Jump to content

Tazik

Użytkownicy
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Tazik

 • Rank
  Użytkownik

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Olsztyn

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 3S

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Orjon Dzięki za podpowiedź. Zadziałało zmodyfikowane TWRP od sjcbank.
 2. Podpinam się pod pierwszą część posta - problem z recovery. Telefon - Redmi 5A, MIUI stabilne 10.2.3.0 (OCKCNXM), TWRP 3.2.3-0, odblokowany BL. Wcześniej TWRP dało się uruchomić normalnie. Teraz pojawiają się pionowe pasy - najpierw niebieskie, potem pomarańczowe. To samo dzieje się przy wywołaniu menu serwisowego (power + VOL- + VOL+). Ponowne flashowanie TWRP nie pomogło. Na moim starym Redmi 3S wszystko działa jak złoto. Jakieś pomysły jak temu zaradzić?
 3. Po aktualizacji z xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V10.1.1.0.MALCNFI_v10-6.0 do xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V10.2.1.0.MALCNXM_v10-6.0 występuje problem z uruchomieniem telefonu. Po załadowaniu systemu czasami jest jedynie czarny ekran (klikając przycisk "power" na ułamek sekundy migną ikony pulpitu), a czasami wyświetla się komunikat "wystąpił problem z aplikacją Interfejs". Telefon można normalnie wyłączyć przytrzymując przycisk "power" - wyświetla się menu wyłączania. Da się temu jakoś zaradzić? Póki co robię downgrade do 10.1.1.0, bo tam działa.
 4. Prawdopodobnie jest to wina samego zasilacza. Zasilacz od mojego MiBox'a nie piszczy, ale zasilacz od routera tak. Gdzieś wyczytałem, że jest to wina źle nawiniętej cewki.
 5. Jak wykonać przejście z MIUI Polska 8.11.8 na stable xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V10.1.1.0.MALCNFI_v10-6.0? Które wipe wykonać w TWRP?
 6. Tazik

  Android Oreo

  U mnie dziś aktualizacja pobrała się szybko i zainstalowała poprawnie. Wcześniej występowały przycinki i błędy w połączeniu wi-fi (zwłaszcza jak inne urządzenia też korzystały z tego samego routera), ale wygląda na to, że teraz jest poprawa. Póki co, testowałem przez ok. 1,5 h na YT. Zobaczymy jak pójdzie jakieś VOD.
 7. Jak wykonać przejście z romu xiaomi.eu dev (aktualnie 6.10.13) na xiaomi.eu stable - 8.0.10.MALCNDG_v8-6.0? Kopia do chmury i konta Google, to wiadomo, ale jakie konkretnie wipe zrobić przed flashowaniem romu w TWRP?
 8. Skoro wprowadzam dokładne dane, to oczekuję dokładnego wyniku. To nie aplikacja powinna decydować czy "drobne" są istotne. Zaokrąglić liczbę to sam potrafię. Poszukam innego liczydła. Szkoda, bo to poza tym zaokrąglaniem, kalkulator MIUI jest całkiem fajny.
 9. Zauważyłem że kalkulator MIUI zaokrągla wpisane wartości. Np.: 111222333,89 * 2 = 222444668 Już samo wpisanie pierwszej liczby wyświetla 111222334. Dzieje się tak w trybie prostym i naukowym. Sprawdzane na 6.9.22. Na 6.9.15 chyba było tak samo. Przez moment jak miałem rom xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.5.0.MALCNDG_v8-6.0, to chyba liczyło dobrze, ale nie sprawdzałem zbyt dokładnie. Da się coś z tym zrobić? Bo apka kalkulatora MIUI jest fajna, tylko takie liczenie dyskwalifikuje ją.
 10. Chcę się upewnić czy dobrze zrozumiałem procedurę. Mam na razie rom stable (xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.5.0.MALCNDG_v8-6.0.zip) a chcę przejść na wersję rozwojową, aktualizowaną co tydzień. Pobrałem najnowszy rom dev (na chwilę obecną 6.9.15) i wrzuciłem zip na telefon. Wystarczy w TWRP zaznaczyć instalację z zip? Trzeba robić jakieś wipe przy przejściu z xiaomi.eu stable na dev? Jak z ustawieniami i danymi aplikacji przy takim update? Telefon ustawiłem już pod siebie i szkoda by było bawić się od nowa (backup na chmurze Xiaomi i synchro z kontem Google jest).
 11. Już sobie poradziłem. Okazało się, że próbując wgrać TWRP wystarczyło zmienić nazwę pliku na recovery.img i poszło. Na moim telefonie siedzi już MIUI Polska:) Dzięki za porady:)
 12. @FromWP Skrypt nie wyświetlał żadnych błędów. Po ręcznym wgrywaniu przez ADB też nie chce się TWRP odpalić. Bootloader jest raczej odblokowany, ponieważ chciałem jeszcze raz użyć narzędzia MiUnlock i napisało że "no need to unlock this device". Na razie siedzę na Global Dev, ale wolałbym MIUI Polska więc muszę powalczyć z TWRP.
 13. Zabrałem się za instalację MIUI Polska według kompendium. Instalacja Global Dev MiFlash'em poszła bez problemu, odblokowanie BL też. Problem pojawia się przy wgrywaniu TWRP. Robię wszystko według instrukcji (TWRP ze skryptem od @jarekm95) i telefon nie wychodzi z trybu fastboot. Ręczny restart i przejście w tryb recovery prowadzi do rysunku telefonu z odłączonym kabelkiem. Jak podepnę kabel, to na rysunku też się podpina. I na tym koniec. Jak prawidłowo wgrać TWRP żeby poszło dalej? EDIT: zapomniałem dodać, że chodzi o Redmi 3S.
 14. Cześć Chcę kupić Redmi 3S. Nie mam doświadczenia w zakupach z Chin, więc zdecydowałem się na nasz rodzimy serwis aukcyjny. Która z podanych aukcji jest najbardziej wiarygodna? Cenowo wychodzi podobnie. http://allegro.pl/nowy-xiaomi-redmi-3s-lte-16gb-2gb-dual-sim-etui-i6428974232.html http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-4100-mah-fv-gw12-wysylka-z-polski-i6427688251.html http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-16gb-lte-white-silver-vat23-i6413262004.html Z góry dzięki za porady.
×
×
 • Create New...