golaszm

Użytkownicy
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About golaszm

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szanowni, Czy ktoś z Was ma doświadczenie z montażem panelu LCD w Mi4S? Mój egzemplarz jakiś czas temu miał wypadek - dzieciak się dorwał do telefonu, telefon spadł na kafelki, pękło szkło z tyłu i (minimalnie, ale jednak) z przodu. Po upadku telefon działał bez problemu, a pęknięcia wydawały się tylko problemem estetycznym. Po jakimś czasie przestała działać dolna część ekranu dotykowego - tryb diagnostyczny pokazywał, że w osi pionowej dotyk działa tylko do mniej więcej Y=1720 (z maksymalnych Y=1920). Naprawa gwarancyjna nie wchodziła w grę z powodu uszkodzeń mechanicznych. W serwisie wymieniony został cały przedni panel, czyli digitizer+LCD. Założyłem też dla zabezpieczenia potłuczonego tyłu etui z klapką zamykaną magnetycznie. No i zaczęły się schody: telefon momentami zachowywał się, jakby coś stale po nim klikało, zwłaszcza gdy leżał poziomo na blacie. Miałem wrażenie, że to wina magnesu w etui (służącego do zamykania klapki), więc przez jakiś czas etui leżało sobie w szafce. Ale samoistne klikanie - choć rzadsze - nie zniknęło. Aż pewnego dnia ekran na moment zrobił się zielony, a lewy dolny róg obudowy bardzo się rozgrzał. Pewnie zwarcie. Wyłączyłem szybko telefon i poczekałem, aż wystygnie. Po ponownym włączeniu widać, że podświetlenie działa, ale ekran pozostaje czarny. Nie wiem, czy się spalił, czy tylko coś się poluzowało, czy ki czort. Macie może jakiś pomysł jak to ugryźć?
 2. Zgłosiłem się do serwisu Acida - czeka na dostawę LCDków, aktualnie nie ma czarnych na stanie.
 3. Uszanowanie Państwu. Mój Mi4S znów postanowił dostarczyć mi rozrywki. Tym razem dolna część ekranu dotykowego przestała na dotyk reagować. Uziemia to dolną część klawiatury tudzież nie pozwala np wybrać opcji 'Reboot to Recovery mode' (konkretniej: kliknąć na 'Reboot now', bo w tym oknie nie działa obracanie ekranu). Odpaliłem tryb diagnostyczny ( *#*#64663#*#* ) - da się "kursorem" (no, palcem) zjechać w dół do wartości mniej więcej Y=1720,9, macanie poniżej tej granicy rejestrowane jest jako 1720 do 1722,6. Tryb diagnostyczny ma tylko opcje Pass i Fail, nie ma kalibracji. Reboot nie pomógł. Wipe nie pomógł. Reinstalacja przez TWRP (udało się wejść w Recovery aplikacją TWRP Manager) najnowszego romu 6.9.22 wraz z czyszczeniem cache i dalvik nie pomogła. O 16:00 jeszcze było ok. O 20:00 już nie. W tym czasie telefon nie doznał żadnych traumatycznych wypadków związanych z przeciążeniem, wilgocią, elektrostatyką... Boję się, że to może być problem sprzętowy, skoro reinstalacja nie pomogła.Digitizer może tak selektywnie przestać reagować na dotyk? Czy gdyby to był digitizer, to w ogóle by dotyk nie łapał?
 4. Otóż właśnie o tym wspominałem - Picassa, aktualnie Zdjęcia Google. Jeśli ktoś koniecznie chce w oryginalnej rozdzielczości, to miejsce jest limitowane, jeśli godzimy się na Googlowy rozmiar (16MPix, więc na potrzeby komórki idealnie), to nie ma limitu. A mówiąc o kopii miałem na myśli zgrywanie tego, co chcę zabezpieczyć (fotki, filmy, ew. wiadomości SMS/MMS) w inne miejsce niż pamięć wbudowana telefonu. Albo pchać foty i filmy na kartę, albo skorzystać z Mi PC Suite. Fotki pójdą na serwer Google, filmy będą miały swoją kopię na karcie (bo w końcu sama karta też może zdechnąć, więc wyłącznie na niej też trzymać ryzykownie), a raz na sto lat na PC jakąś kopię machnę.
 5. Głównie nostalgia za fotkami i filmami, pierwszy urlop z synem częściowo udokumentowany był na zdjęciach i filmach w telefonie, które poszły w niepamięć. Być może któryś z programów typu Dr.Fone da radę coś odzyskać (skanowanie trwa już od rana). Ale telefon działa, więc faktycznie jakąś dawkę tego szczęścia mam Aż kupon na loterię puściłem Wartościowej wiedzy nigdy za wiele, więc i z tego miejsca podziękuję Tobie - inaczej instalowałbym ponownie ten sam, pobrany w piątek rano ROM... Niby człowiek wie, że "jeśli nie robisz kopii bezpieczeństwa, akceptujesz ryzyko utraty" - ale wiadomo, jak to jest z ryzykiem. Dotychczas uważałem, że te 64MB w komórce to tak dużo, że póki co nie ma tam po co pchać karty pamięci. No i się nauczyłem. Tym bardziej, że karta po prostu leżała na biurku i czekała, aż się przyda Znów człowiek trochę mądrzejszy jest. Jeszcze chyba się przeproszę z Picassą, czy jak tam teraz Google to zwie; miejsce w chmurze Xiaomi już zapełniłem, a tak w kolejnej chmurze sobie fotki przezimują. Dzięki za pomoc raz jeszcze.
 6. Heh, niewłaściwy ROM, niewspółpracujący MiFlash - złożyły mi się okoliczności... Dziękuję, starszy MiFlash NIE wypluł błędu podczas wgrywania "multi_aqua_V7.2.5.0.LAJCNDA_v7-5.1" Tyle że telefon nadal zachowuje się tak samo - po podpięciu do komputera pojawia się właściwy port, ale w zasadzie nic poza tym, nie rusza, nie wchodzi w tryb fastboot... Wracam do pomysłu zagłodzenia baterii, chyba że komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy. [EDIT] Telefon żyje - zagłodziłem, podpiąłem do ładowarki, po chwili pojawiło się logo Xiaomi. Przełączyłem na PC z odpalonym Mi PC Suite. Wstał. Niestety, dane poszły się paść :/ Ale telefon zyje. Sugerowałem się tym: http://en.miui.com/thread-335519-1-1.html
 7. Spróbowałem MiFlash. NIBY flashuje, ale później przy próbie "ping target via firehose" kończy się błędem "ping target failed" W każdym razie: 1. Reakcja na podłączenie do komputera bywa różna; albo wspomniany wcześniej błąd USB, albo pojawienie się w managerze urządzeń portu "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10)". 2. TWRP dla wcześniejszych aktualizacji to 2.8.7.0, a tym razem przed updatem wgrałem ze sklepu play store aplikację TWRP Manager i przy jej pomocy zainstalowałem TWRP 3.0.2.0. 3. ROM pobrałem przed 9 rano w piątek, 23.09 - czyli niestety wczesny. Planuję teraz przegłodzić telefon, aż mu się bateria wyczerpie i wtedy zobaczyć, czy coś się zmieni...
 8. Witam, szanowni. Próbowałem dziś wgrać aktualizację do 6.9.22 przez TWRP. Od pewnego czasu musiałem modyfikować updater-script (usuwać pierwszą linię), bo inaczej TWRP wołało, że to dla innego urządzenia ROM. I działało. W ubiegłym tygodniu również zadziałało. Dziś nie. Pewnie błąd popełniłem nie odpinając na czas aktualizacji telefonu od komputera. TWRP pokazał, jak to po kolei wykonuje operacje, na komputerze pojawił się dymek od sterownika, ekran telefonu zgasł. I koniec. Wygląda jak wyłączony, nie reaguje na przycisk power, nie da się wejść w tryb fastboot. Dioda nie świeci. Nie reaguje również po podłączeniu do ładowarki czy komputera. Czy ktoś z Was ma jakąś radę? Najmilej widziane takie, które pomogą ocalić dane z telefonu, ale oczywiście chętnie chwycę się każdej brzytwy. [EDIT] Jest reakcja po podlączeniu do komputera - komunikat w trayu: "Nie rozpoznano urządzenia USB. Ostatnie urządzenie USB podłączone do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go." Czyżby była nadzieja?
 9. U mnie usuwa to, co mamy w paczce "Dodatki_MIUIPolska_30072016-lpmm" - czyli m.in. klawiaturę Xperia. NIE kasuje ustawień, motywów, plików, SMSów etc - przynajmniej u mnie. Na przykładzie dzisiejszego ROMu: 1. Otwieramy programem 7zip nasze archiwum i nawigujemy do ścieżki jak na górnej belce 2. Metodą drag&drop wyciągamy sobie updater-script na przykład na pulpit 3. Otwieramy go w notepad++ i usuwamy pierwszą linijkę (zaznaczone na niebiesko) 4. Zapisujemy zmiany - plik ma wyglądać tak, jak na trzecim screenshocie 5. Drag&drop - wrzucamy zmodyfikowany plik updater-script z powrotem do zipa z ROMem, nadpisując poprzedną wersję I już.
 10. Mnie niestety nie udało się zaktualizować TWRP, więc każdorazowo wywalam linijkę. Swoją drogą - nie znalazłem najnowszej wersji TWRP w wydaniu dla Mi4S, Szukałem tu: https://twrp.me/Devices/
 11. A to spoko, mam to samo. Potrzebny jest notepad++ i 7zip. Musisz otworzyć archiwum z romem i przy pomocy notepad++ usunąć pierwszą linijkę kodu z pliku updater-script. Zapisujesz, idziesz do TWRP i już działa.
 12. Jaka wersja TWRP i jaki komunikat błędu w TWRP?
 13. Nie no, ustalmy: dla chcącego nic trudnego Mi4S jest śliski jak poseł przed kamerą. Etui zaś skutecznie chroni taflę szkła na plecach przed potrzaskaniem o byle co. Przy okazji dodam, że szkło to (przód i tył) rysuje się łatwo. Na tyle łatwo, że noszenie go w kieszeni BEZ towarzystwa kluczy, pumeksu, cegieł - słowem: solo - i tak skutkuje rysami. Skąd się biorą? Nie wiem, ale są
 14. Może rozbiję to na dwa pytania, jeśli pozwolisz 1. "poleca ktoś (...) cover/etui, (...)aby zabezpieczyć mniej więcej Mi4s przed rozbiciem Koniecznie. Zaliczam się do grona osób, które bardazo dbają o telefony. Cieszył mnie gładki i cienki design Mi4S. Tak, ten demon jest aż tak gładki, jak o nim piszą. Mój pękł po upadku z wysokości ok 90cm, po ześlizgnięciu się z nieco pochylonej półki na klawiaturę. TL;DR - Mi4s jest śliski, wsadź go w etui. 2. "poleca ktoś jakiś fajny cover/etui" Ja konkretnie mam stąd. Niedrogi, całkiem fajnie przylega, mam wrażenie, że chroni wystarczająco dobrze. Można zapłacić więcej za bajeranckie nadruki, albo i własne projekty, Niemniej jeśli szukasz prostej i dobrej ochrony - to ja polecam, jak dla mnie: się spisuje.
 15. No ja kierowałem się właśnie tym anglojęzycznym poradnikiem i wszystko ładnie poszło. Dasz radę