kubekherbaty

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika

Recommended Posts

@latet Nie, nie, nie. Nie o to pytam. Oczywistym jest że 3S będzie lepszy od większości Szajsungów, Eldżików, HTC'eków... budżetowych. 

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające na takie dziewczęce potrzeby. Bo słychać że niby nie... ale oczywiście są to opinie Pro userów. A dla śmiertelników... 

17 minut temu, Eragon napisał:

@latet Nie, nie, nie. Nie o to pytam. Oczywistym jest że 3S będzie lepszy od większości Szajsungów, Eldżików, HTC'eków... budżetowych. 

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające na takie dziewczęce potrzeby. Bo słychać że niby nie... ale oczywiście są to opinie Pro userów. A dla śmiertelników... 

Nie pro userów, tylko realnie myślących, co znają się na rzeczy:)

1 godzinę temu, Eragon napisał:

Ja wciąż w codziennym uzytkowaniu jako podstawowy telefon mam poczciwego Redmi Note LTE z 2 GB RAM i 8 GB storage - i przysięgam – nie odczuwam, że to jest mało RAM. Nic mi niczego samo nie ubija. Nie pamiętam ani jednego takiego przypadku. Co nie znaczy, że nie wierzę, że niektórym coś ubija.

Redmi 3s 2/16 (dla córki) testuje "na boku" od kilku tygodni i nie zauważyłem niczego niepokojącego w tym zakresie, no ale to są głownie testy GPS, nawigacji, jakości rozmów, jakości zdjęć i filmów – nie przeładowałem telefonu ciężkimi grami czy znaną z zasobożerności apką Facebook.

Telefon ma raczej dobre opinie, myślę, że są duże szanse, że córka będzie zadowolona. Jak się ew. pojawią jakieś konkretne problemy, to pisz, to pomożemy zaleźć konkretne rozwiązania.

Z drugiej strony, wiem, że osoby nieletnie potrafią bez opamiętania instalować co popadnie, a potem jest płacz... No ale co zrobić. Edukować, edukować... :-)

Edited by latet

7 godzin temu, Blom napisał:

Qualcomm podaje 505, a oni chyba najlepiej wiedzą co produkują :P

Czyli wypadało by poprawić opis:P

12 godzin temu, Eragon napisał:

Tylko po prostu zastanawia mnie, czy te 2GB RAM są wystarczające 

Na Global stable narzekałem sobie na zarządzanie pamięcią, aplikacje biło okropnie w mojej opinii. Telefon pod tym względem sprawował się tylko minimalnie lepiej od np. Moto E LTE wyposażonego w 1GB RAM, ale pracującym pod niemal gołym androidem. 

Po zmianie na Xiaomi.eu jak ręką odjął. W końcu czuć, że fon ma 2GB pamięci operacyjnej. Dla przykładu, rano odpalam Pokemon GO, gram chwilę idąc do piekarni, minimalizuję, wieczorem wychodzę na miasto, a Pokemony dalej sobie siedzą w tle. Świetna sprawa.  

7 minut temu, meccaryn napisał:

Po zmianie na Xiaomi.eu jak ręką odjął. W końcu czuć, że fon ma 2GB pamięci operacyjnej. Dla przykładu, rano odpalam Pokemon GO, gram chwilę idąc do piekarni, minimalizuję, wieczorem wychodzę na miasto, a Pokemony dalej sobie siedzą w tle. Świetna sprawa.  

Świetna, ale pod jednym warunkiem – że siedząc tam sobie nie zjadają nic z baterii. Jeśli ten warunek jest spełniony, to ideał.

Pytanie, czy to normalne, czy to normalne, że w trakcie "godzin ciszy" nie pokazuje mi ekranu połączenia jak ktoś zadzwoni, w ogóle nawet nie wybudza ekranu, tylko belka jest zielona?

Koledzy pytanko luźne. Zamówiłem dla znajomego Redmi3S, to będzie jego pierwszy chińczyk dlatego bezpieczniej będzie zostawić globala. W piątek przyjechał tel od golwaya, zrobiłem aktualizację przez OTA, pytanie tylko dlaczego wersja beta?

SAVE_20161120_162636.png

3 minuty temu, mariusz5891 napisał:

Koledzy pytanko luźne. Zamówiłem dla znajomego Redmi3S, to będzie jego pierwszy chińczyk dlatego bezpieczniej będzie zostawić globala. W piątek przyjechał tel od golwaya, zrobiłem aktualizację przez OTA, pytanie tylko dlaczego wersja beta?

SAVE_20161120_162636.png

Pobierz paczkę global stable i zainstaluj z pliku zip. Telefon automatycznie skasuje wszystkie dane.

7 godzin temu, latet napisał:

Świetna, ale pod jednym warunkiem – że siedząc tam sobie nie zjadają nic z baterii. Jeśli ten warunek jest spełniony, to ideał.

Dokładnie w taki sposób to działa. 

Oczywiście pokemony z kłódką, by nie wywalało. 

3 godziny temu, mariusz5891 napisał:

dlatego bezpieczniej będzie zostawić globala.

Czy jesteś w stanie to stwierdzenie sensownie uzasadnić?

3 godziny temu, mariusz5891 napisał:

I bardzo dobrze, beta jest lepsza pod każdym względem i stabilniejsza od starej stable. Nie musi aktualizować co tydzień, a telefon będzie działać lepiej. 

55 minut temu, latet napisał:

Czy jesteś w stanie to stwierdzenie sensownie uzasadnić?

Bezpieczniej w takim sensie, że nie będę musiał mu co tydzień tłumaczyć jak pobrać i wgrać xiaomi.eu :-D, czyli bezpieczniej dla mnie, co tydzień pokaże mu się możliwość ściągnięcia nowej aktualizacji i już jego wola czy będzie chciał z tego skorzystać czy nie.

• Like 1

Święty spokój jest w życiu bardzo ważny, a romy global temu służą (na razie dev, nie stable). Z ich dotychczasowym podejściem do tworzenia  romów global długo będzie miejsce dla custom romów xiaomi.eu/pl.

Cześć. Po pierwsze chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy, gdyż wczoraj nabyłem swoje pierwsze Xiaomi u Goldwaya. Telefon po uruchomieniu sam się zaktualizował do wersji 6.11.17, ale chce się was zapytać czy ten soft jest OK czy raczej trzeba go wymienić?

15204035_1354626697904329_398045155_o.png

Edited by Adriian

Właśnie zaktualizowałem Global Stable do wersji 8.1.1.0. i biorę się za "testowanie" ;-) Ktoś też dostał aktualizacje?

8 minut temu, DKFeniks napisał:

Ja rano miałem aktualizację, trochę zmienili wygląd i dodali aplikację MIUI Forum.

Wydaje mi się również, że jest mniej wolnego RAMu dostępnego. Mam wersję 2/16 i przy zamkniętych wszystkich aplikacjach mam teraz około 900 mb wolne. Kiedyś 1 gb.

1 minutę temu, Shaq napisał:

Wydaje mi się również, że jest mniej wolnego RAMu dostępnego. Mam wersję 2/16 i przy zamkniętych wszystkich aplikacjach mam teraz około 900 mb wolne. Kiedyś 1 gb.

U mnie to samo, średnio 900mb wolne.

10 minut temu, Shaq napisał:

No to się ciesz. O 100 MB mniej RAM-u się marnuje :)

• Like 2

Witam, podłączę się pod temat. Zamierzam kupić Redmi 3S 3/32, będzie miał wgranego globala. Czy aby móc korzystać z dodatków MIUI Polska wystarczy, że przy pomocy MiFlash-a wgram najnowszy global stable z MIUI8? Jak wtedy będę pobierał aktualizacje, poprzez OTA, czy jakoś na okrętkę?

2 minuty temu, yarbin napisał:

Czy aby móc korzystać z dodatków MIUI Polska wystarczy, że przy pomocy MiFlash-a wgram najnowszy global stable z MIUI8? Jak wtedy będę pobierał aktualizacje, poprzez OTA, czy jakoś na okrętkę?

Na globala stable nie wgrasz dodatków. Aby wgrać dodatki potrzebujesz TWRP. Aby zainstalować twrp musisz odblokować bootloader.

ok, a czy dla zwykłego użytkownika te dodatki są faktycznie mocno przydatne? czy wgrane MiFlashem MIUIPL wystarczy do komfortowego korzystania z telefonu?

A jak odblokujesz bootloader i masz wgrane twrp to sens korzystania z global stable jest zerowy, dużo lepiej zainstalować dev lub stable od xiaomi.eu i na to dodatki miui polska.

6 minut temu, yarbin napisał:

czy wgrane MiFlashem MIUIPL wystarczy do komfortowego korzystania z telefonu?

Miflashem nie wgrasz miuipl bo nie ma takiego romu... jest xiaomi.eu które wgrywasz za pomocą recovery czyli twrp.

8 minut temu, yarbin napisał:

ok, a czy dla zwykłego użytkownika te dodatki są faktycznie mocno przydatne?

Co kto lubi, blokowanie reklam jest moim zdaniem niezbędne ale to można też osiągnąć mając root i AdAway... te dodatki miui polska są prostszym sposobem.

22 godziny temu, Shaq napisał:

U mnie odwrotnie. Po aktualizacji wolne często 1,1GB przed  0,9.

U mnie odwrotnie. Po aktualizacji wolne często 1,1GB przed  0,9.

U mnie też jest lepiej. Przed aktualizacją 800 MB wolnego. Po aktualizacji 1 GB.

Redmi 3S zamówione, prośba o odblokowanie wysłana. Czy dobrze rozumiem z kompendium, że wrzucam globala i działam sobie na nim do otrzymania kodu, potem robię backup, po odblokowaniu wrzucam xiaomi.eu i odzyskuję dane z backupu?

@yarbin Kod otrzymasz w ciągu kilku dni, jeśli nie godzin. Na pewno przed otrzymaniem telefonu, więc działanie na globalu możesz sobie na start odpuścić. Wrzucisz po prostu globala, odblokujesz BL, wrzucić TWRP a następnie MIUI Polska. Koniec. 

2 minuty temu, Blom napisał:

@yarbin Kod otrzymasz w ciągu kilku dni, jeśli nie godzin. Na pewno przed otrzymaniem telefonu, więc działanie na globalu możesz sobie na start odpuścić. Wrzucisz po prostu globala, odblokujesz BL, wrzucić TWRP a następnie MIUI Polska. Koniec. 

No właśnie w środę założyłem konta i wysłałem prośby (bo kupiłem 2 telefony) i na razie kodów ani widu ani słychu a telefony będą w poniedziałek - kupowałem w Polsce.

Aha. No to jak chcesz przeskoczyć na MIUI Polska z zachowaniem danych aplikacji, to wystarczy, że na globalu zrobisz kopię MIUI(taka zakładka w ustawieniach) a następnie przywrócisz ją na MIUI Polska. 

Co do kodów, to się dziwię że tak długo to trwa. Ja na trzy konta dostałem już następnego dnia po złożeniu.

• Like 1