Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Może rozbiję to na dwa pytania, jeśli pozwolisz :)

1.  "poleca ktoś (...) cover/etui, (...)aby zabezpieczyć mniej więcej Mi4s przed rozbiciem
Koniecznie. Zaliczam się do grona osób, które bardazo dbają o telefony. Cieszył mnie gładki i cienki design Mi4S. Tak, ten demon jest aż tak gładki, jak o nim piszą. Mój pękł po upadku z wysokości ok 90cm, po ześlizgnięciu się z nieco pochylonej półki na klawiaturę.

TL;DR - Mi4s jest śliski, wsadź go w etui.

2.  "poleca ktoś jakiś fajny cover/etui"
Ja konkretnie mam stąd. Niedrogi, całkiem fajnie przylega, mam wrażenie, że chroni wystarczająco dobrze. Można zapłacić więcej za bajeranckie nadruki, albo i własne projekty, Niemniej jeśli szukasz prostej i dobrej ochrony - to ja polecam, jak dla mnie: się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ustalmy: dla chcącego nic trudnego ;)

Mi4S jest śliski jak poseł przed kamerą. Etui zaś skutecznie chroni taflę szkła na plecach przed potrzaskaniem o byle co. Przy okazji dodam, że szkło to (przód i tył) rysuje się łatwo. Na tyle łatwo, że noszenie go w kieszeni BEZ towarzystwa kluczy, pumeksu, cegieł - słowem: solo - i tak skutkuje rysami. Skąd się biorą? Nie wiem, ale są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegnę od tematu... z góry  sorry..

Właśnie nabyłem biały mi 4s z ibuygou.com I teraz pytanie czy muszę wgrywać ROM ze stromy MIUI Polska? Bo  wydaje mi się że teoretycznie już jest wgramy ale pewności nie mam.
Wersja MIUI: MIUI by xiaomi.eu 7.2 (stabilna) 7.2.5.0 (LAJCNDA)
Wychodzi  CHYBA na to  że mam stabilną wersję PL al romy 6.14 np sa rozwojowe.

Moje pytanie pojawiło  sie gdyż mam jeszcze MI4W ( MIUI 7 od Miui Polska 5.12.4 (rozwojowa)) oba telefony przy pełnej baterii na 100% położyłem  obok siebie bez karty z połączeniem tylko  do  wifi. W starym mi4w jest 74% bateri a w MI4s już tylko 51%  a ma wiekszą baterie!!!!
Pytanie: czy jest mi  to potrzebne czy wszystko gra??

Pytanie nr2: przy przenoszeniu  danych ze starego MI4w na MI4S ciągle po 4 minutach rozłącza mi  się połączenie (jako hotspot wifi) gdy sparuję urządzenia....

Będę wdzięzny  za pomoc i odpowiedź.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu poszukiwaniach skromnego ale zarazem odpowiadającego mi dialera (maiał zastąpić wbudowany , mało czytelny)znalazłem jest to True Phone v1.3.7 i wszystko jest OK ale jak to zwykle bywa zawsze jest jakieś "ale" chodzi o historie połączeń a właściwie jej znikanie podczas gdy w wbudowanym dialerze jest.
True Phone przekonwertowałem na aplikację systemową za pomocą Titanium Backup ale i tak coś czyści te informacje w tej aplikacji. 
Mam podejrzenia co do funkcji automatycznego czyszczenia RAM-u, przekopałem wszelkie ustawienia i nie mogę znależć miejsca gdzie mogę wyeliminować wybrane aplikacje no chyba że nie ma takiej opcji?
Telefon to oczywiście Xiaomi Mi4S 3/64 xiaomi.eu 7.3.2.0 (LAJCNDD) i prosze nie pisać "zmień ROM bo  to tam i tamto" ponieważ na sam system naprawdę nie narzekam.Pozdrawiam.

Ok, znalazłem ,na moje wytłumaczenie powiem ze to moje pierwsze spotkanie z Miui a naprowadził mnie inny temat na tym forum. 

Edytowane przez QMiui
Znalezienie rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2016 o 00:54, JokEEE napisał:

Siemanko, poleca ktoś jakiś fajny cover/etui jak zwał tak zwał, aby zabezpieczyć mniej więcej Mi4s przed rozbiciem :D ?

Ja polecam TAKIE etui, sam używam i jest genialne. 

Oczywiście plus szkło hartowane na ekran mi już zresztą uratowało telefon przy upadku bo pękło tylko szkło.

Edytowane przez luki156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tu użytkowników, ale zapytam, może ktoś odpowie.

Czy Mi4s ma możliwość zmiany muzyki klawiszami głośności, albo gestami, jak OnePlus One? Czy ładowarką za 20 zł można ładować ten telefon bez obaw o baterię? Biała i czarna wersja czymś się różnią (poza kolorem, oczywiście)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Philopator napisał:

Witam, dzisiaj przyszedł mi mój xiaomi mi4s, kupiony przez ibuygou i wysłany z Chin. Uruchomiłem go po raz pierwszy a tam po przejściu przez konfiguracje, ukazał się android z nakładką miui polska :) tyle wygrać :) 

Też chyba z takim softem kupiłem tyle że na allegro, wszystko działało ok tyle że nie było np. polskich znaków w dialerze przy wybieraniu numeru i co jakiś czas aktualizowały się jakieś chińskie aplikacje, stronę albo dwie wcześniej załączałem screeny z mojego tel. Za podpowiedzią z forum zainstalowałem system od nowa, nie powiem że bezproblemowo, ale ostatecznie się udało i śmiga wszystko teraz ok.

3 godziny temu, don_kamillo napisał:

Mało tu użytkowników, ale zapytam, może ktoś odpowie.

Czy Mi4s ma możliwość zmiany muzyki klawiszami głośności, albo gestami, jak OnePlus One? Czy ładowarką za 20 zł można ładować ten telefon bez obaw o baterię? Biała i czarna wersja czymś się różnią (poza kolorem, oczywiście)?

Zmiany klawiszami chyba nie ma lub nie potrafię tego robić :-D a gestami ?? niby jak ? Co do ładowarki to pewnie naładuje jak każdy telefon i baterii nie powinno się nic stać tylko w zależności jaką będziesz miał ładowarkę może ją np. długo ładować, ale nie widzę powodu z jakiego by miał być problem. Wersje czarna, biała, złota różnią się tylko kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luki156 napisał:

Też chyba z takim softem kupiłem tyle że na allegro, wszystko działało ok tyle że nie było np. polskich znaków w dialerze przy wybieraniu numeru i co jakiś czas aktualizowały się jakieś chińskie aplikacje, stronę albo dwie wcześniej załączałem screeny z mojego tel. Za podpowiedzią z forum zainstalowałem system od nowa, nie powiem że bezproblemowo, ale ostatecznie się udało i śmiga wszystko teraz ok.

Zmiany klawiszami chyba nie ma lub nie potrafię tego robić :-D a gestami ?? niby jak ? Co do ładowarki to pewnie naładuje jak każdy telefon i baterii nie powinno się nic stać tylko w zależności jaką będziesz miał ładowarkę może ją np. długo ładować, ale nie widzę powodu z jakiego by miał być problem. Wersje czarna, biała, złota różnią się tylko kolorem.

Gestami robi się to w ten sposób, że na wyłączonym ekranie rysujesz, nazwijmy to, znak mniejszości, albo większości, dzięki czemu przewijasz o następny/poprzedni track. Mam nadzieję, że się precyzyjnie wyraziłem :)

A jak zdjęcia? Martwi mnie nieco aparat. Nie chcę RN3P, bo tam są zdjęcia słabe.

A jaki masz kolor?

 

Jak już się ujawniłeś, to Cię pomęczę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem już o co ci chodzi, ale on tego nie ma ;-)

Jeśli chodzi ci o aparat to nie wiem ci cię martwi, bo zdjęcia są jak najbardziej dobrej jakości pewnie galaxy s7 będzie robił lepsze, ale ten moim zdaniem daje radę. A kolor mam biały bo przy kupnie jako jedyny miał opis że miui.pl jak się później okazało i tak musiałem się męczyć z instalacją nowego systemu, całość w obudowie iPaky czarnej i szkło hartowane na ekranie, które już uratowało życie mojego Mi. Niestety nie jestem mega fachowcem w dziedzinie telefonów i nie wiem na ile moje podpowiedzi ci pomogą w czymkolwiek, ale na ile będę mógł i wiedza pozwoli postaram się pomóc :-D Jedno jest pewne nie jest to telefon dla lenia przede wszystkim z racji romu nie pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mam Miui7 instalowane wg. linku który podawałem wcześniej, nie polecam instrukcji podanej na stronie jest nieaktualna albo źle napisana. Jeśli chodzi o baterię to absolutne min. to jeden dzień a jak mam mniej telefonów to i do dwóch potrafi wytrzymać w między czasie przeglądam trochę neta i gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam dwa pytania:

1. Po restarcie smartfona mam wolne 1,8/3 GB ramu, ale im dłużej działa telefon tym jest go mniej po jakiś 10 godzinach działania był 1 GB wolny na 3 GB pamięci, a wszystkie aplikacje pozamykane w menadżerze. czy to normalne?

2. Telefon mi się strasznie nagrzewa osiąga ok 41 stopni Celsjusza, nawet na takich aplikacjach jak youtube. Czy to normalne, czy czego może być to wina?

 

Mam mi4s dopiero 2 dzień i jeszcze go nie do końca ogarniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ram to rzeczywiście normalka normalnie mam dostępne około 1 gb po wyczyszczeniu dochodzi do około 1,6-1,8, ale z tym grzaniem to nie wiem, jak gram w gry to rzeczywiście łapie temperatury odczuwalnej na obudowie, ale z you tube to nie wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że co ? z ramki robi się radiator i dlatego się nagrzewa ? 

A na procku w kompie masz drewniany klocek czy blok aluminium?

Oczywiście ramka to nie tylko i wyłącznie radiator bo to bez sensu gdyby telefon parzył użytkownika a sam CPU był chłodny. Po prostu obudowa metalowa sprzyja oddawaniu ciepła. Metalowa ramka jest estetyką, poprawia sztywność, czyni produkt produktem premium, i przy okazji odprowadza trochę ciepła zamiast grzać ekran czy plecy.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam instalować nowy  soft z miuipolska to który?  wersje 7  stabilną czy  wersje beta np 6.7.28.
Kupiłem  na ibuygou i przyszedł  z miui 7.2.5.0(lajcnda)??? Kolega luki156  pisał wcześniej że trzeba przeinstalować? Jakieś sugestie???
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2016 o 15:54, Acid napisał:

 

 

 

 

A na procku w kompie masz drewniany klocek czy blok aluminium?

 

Oczywiście ramka to nie tylko i wyłącznie radiator bo to bez sensu gdyby telefon parzył użytkownika a sam CPU był chłodny. Po prostu obudowa metalowa sprzyja oddawaniu ciepła. Metalowa ramka jest estetyką, poprawia sztywność, czyni produkt produktem premium, i przy okazji odprowadza trochę ciepła zamiast grzać ekran czy plecy.

 

 

Z Mi5 Pro

No w sumie racja, sory za głupie pytanie, ale jakoś się wcześniej nad tym nie zastanawiałem.

Ivan nigdzie nie pisałem że trzeba przeinstalować, osobiście wogóle tego nie planowałem, ale za namową cukru to zrobiłem. Patrząc z perspektywy czasu to nie żałuję bo mam pełne spolszczenie głównie w dialerze, które trochę utrudniało mi życie i żaden chiński syf mi się nie instaluje, ale nie był to niestety spacerek po parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dość dziwny problem z moim Mi, postaram się to w miarę logicznie opisać. Problem dotyczy internetu a dokładnie chyba połączenia, mój telefon ma czasami dziwne "zacinki", nie wiem od czego to zależy, ale to samo jest na wifi jak i na transferze danych, zasię wifi lub 3G jest wszystko ładnie pokazuje a nie idzie się połączyć z internetem, czyli wejść na facebooka w jakąkolwiek grę online sklep play itd. wszystko co ma zwiazek z netem. Sytuację idzie naprawić zazwyczaj wyłączeniem i ponownym włączeniem wifi/dane lub w ostateczności restart telefonu. Jest to o tyle uciążliwe że czasami potrafi się to zdarzyć kilka razy na dzień :?

Czy może ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwny objaw. Gdy telefon leży na biurku podpięty do ładowarki/komputera, nie działa mi odblokowanie ekranu za pomocą podwójnego tapnięcia. Ekran wybudza się i natychmiast gaśnie. Czym to może być spowodowane? Jakieś uszkodzenie?

 

Kabel i ładowarka oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...