Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 1.09.2016 o 17:10, golaszm napisał:

A to spoko, mam to samo. Potrzebny jest notepad++ i 7zip.

Musisz otworzyć archiwum z romem i przy pomocy notepad++ usunąć pierwszą linijkę kodu z pliku updater-script. Zapisujesz, idziesz do TWRP i już działa.

Czy po aktualizacji w ten sposób przez TWRP nie usuwa żadnych plików czy trzeba jakieś kopie robić ? I czy mógłbyś ewentualnie jakimś screenem pokazać co konkretnie usunąć bo jak wejdę w ten plik to mam dwie linijki i potem akapit i dalej coś i w sumie brak możliwości edycji tego pliku lub nie potrafię tego zrobić :? a można go edytować z pozycji windowsa i dopiero gotowy plik do telefonu wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luki156 napisał:

Czy po aktualizacji w ten sposób przez TWRP nie usuwa żadnych plików czy trzeba jakieś kopie robić ? I czy mógłbyś ewentualnie jakimś screenem pokazać co konkretnie usunąć bo jak wejdę w ten plik to mam dwie linijki i potem akapit i dalej coś i w sumie brak możliwości edycji tego pliku lub nie potrafię tego zrobić :? a można go edytować z pozycji windowsa i dopiero gotowy plik do telefonu wrzucić ?

U mnie usuwa to, co mamy w paczce "Dodatki_MIUIPolska_30072016-lpmm" - czyli m.in. klawiaturę Xperia. NIE kasuje ustawień, motywów, plików, SMSów etc - przynajmniej u mnie.

Na przykładzie dzisiejszego ROMu:

1. Otwieramy programem 7zip nasze archiwum i nawigujemy do ścieżki jak na górnej belce

2. Metodą drag&drop wyciągamy sobie updater-script na przykład na pulpit

3. Otwieramy go w notepad++ i usuwamy pierwszą linijkę (zaznaczone na niebiesko)

4. Zapisujemy zmiany - plik ma wyglądać tak, jak na trzecim screenshocie

5. Drag&drop - wrzucamy zmodyfikowany plik updater-script z powrotem do zipa z ROMem, nadpisując poprzedną wersję

I już.

us1.png

us2.png

us3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tematami a konkretnie z ich wylączaniem sie.

Ustawiam sobie jakis temat a po paru minutach gdy wybudzam telefon mam już temat podstawowy, gdzie szukać przyczyny?

Optymalizacja pamięci RAM kiluje proces? Dodać może go do autostartu przez panel sterowania, albo zamknąć klodka.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Dzisiaj odebrałem telefon. Kupiony na allegro(te raty 0% nie mogłem się oprzeć).

No i teraz jeśli sprawdziłem przez fastboot, że tel ma odblokowany bootloader to bez przyszłych problemów moge zabierać sie za aktualizację softu?? ( pokazuje mi że mam xiaomi.eu 6.8.4)

Recovery TWRP już nie pamietam tylko jaka wersja też jest wgrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze taki mały problemik niby drobnostka a jednak trochę denerwuje. A dokładnie, gdy dodam widget muzyki na kartę to potem gdy przesuwam na tą kartę to nie ma takiej płynności tylko takie delikatne przycięcia. Miałem Miui 6.7.28 zaktualizowałem do 6.9.1 i nadal nie ma tej płynności, czy jest na to jakaś rada czy poprostu muszę się przyzwyczaić do tego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam dzis dostalem swoj Mi 4S wczesniej korezytsalem z meizu MX5  jestem troszke zawiedziony wygladem Mi 4s no ale trudno :) MOje pytanie bo jeszcze nie doszedlem do tego  da sie jakos ustawic w pasku powiadomien zeby obnizyc pasek na gorze tel i byly rozne opcje, tj wi-fi, transmisja, autobracanie itp?? bo troche meczace jest wchodzenie w ustawienia i szukanie tego ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michals19s napisał:

WItam dzis dostalem swoj Mi 4S wczesniej korezytsalem z meizu MX5  jestem troszke zawiedziony wygladem Mi 4s no ale trudno :) MOje pytanie bo jeszcze nie doszedlem do tego  da sie jakos ustawic w pasku powiadomien zeby obnizyc pasek na gorze tel i byly rozne opcje, tj wi-fi, transmisja, autobracanie itp?? bo troche meczace jest wchodzenie w ustawienia i szukanie tego ;/

A co Ci się w wyglądzie nie podoba?

Jak rozwiniesz pasek notyfikacji, to przesuń palcem od prawej do lewej krawędzi. Tam są przełączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wielkie dzieki nie wiedzialem ze mozna przesunac tak w prawo :)  no teraz juz mi ten pasek sie podoba :), hmmm i jeszcze jendo pytanie jak wywalic kontakty z konta google, tak zeby miec te tylko z SIm bo mi sie zrobily zdublowane kontakty

 

I jeszcze jedna sprawa mam wgrane MIUI 7  wersja 6.4.14, jak chce sprawdzic aktualizacje to mi nic nie wyszukuje. Mam rozumiec ze to jest najnowsza wersja , czy musial bym recznie wgrywac nowsze??

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nie potrafię opanować wyłączające się Motywy w moim Mi4S, gdy ustawię motyw "Domyślny" czy też inny wbudowany wszystko jest w porządku i te ustawienia są stałe.
Wszystko zaczyna się gmatwać gdy wybiorę motyw z zewnątrz i to nie ważne jaki, przez jakiś czas jest dobrze lecz po kilkunastu minutach przełącza się na motyw " domyślny" zmieniając też tapetę na podstawową.
-W "Ostatnich aplikacjach" zakładam kłódkę - nadal restart motywu
W opcjach oszczędzania baterii przy "Motywach" zaznaczam działanie w tle- dalej to samo.
-W modułach Xposed mam Themes Autorization (inaczej nie mogłem uruchomić Motywów z internetu) , moduł ten też ma pozwolenie na pracę w tle- i to samo.
-W opcjach programistycznych -Optymalizacja pamięci-wyłączona- dalej restart tematu
-Limit procesów w tle - standardowy limit- i nic
Czy ktoś mógłby w prosty sposób wyjaśnić mi jak opanować "szaleńca":-D nie znam za bardzo MIUI, to moje pierwsze kroki z tym systemem:shock:

Mi4S xiaomi.eu 7.3 v7.3.2.0 (LAJCNDD) ,root jak na razie aktualizacja nie wchodzi w rachubę (brak czasu i wiedzy- dopiero poznaję MIUI) .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QMiui, ja bym założył sobie konto do instalowania motywów spoza sklepu. W dziale tutoriali jest opis, jak to zrobić. Linka Ci nie dam, bo jestem na tapatalku, ale sam się udzielałem w tym wątku. Może przepuszcza Ci stosowanie motywu, ale później się "rozmyśla". Na każdej wersji ROMu tak masz?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don_kamillo nie wiem jak to by działało na innym Romie bo go na razie nie będę zmieniał z przyczyn podanych  wcześniej ale przyjrzę się tematowi podanemu przez Ciebie aczkolwiek wydaje mi się że jednak coś musi być z tym ubijaniem, jak dodaje się te wyjątki?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Mi4s zakupionego z ibg. Mam od nowosci wgrana wersje MIUI by xiaomi.eu 7.2 (stabilna) 7.2.5.0 (LAJCNDA). Dostalem zgode od xiaomi na odblokowanie bootloadera, ale przez program miflash unlock wystepuje blad przy 50% odblokowywania. Teraz wyskakuje mi cos w stylu, ze nie moze zweryfikowac urzadzenia, ale wczoraj na innym komputerze wyskoczylo mi na poczatku cos w stylu, ze oblokowanie moze byc niepotrzebne czy cos w tym stylu, zamiast tego.

Chcialem zaktualizowac sobie MIUI do v8, bo jak rozumiem oznaczenia teraz posiadam wersje v7 i moc oczywiscie aktualizowac system wraz z nadchodzacymi aktualizacjami. Problem w tym, ze nie moge sprawdzic czy mam odblokowanego bootloadera ( to, ze mam wgrana wersje xiaomi,eu a nie chinski system chyba nie jest rownoznaczne z odblokowaniem bootloadera?). Korzystam z systemu win 10, zainstalowalem JDK i SDK, Minimal ADB and Fastboot v1.4, ale po wejsciu w tryb fastboot w telefonie nie wykrywa go w ABD. Wyglada to u mnie tak jak na screenie, swoja droga interfejs abd jest inny niz w poradniku jak zainstalowac fastboot i sprawdzic status bootloadera ( kwestia wersji windowsa?).

W aktualizacjach w telefonie mam ekran MIUI7 Polska i takie opcje jak pobierz aktualizacje xiaomi.eu, zainstaluj aktualizacje z pliku .zip, uruchom w recovery ( jest to moj pierwszy telefon xiaomi, takze nie wiem czy te opcje sa widoczne zawsze, czy moga swiadczyc o tym, ze telefon ma odblokowany bootloader).

Moje pytanie jest takie, czy na podstawie tych podanych informacji mozna wywnioskowac czy bootloader jest obdlokowany, a jesli nie, to co mam zrobic zeby to sprawdzic, skoro przez miflash unlock nie moge tego zrobic, a w abd nie wykrywa telefonu, przez co nie dziala komenda sprawdzajaca status bootloadera.

Moze dla kogos obeznanego to banalna sprawa, ale to moj pierwszy telefon od xiaomi i nigdy na poprzednich telefonach nie zmienialem wersji systemu, takze w tych kwestiach jestem zielony po prostu. Moge liczyc na jakas pomoc?

EDIT: po zainstalowaniu Mi PC Suite za ktoryms razem polaczylo sie z telefonem i wykrylo go w abd, pokazuje, ze jest odblokowany telefon. W takim razie nie musze najpierw wgrywac romu china dev, tylko od razu miui polska zeby miec najnowsza wersje? PS, w linku z poradnika sa 2 wersje recovery do tego telefonu, powinienem w moim przypadku pobrac TWRP_aqua_v8.zip czy wersje bez V8, lub to bez roznicy?

fastboot.jpg

Edytowane przez rarkin
nowe fakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W związku z tym, że to mój pierwszy post witam wszystkich. Wzeszłym tygodniu stałem się szczęśliwym posiadaczem MI4S zakupionym na polskim portalu aukcyjnym. Telefon doszedł do mnie z zainstalowanym MIUI Polska. Pierwsze co, sposobem podanym w tutorialach sprawdziłem  czy odblokowany jest bootloader - jest. I tu rodzi się pytanie. Jak sprzedawca sprzedający te telefony w dużych ilościach odblokowuje bootloadery? Pytam z czystej ciekawości. W razie czego mam zgodę ze swojego konta Xiaomi.

Kolejne pytanie - czy jeżeli na wyłączonym telefonie klikam Vol- + Power i pojawia się coś na kształt królika w czapce naprawiającego androida :D (znaczy się fastboot) i nic poza tym się nie dzieje to znaczy że nie mam zainstalowanego TWRP? Czy mogę przystąpić do instalacji wg. tutków czy coś się pozmieniało? którym sposobem? na co uważać szczególnie?  Podkreślam że jestem nowy i póki co szczytem moich osiągnięć było wgranie niebrandowanych romów do kilku telefonów Xperia.

Czy coś jeszcze powinienem zrobić po stronie softwarowej, dostęp do roota? Sprawdzałem, nie mam.

Aktualizację MIUI już wykonałem, obecnie mam MIUI 8 6.9.29

EDIT:
Czy wgranie dodatków MIUI Polska można zrobić w inny sposób aniżeli przez TWRP? bo może instalacja TWRP nie jest mi wcale potrzebna?

EDIT2: ok okazało się że mam TWRP w wersji 3.0.0, nadałem sobie też uprawnienia roota. 

Edytowane przez Kanapka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia Wednesday, September 14, 2016 o 23:32, cga napisał:

witam,

ma ktoś porównanie do RN2 - chodzi mi o aparat. jest lepszy, taki sam? i o zasięgi. mój RN2 często sprawia mi kłopoty z zasięgami w pracy a znajomi używający Samsunga S5 neo czy huaweia G620 żadnych problemów.

 

Miałem note 2,teram mam 4s.zdjecia podobne moim zdaniem.zasieg w plusie miałem chyba lepszy w nocie,bateria bez porównania na korzyść 4s,wykonanie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...