Jump to content

w.swierk

Użytkownicy
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by w.swierk

 1. Ja swego czasu szukałem sposobu na "wymuszenie" aktualizacji ota, bez powodzenia. Pozostaje aktualizacja przez recovery, jest prosta i bezpieczna.
 2. Dla Polski masz mieć GSM/wcdma/LTE (PRL) czyli 2g/3g/4g Jeżeli ty możesz dzwonić to karta SIM jest czytana prawidłowo. Mi phone assistant- nie znam. Ja mogę oko masz coś namieszane w oprogramowaniu.
 3. Nie można się dodzwonić do ciebie, a czy z tego wadliwego telefonu ty możesz zadzwonić? Czy rozmowa odbywa się po 2g, 3g, 4g? Co znaczy że wymieniłeś oprogramowanie? Reset czy flash roku Fastboot?
 4. Protokół APN i protokół APN w roamingu ustawiłem na ipv4/ipv6, reszta bez zmian
 5. Wykonałem aktualizacje z pliku: Mi A3 Recovery V12.0.3.0.RFQEUXM Wszystko działa, plik pobrany z oficjalnego źródła bigota.d.miui.com Plik fastboot dostępny na stronie: https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/laurel/stable/V12.0.3.0.RFQEUXM/
 6. W piątek wypuścili aktualizacje dla wersji global v12.0.4.0, która jak piszą użytkownicy poprawia wiele błędów. Pewno wersja EEA zostanie wypuszczona w przyszłym tygodniu. Jak nie będzie ota to będzie można aktualizować przez recovery (od d*py strony). Tylko w dalszym ciągu nie ma oficjalnej informacji o aktualizacji i oficjalnych romow. V12.0.4.0RFQMIXM
 7. Nie ma jeszcze odpowiednich romow. Nie ma nawet oficjalnej informacji o aktualizacji, więc można ją traktować jako wersję beta. No chyba że Xiaomi zmieniło zasady informowania o aktualizacjach. Ktoś udostępnił pliki ota
 8. Użytkownicy na innych portalach donoszą że xiaomi wypuściło na Mi A3, wersję europejską androida 11. Czy ktoś już dostał, był odważny i zaktualizował telefon? Jak działa? Ja aktualizuję ręcznie od maja, więc i tak pewno będę musiał czekać na rom recovery.
 9. Szybko się ogarneli. Już rozsyłają naprawiony build, ale wiadomo, to jest Mi A3 więc lepiej poczekać. XDA: Xiaomi Mi A3 receives official Android 11 update, but you should wait
 10. W swoim telefonie jak przełączam na 3g/2g internet działa normalnie. Mam najnowszą dostępną aktualizację. Mam europejską wersję, sieć nju/Orange.
 11. Podaj ustawienia APN, w Orange APN ustawiał się automatycznie na obsługę tylko "ipv6", po przełączeniu na "ipv4/ipv6" powinno działać na 3g
 12. Aktualizowałeś "tym romem" czyli którym? Rom do fastboot i do recovery są nieco inne. Mi A3 ma 2 sloty z bootloaderem. Po zastosowaniu miflash bootloader ładowany jest na slot a, natomiast slot b jest pusty. Żeby sprawdzić aktywny slot "fastboot getvar current-slot". Żeby przełączyć telefon na slot a "fastboot set_active a" Jeżeli fastboot działa i bootloader jest odblokowany to serwis nie będzie miał problemów.
 13. Xiaomi wydało czerwcowe poprawki dla Mi A3 w wersji eu i global. Wersja eu została już w pełni udostępniona, a mimo że posiadam tą wersję telefon nie wykrywa aktualizacji. Z komentarzy na forum Xiaomi wynika że nie jestem jedyny z takim problemem. Jeszcze trochę poczekam na OTA, a jak się nie pokaże to trzeba będzie wgrać ręcznie. Chyba że ktoś zna rozwiązanie problemu? Aktualizacja V11.0.3.0.QFQEUXM http://bigota.d.miui.com/V11.0.3.0.QFQEUXM/laurel_sprout_eea_global_images_V11.0.3.0.QFQEUXM_20200611.0000.00_10.0_a0fc54b57d.tgz
 14. W moim mi a3 taki problem nie występuje a często korzystam z wifi i Bluetooth jednocześnie (wifi w paśmie 2,4ghz). Zostaje jeszcze reset do ustawień fabrycznych.
 15. Spróbuj zresetować wifi i Bluetooth. System - opcje resetowania - reset wifi...
 16. Cyfra 4 przy wifi oznacza w jakim standardzie wifi się łączysz. 4 oznacza 802.11n, 5 oznacza 802.11ac itd. Apn jeśli internet działa poprawnie zostaw IPv4/IPv6. Ja po tygodniu zrobiłem reset do ustawień fabrycznych bo miałem małe lagi, telefon zaczął działać szybciej. Za to całkowicie przestała działać agregacja lte.
 17. Dziś zainstalowałem, działa dobrze. Jedyny problem jak narazie jaki napotkałem to reset APN, nowy APN dla njumobile został pobrany dla ipv6 i większość stron internetowych nie działała. Wystarczyło wpisać ręcznie APN Orange z ipv4 i już wszystko ok. Jest głupi błąd, w opcjach u góry pojawia się powiadomienie " Dostosuj swój Mi A3" i nie znika. Rozwiązanie jest opisane na forum XDA [GUIDE] Remove "Customize your Mi A3" suggestion from settings (Stock Android 10)
 18. W moim telefonie po uruchomieniu modem config pokazuje się zaznaczony profil commercial config i nic nie da się zrobić. Co trzeba zrobić żeby zobaczyć inne profile do wyboru?
 19. Na stronie android-apk.org można pobrać modem config.
 20. Wyłącz telefon i włącz trzymając vol+ i vol- to powinien się uruchomić się tryb testowy urządzenia
 21. Czy ma ktoś modem config na miui 10? Ciekawi mnie czy jest to opcja zawarta w miui 11 czy w firmware niektórych telefonów?
 22. Czy telefon zaktualizowany do najnowszej wersji? Miałem podobny problem w wersji oprogramowania zainstalowanej w chwili wyciągnięcia z pudełka.
 23. Też nie mam opcji Modem Config, jaką masz wersje androida i miui ze masz coś takiego??
×
×
 • Create New...