FloWirus

Magisk - Instalacja krok po kroku

Recommended Posts

Chwilami to ręcę opadają, co telefon to gorszy syf, problem który kiedys nie istniał. Telefon Redmi Note 8. Nie mogę usunąć szyfrowania i zip się nie instaluje z poziomu recovery. Zachowaj force encryption i zachowaj avb2.0dm-verity ciągle zahaczone. Format data zrobiony kilkukrotnie, jakieś rozwiązanie?

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

problem który kiedys nie istniał

Spoiler

..., który...

Kiedyś był inny poziom szyfrowania. Teraz każdy model jest szyfrowany domyślnie.

Po "format data" nie wolno uruchomić systemu - pendrive lub karta sd.

Wszystko jest opisane i wyjaśnione w necie.

1 godzinę temu, dzidexx napisał:
  Odkryj ukrytą treść

..., który...

Kiedyś był inny poziom szyfrowania. Teraz każdy model jest szyfrowany domyślnie.

Po "format data" nie wolno uruchomić systemu - pendrive lub karta sd.

Wszystko jest opisane i wyjaśnione w necie.

Tak zrobiłem. format data, karta sd i dalej tak samo. Jeśli mam juz zainstalowane eu, to muszę wrócić do global i tak na globalu zrobić?

Po format data utworzyły się dwie pamięci wewnętrzne, po następny format data kolejna pamięć wewnętrzna. Po instalacji eu znikły

Edited by gwalberg

Zainstalowałem globala, zrobiłem format data, zainstalowałem z karty eu i dalej urządzenie zaszyfrowane. Jest ktoś z RN8 który sobie z tym poradził?

57 minut temu, gwalberg napisał:

format data

Wgrywasz MiuiEu, wgrywasz Magisk, wipe cache, dalvik, reboot.

14 minut temu, dzidexx napisał:

Wgrywasz MiuiEu, wgrywasz Magisk, wipe cache, dalvik, reboot.

Tia... tylko że kolejny raz to samo....

IMG_20200319_153801.jpg

Zamontuj system ręcznie z menu Mount i powinno przejść.

7 minut temu, Orjon napisał:

Zamontuj system ręcznie z menu Mount i powinno przejść.

System przechodzi, problem jest z magiskiem, ciągłe niepowodzenie.  próbowałem też z disable dm-verity forceencrypt to mi bootloopa łapał. Dobre to że mogłem wejśc do recovery i po zainstalowaniu systemu było okej.

No mówię ci, żebyś zamontował system to powinien Magisk przejść...

20 minut temu, Orjon napisał:

No mówię ci, żebyś zamontował system to powinien Magisk przejść...

W mount wybrać microsd, później przejść do instaluj i system?

Edited by gwalberg

Nie.
Mount > wybierasz System. Potem wracasz do Instaluj i instalujesz Magiska.

Sugeruję sprawdzić na innym TWRP. Magisk u mnie działa normalnie.

55 minut temu, Orjon napisał:

Sugeruję sprawdzić na innym TWRP. Magisk u mnie działa normalnie.

Zmieniłem TWRP i dalej to samo. Jak dla mnie telefon bez roota jest nie do użytkowania. Zona będzie go używać ale i tak root potrzebny. Czekam za RN9 bo dobra specyfikacja ale jak takie są problemy to chyba czas szukać czegoś innego...

Tak sobie myślę że problem leży gdzieś indziej. W "prywatność" urzadzenie jest zaszyfrowane, tym samym nie mogę zainstalować magiska. W redmi note 5 mam odszyfrowane i magisk działa bez problemu. W tym tkwi problem. Robiłem już w rózny sposób i nie mogę go odszyfrować

33 minuty temu, gwalberg napisał:

Zmieniłem TWRP

Wgrałeś MiuiEu, wejdź w TWRP, zrób format data, reboot recovery, instaluj Magisk.

Cannot mount - ponów instalację,

Ponownie błąd - przejdź do mount, zamontuj system(data też powinna być zamontowana, jeśli system okaże się zamontowany - odmontuj), instaluj Magisk(też 2 razy jeśli nie przejdzie. 

@gwalberg

Jeśli ci się nie uda - pobierz i zainstaluj Magisk Manager, uruchom apkę i postępuj wg poleceń.

• Thanks 1

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Wgrałeś MiuiEu, wejdź w TWRP, zrób format data, reboot recovery, instaluj Magisk.

Dzięki, tyle wystarczyło. Zrobiłem chyba już wszystko oprócz takiej możliwości. Magisk się zainstalował, tylko że wszystko się nie odhaczyło.

W Manager mam zahaczone "zachowaj AVB2.0/dm-verity" co to robi i czy ma wpływ na poprawne działanie magiska?

Poza tym, w "prywatność" mam zaznaczone że telefon jest zaszyfrowany, jak wyżej, ma to wpływ na działanie magiska?

Ostatnie pytanie; jak to będzie z aktualizacją systemu? Będzie problem z magiskiem, przecież nie będę robił format data.

Adaway zainstalowałem i niby działa poprawnie

Magisk i AdAway trzeba będzie instalować. Wstrzymaj się z aktualizacjami aż pojawi się twrp obsługujące szyfrowanie.

Jeśli teraz w twrp możesz zamontować /data tzn., że takie posiadasz.

@galwberg

4 minuty temu, dzidexx napisał:

Magisk i AdAway trzeba będzie instalować. Wstrzymaj się z aktualizacjami aż pojawi się twrp obsługujące szyfrowanie.

Jeśli teraz w twrp możesz zamontować /data tzn., że takie posiadasz.

@galwberg

Sprawa wygląda tak że jeśli zaktualizuje system i odpalę zip magiska to się nie zainstaluje. Nadpisałem rom i już nie mogłem zainstalowac magiska. Tylko format data, rebot do recovery , instalacja magiska i restart systemu, tylko tak na razie przechodzi.

Heh, dziwna sprawa. Cos ciekawego wykryłem. Jeśli robię tak jak piszę, to w mount mam zahaczone Cache i data, to się magisk zainstaluje. Jesli mam dohaczony system to już jest niepowodzenie.

Podsumowując. Można to obejśc przy każdej aktualizacji. Trzeba zainstalować rom i odhaczyć "system" w mount przed instalacją magiska. Wtedy przechodzi bez problemu.

Na telefonie żony ciągle miałem problem z instalacją magiska a dokładnie nowszych wersji, u mnie na tym samym R4X problemy te nie występowały a mieliśmy na telefonach dokładnie to samo recovery i rom.

Wrzuciłem w końcu na telefon żony Orange Fox recovery i o dziwo instalacja poszła bez problemów.

Dziwne to, ale ważne, że problem ustąpił.

Witam 

Mam telefon Redmi Note 4x z trwp 3.3.1.0 wgrane MIUI by Xiaomi.eu 10.1. BL odblokowany

Mam kłopoty z przyciskiem Power chce zmapowac go do Volume+ by przytrzymanie głośność+ wyłączyło i włączyło telefon. 

Jaką wersję magiska wgrać by mieć bez problemu roota ?? 

Witam skąd pobrać magiska aktualnego i może jest gdzieś instrukcja instalacji?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Witam mam pytanie po zainstalowaniu magisk 20.04 wysypują mi się usługi Google. Telefon to Xiaomi mi9 na miui.eu

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka