i aż) o wyłączenie redukcji szumów tła dla nagrań video.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fajama napisał:

Znalazłem fix na to który dziala(nie testowałem ale użytkownicy testowali) ale nie chce tego wgrywać bo trzeba przez recovery robić.. 

I jeszcze dam sobie głowę urwać że w miui 9 tego nie naprawia.. Jak tak będzie to będę musiał wgrywać tego fixa... Aaah

Napisz z info o tym fix do Acida, to go może włączą na stałe do ROM-ów "EU". Tak było, o ile pamiętam, w przypadku Redmi 3s – i w "EU" od dawna nie ma tego błędu w R3s (ale czy nadal jest na globalach to nie wiem, może tam też po wielu miesiącach zgłoszeń naprawiono?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fajama napisał:

Nie wiem czy wy też tak macie że jak znajdziecie jakiś błąd to korzystacie z tej fajnej opcji zgłaszania błędów ale ja robię tak ze raz w tygodniu wysyłam wiadomość z tym właśnie problemem.. I to chyba mało co daje

Nie jestem pewny, ale to chyba nie daje nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że miui polska też jest ten błąd??  Hahahahahahahahhahahahah wolę się z tego już śmiać.. Wydane pieniądze w błoto,  szkoda że nie trafiłem na ten problem przed wyborem tel. :( i aż dziwne że nie jest o tym głośno.. 

A dziwne jest też to że niektórzy nie mają tego problemu bo tak czytam hmmm albo mają i nie wiedzą o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...