Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadając Miui w takiej wersji jak na screenie, TWRP 2.8.7.0 en mogę zmienić na MIUI 8 poprzez wyżej wspomniane TWRP i jak to powinno prawidłowo wyglądać?

Prawdę powiedziawszy obecna wersja sprawuje się wyśmienicie ale może już czas........

Screenshot_2016-11-06-07-11-09_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Jeśli TWRP będzie za stare, to ROM nie powinien się wgrać. 

Ogólnie możesz wrzucić sobie wersję TWRP 3.0.2.0.

Piszę o wykorzystaniu obecnego TWRP bo ciągle szukam sposobu na to aby moja 7-ka zauważyła Mi4S a co do zmiany na 3.0.2.0 to chyba bez połączenia USB gdzie ciągle przy USB Device mam żółty znak zapytania nic z tego nie wyjdzie.

Czy naprawdę przy mojej wersji TWRP nie uda się aktualizacja,czy można zrobić to za pomocą aktualizacji w Informacje o telefonie-Aktualizacje systemowe

Screenshot_2016-11-06-07-11-24_com.android.updater.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don_kamillo wielkie dzięki za zainteresowanie (widać że spotykamy się nie tylko na tym forum)  ale parafrazując jednego z bohaterów "Kariery Nikosia Dyzmy" - "Ja nie rozumiem co Ty do mnie gadasz" to znaczy że jednak uświadomiłem sobie jak mało wiem o Xiaomi i Miui, muszę jednak poczytać o tym "Tajemniczym"  Flashify i aktualizacjach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don_kamillo wielkie dzięki za zainteresowanie (widać że spotykamy się nie tylko na tym forum)  ale parafrazując jednego z bohaterów "Kariery Nikosia Dyzmy" - "Ja nie rozumiem co Ty do mnie gadasz" to znaczy że jednak uświadomiłem sobie jak mało wiem o Xiaomi i Miui, muszę jednak poczytać o tym "Tajemniczym"  Flashify i aktualizacjach. Pozdrawiam.

Nowe TWRP, które wcześniej pobierasz możesz zainstalować z poziomu telefonu Aktualizacje Zainstaluj z pliku zip. Tak robiłem na moim Mi4s i żony Mi4c i działa.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STomasz czyli to jest to osławione  Flashify ? Obecnie czytam inne tematy na forum i szukam nowej wersji działającej TWRP na Mi4S, mam nadzieję że wbrew pozorom nie jest to takie trudne.Pozdrawiam. 

Nie, Flashify to całkowicie osobna aplikacja używana do flashowania przy posiadaniu roota na telefonie. TWRP na Mi4s to 3.02, ja takie mam.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mam parę pytań;;-)
1- Don_Kamillo (dzięki) w jednym z tematów dał link do TWRP_aqua_v8.zip po PL
Tutaj masz TWRP po polsku: https://www.androidfilehost.com/?fid=24665539028713602,a więc zassysam,umieszczam w pamięci Mi4S, nastęnie USTAWIENIA-Informacje o telefonie-Aktualizacje systemowe-Zainstaluj aktualizacje z pliku .zip i wybieram TWRP_aqua_v8.zip i Reboot
2- Przy aktualizacji na MIUI 8 ściągam wersję .zip pod mój model umieszczam go w pamięci telefonu i też mogę go w ten sam sposób aktualizować? czy muszę to robić przez TWRP?
3- W jednym z tematów użytkownik Tomaszek1999 napisał że przy zwykłych aktualizacjach nie trzeba robić żadnego wipe, czy tak mogę potraktować moje przejście na MIUI 8?
4- W przypadku jeżeli sentyment do MIUI7 wygra (aktualna wersja śmiga ja trzeba zwłaszcza bateria,GPS itp) czy mogę wrócić do niej też w ten sam sposób i nie zmieniać TWRP to znaczy pozostać przy tej podanej przez Don_kamillo?
Proszę o wyrozumiałość ,posadzić fon za 1200 zeta nie bardzo mi pasuje8-). Pozdrawiam wszystkich zwłaszcza CIERPLIWYCH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QMiui napisał:

Don_kamillo wielkie dzięki za zainteresowanie (widać że spotykamy się nie tylko na tym forum)  ale parafrazując jednego z bohaterów "Kariery Nikosia Dyzmy" - "Ja nie rozumiem co Ty do mnie gadasz" to znaczy że jednak uświadomiłem sobie jak mało wiem o Xiaomi i Miui, muszę jednak poczytać o tym "Tajemniczym"  Flashify i aktualizacjach. Pozdrawiam.

Nie ma problemu :) Od czegoś są te fora ;) 

Jestem obecny na wielu forach, aczkolwiek ostatnio tutaj na dłużej zakotwiczyłem, z racji posiadanego telefonu i jedynego w Polsce supportu ;)

Flashify masz tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cgollner.flashify&hl=pl

TWRP musi mieć rozszerzenie img. Tutaj jest link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24665539028713602

Ogólnie chyba lepiej byłoby zrobić wipe, mimo że wersja androida się nie zmienia, to zmienia się sporo w MIUI. Zrób nandroid backup, zrób kopię MIUI i powinno być dobrze.

W razie zmian, możesz zostać na nowszym TWRP, to nie będzie w niczym kolidować.

 

EDIT: Tak ogólnie, to MIUI7 ma ładniejsze motywy, niż 8. 

 

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu pomoc z Twojej strony, czytam więc dalej posty i zobaczymy co z TEGO wyjdzie jednak znowu zostało użyte słowo klucz=kopia nandroida , niestety nadal nie mogę połączyć mojego Mi4S z kompem (Win7,32bit) i jak mam to zrobić?:? A tak swoją drogą Ty i Tobie podobni skąd macie tyle cierpliwości w tłumaczeniu każdemu? Są różne fora , są też inne rzekłbym całkiem odmienne od tego gdzie Moderator to Guru.Szacunek i pozdrawiam.:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wchodzisz w tryb recovery (TWRP), to masz opcję backup (drugi kafelek od góry z lewej strony). Tam właśnie tworzysz kopię całego obrazu systemu. Nazywa się to nandroid backup. W razie, gdyby coś było nie tak, wchodzisz w recovery i przywracasz tę kopię.

 

Ja ogólnie jestem cierpliwym człowiekiem ;) A poza tym, nie jestem moderatorem, więc nie chwal dnia :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nim nie jesteś ale często innym użytkownikom to się udziela, zresztą to też ciężki kawałek chleba aby to wszystko ogarnąć a nie przegiąć. Wogóle lubię fora gdze ludzie sobie pomagają i co ważne piszą poprawnie  w rodzimym języku. Właśnie szukam i czytam o nowym Miui , zastanawiam się co poprawiono (zależy mi na funkcjach których ja używam- jak pisałem wcześniej obecna 7-ka działa jak należy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś wiedzieć o MIUI8, to pisz, bo mam od początku posiadania Mi4s.

 

Z drugiej strony, jak widzę, jakie czasem teksty lecą/leciały do Acida, to się nie dziwię, że chłop się nie spoufala.

Ale jako grammar nazi muszę to wypomnieć:

25 minut temu, QMiui napisał:

 Wogóle 

w kontraście:

26 minut temu, QMiui napisał:

 i co ważne piszą poprawnie  w rodzimym języku.

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, złapałeś mnie to fakt zjadłem jedno "o"(przed 2 śniadaniem;-)) ale powinno być " w kontekście" a nie "w kontraście" dobra - koniec sprawdzianów teraz do rzeczy.

Po wielu perturbacjach mam wreszcie nowe TWRP (jeszcze raz bardzo wielkie dzięki za Twoją pomoc) teraz przymierzam się do v8 i szukam opinii na ten temat bo jak wiadomo nie wszystko co nowe jest idealne.

Najbardziej zależy mi na;

Czas działania na jednym ładowaniu- aktualnie 2 dni są dobrym wynikiem ale.......

GPS - na 7.3.2.0 który teraz mam działa naprawdę OK

"Pazerność" na RAM

Praca "Czarnej Listy" - używam tego dość często -obecna jest ok

Jakość rozmów oraz funkcja Autonagrywania- bardzo ważne!

Na koniec oczywiście stabilność systemu.

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo korzystam z telefonu, pogram czasem w Clash of Clanes, zatem dwa dni u mnie są nierealne. Ale od rana do późnego wieczora spokojnie wytrzyma.

Co do GPSa. Byłem zmuszony kilka razy korzystać i było słabo, ale to mogła być wina tragicznych warunków atmosferycznych (u dziewczyny na Mi4c też nie chciał wtedy działać). 

RAM utrzymuje się na poziomie ~1 GB. Działa płynnie.

Jakość rozmów sprawdzę, jak tylko ktoś zadzwoni ;)

Co do stabilności: telefon czasem zalicza reset i coś aktualizuje. Tracę po takim zabiegu roota, ale całość działa prawidłowo. Nie wiem, od czego to zależy. Robi się tak w dzień dwa po piątkowej aktualizacji. Ale sam system działa sprawnie i prawidłowo :) 

Ubolewam tylko nad okrojonymi funkcjami aparatu. Moduł jest ok, ale funkcji brak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam sobie temat o MIUI 6.11.3 i muszę powiedzieć że  AQUA jest w mniejszości a opinie są raczej różne i dlatego chyba zostanę na 7.3.2.0 bo jak na razie działa jak dla mnie OK a nowe TWRP i tak się przyda, poczekam  aż sytuacja się wyklaruje.

Co do GPS-a to jeden z moich priorytetów a teraz naprawdę nie mam na co narzekać no chyba że to tylko u mnie tak jest:-P

Ciekawi mnie czy po ewntualnej aktualizacji na v8 stracę Roota ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2016 o 09:02, QMiui napisał:

Właśnie czytam sobie temat o MIUI 6.11.3 i muszę powiedzieć że  AQUA jest w mniejszości a opinie są raczej różne i dlatego chyba zostanę na 7.3.2.0 bo jak na razie działa jak dla mnie OK a nowe TWRP i tak się przyda, poczekam  aż sytuacja się wyklaruje.

Co do GPS-a to jeden z moich priorytetów a teraz naprawdę nie mam na co narzekać no chyba że to tylko u mnie tak jest:-P

Ciekawi mnie czy po ewntualnej aktualizacji na v8 stracę Roota ?

 

Ja właśnie zainstalowałem nową powyższą wersję i GPS mi nie działa, fakt że przestał mi działać na poprzedniej wersji 7.2.5 i nową zainstalowałem w nadziei że się to naprawi, ale niestety nie pomogło. Nie wiem czy czegoś nie doinstalowałem czy co fakt jest taki że nie łapie GPS. GPS fix nie łapie żadnej satelity ;-/ Macie jakieś pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że przestał działać na poprzednio zainstalowanej wersji ? Co do działania na 8 to niech wypowiedzą się użytkownicy tej wersji.

Podczas przekopywania netu gdzieś na forach obcojęzycznych napotkałem jakieś fixy czy łatki do poprawy działania GPS ale zaskoczony bo u mnie działa ok nie wnikałem w temat.

Ja mam inny problem , drążę temat motywu który znalazłem a który bardzo mi podpasował , okazało się że to motyw płatny zalogowałem się na stonkę https://zhuti.xiaomi.com

Niestety ale albo tam już go nie ma albo jest pod inną nazwą chodzi o UiPhoneT 4S 7.0, po zainstalowaniu przez jakiś czas działa , jak wyglądają zakupy motywów na tej stronce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś wątek na forum, że komuś się tak samo motyw wysypywał, ale nie pamiętam, gdzie go czytałem i jaki był skutek. Konto Xiaomi developer masz założone? Ewentualnie może kłódka na motywy, ale nie wiem, czy to coś da.

Ogólnie to bardzo stary motyw. Nie lepiej jakiś nowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QMiui To może inaczej. Skoro to stary motyw, to zapewne zmienia Ci się tylko tapeta/ekran blokady/ikony, bo reszta będzie niekompatybilna. To może zamiast stosowania całego motywu, zmień tylko te elementy? Tak ogólnie masz założone to konto dev dla motywów?

 

Szczerze mówiąc, mi się bardziej podobały motywy pod MIUI5. Jakoś mało jest ładnych pod MIUI8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji mojego wieku;-) jestem wychowankiem symbiana czyli N95 8GB Czarny Mocarz i N8 które bardzo mile wspominam:x, aż łezka się w oku kręci i dlatego dążę do tych zmian coś nie za bardzo  mi podchodzą te ikonki.
Za Twoją sugestią zmieniłem tylko ikonki i ekran blokady , zobaczymy a co do konta to mam na en.miui i mogę zalogować się oraz pobrać ze strony https://zhuti.xiaomi.com/ ale chodzi Ci chyba o to konto gdzie mogę uploadować na tę stronę, zastanawiałem się czy je aktywować (to ze zdjęciem) ale nie wiem czy warto dla jednego motywy i to w dodatku nie mojego czyli chyba nie uda się autoryzacja?
Dalej kopię w wolnych chwilach po necie, szkoda że tak mało fajnych motywów , większość to anime za którym nie przepadam taki dziwny jestem co zrobić. Pozdrawiam.

Edytowane przez QMiui
Poprawka nazwy strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QMiui Ja zaczynałem od Nokii 6630 ;)

A tę stronę znasz? http://en.miui.com/type-7-776.html

Są tu motywy spoza sklepu. Przeważnie trzeba napisać cokolwiek, żeby mieć dostęp do downloadu. Żeby zainstalować taki motyw przydaje się właśnie konto dev. Wrzuć im jakieś stare, czytelne zdjęcie, ja tak zrobiłem i mam spokój ;) Foto sprzed 10 lat (i sprzed brody :D ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa, mój błąd właśnie na tym forum jestem i tam między innymi natknąłem się na Ciebie ,poprawiłem nazwę.

Czekaj, czekaj czyli mam rozumieć że pobieram z tego forum np. motyw bo mogę następnie wrzucam przez konto to robione ze zdjęciem i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Pobierasz ten motyw. Wrzucasz plik na telefon, klikasz na telefonie motywy, zjeżdżasz na sam dół i klikasz wczytaj motyw. Wybierasz go z telefonu, instaluje się i gotowe :) A konto dev potrzebne, żebyś mógł to zrobić, inaczej nie przejdzie autoryzacji. Mi przynajmniej nie przechodziły i musiałem konto zakładać. Spróbuj, może nie będziesz musiał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, don_kamillo napisał:

Nie. Pobierasz ten motyw. Wrzucasz plik na telefon, klikasz na telefonie motywy, zjeżdżasz na sam dół i klikasz wczytaj motyw. Wybierasz go z telefonu, instaluje się i gotowe :)

To to wiem właśnie tak zmieniam motywy, no dobra założę to konto i zobaczę co z tego wyjdzie.Tak naprawdę robię to wszystko tylko dla tych dwóch motywów czy to nie chore?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...