FloWirus

Magisk - Instalacja krok po kroku

Recommended Posts

39 minut temu, Thomas_Anderson napisał:

Instalujesz zapewne miui oparte o androida 11. Na nim magisk nie działa z powodu braku ramdisku

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Witam a czy jest inny sposob na root.

Kurcze i nic. próbowałem to magisk-debug.zip i canary i ciagle odpala mi sie w fastboot. to muj pierwszy telefon z android 11. A można przez supersu albo kingroot. z góry dziękuje i przepraszam. to juz mój 4 xiaomi. z poprzednimi nie miałem tyle kłopotu

13 godzin temu, dzidexx napisał:

Wgrywasz Magisk 8.+ w TWRP? Masz informację, że zmodyfikowano/wgrano na partycję recovery?

W TWRP reboot - wyłącz, trzymaj power i vol+ aż pojawi się logo Mi, puść oba.

Jeśli się nie uda - musisz czekać, wkrótce coś, ktoś poprawi.

Nie ma innej opcji rootowania niż Magisk.

Dziękuje. Ale nie działa. Niby sie zainstalowało z tego poradnika https://techkaranyt.blogspot.com/2020/09/finally-magisk-for-android-11-is.html..

Telefon się uruchamia ale jak uruchamiam titanium to nic sie nie dzieje, jak zaktualizowałem magisk do wersji 21 to oczywiście znowu fastboot.

Pozostaje mi poczekać

cytuję siebie:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

• najpierw trzeba wgrać TĄ KONKRETNĄ WERSJĘ MAGISKA CANARY: MagiskR.zip
  • potem, bez restartu TWRP, Magisk 21,
  • i powinno działać.
  • Thanks 1

4 godziny temu, Orjon napisał:

cytuję siebie:

Nie wiem, jak wygląda sytuacja z Magiskiem, nie mam Androida 11. Z tego, co widzę na Telegramie z Redmi K20, sytuacja wygląda mniej więcej tak:

• i powinno działać.

Gościu jesteś mega. Kurcze zadziałało i to idelnie. Piwko ci się należy i zmówie za ciebie paciorek. Serdecznie dziękuje.

Komuś z Was udało się przepakować/ukryć Magisk Managera? U mnie niezależnie od wersji zawsze wywala błąd 

Dnia 24.10.2020 o 15:03, Orjon napisał:

• i powinno działać.

Mi9t MIUI 12 30.10.20

Wgrałem MagiskR.zip przez TWRP, po czym TWRP automatycznie restartuje się do systemu i na pulpicie pojawia się Magisk Manager, zatem jak wgrać Magisk21 bez restartu TWRP?

Po instalacji Magisk 21 przez Magisk Manager bez sugerowanego restartu otrzymuję coś takiego:

Screenshot_2020-10-31-13-01-20-177_com.topjohnwu.magisk.jpg

Jeśli zrestsrtuję po wygraniu Magisk21 Magisk Manager nie odpowiada.

Edited by koko63

23 minuty temu, dzidexx napisał:

Nie masz przypadkiem zaznaczone "reboot after install"?

Pytanie dotyczy instalacji  MagiskR.zip czy Magisk 21?

MagiskR.zip instalowałem przez TWRP i tam jest, zdaje się wymuszony rwstart, no  bo jak inaczej wrócę do systemu.

Co do instalacji Magisk 21, to instalowałem  z poziomu zainstalowanego w poprzednim kroku  Magiska i dokonałem tego z wcześniej ściągniętego pliku na telefon.Po flashowaniu wyskoczyła komenda 'restaruj', którą pominąłem  wychodząc gestem z aplikacji.

Edited by koko63

54 minuty temu, dzidexx napisał:

Ustawień TWRP.

Po twoim pytaniu wszedłbym jeszcze raz w twrp i oznaczyłem tą opcję przy instalacji MagiskR.

Potem, jak już wcześniej pisałem zainstalowałem magisk 21 z poziomu Magisk manager'a.

Udało się, jednak nie od razu, kilka prób kilka restartów.

Do tego okazuje się, że w zasobach magiska brak modułów o które mi chodziło, np: YouTube vanced.Na szczęście miałem paczki z tymi modułami ściągnięty na telefon z poprzednich instalacji jeszcze na Androidzie 9. Udało się zainstalować je po prostu z pliku.

Trochę lepszy świat teraz.

Dziękuję za zainteresowanie, pozdrawiam,dobrej nocy i radosnego świętowania.

Edited by koko63

2 godziny temu, dzidexx napisał:

Ma teraz swoją stronę i instaluje się inaczej, moduł Magisk jest dość stary.

? W sensie, że nie trzeba do tego Magiaka, świetnie.

Kiedyś jeszcze na androidzie 9 można było zainstalować moduł Bluetooth, który rozszerzał możliwości kodeka SBC, jednak od andrda10+ nie da się tego zrobić.

W Magisk Manager są dwa moduły Viper fx, żadnego z nich nie mogę zainstalować ani pobrać.O co chodzi?

Edited by koko63

cytuję siebie:

• i powinno działać.

Zrobiłem według tej instrukcji, magisk działa, telefon działa, safetyNet mam sukces. lecz gdy chce ukryć magisk to wyskakuje mi błąd ukrycia. Próbowałem już różnych rzeczy i dalej to samo. Miał ktoś podobny problem i jakoś go naprawił?

cytuję siebie:

• i powinno działać.

Nie dziala w Mi9t, probowane tez na najnowszym twrp Orange fox 11 i nic, telefon wlacza sie tylko na magisk Canary, ale np Adway ma odmowiony SU, rootchecker pokazuje, ze telefon nie jest zrootowany, safety net po zakryciu przechodzi... O co to moze chodzic?

Edycja.. 

Znalazlem odpowiednie pliki, root dziala poprawnie. Najpierw instalacja aplikacji Magisk Manager canary (297), potem MagiskR.zip (20422) z poziomu recovery. 

Edited by Ursusc360
Rozwiazanie
  • Like 1

Dnia 14.11.2020 o 12:51, Ursusc360 napisał:

Nie dziala w Mi9t, probowane tez na najnowszym twrp Orange fox 11 i nic, telefon wlacza sie tylko na magisk Canary, ale np Adway ma odmowiony SU, rootchecker pokazuje, ze telefon nie jest zrootowany, safety net po zakryciu przechodzi... O co to moze chodzic?

Edycja.. 

Znalazlem odpowiednie pliki, root dziala poprawnie. Najpierw instalacja aplikacji Magisk Manager canary (297), potem MagiskR.zip (20422) z poziomu recovery. 

Możesz udostępnić te pliki ? Bo próbowałem już różnych rzeczy, a cały czas nie powodzenie.

Dzięki ;)