Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Recommended Posts

15 minut temu, marcin19883 napisał:

3 razy prosiłem konsultantów na czacie.

Bardzo możliwe że na RN7 w Play nie zadziała. Włożę swoją kartę gdzie z Mi 9 Lite działa, do RN7 i zobaczę co on na to powie.

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zoltan raczej miałeś jakiegoś pecha. Przejrzałem kiedyś cały temat i chyba nikt się nie skarżył na znikające volte w Play . Ja mam aktywowane od września, jeździłem do 200km od miejsca zamieszkania i

@marcin19883 wmawiasz mi coś, co nie miało miejsca. Nie miałem wcześniej włączonych tych usług na tych numerach. Tu ruszyły od razu, same.

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami. Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale

Posted Images

Na redmi 6 też nie uruchomiłem Volte w Playu. Zauważyłem, że i tak jakiś progress jest, bo już w Miui 11 nie ma ustawień IMS Playa w punktach dostępu. Więc pewnie jak Orange, są głęboko w systemie. Nie rozumiem tej polityki blokowania. Volte i VoWifi powinno być dla każdego uruchomione. Jak komuś nie działa, to sobie wyłączy. Prosta sprawa.

Edited by marcin19883
4 godziny temu, marcin19883 napisał:

Ok rozumiem. Mam Redbull mobile na kartę. Próbowałem ap. Ims wpisać i nie chciało dodać, więc pewnie już jest w systemie. Wychodzi na to, że Play blokuje Volte.

Ja mam taryfę RedBull Siema na kartę (bez PL) i na Mi 9 Lite działa mi VoLTE oraz VoWiFi. 

22 minuty temu, cincin27 napisał:

Ja mam taryfę RedBull Siema na kartę (bez PL) i na Mi 9 Lite działa mi VoLTE oraz VoWiFi. 

Z tego co czytałem to  Mi9, Mi9 lite nie mają z tym problemów. Może to się wiążę z tym, że posiadają Androida 10? Ja dalej na 9tce siedzę.

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Ja dalej na 9tce siedzę.

Przykro mi bardzo, ale w RN7 nie działa VoLTE, ani VoWiFi w Play pomimo aktywowanej usługi na karcie. Nie oszukiwali Cię w BOK-u, uruchomili. Żony karta włożona do Mi9Lite i wszystko działa, czyli też iPhon uruchomił jej tą usługę, ale z RN7 nie działa. Mi 9 lite ma na razie Androida 9, czyli nie w wersji Androida problem, tylko w modemie i jego profilach.

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Z tego co czytałem to  Mi9, Mi9 lite nie mają z tym problemów. Może to się wiążę z tym, że posiadają Androida 10? Ja dalej na 9tce siedzę.

U mnie też android 9, bo siedzę na global stable. Po prostu Mi 9 Lite jest to telefon z października 2019 i jak widać bardziej dopracowany pod względem VoLTE i VoWiFi nawet względem Mi 9T, bo działa identyfikacja rozmówcy bez kombinacji.

Edited by cincin27
13 minut temu, k120 napisał:

Czyli co twierdzicie, że na Miui 10 działa bo jest apn ims a w Miui 11 nie, na niektórrych telefonach?

W Miui 11 ten APN jest już w modemie gdzieś zapisany. Jak ręcznie wpisywałem APN IMS, to go nie chciało zapisać. A dzieje się tak, tylko wtedy, gdy już dany profil istnieje.

12 godzin temu, tpawel napisał:

To po co się męczysz z VoLTE? Ustaw sobie tryb tylko LTEw hidden menu i z głowy.

Raz na jakiś czas się dzwoni. A z Volte, chodzi też o to, że przy szczątkowym zasięgu jest płynna rozmowa, w porównaniu do 2G/3G, gdzie muszisz mieć dużo lepszy zasięg.

• Like 1
  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, avira napisał:

Mam sterowniki najnowsze ale próbowałem instalować różne wersje

W Dodaj/Usuń programy możesz zobaczyć jaka masz zainstalowaną wersję drajwerów od Qualcomm (Qualcomm USB Drivers for WIndows). Muszą być wyższe niż 1.00.32. 

W tej instalce QPST w katalogu Drivers masz sterowniki w wersji 1.00.40 - https://qpsttool.com/qpst-tool-v2-7-480

@Pitero No niestety zainstalowałem to najnowsze i w panelu też tak pokazuje, że mam 1.00.40 ale błąd wyskakuje dalej, Korzystam z tej instrukcji, żeby wpisać  su setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb w terminalu i potem jeszcze kod *#*#717717#*#* . Urządzenie mi wyszukuje ale wyskakuje ten błąd. Jeszcze jakieś pomysły?

T-mobile oficjalnie dodało do listy telefonów obsługujących VoLTE:  Xiaomi Mi9 SE (D902) i Xiaomi Redmi 7A. Mam nadzieje, że Redmi 7, Redmi note 7 też dostanie. Tak samo nowsze Redmi. Nie mówię już o flagowcach Mi, bo obowiązkowo powinny wspierać.

Edited by marcin19883
  • 2 weeks later...

Witam miałem problem z włączenie Volte i VoWIFI w Play xaomi mi 9 t i zrobiłem tak jak piszą niektórzy użytkownicy włożyłem najpierw użyłem słynnych kodów do uruchomienia o usług w swoim telefonie wtedy odblokowałem w ustawieniach przełączniki volte i VoWIFI lecz nie działały obie usługi . Przełożyłem kartę sim do telefonu Huawei p 10(tel musi wspierać vowifi w Play lista na ich stronie) i z tego telefonu wysłałem sms start na 282 żeby odpalić vowifi potem przełożyłem kartę do swojego xaomi i obie usługi zaczęły działać prawidłowo :-D

Screenshot_2020-02-16-08-52-26-942_com.android.settings.jpgScreenshot_2020-02-16-08-52-54-629_com.android.phone.jpgScreenshot_2020-02-16-08-53-06-924_com.android.phone.jpg

ustawienia

karty sim i sieci komórkowe

klikasz w na ustawienia karty sim numer np1 (nie wiem ile ich masz) i zobaczysz to co na screenie. Na dole masz nawiązywanie przez wifi i we właściwościach sieci musisz zmienić z preferuj komórkowe na preferuj wifi. Ja chyba jutro będę do orange FLEXa szedł bo zwykły orange mnie za szybko wywalał :)

86800307_204224670978781_6484569089816657920_n.jpg

Edited by witek_77
2 godziny temu, witek_77 napisał:

klikasz w na ustawienia karty sim numer np1 (nie wiem ile ich masz) i zobaczysz to co na screenie. Na dole masz nawiązywanie przez wifi i we właściwościach sieci musisz zmienić z preferuj komórkowe na preferuj wifi. Ja chyba jutro będę do orange FLEXa szedł bo zwykły orange mnie za szybko wywalał :)

Wpisałem te dwa kody i pojawiło mi się to w ustawieniach. Kartę przełożyłem do drugiego tel co obsługuje VoWifi i aktywowałem. Kartę spowrotem wrzucam do mi9 no i nie ma ikonki przy baterii o połączeniach przez wifi a jak chce zadzwonić to jest napisane że nie ma sieci żeby połączyć się z wifi, a oczywiście jestem połączony przez wifi. Sieć to Play

Screenshot_2020-02-17-20-36-01-534_com.android.phone.jpg

Edited by mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
7 minut temu, FromWP napisał:

@Dwoorak a w tym telefonie w którym aktywowałeś działało? VoLTE w twoim działa?

VoLTE nie działa też chyba, niedawno dopiero to aktywowałem w sumie a w pracy nie mam zasięgu tylko wifi. Na poprzednim tel działało i w sumie z pół roku temu miałem Samsunga też ładnie działało.

VoLTE nie działa też chyba, niedawno dopiero to aktywowałem w sumie a w pracy nie mam zasięgu tylko wifi. Na poprzednim tel działało i w sumie z pół roku temu miałem Samsunga też ładnie działało.

A czekałeś, żeby na tym innym telefonie z twoim numerem, usługi się aktywowały i wykonałeś połączenie?

3 godziny temu, Dwoorak napisał:

W sumie, to nie SMS przyszedł i zmieniłem spowrotem 

Spróbuj jeszcze raz i tym razem poczekaj aż ikonka Volte się pojawi na pożyczonym telefonie. Potem przekładaj karte sim.

Edited by marcin19883
20 godzin temu, akronix napisał:

planuje kupić XIAOMI MI NOTE 10

według specyfikacji obsługuje VoLTE  a co z VoWiFi ?

VoWiFi a Wi-Fi calling  to to samo ?

obecnie w play jestem

W skrócie działa w play na minote10 ale bez aktywacji i skrótów tego nie uruchomisz. tak to to samo

Dzisiaj mi zmigrował nareszcie z abonamentu na firmę na orange YES (na kartę) i ku mojemu zdziwieniu działa volt i vowifi. Ciekawe jak długo. Może nie będę musiał na flexa przechodzić :) niżej screeny (bez tapety bo po co się mam żoną chwalić) pierwsze było z załączonym domyślnie komórkowym, a drugie po przełączeniu na domyślne wifi

Screenshot_2020-02-18-15-04-41-897_com.android.settings.jpg Screenshot_2020-02-18-15-05-34-542_com.miui.home.jpg

2 hours ago, witek_77 said:

VoLTE działa non stop, a VoWifi czasami nie załapie po zaniku sygnału. Ogólnie nie jest źle. 

masakra z tym orange jest, bo nie chca wlaczyc tego recznie a na moim numerze wykryli wczesniej ze jest xiaomi i wylaczyli dzialajaca usluge :D jakis czas temu, jak orange zablokowalo telefony xiaomi z volte

Właśnie uruchomiłem VoLTE i Wifi Calling na Redmi 6, gdy go zaktualizowałem do Miui 11.0.2. Nie musiałem nic robić, oprócz włączenia wifi calling na czacie PLAY.

Na Redmi Note 7 nie działa. Przekładam numer do Redmi 6 i działa. Więc to wina softu, lub PLAY odblokował Redmi 6 a RN7 nie. Próbowałem różne Miui: Global, EEA, nowsze, starsze i nadal nic.

Edited by marcin19883
  • zoltan78 changed the title to Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?