Skocz do zawartości

Magisk - Instalacja krok po kroku


FloWirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie mogłem znaleźć na naszym forum dokładnej instrukcji instalacji Magisk'a więc postanowiłem napisać jedną dla Was.

Model na którym instalowałem Magisk to Redmi 3s z najnowszym ROMem xiaomi.eu (w wersji rozwojowej).

1. Usuwamy menadżer root'a (SuperSU czy co tam macie)

2. Aktualizujemy system z .zip'a (żeby mieć pewność że system jest czysty)

3. Z poziomu TWRP instalujemy "Magisk-v9.zip", a następnie "phh-superuser-magisk-r266-2.zip" (ja instalowałem bez reboot'a pomiędzy)

4. Ze sklepu GooglePlay instalujemy "phh's SuperUser"

5. Instalujemy "MagiskManager-v2.5.apk"

6. Uruchamiamy Magisk Manager i przyznajemy uprawnienia root.

7. W ustawieniach aplikacji zaznaczamy "Enable Magisk Hide", "Enable BusyBox" oraz "Enable systemless hosts"

8. Reboot

9. Ponownie włączamy Magisk Manager i w nowej nakładce Magisk Hide zaznaczamy aplikacje przed którymi chcemy ukryć root'a

 

Sprawdzone na aplikacji PokemonGO, wszystko działa jak należy. Gra bez problemu uruchamia się pomimo root'a telefonu.

 

Linki:

Magisk-v9.zip

phh-superuser-magisk-r266-2.zip

MagiskManager-v2.5.apk

 

Aktualne linki (za @dzidexx)

Główny wątek XDA:

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk

Wersja stabilna:

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Strona projektu:

https://magiskmanager.com

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Nie mam pojęcia co jest nie tak. Instaluje w TWRP plik Magisk'a (v12), a następnie aktualizuje aplikacje Magisk Manager w Google Play. Nie ważne jakie ustawienia nadam i tak nie działa, ciągle wyrzuca błąd SafetyNet.

@slimdick W temacie MIUI 7.3.30 widziałem poruszyłeś temat Magiska, ale nie chce tam tworzyć offtopa więc piszę tutaj. Masz może jakąkolwiek radę co można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2017 o 21:59, flexeii napisał:
Nie mam pojęcia co jest nie tak. Instaluje w TWRP plik Magisk'a (v12), a następnie aktualizuje aplikacje Magisk Manager w Google Play. Nie ważne jakie ustawienia nadam i tak nie działa, ciągle wyrzuca błąd SafetyNet.
[mention=26565]slimdick[/mention] W temacie MIUI 7.3.30 widziałem poruszyłeś temat Magiska, ale nie chce tam tworzyć offtopa więc piszę tutaj. Masz może jakąkolwiek radę co można zrobić?


I stalujesz mag z twrp pozniej go aktualizujesz z poziomu sklepu. Rozumiem ze modul w mag dodales?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Dnia 31.03.2017 o 21:59, flexeii napisał:
Nie mam pojęcia co jest nie tak. Instaluje w TWRP plik Magisk'a (v12), a następnie aktualizuje aplikacje Magisk Manager w Google Play. Nie ważne jakie ustawienia nadam i tak nie działa, ciągle wyrzuca błąd SafetyNet.
[mention=26565]slimdick[/mention] W temacie MIUI 7.3.30 widziałem poruszyłeś temat Magiska, ale nie chce tam tworzyć offtopa więc piszę tutaj. Masz może jakąkolwiek radę co można zrobić?


I stalujesz mag z twrp pozniej go aktualizujesz z poziomu sklepu. Rozumiem ze modul w mag dodales?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16569]flexeii[/mention] po pierwsze co sprawdź to czy safetynet jest ok na czystym ROMie stok, w moim przypadku tylko na wersjach stabilnych na dev nie.
[mention=1895]simcold[/mention] jaki moduł ??

Sorry. Myslalem ze to dziak mi5. A to ogolny. Zeby safetyNet dla mi5 dzialal trzeba zainstalowac modul ten
http://kecik18.pl/gemini/magisk-gemini-safetynet-props-v2.zip


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z instalacją modułu na najnowszym romie dev (7.3.30) dla Mi5.
Instaluję czysty rom, następnie po restarcie Magisk 12, następnie restart i aktualizacja Magiska z Google Play. Później instalacja modułu i restart. Każda instalacja kończy się bootloop'em.
Macie jakieśakieś sugestie jak rozwiązać problem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z instalacją modułu na najnowszym romie dev (7.3.30) dla Mi5.
Instaluję czysty rom, następnie po restarcie Magisk 12, następnie restart i aktualizacja Magiska z Google Play. Później instalacja modułu i restart. Każda instalacja kończy się bootloop'em.
Macie jakieśakieś sugestie jak rozwiązać problem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



Dziwne. Bo mam mi5 i postepuje tak samo i jest oki.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

A ja mam problem z instalacją modułu na najnowszym romie dev (7.3.30) dla Mi5.
Instaluję czysty rom, następnie po restarcie Magisk 12, następnie restart i aktualizacja Magiska z Google Play. Później instalacja modułu i restart. Każda instalacja kończy się bootloop'em.
Macie jakieśakieś sugestie jak rozwiązać problem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka



A modulu uzywasz tego co podalem link wyzej?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, slimdick napisał:

@flexeii po pierwsze co sprawdź to czy safetynet jest ok na czystym ROMie stok, w moim przypadku tylko na wersjach stabilnych na dev nie.

Xiaomi.eu stable oraz dev, nie działa. Global stable/dev nie działa. Sprawdziłem jeszcze na sam koniec RR, tam magisk działa bez problemów. 

Edytowane przez flexeii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, slimdick napisał:

@flexeii to dziwne, ten RR bazuje na jakiejś wersji miui więc któraś wersja oficjalnego systemu powinna tez przechodzić test safetynet.

Zainstalowałem jeszcze na próbę LOS od TheStrix'a aby się upewnić. Wielkie było moje zdziwienie że Magisk i tam nie działał, tak samo SafetyNet wywalał błąd. (Oczywiście najpierw zrobiłem unroot ROMu) Zauważyłem także że magisk który jest w RR ma inną nazwę (w Magisk Manager wyświetla ją jako "v4test" czy jakoś tak). Wyciągnąłem więc tą paczke i sflashowałem ją w LOS i o dziwo SafetyNet już NIE wyświetlał błędu. Niestety, ale ta paczka nie działa na MIUI, w sumie nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flexeii tu przeczytaj fragment który dotyczy safetynet, jeśli twój rom nie przejdzie tego testu to magisk nic Ci nie pomoże. Jedynie jeśli masz model który posiada zgodny certyfikat i poprawnie przechodzi test w tedy możesz instalować magisk żeby ukryć root, odblokowany bootloader itp.

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=71154562&postcount=4

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś występuje problem z samoczynnym cofnięciem się roota? Bo u mnie wszystko na początku było spoko, a po 3godzinach, gdy zainstalowałem wakeloock detector okazuje się, że nie mam roota na telefonie... Nic nie wgrywałem przez twrp w tym czasie. 
Telefon to mi5 na xiaomi.eu 6.11.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate, rom miuipolska 7.4.20 odblokowany botloader metoda oficjalna od Xiaomi .Rom świeżo zainstalowany i telefon nie przechodzi testu safetynet.. 

Pomoże ktoś by ten problem obejść lub wyjaśnić dlaczego mam safetynet na czerwono??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam Xiaomi Redmi Note 3 SE Kate, rom miuipolska 7.4.20 odblokowany botloader metoda oficjalna od Xiaomi .Rom świeżo zainstalowany i telefon nie przechodzi testu safetynet.. 
Pomoże ktoś by ten problem obejść lub wyjaśnić dlaczego mam safetynet na czerwono??
 

Magisk instalowany z twrp + modul tez masz safwty net?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wszystko ładnie działało, SafetyNet dla Mi5, nawet płaciłem przez AndroidPay i nagle przestało, wyskakuje błąd SafetyNet. Możliwe, że dlatego, że zainstalowałem moduł Dolby Atmos.

 

EDIT: Zgadza się, odinstalowałem Atmos i SafetyNet działa. Czy można to jakoś pogodzić?

Edytowane przez Grumens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...