Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Gawronnek napisał:

Ja mam równocześnie w obu aplikacjach i w obu mogę sterować.

 

33427af3cc2155442b0c2410dd5f13dd.jpg366759b6680ac6afb1c942e6eba7b5d8.jpg

 

 

Wierzę że się da, zastanawiam się co robię nie tak.

Precyzując dokładnie co robię:

1) Reset żarówki poprzez 5 wyłączeń i włączeń.

2) Dodaję żarówkę w Yeelight

3) Włączam w opcjach Lan Control

4) Wchodzę w MiHome

5) Tam żarówkę muszę dodać więc robię znowu restart poprzez 5 wyłączeń i dodaję do aplikacji.

6) W tej chwili, jak wejdę w apkę Yeelight (ios), żarówka jest offline, nie mam do niej dostępu bez resetu i ponownego dodania, po braku kontaktu z HA wnioskuję, że reset przy dodawaniu do Mi Home w pkt 5, usuwa wszystkie ustawienia żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę trochę inaczej, wiem że są również jakieś czujniki temperatury tylko z bluetooth i można je właśnie podłączyć np. poprzez yeelight 320 która działa jako gateway do urządzeń tylko bluetooth. Służy do tego opcja BLE gateway, niestety u mnie yeelight nie widzi tej bedside.

W czym może być problem i dlaczego nie jest ona widoczna w mi home we wszystkich urządzeniach a tylko w zakładce urządzenia w pobliżu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś jak obejść blokadę regionalną Mi Smart kette ,aby wersję eu podłaczyć pod serwer cn ?

Albo na ktoś może mail do chińskiego supportu mi home ? (Próbowałem hk ,takwan,singapur,service global i mnie odsyłali do chińskiego oddziału do którego udało mi sie znaleść jedynie wechat (którego nie da się łatwo wyrobić)).

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tą pierwszą wersję bez wifi
Niestety nie da się połączyć. Mam podobny zestaw z tym, że lampę sufitową 650. Rozmawiałem z ludźmi z yeelight - mała lampka nocna nie ma BLE. Jak wejdziesz w "opcje" BLE lampy sufitowej to powinieneś mieć link do "sklepu" (czy coś takiego - w tej chwili nie jestem w stanie tego sprawdzić) i tam masz wszystkie zgodne urządzenia

MI 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, pytanie jest.

Czy ktoś kto ma włączniki światła od Xiaomi, te pojedyncze lub podwójne działające po zigbee podłączał je do Google Home I widzi je w apce?

Mi dziś udało się wszystko spiąć łącznie z flashem softu odkurzacza i widzę tylko to co działa po wifi.

Nie ma ruchy włączników za cholerę

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2019 o 20:36, canibalo napisał:

@Gravis ja baterie kupuje na hurt.com.pl .... spory wybór, ceny dobre i juz wiele lat sklep na rynku.

 

jeśli ktoś nie wie jak wymienić baterie w sensorze ruchu i jak sprawdzić jej poziom to zapraszam do mojego materiału.  Xiaomi Mi Smart Human Body Sensor - wymiana baterii

Dnia 2.01.2019 o 21:49, filipO21 napisał:

Jak dostać się do baterii w czujniku ruchu Aqara ? 

nie aqara ale wychodzi ze tak samo...

Edytowane przez canibalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, acidmk napisał:

Powiedz coś więcej, jest jakiś sposób aby to spiąć? Mam w tej chwili cztery podwójne włączniki i jeden pojedynczy i super by było spiąć to w Google Home emoji16.png

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Google Home obsługuje tylko po WiFi, nie zepniesz tych włączników.

Jak naradzie.

Chyba ze Xiaomi zrobi swoją komunikacje pod Google Home.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acidmk możesz też mieć to za darmo... potrzebujesz ifttt na nim webhooka Google assistant... HA musi być zabezpieczone jeśli dobrze pamiętam dns ssl i co u mnie okazało się największym problem musisz mieć IP zewnętrzne i możliwość przekierowywania portów... to wszystko daje ci możliwość tworzenia jakich chcesz komend które wykonają co tylko wymyślisz w HA.

jak ja chciałem sie w to bawic to znalazłem poradnik do roborocka żeby odkurzal wyznaczone obszary określoną ilość razy właśnie poprzez to co wyżej napisałem. Jak to znajdziesz to reszta pójdzie z górki bo tylko inne komendy sobie wymyślisz i inne procesy będą odpalac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomocy, mam Gateway v2 wszystko fajnie działało, aż ustawiłem harmonogram na wyłączanie wifi 23-6. Mam kilka akcesoriów, które działają bez problemu, a kilka przeszło w stan offline. Niektóre udało sie ponownie połączyć z mi home, 3 nietety nie.

Xiaomi Aqara Temperature Humidity Sensor with Air Pressure 
Xiaomi Aqara Intelligent Smart Curtain Motor ZiGBee
Xiaomi Mi Smart  Socket Plug ZigBee

Urządenia nie reagują na nic, nie pali się żadna dioda, przytrymywanie guzika od parowania 5s, 10s, 30s czy dłużej nic nie daje. Żadnej reakcji :(
Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Pal licho socketa i termometr, ale sterowanie silnikiem od zasłon to 300zł, więc nerwa mam strasznego...

Edytowane przez MrVlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie

Chcę kupić ten czujnik temperatury

https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mijia-czujnik-temperatury-i-wilgotnosci-7823877611

Potrzebuje on bramki Bluetooth.

Czy ta kamera ma wbudowaną bramę BT?

https://www.x-kom.pl/p/372763-kamera-ip-xiaoyi-yi-home-fullhd-biala.html

Bo szukam i szukam która to jest ta z wbudowaną bramą i gubię się :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acidmk tutaj masz cały proces jak to zrobić... https://www.snakeoil-os.net/news/home-automation/how-to-control-your-xiaomi-robot-vacuum-with-google-home

 

@MrVlad a samego gatewaya z prądu odłączałeś? mi często taka akcja pomaga i wszystko wraca do normy... BTW, 300 zł to silnik a jakie i skąd kupowałeś szyny?

 

@elmagiconie, to nie ta kamera, musisz szukać pod brandem aqara a nie yi, wygląda ona tak: https://pl.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=47836]acidmk[/mention] tutaj masz cały proces jak to zrobić... https://www.snakeoil-os.net/news/home-automation/how-to-control-your-xiaomi-robot-vacuum-with-google-home

 

[mention=39443]MrVlad[/mention] a samego gatewaya z prądu odłączałeś? mi często taka akcja pomaga i wszystko wraca do normy... BTW, 300 zł to silnik a jakie i skąd kupowałeś szyny?

 

[mention=57638]elmagico[/mention]nie, to nie ta kamera, musisz szukać pod brandem aqara a nie yi, wygląda ona tak: https://pl.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html 

Canibalo dzięki za link. Lookne co i jak. Na razie coś dziwnego dzieje mi się z tokenami. Wczoraj przestał mi działać odkurzacz w HA. Dziś ogarnę czy znów token się zmienił czy to co innego.

 

 

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, canibalo napisał:

@acidmk tutaj masz cały proces jak to zrobić... https://www.snakeoil-os.net/news/home-automation/how-to-control-your-xiaomi-robot-vacuum-with-google-home

 

@MrVlad a samego gatewaya z prądu odłączałeś? mi często taka akcja pomaga i wszystko wraca do normy... BTW, 300 zł to silnik a jakie i skąd kupowałeś szyny?

 

@elmagiconie, to nie ta kamera, musisz szukać pod brandem aqara a nie yi, wygląda ona tak: https://pl.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html 

Taaa 300 zł sam silnik szyny 800... Odłączanie od prącu nie pomaga, urządzenia są uceglone, nie reagują na nic i nie wiem co z nimi teraz zrobić. Btw dziwny przypadek bo w necie nic o tym nie znalazłem :( 

Szynę kupiłem 4,5m z ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie chwalić się kto ma xiaomi air conditioner companion ????? jak dokładnie ono działa ?

w sensie czy urządzenia muszą się widzieć ? (chyba nie,ale wole zapytać)

działa dobrze z czujnikiem temperatury ?

jakie marki są klimatyzacji-jest mało filmików na YT o tym ale chyba widziałem moją firmę że JEST 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, canibalo napisał:

@elmagiconie, to nie ta kamera, musisz szukać pod brandem aqara a nie yi, wygląda ona tak: https://pl.gearbest.com/ip-cameras/pp_978606.html 

czyli bez kamery/lampy z bramką BT olać te czujniki i wziąć te zwykłe kwadratowe Aquary lub okrągłe xiaomi bez ekranu? bo jak dziecko we mgle się gubię :D

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem żarówkę Aqara Led, łączy się ona przez Zigbee z bramką Xiaomi. Przez MiHome wszystko działa ok, problem pojawia się jednak przy próbie połączenia się z nią przez Domoticz. Domoticz jej nie widzi i nie mam pomysłu co zrobić, aby Domoticz mógł z nią zagadać. Czy miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...