jarekm95

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ

Recommended Posts

Witam,

Próbuje według instrukcji uruchomić Redmi 3S w trybie Download. Postępuję według instrukcji poniżej:

"Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu"

Problem w tym, że po wyborze trybu Download telefon zamiast nic nie wyświetlać (jak pisze instrukcja) uruchamia normalnie system a co za tym idzie telefon nie jest widoczny w MiFlash.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Nie mam pojęcia jak wymusić prawidłowo tryb Download. Żadna z 3 metod nie działa.

Tak tryb fastboot działa.

Skrypt opisany w metodzie 3 działa prawidłowo aż do czasu restartu. Zamiast po restarcie wejść w tryb download telefon uruchamia się normalnie.

Aż tak mocny się nie czuję aby samemu wpisywać komendy.

To jest moja pierwsza styczność z Xiaomi.

A jaki masz rom i co chcesz zainstalować w trybie download? Coś niestety na ostatnich romach global są problemy z wejściem w ten tryb i z instalacją twrp w trybie fastboot na 3s, szczególnie wersji z b20.

11 minut temu, Lippi napisał:

Aż tak mocny się nie czuję aby samemu wpisywać komendy.

To jest moja pierwsza styczność z Xiaomi.

to raczej obsługa komputera niż telefonu i chodzi o ręczne wykonanie skryptu

z Twojego opisu wynika, że prawdopodobnie nie trzymasz klawiszy "vol +" i "vol -" w trakcie wykonywania ostatniego polecenia skryptu

Komentarze obsłudze komputera proponuje sobie zostawić dla siebie nic one nie wnoszą.

Próbowałem też metod opisanych w:

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

Żadna z nich nie przeszła w tryb download.

To są dopiero co kupione 2 telefony:

Przyszły z konfiguracją Andorid 6.0.1 MMB29M, Wersja MIUI 8 Global 6.8.18 Beta.

Żona zrobiła przez pomyłkę aktualizację systemu z poziomu telefonu do 6.9.29, co skutkowało tym że telefon się obecnie wyłącza po wprowadzeniu kodu pin.

Jedynym sensownym rozwiązaniem, które widzę jest:

1. Przywrócenie wersji Global dla Redmi 3s.

2. Wniosek o odblokowanie

3. Instalacji wersji z tego portalu.

Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie uruchomić telefonu w trybie download tak aby widział go MiFlash.

20 minut temu, Lippi napisał:

Przyszły z konfiguracją Andorid 6.0.1 MMB29M, Wersja MIUI 8 Global 6.8.18 Beta.

Żona zrobiła przez pomyłkę aktualizację systemu z poziomu telefonu do 6.9.29, co skutkowało tym że telefon się obecnie wyłącza po wprowadzeniu kodu pin.

Uruchom telefon bez karty sim. Ściągnij poprzednią wersję global dev 6.9.22 na której sim działają, czyli w formacie zip całą paczkę romu recovery, wgraj do pamięci telefonu i zainstaluj przez aktualizacje z pliku. Może krzyczeć że to starsza wersja i że utracisz dane, ale powinien normalnie się zainstalować (dane może wykasować). Tu masz link do romów recovery dla s3: http://en.miui.com/download-303.html w zakładce older version są poprzednie wersje

49 minut temu, Lippi napisał:

Niestety na chwilę obecną nie jestem w stanie uruchomić telefonu w trybie download tak aby widział go MiFlash.

czy w trakcie wykonywania skryptu trzymasz wciśnięte klawisze "vol+" i "vol-" naciskając enter? bo skrypt może nie być do końca jasny w tym fragmencie, jeśli nie trzymasz to następuję normalny restart, jeśli trzymasz to telefon wchodzi w tryb download

@FromWP Niestety usunięcie karty SIM nic nie daje. Zaraz po wpisaniu kodu telefon się wyłącza. Niestety telefon nie jest też widoczny po podpięciu po USB do Komptera. Nie zmienia to też faktu że chciałbym jednak grać takie ROM, które umożliwi odblokowanie a następnie przejście na polską wersję tworzoną przez ten portal

@MiD Operacje wykonuje zgodnie z instrukcją. Te dodatkowe mechanizmy, które również próbowałem nie wymagają wyboru Vol+ i vol- bo tak reebot downoload jest wymuszany z poziomu kodu skryptu - niestety te metody nic nie dają.

Łączność pomiędzy telefonem a komputerem jest ok. w MiFlash widzę telefon na liście jak jest w trybie Fastboot.

Problemem to wymuszenie trybu downolad tak aby możliwe było wgranie ROM z pliku land_global_images_V8.0.3.0.MALMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_588e5c60af.tgz

zajrzałem do Twoich linków, obie te metody to właściwie to samo, wysyłają komendę "reboot-edl" zamiast komendy "reboot" ze skryptu, szkoda, że się nie udało, może ktoś jednak wpadnie na jakiś inny pomysł

10 minut temu, Lippi napisał:

Te dodatkowe mechanizmy, które również próbowałem nie wymagają wyboru Vol+ i vol- bo tak reebot downoload jest wymuszany z poziomu kodu skryptu - niestety te metody nic nie dają.

Nie wiem których sposobów próbowałeś, ale jeden najskuteczniejszy wymaga Vol+ i vol- :

If your redmi 3 is in bootloop and you can´t acess to download mode but only on fastboot mode, you have to try this:

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
3. Connect your phone to your pc
4. Open what you installed
5. Type the command: fastboot devices
6. If you see number means that your phone is connected to your pc 
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

A tu źródło: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html

Nie wiem też o jakim kodzie piszesz, jakiś kod blokady dostępu, był ustawiony?

4 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem których sposobów próbowałeś, ale jeden najskuteczniejszy wymaga Vol+ i vol- :

If your redmi 3 is in bootloop and you can´t acess to download mode but only on fastboot mode, you have to try this:

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
5. Type the command: fastboot devices
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

A tu źródło: http://en.miui.com/thread-277276-1-1.html

Nie wiem też o jakim kodzie piszesz, jakiś kod blokady dostępu, był ustawiony?

z tego co rozumiem to chodzi o kod PIN do telefonu, nie do karty sim, po którego wpisaniu telefon się wyłącza

metoda, którą podałeś podobno nie działa, z tym, że zamiast wpisywania komend używa skryptu @jarekm95, dopytywałem czy w odpowiednim momencie skryptu są przytrzymane klawisze "vol+" i "vol-"

14 minut temu, MiD napisał:

metoda, którą podałeś podobno nie działa, z tym, że zamiast wpisywania komend używa skryptu @jarekm95, dopytywałem czy w odpowiednim momencie skryptu są przytrzymane klawisze "vol+" i "vol-"

Działa już tego używałem, to jest w sumie to samo co w naszym lokalnym poradniku tylko z ręcznym wpisaniem komend i opis po angielsku. Możliwe że ten wgrany rom coś bardziej pokopał i u kolegi nie chce zadziałać. Aczkolwiek innym którzy to zainstalowali system się uruchamia, jedynie przy próbie uruchomienia karty sim się restartuje. Innym pomaga cofnięcie się do poprzedniej wersji global dev 6.9.22 przez aktualizator, bo przy zablokowanym bl poza flashowaniem w trybie download to jedyne rozwiązanie. Jeszcze magiczny kabelek usb pozostaje, ale to trzeba zrobić lub kupić.

@FromWP Ta metoda podana przez Ciebie to jest dokładnie ta sama metoda co mówi @MiD i która jest zawarta w tych "gotowcach".

Chodziło o Pin do telefonu. Po jego wpisaniu (nie ma już karty SIM), telefon się wyłącza.

Niestety jej zastosowanie czy to wprost z vol- i vol+ c, czy to poprzez gotowe skrypty nic nie daje. Zawsze startuje normalnie system.

@wisniapl metoda vol+ i power daje możliwość wskazania download, jendnakże po tym zaznaczeniu czym startuje normalnie a nie pozostaje czarny ekran tak jak to jest opisane.

@FromWP Pin jest dobry. Telefon się odblokowuje. Działa 3-5 sekund po czym się zawiesza i po 1 sekundzie wyłącza.

Przed przeprowadzoną aktualizacją działał OK przez 2 dni, czyli od czasu uruchomienia, więc nie stawiam że to wina samego aparatu.

Witam, 

Mam problem z instalacją ROMA... Uruchamiam telefon w trybie download, jednak ciągle jest on nie widoczny w MiFlash. 
Próbowałem na wszystkie 3 sposoby, za każdym razem tryb download zostaje uruchomiony jednak urządzenie ciągle nie jest widoczne w MiFlash. 

7 minut temu, FromWP napisał:

Działa już tego używałem, to jest w sumie to samo co w naszym lokalnym poradniku tylko z ręcznym wpisaniem komend i opis po angielsku. Możliwe że ten wgrany rom coś bardziej pokopał i u kolegi nie chce zadziałać. Aczkolwiek innym którzy to zainstalowali system się uruchamia, jedynie przy próbie uruchomienia karty sim się restartuje. Innym pomaga cofnięcie się do poprzedniej wersji global dev 6.9.22 przez aktualizator, bo przy zablokowanym bl poza flashowaniem w trybie download to jedyne rozwiązanie. Jeszcze magiczny kabelek usb pozostaje, ale to trzeba zrobić lub kupić.

wiem, że działa, bo stosowałem, chodziło mi, że u @Lippi nie działa

gdzieś czytałem, że ludzie naciskali "enter" nie trzymając klawiszy "vol+" i "vol-" co powoduje zwykły restart, takie objawy ma @Lippi dlatego się o to dopytywałem i odpisał, że robi zgodnie z poradnikiem

@wisniapl 

Ogólnie telefon jest widoczny w komputerze... przez MiPcSuite łącze się bez problemów. Przy uruchamianiu trybu download przez skrypt również wyświetliło mi telefon w liście wyszukanych urządzeń. Nie widać go jednak w MiFlash.

Edited by mskptl

Może i głupie... Refresh klikałeś?
-edit- 
pod jaką nazwą jest tel znaleziony przez kompa?
Powinno być qualcoom(...)

Edited by wisniapl

xD 

Nikt tyle nie klikał refresh co ja dzisiaj :)

W urządzeniach w "Moj komputer" widnieje jako Redmi3
Podczas wykonywania polecen ze skryptu jest to:  789fddc8

xia.jpg

Remi 3s nie startuje po automatycznej aktualizacji global dev.

Wczoraj w nocy dokonałem automatycznej aktualizacji global dev (wcześniej miałem global dev 6.9.22) Telefon nie chcę się w pełni uruchomić. Na ekranie pojawia się napis "Trwa aktualizacji MIUI, nie wyłączaj urządzenia" dochodzi do 25% i telefon sam się wyłącza. Przy próbie wejścia w tryb DOWNLOAD / EDL (Vol+ power) lub RECOVERY/TWRP (Vol+, Vol-, power) dzieje się to samo. Mam możliwość wejścia do trybu fastboot. Wcześniej miałem problem z poprawnym wgraniem global dev 6.9.22

Co mogę jeszcze robić? Nie wiem jak wejść do Download przez skrypt.

Próbowałem też wejść w tryb DOWNLOAD / EDL  tym sposobem podanym przez FromWP

1. Put your phone in fastboot mode
2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790
5. Type the command: fastboot devices
7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter
8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time
9. Press now enter

Nic to nie zmieniło. telefon uruchamia się wyświetla "Trwa aktualizacji MIUI, nie wyłączaj urządzenia" dochodzi do 25% i telefon się wyłącza.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co mogę teraz zrobić?

@Minik Widzę że mamy podobną sytuację po aktualizacji do najnowszej wersji w Redmi 3s. Telefonu według opisanej procedury nie da się wprowadzić w tryb DOWNLOAD /EDL. Zamiast tego startuje on normalnie. U mnie aktualizacja się wykonała ale telefon po uruchomieniu wyłącza się po kilku sekundach.

@cincin27 Fastboot działa prawidłowo i u mnie telefon jest widoczny w MiFlash. Problem w tym że mój telefon jest zablokowany (wysłałem prośbę o unlock), więc jeśli dobrze rozumiem wgrać ROM mogę tylko z poziomu EDL. A jest jakaś procedura odblokowania EDL ? Da się to jakoś wymusić ?

Mam drugi taki sam drugi telefon przed feralną aktualizacją i tam tryb EDL działa poprawnie.

@Lippi
Xiaomi zaczęło blokować EDL w telefonach, ponieważ sprzedawcy pomomo zablokowanego bootloadera wgrywali swój badziewny rom.

Spróbuj wgrać oficjalny rom od Xiaomi w faatboocie, może przejdzie.

@Lippi 

Niestety też myślę, że mamy ten sam problem. Daj znać jak dasz radę ożywić telefon - ja też będę wałczył dalej.

@Minik Znalazłem rozwiązanie.

1. Jak znalazłem na jednym z wątków na globalnym forum -  Redmi 3S serie device doesn't accept : fastboot reboot-edl.  You must use : fastboot oem edl

2. Aby wywołać wspomnianą komendę pobrałem pakiet MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip
3. Po rozpakowaniu wszedłem do folderu a następnie Shift + Prawy klawisz myszy i opcja Otwórz okno poleceń tutaj.

4. Następnie komenda fastboot oem edl i telefon wchodzi w tryb download.

5. Kolejnym krokiem było pobranie MiFlashSetup-Beta.zip - Co ważne zwykły MiFlash nie widział telefonu dopiero ta wersja beta.

6. W ramach MiFlash Zrobiłem Refresh (w końcu telefon był widoczny), wskazałem wersję ROM do wgrania (ja wybrałem ostatnią wersję Global Stable) wybrałem clear all i uruchomiłem Flash.

7. Cały proces Flashowania trwał ok. 1 godziny ale końcowym efektem jest działają wersja MIUI Global 8.0 |Stable 8.0.3.0 (MALMIDG).

Czekam teraz na zgodę na Unlock a następnie przechodzę do kolejnych kroków niniejszego kompendium.

• Like 2