Jump to content

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika

kubekherbaty

Recommended Posts

• 3 weeks later...
2 godziny temu, FromWP napisał:

Jak masz zablokowany bl to certyfikat powinien być. Jak nie, to trzeba zablokować, potem wyczyścić dane sklepu i powinien się pojawić.

mam odblokowany bl, chciałem go teraz zablokować ale nie wiem co robię źle.

włączam telefon w Fastboot

wpisuję  programie Minimal ADB` and Fastboot "fastboot oem lock" niby jest OKAY sprawdzam jeszcze device info, niby jest napisane "device unlocked: false"

uruchamiam ponownie telefon i nadal mam

Stan odblokowania Mi: Odblokowane

fastboot.png

Screenshot_2017-11-26-15-22-22-482_com.android.settings[1].png

1 godzinę temu, jajoi napisał:

Stan odblokowania Mi: Odblokowane

Wygląda że wszystko robisz dobrze i powinno zadziałać. To device info potrafi oszukiwać, ale w Stan blokady Mi powinno być zablokowany. U mnie to działa bez problemu, nie wiem gdzie może być błąd.

5a1ae1dd23394_blokowaniebl.thumb.JPG.a813ff4bbffce293313b70f8cf9fa509.JPG

Po tym mam w Stan blokady "zablokowany"

Chcę przejść w Redmi 3S z Miui 8.3 XiaomiEU 7.4.21   na    XiaomiEU stabilne 8.5.1 / XiaomiEU 7.11.23. Trochę poczytałem wątków, ale się gubię, bo nie siedzę na co dzień w temacie. Pomożecie wyjaśnić?

1. Mam odblokowany BL

2. Muszę wgrywać nowsze TWRP? (nie wiem jakie miałem w kwietniu)?

3. Wgram te nowe romy przez TWRP?

4. Wywali mi roota po upgrade?

5. Co z certyfikatem google - będę mógł instalować apki ze skelpu?

6. Który rom lepszy pod względem trzymania baterii?

Dnia 26.11.2017 o 16:47, FromWP napisał:

Po tym mam w Stan blokady "zablokowany"

ostatecznie udało się

fastboot oem lock

później zamiast fastboot reboot wklepałem fastboot continue

bl zablokowany, wyczyszczenie danych sklepu i znów mam certyfikat

dzięki za pomoc

Edited by mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem. Brawo!

19 minut temu, jajoi napisał:

później zamiast fastboot reboot wklepałem fastboot continu

Wystarczyło by po komendzie fastboot oem lock odłączyć od komputera i długo przytrzymać power, żeby sam wyszedł z fastboot i się uruchomił. Ważne że się udało.

19 godzin temu, FromWP napisał:

Wystarczyło by po komendzie fastboot oem lock odłączyć od komputera i długo przytrzymać power, żeby sam wyszedł z fastboot i się uruchomił. Ważne że się udało.

jednak nic z tego

nadal odblokowane, no cóż już chyba tak musi zostać

Tak sobie czytam te ostatnie posty i:

1. Co robi 4x na działce 3s?

2. Jakie znaczenie ma odblokowany czy zablokowany bootloader w 3s, wszystko działa normalnie?

@mariokej masz wgrany eu a zadajesz pytania jakbyś pierwszy raz ten telefon widział. Wg mnie najlepiej chodzi na global dev, ja już dawno sobie eu odpuściłem.

1 godzinę temu, jajoi napisał:

nadal odblokowane

Oblokowany i certyfikowany? Można jeszcze użyć miflasha i opcji cleenall and lock.

1 godzinę temu, Deggial napisał:

najlepiej chodzi na global dev

O ile pominie się ostatnią aktualizację, którą skopali. Wiele  zgłoszeń o nie działającym systemowym launcherze (czarny pulpit) i ustawień aplikacji. Żeby z tego wybrnąć, trzeba zmienić język na angielski, ustawienia wtedy działają i można wyczyścić dane launchera. Co do certyfikatu, to na razie nie jest niezbędny, ale niektórych aplikacji ze sklepu się nie pobierze. Trzeba instalować z apk.

56 minut temu, FromWP napisał:

Oblokowany i certyfikowany? Można jeszcze użyć miflasha i opcji cleenall and lock.

nie nie, przez chwilę było dobrze, wczoraj niby się udało zablokować bl i uzyskać certyfikat, dzisiaj rano patrzę i znów sam z siebie bl odblokowany, brak certyfikatu

Dnia 3.12.2017 o 09:20, Deggial napisał:

2. Jakie znaczenie ma odblokowany czy zablokowany bootloader w 3s, wszystko działa normalnie?

@mariokej masz wgrany eu a zadajesz pytania jakbyś pierwszy raz ten telefon widział. Wg mnie najlepiej chodzi na global dev, ja już dawno sobie eu odpuściłem.

No nie pierwszy raz, ale jak pisałem nie grzebię w tym na co dzień i nie wiem. Jak wgrywałem rom ostatnim razem, to nie wspominało się o certyfikatach google. Zakładam, że:

2. dalej nie wiem jakie twrp

3. wgram przez twrp te romy

4. wywali mi roota

5. w eu jest fajne rozróżnianie powiadomień diodą: różne kolory do różnych aktywności nieodebranych: tel, sms, systemowe - jakoś mi się to podoba. Tylko mam wrażenie, że bateria działa krócej niż na poprzednim romie EU jaki miałem (jest cały czas BT połączone z MiBand2).

To może teraz podpowiecie?

Edited by mariokej
  • Like 1

• 3 months later...

Mam szybkie pytanie o aktualizację MIUI Polska. Na moim 3S dawno nie robiłem aktualizacji i mam wgrane MIUI 8 7.1.20 (czyli sprzed ponad roku). Czy najnowszy rom 8.3.8 wrzuca się nadal tak samo co rok temu, czy też coś się zmieniło tak jak w przypadku np. Mi4c (nowe TWRP, blokowanie BL, itp.)? Z tego co widzę na 3S nadal jest andek 6.0.1, więc teoretycznie powinno być cały czas tak samo, ale wolę się upewnić :)

• 8 months later...