Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wracając do kamery - kolega bobo123

podesłał mi film z kamerki 360.

U niego jakość jest znacznie lepsza niż na moim Dafang'u i mówiąc szczerze - nie wiem co jest nie tak.
W mojej jest straszna pikseloza, obraz w jednej części kadru jest ok, a w innym rozmyta i pozbawiona szczegółów.
Może mam coś w ustawieniach nie tak... - choć oczywiście ustawione jest na HD.
A może karta pamięci jest zła (choć używam Samsunga i Sandiska UHS-1)?

Mały przykład z kamerki

J8eAKBI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy miałem kolejny problem z Mi Home. Wszystkie urządzenia w aplikacji były Online ale zmieniając ich stan np gasząc żarówkę Yeelight RGB w aplikacji, żarówka nie gasła fizycznie. W apce Yeelight ta sama żarówka była Offline. Wszystko na serwerach Chiny Kontynentalne. Dodatkowo, u mnie i u żony wylogowało nas z aplikacji Mi Home (mamy to samo konto). Problem na pewno dotyczy serwerów Xiaomi, ponieważ w tym samym czasie, mogłem sterować Yeelightem RGB przez Home Assistanta bez problemu (a on nie korzysta z serwera Xiaomi tylko łączy się bezpośrednio z IP żarówki). Takie same objawy były np w żarówce Ikei.

Co ciekawe, pomogła następująca rzecz. Zamknięcie apki Xiaomi, uruchomienie na telefonie (ios) vpn, połączenie z vpn z Singapurem. Posiadając już ichniejsze IP, odpaliłem MI Home i cała funkcjonalność urządzeń wróciła. Po rozłączeniu z VPN, wszystko działało już prawidłowo.

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, nius napisał:

To lipa....trzeba brać zwykle, a czy z tymi zwykłymi można ustawiać sceny z brama tak jak zigbee czy są jakieś ograniczenia w funkcjonalności? 

nie ma żadnych ograniczeń-jeżeli chodzi o yeelight xiaomi opcji automatyzacji jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nius napisał:

Nie spinaj się.Dopytuje bo jest to dla mnie bez sensu z jednej strony brak asystenta (zigbee) , a z drugiej w razie awarii sieci brak możliwości włączenia światła ( wifi) 

 

źle mnie zrozumiałeś,nie spinam się :D napisałem tylko wykrzykniki dlatego że mnie to też złości,a nie że na ciebie........

 

jak wifi nie będzie działać to włączysz światło normalnie,używając standardowego włącznika naściennego :)

 

 

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uruchomiłem na Gatewayu 2 oświetlenie  (9 żarówek Aqara 806 lumenów, oraz trzy podwójne wyłączniki sygnałowe), wszystko działa poprawnie, sceny bez problemu sie załączają ale  mam problem z tworzeniem własnych ustawień predefiniowanych dla każdej z żarówek (temperatura barwowa i jasność). Jak stworzę dla jednej, zapiszę i przejdę do ustawiania kolejnej to w poprzedniej tamto ustawienie znika z listy... Czyli innymi słowy mówiąc jest możliwość stworzenia własnych ustawień tylko dla jednej żarówki... W sumie mam dosyc sporo urządzeń na Zigbee (25) ale to nie powinno mieć wpływu. Zna ktoś temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało jak tanio wykonać automatyczny system odcinania wody w domu w przypadku wycieku np. w łazience w oparciu o czujniki wody Aqara to polecam bardzo porządnie wykonany elektrozawór od Chińczyków. Czas zamykamia niecałe 5 sekund.

20190213_121555.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, elmagico napisał:

W jaki sposób byłoby to spięte z Xiaomi? Poprzez włączanie i wyłączanie zasilania gniazdkiem?

Czy tak samo dałoby się zrobić z gazem?

Ja mam spięte poprzez wyłącznik Zigbee wkładany do gniazda. A do wyłącznika wpięty malutki zasilacz 12 V sterujący elektrozaworem (potrzebna moc to zaledwie 2 W). Elektrozawór zaraz za licznikiem wody.  Elektrozawór ma wyłączniki krańcowe, ktore po zamknięciu zaworu odcinają napięcie. Jak znajdziesz odpowiedni elektrozawór do gazu to zapewne tak... Czujnik gazu Xiaomi ma...

Edytowane przez Rycho 55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gawronnek napisał:

Co do żarówek, możesz zapisać kilka ustawień w ulubionych różnie je nazywając i włączać żarówki z przypisanym konkretnym ustawieniem. Jeśli masz różne typy żarówek to musisz dodać ulubione dla każdej wersji.

Mam jeden rodzaj żarówek. Jak stworzę jakieś ustawienie, kliknę na serduszko, nazwę go to wszystko ok, pojawia się kolejne kółeczko z zapisaną nazwą  i nazwa ta pojawia się też w zakładce "Favorites" (mogę też tworzyć kolejne ustawienia).  Ale wystarczy, ze przejdę do kolejnej żarówki i stworzę dla niej jakieś ustawienie, zapiszę nawet z inną nazwą to jak wrócę do tej poprzedniej żarówki  to już tego co zapisałem nigdzie nie ma... jest tylko dostępne te 6 standardowych kółeczek (relax, night light, movie itd...)

Edytowane przez Rycho 55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w Mi Home... Niestety z poziomu tworzenia sceny dla innej żarówki już tego nie widzę. Jak kliknę w zakładkę  "Set to designated scene color" to mam pusto, nie ma nawet dostępu do tych 6-ciu podstawowych ustawień...

Jedynie widzę to w tej żarówce dla której stworzyłem to ustawienie (wtedy widzę te 6 podstawowych ustawień plus te stworzone przeze mnie) i nie wiem o co chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz telefon ? Może iphone i stąd różnica ?  Bo ja mam Samsunga S8 i u mnie jest całkiem inaczej...

I jeszcze jakie masz żarówki, Zigbee dodawane przez bramkę czy Wi-Fi, bramkę Gateway 2 ? Żarówki Agara E27 czy Ikea ? Żarówki dodawane jako urzadzenie podrzędne z poziomu bramki, czy z poziomu głównej strony aplikacji ?

Screenshot_20190227-154910_Mi Home.jpg

Edytowane przez Rycho 55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy do tego przełącznika mogę przypisać kilka żarówek? Chcę jednym kliknięciem wlaczac i wyłączać kilka żarówek na raz

PLN 33.43 | Oryginalny Xiao mi Aqara inteligentny bezprzewodowy przełącznik klucz inteligentny interrupteur pilot ZigBee wifi przełącznik dla mi domu App
https://s.click.aliexpress.com/e/Dm3lWd7

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie jest problem z którym walczę,

 

mam gateway'a  i amazon alexe i jest mały problem

 

chce zrobić tak,żeby żarówki yeelight v1 i v2 były sterowane przez alexe i przez gateway'a np przez kostke,czujniki ruchu itp

jeżeli żarówki dodam do mi home-do całego systemu smart home na serwerze chińskim to alexa nie wykrywa ich(ponieważ jest serwer chiński-a wykrywa żarówki tylko na serwerze singapur)

tak samo jest z aplikacją yeeligh-jeżeli dodam je do apki yeeligh i wybiore serwer chiński to alexa ich nie widzi-tylko widzi serwer singapur

jeżeli wybiore singapur to dodam żarówki ale tylko  wersji V1 (ponieważ wersji v2 nie ma,a jak wybiore v1 i chce dodać żarówke v2 to niby przechodzi proces instalacji ale nie ma jej w żadnych zakładkach)

jeżeli chodzi o żarówki v1 to robię tak że dodaje do aplikacji yeeligh na serwerze singapur potem łącze je z alexa-działają,potem wchodze w mi home-serwer chiński resetuje żarówki v1 i dodaje do mi home i po takiej operacji działają mi żarówki v1 z alexa i z mi home na serwerze chińskim

jeżeli chodzi o żarówki v2 nie da się tego zrobić 

 

1.ktoś zna rozwiązanie ?

2 ktoś ma żarówki v2 i v1 (lub tylko jedną wersję i amazon alexe i używa więcej urządzeń smart home na serwerze chińskim ?

 

Ps: jak czytam to co napisałem to już sam nie wiem OCB :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2019 o 05:55, bobo123 napisał:

dobra Panowie jest problem z którym walczę,

 

mam gateway'a  i amazon alexe i jest mały problem

 

chce zrobić tak,żeby żarówki yeelight v1 i v2 były sterowane przez alexe i przez gateway'a np przez kostke,czujniki ruchu itp

jeżeli żarówki dodam do mi home-do całego systemu smart home na serwerze chińskim to alexa nie wykrywa ich(ponieważ jest serwer chiński-a wykrywa żarówki tylko na serwerze singapur)

tak samo jest z aplikacją yeeligh-jeżeli dodam je do apki yeeligh i wybiore serwer chiński to alexa ich nie widzi-tylko widzi serwer singapur

jeżeli wybiore singapur to dodam żarówki ale tylko  wersji V1 (ponieważ wersji v2 nie ma,a jak wybiore v1 i chce dodać żarówke v2 to niby przechodzi proces instalacji ale nie ma jej w żadnych zakładkach)

jeżeli chodzi o żarówki v1 to robię tak że dodaje do aplikacji yeeligh na serwerze singapur potem łącze je z alexa-działają,potem wchodze w mi home-serwer chiński resetuje żarówki v1 i dodaje do mi home i po takiej operacji działają mi żarówki v1 z alexa i z mi home na serwerze chińskim

jeżeli chodzi o żarówki v2 nie da się tego zrobić 

 

1.ktoś zna rozwiązanie ?

2 ktoś ma żarówki v2 i v1 (lub tylko jedną wersję i amazon alexe i używa więcej urządzeń smart home na serwerze chińskim ?

 

Ps: jak czytam to co napisałem to już sam nie wiem OCB :D 

 

 

Tak, jest jeden sposób, zmień Alexe na Google Home Assist ;P

Edytowane przez mikulas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić screena z telefonu Xiaomi, jakie opcje dostępne są w automatyzacji (jeśli jakieś są)? Chodzi mi czy jest możliwość utworzenia sceny, gdy przyjdzie sms lub inne powiadomienie, bo na innych telefonach chyba żadnych takich opcji nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Podłączyłem wczoraj przycisk jako dzwonek do drzwi. Odległość między nim a gatewayem w domu to ok 10m i dwie ściany po drodze. Pech chciał że padło mi wieczorem wifi. Wszystko wróciło poza przyciskiem - pozostał offline na całą noc. Naciśnięcie go nie powoduje żadnej reakcji. Odłączenie na chwilę gatewaya też nie pomogło. Macie pomysł jak można spróbować go przywrócić czy trzeba zrywać i resetować? To może być objaw zbyt dalekiej odległości między przyciskiem a bramą?

 

ps. Przycisk wisi na metalowej bramie. 

Ps2. On chodzi po zigbee więc awaria wifi pewnie nawet nie miała znaczenia.

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elmagico napisał:

Szybkie pytanie.

Podłączyłem wczoraj przycisk jako dzwonek do drzwi. Odległość między nim a gatewayem w domu to ok 10m i dwie ściany po drodze. Pech chciał że padło mi wieczorem wifi. Wszystko wróciło poza przyciskiem - pozostał offline na całą noc. Naciśnięcie go nie powoduje żadnej reakcji. Odłączenie na chwilę gatewaya też nie pomogło. Macie pomysł jak można spróbować go przywrócić czy trzeba zrywać i resetować? To może być objaw zbyt dalekiej odległości między przyciskiem a bramą?

 

ps. Przycisk wisi na metalowej bramie. 

Ps2. On chodzi po zigbee więc awaria wifi pewnie nawet nie miała znaczenia.

We wszystkich instrukcjach urządzeń Zegbee pisze, ze nie wolno ich montować na metalowych elementach. Nie wiem czy na początku Ci chodziło bez problemu ? Ponadto odległość plus te 2 ściany to też może być za dużo. U siebie mialem bramkę na półpiętrze a póltora kondygnacji niżej wyłącznik Zigbee wkładany do gniazdka i były problemy... Dopiero dodanie kolejnego wyłącznika pół piętra niżej rozszerzyło sieć i zaczęło działać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero podłączyłem ale cały czas lipa. zobaczę jeszcze czy socket trochę bliżej pomoże bo już jedzie ale metalowa brama może stanowić problem. To samo było jak próbowałem czujnik otwarcia zamontować w skrzynce na listy, moment i wpadał na offline. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 13:51, Gawronnek napisał:
Dnia 7.03.2019 o 13:05, MrVlad napisał:
Urządzenia praktycznie nowe, 1 na baterie 2 wpinane do sieci, żadnym nic nie mruga, totalne cegły.

Rozumiem, że próbowałeś robić reset i dodać je od nowa? Co to za urządzenia?

iaomi Aqara Temperature Humidity Sensor with Air Pressure 
Xiaomi Aqara Intelligent Smart Curtain Motor ZiGBee
Xiaomi Mi Smart  Socket Plug ZigBee

Nie da się zresetować nawet, nie pali się żadna dioda.

Mam nowe Xiaomi Mi Smart  Socket Plug ZigBee i działa bez problemu. Stare trup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...