Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Koli96 napisał:

Jest gdzieś instrukcja co do EDL?

Instrukcja jest taka sama jak przy wgrywaniu w trybie fastboot, tylko zamiast w fastboot telefon ma być w trybie EDL (inna nazwa tego trybu to download). Na twoim romie nie da się odblokować bl, ale tryb download (EDL) jeszcze działa i można wgrać rom fastboot (w trybie download). Pierwszy post w tym temacie jest rozbudowaną instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 zapewne nie dostanie aktualizacji do MIUI 10. Obecnie jestem na ostatnim dostępny na tej stronie ROMie 8.4.26. Najbardziej mnie martwi aktualizacja zabezpieczeń z 2017-01-01. Fajnie by było już przejść na coś z aktualnymi zabezpieczeniami + nowsza wersja Androida. Jaki alternatywny soft polecacie do wgrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koli96 napisał:

Jeszcze się tylko upewnię - mając syfmiui 8 mogę wgrać global stable miui 9 bez odblokowywania bootloadera w trybie EDL? Wolę się upewnić, bo to nie mój telefon :)

Tak możesz. To chyba jedyny sposób na aktualizację z tego romu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Redmi 3, na którym miałem odblokowany bootloader i zainstalowanego Cyanogenmoda (12 albo 13), chciałem sprzedać telefon i wgrać MIUI więc tak jak się to zawsze robiło wszedłem na MIUI Polska -> Pobierz MIUI -> Wersje stabilne, ściągnąłem xiaomi.eu 9.5, sflashowałem przez TWRP i po instalacji....

1) zablokował mi się bootloader

2) zniknęło TWRP i nie da się wejść nawet w oryginalne Recovery - wraca z powrotem do pulpitu. Podobnież nie da się zrobić factory reset.

Jak sprawić, by przywrócić działające recovery?

Edytowane przez 4imb0t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
6 godzin temu, ohara napisał:

skąd pobrać najnowszego globala,czy to będzie to samo co redmi 3s/prime/3X?

Najnowszy i zarazem ostatni, recovery dla Redmi3  (link do fastboot z tego wątku nie działa) http://en.miui.com/thread-3661984-1-1.html Redmi 3s/3x to inny telefon i rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Siemanko,

Jest może osoba, która mogłaby mi udostępnić plik z folderu data/system, a mianowicie batterystats.bin, z racji tego, że kupiłem baterię by zamienić, jednak sprzedawca wprowadził mnie w błąd mówiąc, iż jest naładowana i gotowa do wymiany, a po usunięciu w/w pliku, jest dość duży problem z ogarnięciem telefonu i w ogóle z jego ładowaniem. Na nowej baterii telefon tylko mruga czerwoną diodą, na starej natomiast jest albo "wolne ładowanie", albo utrzymuje 3 procent baterii, ale wyskakuje komunikat o niskiej temperaturze baterii (25 stopni). 
Jeśli byłby ktoś, kto jest w stanie mi pomóc z tym problemem, byłbym wdzięczny.
I drugie pytanie, czy wymiana płytki z wejściem usb (gdyż stare wejście już w ogóle nie trzymało wejścia od kabla usb, więc przy okazji wymiany baterii, postanowiłem wymienić płytkę z wejściem na kabel usb), mogła lub ma jakiś wpływ na problemy z baterią?
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Mam pewien problem... Na moim 3S nie da się wejść w tryb download :( - telefon za każdym razem się restartuje do Androida (próbowałem kilka razy wchodzą w recovery i wybierając opcję download, a także wchodząc w fasboot i używając podanego na pierwszej stronie skryptu - efekt za każdym razem jest ten sam). Dodam tylko jeszcze, że w trybie fastboot  telefon jest wykrywany przez MiFlash, ale przy próbie wgrania ROMu od razu wywala błąd, że nie ma dostępu do pamięci. Macie jakąś radę co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam problem.

Kupiłem okazyjnie Redmi 3 PRO.

Telefon ma wgrany ten badziewny soft i są problemy z aplikacjami google.

Chciałbym zainstalować inny rom (global, lub xiaomi.eu) postępując zgodnie z "kompendium wiedzy", ale mam mały problem.

Punkt 2: Pobieramy oficjalny rom

W linku są tylko romy do Redmi 3s. Brak romów do Redmi 3/pro.

Czy mam wgrywać ten do 3s? Jeżeli nie, to proszę o wskazówkę (link) do romu który mam wgrać. (instalacja przez Miflash).

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jaki jest najnowszy soft Global do Redmi 3? Mam xiaomi.eu nigdy nie aktualizowane, a telefon ma ładnych parę lat.

Rozumiem, że wskazówki co do instalacji znajdę w pierwszych postach tego wątku?

PS. Chyba że lepiej lub łatwiej będzie zainstalować najnowsze możliwe xiaomi.eu? Rozumiem, że żadnych aktualizacji OTA już do tego modelu nie uświadczę bez względu na ROM?

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli mając jakieś bardzo stare xiaomi.eu (telefon był już kupiony z takim systemem), to do wgrania Global mam użyć MiFlash?

A gdybym chciał wgrać jakieś najnowsze xiaomi.eu to też za pomocą MiFlash?

Gdzie znajdę najnowszy Global, a gdzie najnowszy xiaomi.eu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Ściągnę ten plik i będę na weekendzie instalował.

ido_xhdpi_global_images_V9.5.2.0.LAIMIFA_20180405.0000.00_5.1_global_d8fb1afaaa.tar

Mam nadzieję, że to właściwy plik dla Redmi 3 (bez pro).

Rozumiem, że nie muszę mieć odblokowanego bootloadera, przechodząc z xiaomi.eu na Global?

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

postanowiłem odświeżyć redmi 3. Miałem jedynie wgrane miupolska. Jak rozumiem potrzebuję wpierw wgrać global dev, odblokować bootloadera, wgrać trwp i mogę szaleć.

Postępując z instrukcją na czystej instalce windowsa 7 x64, z usb 2.0 zainstalowałem misiut - uruchomiłem mi flasza, wskazałem plik z rozpakowanym romem i dostaję komunikat osiągnięto koniec pliku.

Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem miui można wgrać na zablokowanym botloaderze przez miflasha

I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze)

inaczej chyba nie miałbym informacji iż telefon is locked podczas wgrywania trwp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to przepraszam za wprowadzenie w błąd, robiłem to x lat temu i myślałem, że mam. Posiadam MIUI by xiaomi.eu 7.1, 7.1.3.0.

Ok udało się znaleźć odpowiedni soft. teraz 72h czekania.

Edytowane przez Esper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wgrać? Może się mylę, ale żeby wgrać Global to chyba nie trzeba odblokowywać bootloadera.

W każdym razie informuj o swoich poczynaniach, bo sam chcę u siebie zmienić ten stary ROM (xiaomi.eu) na coś nowszego, ale nie mogę się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało, miałem xiaomi.eu 7.1, 7.1.3.0. , wgrałem global dev wg instrukcji z pierwszej strony - problem miałem po prostu ze znalezieniem linku do odpowiedniego romu bo pod linkiem z tego postu poniżej nie ma już nic dla redmi 3/pro, a jednynie dla S. Rom znalazłem na rosyjskim forum do, którego z tego co wiem linków tu się nie podaje. Wrałem przez MiFlash bezproblemowo.

i następnie zgodnie z instrukcją rozpocząłem proces odblokowywania. Muszę czekać 72h, czyli do poniedziałku rano.

Następnie wg istrukcji z pierwszego linku planuję wgrać TRWP, zaktualizować je do najnowszej wersji i w grać jakiś rom oparty o androida 9. Cóż cel jest dziecinny - dodatkowy telefon pod pokemony lub inne tego typu pomysły.

Cytat

Najlepiej wgrać któregoś pixela

Jakiegoś konkretnego? Jakiś link? Myślałem i linage OS ale chętnie poznam opinie jaki soft się dobrze sprawuje :)

Edytowane przez Esper
uzupełnienie wpisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...