kubekherbaty

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika

Recommended Posts

1 minutę temu, yarbin napisał:

No właśnie w środę założyłem konta i wysłałem prośby (bo kupiłem 2 telefony) i na razie kodów ani widu ani słychu a telefony będą w poniedziałek - kupowałem w Polsce.

Nie dostaniesz żadnego kodu, tylko info, że możesz odblokować z numerem konta Mi z którego występowałeś o pozwolenie. Jak dwa telefony to chyba dwa różne konta potrzebne, o ile jeszcze przestrzegają reguły że można odblokować następny telefon na tym samym koncie po upływie 30 dni. Jak podpiąłeś do konta nr telefonu, to dostaniesz sms-a.

Przed chwilą, FromWP napisał:

Nie dostaniesz żadnego kodu, tylko info, że możesz odblokować z numerem konta Mi z którego występowałeś o pozwolenie. Jak dwa telefony to chyba dwa różne konta potrzebne, o ile jeszcze przestrzegają reguły że można odblokować następny telefon na tym samym koncie po upływie 30 dni. Jak podpiąłeś do konta nr telefonu, to dostaniesz sms-a.

Źle się wyraziłem z tym kodem, chodziło mi o zgodę. Założyłem 2 konta, na różne maile i numery telefonu.

Przed chwilą, yarbin napisał:

Źle się wyraziłem z tym kodem, chodziło mi o zgodę. Założyłem 2 konta, na różne maile i numery telefonu.

To wkrótce dostaniesz, a na globalu też w razie czego chwilę wytrzymasz. Z lokalnej kopii Miui odtworzysz wszystkie aplikacje i 95% ustawień systemu i danych aplikacji.

• Like 1

Dostałem w nocy zgody, czy dla zwykłego użyszkodnika jest sens się pakować w xiaomi.eu dev, czy lepiej instalować stable i mieć święty spokój?

Instaluj xiaomi.eu dev, wersja 6.11.24 czyli ostatnia po poprawkach jest ok :-)

Co do świętego spokoju, to zwyczajnie sobie poczytaj np. w niedzielę czy wersja wydawana w nocy z czwartku na piątek jest ok i jak nikt się na nic nie spłacze a będą jakieś ciekawe zmiany to sobie zaktualizujesz.

41 minut temu, yarbin napisał:

>stable

>święty spokój

Jedno z drugim się wyklucza :-D

Jako zwykły użytkownik przesiadki nie żałuję. Trochę to problematyczne, ale uważam, że warto było się pomęczyć. 

1 godzinę temu, yarbin napisał:

Dostałem w nocy zgody, czy dla zwykłego użyszkodnika jest sens się pakować w xiaomi.eu dev, czy lepiej instalować stable i mieć święty spokój?

Jak wyżej. Nie ma takiej zależności: stable=spojój, dev=błędy i problemy.  Oba równania fałszywe.

OK, czyli po prostu nie rzucać się na nową wersję od razu, tylko poczekać na spokojnie na recenzje tych odważniejszych.

1 godzinę temu, yarbin napisał:

OK, czyli po prostu nie rzucać się na nową wersję od razu, tylko poczekać na spokojnie na recenzje tych odważniejszych.

Tych odważniejszych są tu dziesiątki, więc szybko ew. problemy są tu upubliczniane. Warto poczekać tak do niedzieli powiedzmy, często w weekend jest wrzucana wersja poprawiona w stosunku do piątkowej.

Witam.jaki jest zainstalowany Global room w tym telefonie od razu po zakupie?Czy jest do wersja stabile,czy dev?

Nikt ci na to nie odpowie. 

W oficjalnej polskiej dystrybucji global stable. Od chińczyków różnie, jeden montuje syf, drugi betę, trzeci stable, czwarty miui polska, piąty china stable i jakąś nakładkę spolszczającą.

9 minut temu, yarbin napisał:

No i na koniec wgrywania recovery został z napisem "fastboot", co z tym mogę zrobić, bo na nic nie reaguje?

Przytrzymać dłuuugo power. Prawdopodobnie nic ci się nie wgrało.

• Like 1

10 godzin temu, pawo24 napisał:

Witam.jaki jest zainstalowany Global room w tym telefonie od razu po zakupie?Czy jest do wersja stabile,czy dev?

Dlaczego piszesz "room"? Skąd to wziąłeś?

Pewnie gdzieś przeczytał że trzeba jakiś root wgrać. Sam nie wie po co, ale jak fachowcy kazali wgrywać to wgrywa... A czy root czy room to chyba nie istotne za bardzo, martwić się zacznie jak ucegli. ;)

Niniejszy post powstał przy użyciu Redmi 3.

1 godzinę temu, latet napisał:

Dlaczego piszesz "room"? Skąd to wziąłeś?

Od ROM wziął. Polacy tak mają, że często wszystkie takie nazwy piszą przez dwa O :D

1 godzinę temu, Blom napisał:

Od ROM wziął. Polacy tak mają, że często wszystkie takie nazwy piszą przez dwa O :D

Nie wiem czy często. Np. w życiu nie widziałem, aby ktoś napisał CD-ROOM :-)

Anyway – tępić to trzeba. Tępmy to ostro. Proszę!

@latet a ja to widziałem setki razy, niestety :D

Wiem, że to karygodne ale pocieszę cię... native speakerzy języka angielskiego w ogóle nie zwracają uwagi na błędy. Gdyby każdy anglik miał na to patrzeć, to chyba by osiwieli i oszaleli tuż po 10 r.ż.

16 hours ago, yarbin said:

No i na koniec wgrywania recovery został z napisem "fastboot", co z tym mogę zrobić, bo na nic nie reaguje?

Wgrało Ci się TWRP na stałe?możesz do niego zawsze wejść?

33 minuty temu, retronix napisał:

Wgrało Ci się TWRP na stałe?możesz do niego zawsze wejść?

U mnie to jest losowe. Tzn. TWRP jest wgrane na pewno, ale wchodzenie do niego, to już jak rzut kostką. Jak się trafi "6", to wejdzie, ale częściej nie wchodzi. Zabawna przypadłosć modelu RM3s.

7 godzin temu, latet napisał:

Zabawna przypadłosć modelu RM3s

Raczej uszkodzenie jakiejś partycji lub danych. I to nie jest normalne ale ciężko coś takiego zdiagnozować i naprawić.

Orientuje się ktoś czy Redmi 3S obsługuje WiFi powyżej 72 Mbps?

Skoro ma "n" to raczej do 300 Mbps.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, Deggial napisał:

Skoro ma "n" to raczej do 300 Mbps.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Sprawdzałem na kilku routerach z różnymi ustawieniami i nic. Na innych urządzeniach jest przynajmniej 150 Mbps. Najwyraźniej poszli po kosztach, bo z tego co pamiętam to w MI4C miałem właśnie tyle.

Możecie na najnowszym global dev usuwać widgety lub przenosić ikony aplikacji ? Bo nie mogę, żadnej ikony przenieść ani usunąć widgeta

Jak sobie wejdziemy w Ustawienia -> Launcher i zaznaczymy "Siatka ekranu blokady" to nie ;-)

W innym przypadku przenosimy i kasujemy co chcemy :-)

• Like 1

Witam

czy ktoś mi moze powiedzie gdzie ustawic PIN karty SIM

wymienilem na nowa -i nie ma pinu i nie moge znalezc w ustawieniach

Edited by Ccool
Literówka